Virradat (Hortense II.) 23 csillagozás

Juliette Benzoni: Virradat

Hortense Párizsba szökik, hogy végre érvényt szerezzen az igazságnak.Itt találkozik egykori barátnőjével, az időközben Morosini grófnévá lett Feliciával, aki segítségére siet – jóllehet, ő is bajban van: titokzatos körülmények között eltűnt bátyja után kutat. Közben a főváros forrong, kitör az 1830-as forradalom. Lajos Fülöp személyében új király kerül a trónra.
Vajon ő igazságot szolgáltat Hortense-nak szülei gyilkosaival szemben? S a kegyetlen Lauzargues márki miben mesterkedik? Vajon lesz-e hősnőnknek elég bátorsága, hogy még egyszer visszatérjen ősi hajlékába, a félelmek és örömök földjére?

Eredeti megjelenés éve: 1985

Geopen, Budapest, 2001
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639093335 · Fordította: Kovalik Deák Szilvia

Bagneso>!
Juliette Benzoni: Virradat

A történet ott folytatódik, ahol az első rész véget ért, de nem csak ebben követi egymást a két kötet, hanem a színvonalban is! A megkapó korabeli hangulat, az aprólékos és érzékletes leírások, a cselekmény fordulatossága és izgalma, a szereplők érzelmi tusái, ez mind együtt pont olyan nagyszerű élmény nyújt, mint az első részben is, de mint Benzoni minden egyes könyvében is! Fantasztikusan ír! Ez a rész ráadásul, cselekmény szempontjából még mozgalmasabb is, hisz Hortense nemcsak a forrongó Párizsban, de Franciaország más vidékein is kalandozik. Bár a könyv közepetáján volt egy számomra kevésbé jelentőségteljes rész, de ettől függetlenül végig nagyon élveztem. Jean-t viszont hiányoltam, többet is szerepelhetett volna, viszont amikor kellett, akkor ott volt, az biztos! :) Kíváncsi vagyok, mit tartogat a befejező rész, mert bár én ennek a végével is megelégednék, azért egy ilyen színvonalas és kalandos történetet szívesen olvasok még tovább! :)

LadyM>!
Juliette Benzoni: Virradat

Imádtam. Igazi korhű történet, izgalmakkal, fordulatokkal, bonyodalmakkal. Sokkal, de sokkal jobb volt, mint az első rész.