A ​büszke amerikai (A mediterrán expressz II.) 13 csillagozás

Juliette Benzoni: A büszke amerikai

Vajon hol jár az esze Alexandrának, a büszke, önfejű amerikai szépségnek, míg az előkelő tengerjáró fedélzetén Franciaországba tart?
Jonathannál, a férjénél, aki nem szívesen engedte útnak egyedül, de magas állása visszatartotta New Yorkban? Netán Európán, amelynek kultúrájában meg akar merítkezni, s a nagy divatházak kollekcióit is letarolná? Vagy az ötvenöt rettenetes napon, melyet hat évvel korábban a boxerlázadás idején élt át Pekingben?
Akkor Antoine Laurens, a jó nevű festőnek álcázott titkos ügynök és ékszertolvaj megmentette az életét. A hajón ismét találkoznak. Alexandra ezt a legjobb előjelnek véli a jövőre nézve: mámorító lesz, mint egy pohár pezsgő, a múlttal meg nem kell törődni. Mint mindig, ezúttal is ellenállhatatlannak bizonyul majd, sikert sikerre halmoz… Vagy mégsem?
Egy virágoskertté alakított vonatfülke, egy velencei mulatság, egy fehér jade-lótusz és egy gyilkos mérgű orchidea megannyi váratlan fordulatot hoz Alexandra, a büszke amerikai hölgy életébe.

Eredeti megjelenés éve: 1991

Geopen, Budapest, 2002
408 oldal · ISBN: 9639093653 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa

Csoszi>!
Juliette Benzoni: A büszke amerikai

Hol van a nemrég megismert és megszeretett ártatlan kis Mélanie? Kicsit csalódtam, hogy ebben a részben csak egy rövidke említés erejéig tűnt fel, de itt volt a kedves Pierre Bault, hálókocsifelügyelő, Antoine, a festő és Langevin felügyelő is. Általában kedvelem Benzoni hősnőit, de sajnos ezzel a büszke amerikaival, a felfuvalkodott fap…a Alexandrával nem kerültünk jó barátságba. Fennhordta a bájos orrocskáját, és annyira hideg volt belül, mint a jégcsap. Időnként kifejezetten nevetséges volt, ahogy védelmezte az amerikai erkölcsöket, az amerikai nők erényeit. Hogy mégis miért adok négy és fél csillagot? Mert maga a történet nagyon tetszett a századelő Párizsával (1904-ben járunk!), az előkelő társaság életmódjával, a rengeteg utazással Franciaország lenyűgöző vidékeire, Velencébe és Bécsbe, sőt egy visszaemlékezés erejéig Pekingbe a boxer lázadás idején. Kedvenc szereplőm, Alexandra nagynénje Amity volt, aki igazán humoros és életteli karakter. Szívesebben olvastam az ő izgalmas kalandjairól, románcáról, mint hősnőnk nyavalygásairól. Ezek után nagyon kíváncsi vagyok az Expressz harmadik utasára.

Geopen, Budapest, 2002
408 oldal · ISBN: 9639093653 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa
Izolda P>!
Juliette Benzoni: A büszke amerikai

Hát, ez a büszke amerikai nő kevésbé volt hozzám közel, mint az előző utas, de pörgős, kalandos volt ez is.
Azon gondolkoztam, milyen messze áll tőlem ez az életmód, még a gondolata is. Vásárolgatás, bálok, társaságok… Mondjuk az utazgatást elfogadnám. :D

mdmselle I>!

− Még nem jártam Nizzában, de úgy hírlik, nagyon vidám hely…
− Vidám? Ott ad találkát egymásnak a földkerekség minden őrültje, háborodottja, hisztérikája! Jönnek Oroszországból, jönnek Amerikából, jönnek Tibetből, jönnek Dél-Afrikából: királyfik, királylányok, márkik, hercegek bő választéka, van igazi, van hamis, kinek mi a zsánere! Soroljam még? Morganatikus hitvesek, császári szeretők és kegyencek minden mennyiségben! Jenki milliomosnők által férjül vett krupiék, és királylányok által megszöktetett cigány-prímások, és intim koncertekre fogadott lehangolt pianisták…

Hatodik fejezet - Az erény hányattatásai (Geopen, 2002)

mdmselle I>!

[…] a jelen téli törzsvendégei közt is van kedvence: Mihály nagyherceg, a cár nagybátyja, aki hadseregnyi kozákot és cselédet tart a Kazbeck villában, és elképesztő mániáknak él.
− Most képzeljék el, a golfpályára mindig elkíséri egy tehén!
− Tehén? − sikít Miss Forbes. − Na de miért?
− Hogy föltétlenül ott legelésszen a derék állat, amikor a fenség megkíván egy csésze teát… márpedig ez a pillanat mindig bizonytalan. Míg rója a pázsitot, húzzák utána a szamovárt meg a többi tartozékot, beleértve a tehenet, mert így garantáltan friss a tej is.

Hatodik fejezet - Az erény hányattatásai (Geopen, 2002)

mdmselle I>!

Amity Forbes ötvenes éveiben járó, robusztus jelenség, hosszú lábán csak férficipőt tűr meg, amilyent annak idején Thomas Jefferson viselt, tudniillik kislánykora óta szerelmes belé, posztumusz.

Első fejezet - A tengeren (Geopen, 2002)