Jó ​mulatság tudni, miért 3 csillagozás

Julius Schwartz: Jó mulatság tudni, miért

Ez a könyv a tudomány mindennapi kalandjairól szól 8-10 éves gyermekeknek. Érdekessége, hogy maga az olvasó a kalandok hőse. A mindennapi életben jól ismert anyagok, a gyapjú és a papír titkát kutatja, eközben megismerkedik természetükkel, feldolgozásuk módjával, történetével. A szerző, Julius Schwartz jól ismeri a gyermekeket, tudja, hogy környezetükről mit szeretnének tudni, és mi az, amit tudniuk kellene. Könnyen elvégezhető, biztonságos kísérletek segítik elő a tájékoztatást. Minden különösebb felkészülés nélkül ki-ki elvégezheti őket a maga otthonában vagy az iskola barkácsoló szakkörében. Az ismeretszerzésnek ez a módja valóban jó és hasznos mulatság.

Mindennapi varázslatok címmel is megjelent.

Eredeti cím: It's Fun to Know Why

Móra, Budapest, 1973
34 oldal · Fordította: Vámos Magda · Illusztrálta: Gaál Éva

Gáborr_Nagy>!
Julius Schwartz: Jó mulatság tudni, miért

A könyv néhány egyszerű kísérlet és rövid tudományos háttérismeret után alkotásra ösztönöz. Két dolgot mutat be, a háziszőttes és a papír készítését. Szerintem a munkafolyamatok leírása túl bonyolult, nem biztos, hogy ezek alapján minden lépés végrehajtható. Én nem próbáltam ki. Felsorol pár nehezen beszerezhető alapanyagot is. Mint olvasmány, elég érdekes volt.