A ​szökevény (Hortense III.) 18 csillagozás

Juliette Benzoni: A szökevény

Folytatódnak Hortense avagy Lauzargues márkiné kalandjai. Főhősnőnk útja először Párizsba vezet, hogy segítségére siessen börtönbe zárt barátnőjének, Feliciának. A következő állomás Bécs, ahol veszélyes tettre szánja el magát: ki akarja szabadítani Napóleon fiát. Sokak vágyát teljesítené, ha a Sasfiók elfoglalhatná az őt megillető helyet a hatalomban. A merész tervek azonban még merészebb tetteket követelnek. Lehet, hogy az összeesküvés Metternich kancellár életébe kerül? S hogy védi meg magát Hortense a legnagyobb veszedelemtől, Patrick Butlertől? Vajon sikerülnek-e a nagyszabású hazafias tervek? S a sorsdöntő események után vajon mit tartogat a jövő Hortense számára?

Eredeti megjelenés éve: 1987

Geopen, Budapest, 2001
362 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639093351 · Fordította: Kovalik Deák Szilvia, Ivanics András

LadyM
Juliette Benzoni: A szökevény

Ó, igen! Ez a kötet egyenesen szuper lett. A második részt is bőven odaveri. Az a jó ebben a sorozatban, hogy nem akar hatalmas bölcsességeket az ember szájába rágni, ugyanakkor azzal sem vádolható, hogy ponyvairodalom lenne.

Gazella
Juliette Benzoni: A szökevény

Szuper jó volt, a legjobb kötet a háromból. Tényleg melegen ajánlom Benzonit az asszonynép azon részének, amely épp nem vágyik szépirodalmi magasságokra és mélységekre, de szórakozás címszó alatt nem akarja a lelkét mindenféle silány mamipornó szutyokkal rombolni. És még van egy csomó könyve, amit nem olvastam el, hát így kell ezt csinálni, írni legalább 20 könyvet, ha jól megy!!

mdmselle I
Juliette Benzoni: A szökevény

Most ez nagyon passzolt a hangulatomhoz, elolvasgattam volna még egy darabig.
(5 csillag)