A ​hermetikai tradíció 3 csillagozás

Szimbólumai, doktrínája és királyi művészete
Julius Evola: A hermetikai tradíció Julius Evola: A hermetikai tradíció

„Manapság ​a természet kimerül a különféle »jelenségek« (a fény, az elektromosság, a hő stb.) vonatkozásában elgondolt törvények összességében. Ezek minden spirituális jelentés nélkül, pusztán matematikai relációk által meghatározva, kaleidoszkopikusan tárulnak elénk. Ezzel szemben a tradicionális világban a természetet nem »gondolták«, hanem – mint egy nagy megelevenedett szent testet: mint »a láthatatlan látható kifejeződését« – megélték. A rá vonatkozó ismeretek inspirációkból, intuíciókból és látomásokból származtak, és – mint eleven »misztériumokat« – »iniciatikusan« közölték azokat; még ha olyan dolgokra vonatkoztak is, melyek – mivel értelmük elveszett – manapság banálisnak és közönségesnek tűnhetnek: például az építészetre, az orvoslásra, a földművelésre és így tovább.” (…)

„… aki csak néhány következtetésünkkel is egyetért majd, nem mulaszthatja el, hogy számot vessen fontosságukkal. Szinte egy új földrészt fog felfedezni, amelynek nem is sejtette létezését: egy… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arcticus Libri Operis Magni Arcticus

Varázsbarack Ügynökség, Budapest, 2023
270 oldal · puhatáblás · Fordította: Ferencz Ernő
Arcticus, 2007
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630051052 · Fordította: Ferencz Ernő

Azazel · Éva

Julius Evola: A hermetikai tradíció

Julius Evola: A hermetikai tradíció Szimbólumai, doktrínája és királyi művészete

A titok te magad vagy.

Lunemorte P>!

Az, aki Önmagát megismeri, Urát ismeri meg.

Lunemorte P>!

A görög hermetika általános feltételnek tekinti mind a szív, mind a test tisztaságát, az egyenességet, az érdekmentességet, a kapzsiság, az irigység és az önzés távollétét. Aki megvalósította ezeket a feltételeket méltó; és csak az, aki méltó, válik részesévé a magasból jövő kegyelemnek. Ez – ha a lélek mélyebben magába száll – igazmondó álmokban és látomásokban megnyitja az intellektust, hogy megértse az <egyiptomi papok nagy misztériumát>…

Lunemorte P>!

Kiléptem magamból és olyan testet vettem magamra, amely nem hal meg.

Lunemorte P>!

Az ember halála nem jelent többet, mint az utolsó «megvilágosodást».

Lunemorte P>!

Oldd el az akaratot minden függőségtől, és szokjál hozzá, hogy uralkodjál felette; váljál önmagad abszolút urává, tudd legyőzni az élvezet csábítását, az éhséget és az álmosságot, tedd magad közömbössé mind a sikerrel, mind a kudarccal szemben.

Lunemorte P>!

Saját szellemünket meg kell erősítenünk a hallucináció és a félelem minden veszélyével szemben, ezért tehát bensőleg és külsőleg meg kell tisztulnunk.

Lunemorte P>!

Emelkedj minden magasság fölé, szállj minden mélységnél mélyebbre; gyűjtsd össze magadban a teremtett dolgok minden élményét: a vízét, a tűzét, a szárazét, a nedvesét. Gondold azt, hogy egyszerre mindenütt jelen vagy: a földön és a tengeren és az égben, hogy sohasem születtél meg, hogy még embrió vagy: fiatal és öreg, halott és az, aki túl van a halálon. Érts meg mindent egyszerre: az időket, a helyeket, a dolgokat: a minőségeket és a mennyiségeket.

Lunemorte P>!

Tedd nyilvánvalóvá a rejtettet, és rejtetté a nyilvánvalót!

Lunemorte P>!

Nem származom egyetlen korszakból, vagy egyetlen helyről sem; szellemi lényem az időn és a téren kívül a maga örök életét éli; és ha gondolkodásomban elmélyedve végigmegyek a korszakok múlásán, ha szellememet kiterjesztem ama létezési mód felé, amely távol van az általatok észlelttől, azzá leszek, akivé lenni akarok. Tudatosan részesülve az abszolút létben, akciómat az engem körülvevő környezet szerint szabályozom; hazám az, amelybe pillanatnyilag lépteimet irányítom… Az vagyok, aki van… szabad és az élet ura.

Lunemorte P>!

A beavatott rejtőzködő lény, útja pedig láthatatlan és kifürkészhetetlen.

Említett könyvek