A ​világ a színfalak mögött (A világ a színfalak mögött 1.) 55 csillagozás

Julius Andan: A világ a színfalak mögött Julius Andan: A világ a színfalak mögött Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Az emberi elme a legfőbb, mi több, az egyedüli háborús hadszíntér. Minden háború elsődlegesen szellemi síkon zajlik, és a fizikai erőszaknak csak látszólag a test a célpontja.

Az ön józan esze, az intelligenciája, a tehetsége és a jövője ellen folyik a harc.

Ebben a háborúban a puskagolyó a hazugság, a páncél a titok, és az orgyilkos a szaktekintély, aki a „mindent jobban tud, mint ön”.

Az elnyomás forrása egy titkos társaság, amelyről a szakirodalom sehol sem tesz említést. Julius Andan 25 éven át hűen szolgálta ezt a társaságot, majd a fennálló rendszer első árulója lett.

Vallomása, A világ a színfalak mögött, eszközöket ad önnek, amikkel védekezni és győzni tud ebben a háborúban, amelytől a Föld minden lakója szenved.

Duncan Shelley: Az igazság napja szerzővel és címen is megjelent.

Brooks, Törökbálint, 2019

Chris_Land I>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Lehet benne némi igazság, hiszen a könyv fő témája: a társadalom megosztása.
Azért tegyük fel a kérdést önmagunknak: valóban egy Andan mondana nekünk igazat, akinek évtizedekig az volt a feladata, hogy a folytonos hazudozásaival becsapja a világot?
Bevallom, nem állnak messze tőlem a konteók, a misztikák és legendák, a spiritizmus sem, mert íróként úgy vélem, a színfalak mögött mindegyikben ott lapul az igazság, ettől függetlenül az ember némely kérdésben szkeptikus marad, ami az ismereteink hiányából is fakadhat.
Azt azonban az olvasó dönti el, hogy mennyire hihető tudásának megfelelően a tartalom maga. S hogy miért? Mert mindenki annyit ért meg az egyénből, ahol ő tart.

mohapapa I>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

A múlt hétvégén küldte át nekem Szerelmetesfeleségtársam Kata nevű barátnője ennek a könyvnek a linkjét. Kapásból visszakérdeztem, hogy ő olvasta-e már? Nemet mondott, s hogy majd én megítélem. Katában is van hajlam a konteókra, s bármennyire mások vagyunk, azért vannak közös nevezőink. Vélem, ezért is küldte át ennek a könyvnek a hírét. Kata spiritualizmusa nekem néha sok, jó pár dologgal sem egyetérteni, pláne azonosulni nem tudok, abból amit hisz és vall, de bruttóban úgy birom a nőt, ahogyan van. Ezáltal némi kedvet mégis elővarázsolt belólem. Gyorsan lehúztam a netről az olvasnivalót.

Nem bántam meg. Mármint, hogy a netről húztam le.

Én manapság már mindent elhiszek, meg az ellenkezőjét is, meg semmit sem. Olvasgatom a Hihetetlen Magazin Különszámait. És rendre elhajítom őket. Azután mégsem dotam ki egyiket sem, itt vannak a polcon. Én elhiszem még a koronavírus veszélyességét is. De a védekezés logikáját már nem, meg azt sem, hogy erkölcsös és ésszerű embereket bármivel zsarolni a védőoltás „nem kötelező” beadatására. Elhiszem, hogy a fiúnak úgy jó, hogy lány lesz, hogy Európának jót tesznek a migránsok, hogy a baloldal és a jobboldal egyaránt csak jót akar ennek az országnak… Még azt is elhiszem, hogy emberek változni fognak, cssak éppen a mindennapi gyakorlatukban nincsen ennek semmi látszata. Mondom, én mindent elhiszek.

De mindennel kapcsolatban, amit elhiszek, ott van bennem a kétség és a tartózkodás. Ezzel mindig így voltam. Pár dolog akadt csak, amiben teljesen fel tudtam oldódni: a szerelem, a barátság, a gyerekeim, a zene és a könyvek. Egy kis darab belőlem minden másban mindig kívül állt, bárhol voltam, bármit csináltam, bármivel foglalkoztam.

Képzeld, tizenhét év kereszténység van a hátam mögött, ugyanennyi év első házassággal. Az előző bekezdés mögött ez elég vacakul hangzik, nem?

De úgy gondolom, ez a távolságtartás amennyire rossz, annyira jó is. Bár nem engedett teljesen feloldódni rengeteg élethelyzetben, szituációban, ám legalább adott egészséges, két lépés távolságot. Ezáltal, úgy gondolom, nagyjából minden helyetben, kommunikációban azért tudtam ember maradni, mert nem azonosítottam önmagamat teljes mértékben semmi mással csak önagammal. Így nem kellett semmit foggal-körömmel, a másik torkára vicsorítva védenem. Az identitásom így eszmékben, izmusokban, irányzatokban, politikai oldalakban állt. Csak néha, egy kicsit. Van preferált női idom-stílusom, zenei irányzatom, irodalmi stílusom, politikai rányzat szimpátiám (ami nem azonos a pártszimpátiával), stb. Csak nem érzem azt, hogy ezek határoznának meg. Bár összességében nyilván kiadnak rólam egy képet.

ÉS AKKOR MI EZ EZ?
Különös egy könyv, az biztos! Mert az ember fia az első találkozáskor nem tudja, miként kezelje, melyik polcra, fiókba tegye? Teljesen véletlenül tűnt fel, már a legelején egy kifejezés: „Címkék: Fantázia”. Én addig, onnantól, hogy Kata átküldte a létézesének a tényét, nem így tekintettem rá. Nem fantáziaként. Mármint Julius Andan írására. Néhány percig megkísértett a gondolat, hogy valóság, amit olvasok.

Tudniillik a könyvben arról van szó, hogy egy világelit irányítja a világot, s annak egyik hm, alkalmazottja kiszállt a buliból, és felvilágosít. Erről nem elbeszélés formában van szó. Egyes szám egyes személyben, a természetesen álnéven író Andan elmondja, hogy huszonöt évig volt ennek kasztnak a tagja, teljes mértékben a magáévvá tette a céljaikat és a módszereiket, aztán egy szép napon, ripsz-ropsz kiábrándult, és elhatározta, felvilágosítja a világot, hogyan is működnek a dolgok.

Ha nem vettem volna észre a Fantázia szócskát, a kívülállásom akkor is villogó piros fénnyel, halk, szaggatott dudálással jelezte volna, hogy itt valami nem frankó. Mert hogy aki egy szigrúan zárt, szigrúan titkos csoportból kilép, annak nem illik életben maradnia, s pláne könyvet kiadnia arról, hol járt, mit csinált. Mert nem csak attól kell félnie, hogy pereket akasztanak a nyakába, sokkal inkább attól, hogy kötelet. Mert ha ennyire titkos ez a mérhetetlen hatalmú társaság, akkor magától értetődik, hogy minimum feltűnik, eggyel kevesebben vannak ott, ahol eddig eggyel többen voltak. S ha ekkora a hatalom, akkor nem okozhat túl nagy fáradságot és fejtörést valakit, akárkit, bárkit megtalálni és félreállítani. De újra mondom, ezeket a fenntartásokat a Fantázia szó teljesen kikapcsolta.

GONDOLATKÍSÉRLET. Mondhatjuk persze azt is, hogy a szépirodalmi ruhába öltöztetés is csak félrevezetés, nehogy lebukás legyen belőle. Ha ilyet mondanánk, joggal bíráltathatnánk meg, hogy üljünk már le csak egy egészen picit gondolkodni: ugyan kit vezetne ez félre? A kasztot biztosan nem. A mezei olvasókat eg esetleg. De ugye, a könyv meg nekik szól, mert a kaszt tudja, mit csinál. Viszont mi a viharnak lenne cél férevezetni azokat, akiket a szerző fel akar ébreszteni a félrevezetettségből?

A könyv különlegessége ettől megmarad, csak éppen nem szabad készpénznek venni, amit mond. Nem a megbízhatatlansága miatt (vagyis nem egy Hihetetlen Magazin, ami véresen komolyan gondol mindent és az ellenkezőjét is, ami a lapjain megjelenik), hanem azért, mert szépirodalom. A különlegessége viszont abból áll, hogy nem regény, nem novella, igazából nincsen története, semmi ilyesmi. (Azt nem mondom, hogy a szövegben nincsenek szépirodalmi elemek, mert vannak. A fejezet végi egymondatos, összefoglalásokra, továbbgondolásokra vivő odaszúrásokra gondolok. Zseniálisak!) A stílusa olyasféle, mint amikor egy beavatott nem történetet mesél, hanem elmondja a téma törvényszerűségeit.

MI AZ ÜZENET?
Az üzenet az, hogy iszonyatosan be vagyunk palizva. Elhiszünk mindent, amit a média nyomat, a háborúk álokait, azt, hogy az ember önmagában rossz, pedig dehogy (hm, az eleve elrendelt jó ember, egek, hogyan kommunikál manapság mindenféle csipcsup szarságok miatt a másik eleve jóval, az nem igaz!), hogy nincsen Isten, nincsen lélek, csak materializmus van, meg csak tudomány van. S megkapjuk a teendőt is, mert ugye ezt a rendszert felülről nem, csakis alulról lehet megváltoztatni. Kapunk tizenöt teendőt, pontokba szedve, amúgy Coelho-módra megaszondva, mitöbb kikövetelve. Mire gondolok? Nézd csak!

Na, itt az idő, hogy áthívjalak a behegyzés megjelenésének eredeti helyére, a blogomra. Ott idézem, hogyan lehetne megváltani a háttérhatalamotól a világot, ha már bűneitől Krisztus megváltotta. Meg az egész bejegyzés pofásabb odaát.

Attól az apróságtól tekintsünk most el, hogy a felszólító mondatok végi írásjel micsoda is… Mert nem pont. A pont az a kijelető mondatok írásjele.

OFFOLOM ÖNMAGAMAT (ez a nem semmi, ugye?)
Az a helyzet, hogy amikor egy reklámot, tájékoztatót FELSZÓLÍTÓ MÓDBAN megfogalmazva hallok, feltételes reflexként életbe lép az életkozepi dackorszakom, és becsukodóm az információ előtt. Néha hangosan ki is mondom: NEM! NEM veszem, NEM próbálom ki, NEM megyek oda, NEM nézem meg, NEM hallgatom meg, és minden NEM!

Majd ha udvariasan megkérnek, ha kedvesen felhívják rá a figyelmemet, ha nem harsányan arcba üvöltik, hanem elmagyarázzák, és HA van bennem idő-rászánó érdeklődés, akkor odafigyelek. De követelésre tökéletesen becsukodom és ingerült leszek.

Most képzeld el, hogy itt van ez a tizenöt pont, amivel a világ irányítóit paffra tehetjük! Soha többet pénz, betegítő gyógyszerek, elnyomó gazdaság, háborúk, szenvedés, agymosás, félelem, nyomor, sem semmi ilyesmi. Tizenöt pont és annyi nekik! Apám, gondolj bele! Tegyük boldoggá a világot!

„Ez a könyv egy fegyver. Egy száz megatonnás taktikai információbomba a legfelsőbb kaszt hazugságai ellen. A megértés megsemmisíti a hazugságot, és ennek a könyvnek az egyetlen funkciója az, hogy megértesse az olvasóval: mi folyik körülötte és miért.”

Hej, magasságos jó Isten, ha csak ennyi lenne! De még a regényekben sem csak ennyi. S akkor még nem is merültünk el az utasítások elemzésébe. Például abban, hogy mekkora áldás a globális otthonérzet… Miközben egyre tendenciózusabb a felismerés világszerte, hogy van komoly baj a globalista gondolkodásmóddal…

S az üzenet ennyi. Van a kaszt, vannak a báb politikusok, és a marionett szakemberek, meg van csőstül manipuláció, s mondanom se kell, van a félretájékoztatott, mindent beszopó, birka tömeg, Az egésznek kétséges a célja, a szerző sem tudta kisakkozni. Ezt ki is mondja. Ha sikerült volna neki, akkor az álneves szerző szájába, tollába, billentyűzetébe adja. (Felejtsük el, hogy ha nem látja a célt, akkor mi az ördögnek dolgozott ott, ocsmány műveleteket végrehajtva huszonöt évet?

Szem előtt tartva, hogy az egész csak fikció, mégis azt mondom, hogy tán a vak tyúk is talál szemet-elv alapján van néhány tűhegyes (mert éle a tűnek nincsen, ugyebár) meglátása a szerzőnek. Például, hogy a mondavacsinált okokért folyó háborúk akkor érnek véget, amikor a kaszt azt mondja, befejeződtek.

Rossz, aki rosszra gondol, de nekem a koronavírus-járványról is ez jutott eszembe.
Pár hónapja valaki úgy figyelmeztetett, hogy már nem a második, hanem a harmadik hullám idején vagyunk. Bár azt sem vettem észre, hogy az első elmúlt, csupán tapasztaltam, hogy mehetünk nyaralni, meg mindenfelé. Egyszer csak, és mert csak. Na, majd idén nem így lesz, mert mindenhová kell a védettségi oltási igazolvány, annak minden logikátlan, hazug és álságos überzsarolós következményével.

Itt most abbahagyom, de szokásom szerint befejezetlenül. Odaát még vannak gondolatok (remélem!), hívlak szerettel!

Vladi>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Mindenkinek el kéne olvasni vagy meg kéne hallgatni (youtube-on fenn van, én is ott találtam):

kissakos I>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Ha az ember egy Zeitgeiston edződött conteo rajongó, akkor imádni fogja ezt a könyvet. Én bizonyos részeit erős fenntartásokkal hallgattam -igen itt buktattam le magam, ez ehy hangoskönyv „olvasás” volt- de azért vannak benne érdekes és elgondolkodtató részek a világ pénzügyi, gazdasági, társadalmi berendezkedéséről, amin be tudja forgatni magát az ember. A stílusa kissé szájbarágós, viszont a feltételezések mellé nagyon kevés valós támpontot ad. Hétvégi kikapcsolódásnak azért nem volt rossz…

Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Kiváló könyv és ajánlom azoknak, akik szeretnének változtatni a dolgokon vagy egyszerűen csak akik számára valami nem stimmel a minket körülvevő világgal. Jófajta témákat feszeget úgymint a vallás, az oktatás, az orvostudomány vagy a terrorizmus stb. Egyébként most már Duncan Shelley: Az igazság napja címmel és szerzővel kapható. A borító és a benne található írások változatlanok. Nagyon érdemes beszerezni illetve elolvasni.

Zero_equal_Two>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Csak, hogy értsd: ez a planéta úgy „necces”, ahogy van.
Következő gondolat: az ember még egyáltalán nem szabad.
Felejtsd el azt, hogy ez a „beomlott planéta” magában létezik.
Nincs ilyesmi.
Nincs hatezer éves történelem.
Hatvanezer éves sincs.
Hatszázezer éves sincs.
Sokkal nagyobb idők vannak.
…és mióta ez az „eset” (a Föld) elzáródott, azóta te itt vagy.
…és itt is leszel mindaddig, egyre nyomorultabbul, amíg valamit nem teszel, hogy ne így legyen.
Ez a könyv ennek a témakörnek néhány gondolatára mutat rá.

Felejtsd el azt, hogy egyszer élsz! Félig biztosan igaz, de nem így van.

Vedd észre azt a hihetetlen tudást, ami téged a sárba lefelé ás.

Nincs kivétel.
Ez egy olyan játszma, amiben egyetlen ember sem nyer.

Üdvözöllek a Földön!

Kezdj el emlékezni, ha jót akarsz magadnak és másoknak!
Ennyit tehetsz.
A csapdákat meg kerüljed!

Végül:
Értsd meg, semmilyen intézmény soha nem változtat semmin.
Egyedül az egyén.
Az egyén az egyetlen lehetőség.
Te vagy (lehetsz) az egyetlen lehetőség.
…és nincsen semmilyen más lehetőség.

lupi4>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Nagyon zanzásítva van a mondanivaló, minden mondat fontos.
Valahogy én is így gondolom a világ működését. Ha sokan kezdjük így gondolni, akkor lehet baj lesz.

Másodszor is elolvastam, nem utoljára :)

Lepke_laszlo>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Ez Duncan Shelley Kunoichi-trilógia (Az elme gyilkosai) 4. kötete (vagy a 0.)
Az ottani főhőse (Julius Andan) írja a könyvet.
Talán ez volt az első könyv amit olvastam tőle, s helyből rávett, hogy elolvassam a másik hármat.
A többiben se csalódtam.

blianhun>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Hú, felfrissítette az emlékeimet, hogy mennyire jó volt „Az elme gyilkosai”!
Kedvem támadt újra elolvasni…

MKDóri>!
Julius Andan: A világ a színfalak mögött

Alapmű! Mindenkinek el kellene olvasnia.
Ennél többet nem is tudok hozzátenni szavakkal, mert a könyv önmagában nagyon-nagyon beszédes. Olvasd el!

Ön ezt tudja.
Onnan tudja, hogy mondták önnek, hogy így volt.
Ha nem mondták volna, nem tudná.
Ha másképpen mondják, másképpen tudja.
És ha mást mondanak, mást tud.
Így megy ez; ilyen egyszerű, és ennyire nincs köze a valósághoz.

Kapcsolódó szócikkek: igazság
hencsibe P>!

A tudás értéke attól az embertől függ, aki rendelkezik vele, és önmagában nincs értéke.

hencsibe P>!

Ha az igazság mindössze arra jó, hogy az emberek gondolkodásának és beszélgetésének témája legyen, akkor nem igazán ér többet a hazugságnál.

FélszipókásŐsmoly P>!

Ez a könyv érvek gyűjteménye valami mellett és valamivel szemben, azzal az egyetlen és szent céllal, hogy önben kétségeket ébresszen azt illetően, hogy helytálló-e a világról alkotott véleménye.

Kapcsolódó szócikkek: kételkedés · kétség
Anó P>!

A gondolatok azok, amiket nem vesznek észre.
A gondolatok. Apró semmiségek. Egyetlen grammot sem mutatnak a mérlegen, nem tudjuk a kezünkbe fogni, mikroszkóp alá tenni, feljegyezni a színét és a méretét.

Kapcsolódó szócikkek: gondolat
FélszipókásŐsmoly P>!

Egy könyv önmagában csak és kizárólag arra lehet bizonyíték, hogy van nyelv, van írás és van nyomtatás. Ennél többet egyetlen könyv sem képes bizonyítani – teljesen mindegy, hogy mi áll benne.

Használati utasítás

LadyWalton>!

Ebben a szent pillanatban több milliárd ember képességeit köti gúzsba néhány aljas, hazug eszme.

LadyWalton>!

2. Találja meg azt, ami tényleg érdekli önt, és ami hasznára válhat a világnak, és
sajátítsa el mester szinten.

visouver>!

Mellesleg Irak tele van tömegpusztító fegyverekkel és ezt történetesen biztosan tudom.

Nora82>!

Egyszer beszéltem egy bodhiszattvával, aki elmagyarázta nekem, hogy mit ért el. Azt mondta, hogy nem azonosítja magát a testével, az emlékeivel és a gondolataival, csak a tudatával; mindegy, mi volt a múltban, mindegy, mit érez és mit gondol, az nincsen rá hatással. Azt mondta, hogy valamit vagy tud, vagy nem tud, és amit nem tud, arról nem alkot véleményt.

Az Ön felelőssége - Az utolsó lecke a világról

A világ a színfalak mögött sorozat · Összehasonlítás