Kamisama ​Kiss 1. (Kamisama Hajimemashita 1.) 31 csillagozás

Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Nanami Momozono is alone and homeless after her dad skips town to evade his gambling debts and the debt collectors kick her out of her apartment. So when a man she's just saved from a dog offers her his home, she jumps at the opportunity. But it turns out that his place is a shrine, and Nanami has unwittingly taken over his job as a local deity!

Nanami has all kinds of new responsibilities she doesn't understand, dangers she's unaware of, and a cranky ex-familiar who's…actually pretty hot. What's a new-fledged godling to do?

Eredeti megjelenés éve: 2008

VIZ Media, San Francisco, 2016
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421536385 · Illusztrálta: Julietta Suzuki

Csakegyolvasólány P>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Sokszor láttam az anime verzióját a snitten felbukkanni, de nem nagyon támadt kedvem, hogy megnézzem. A mangába egy kihívás miatt kezdtem neki. Bevallom, kissé kételkedve kezdtem bele, és mikor elolvastam az első fejezetet, nem nagyon tetszett. Az eleje kicsit kusza volt és nem értettem, hogy Nanami miért bízott meg egy idegenbe. Igaz, nem volt már semmije, de akkor is…És aztán ott volt az a össze-visszaság is. Viszont, ahogy belemerültem a mangába, a szereplők is kedvelhetőbbek lettek. Főleg Tomoe, akinek a személyiségét nagyon bírom.

AniTiger P>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Hmmm… egész aranyos, bár nem az én világom ez az istenesdi. :') Valahogy mindig elkerültem az ilyen témájú mangákat. A rajzolása aranyos, a történetek viccesek, a többi meg majd elválik. ^^" Szeretem a rókaszellemeket. :O

schesztiஐ P>!

Imádom!!!! :))))

Amikor Emma lányom elkezdte nézni az animét, még csak annyit tudtam róla, hogy hatalmasakat nevet vagy épp háborog rajta, valamint, hogy teljességgel beleszeretett Tomoe-be. :D
Aztán szerencsére rávett, hogy nézzem vele – ezúton is örök hálám @emma29! ♥

Végignézve a 2 évad animét nem volt kérdéses, hogy én ezt nagyon szeretném manga formájában is. :) A rajzok csodaszépek, a szereplők édesek, a történet kedves, izgalmas, vicces, megható, romantikus és megunhatatlan. :))

„Látatlanul” olvasatlanul :D elhatároztam, hogy összegyűjtöm szép lassan a sok-sok kötetnyi mangát és október végén végre kézbe vehettem az első két részt. :D Rám jellemző rosszasággal persze nem kezdtem bele azonnal, most meg azon vagyok kétségbeesve, hogy még csak két rész van meg. :D

*** update ***

Újraolvasás után (és sok-sok mangával a hátam mögött XD) is azt mondom, ez az egyik legtüneményesebb manga, ráadásul szerintem egy fantasztikusan jó első rész. ♡

Viktória_Markovics>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Rajzolást még szokni kell, de szép letisztult, meg vannak a maga jellegzetes vonásai. A karakterek nagyon jól meg vannak írva. Nanami nagyon vagány kis csaj, szorgalmas is, szerethető. Tomoe pedig egy igazi róka, az ő személyisége mindent visz. :DD Nagyon vicces történet, az pedig, hogy japán mitológiai vonásai is vannak külön tetőzi az egészet!

victoria_m997>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Az animét láttam elsőnek, és már ott imádtam ezt az egész világot (Főleg Tomoe-donot!). De a manga… A grafika csodálatos (Meg Tomoe-dono!), a karaktereket lehetetlen nem szeretni (Főleg Tomoe-donot!), és azok a fejek! (Na jó, nem Tomoe-donoé (csak részben) hanem Nanamié és Himemiko-é *kattog*). Várom, hogy folytathassam. ♥ ja és TOMOEEEEEEEEEEEEEEEEEE (Hála istennek majdnem minden mangában van valaki aki a szerelmem lesz. Most épp a Tomoe fangörcs a soros ♥)

Lunèa_Charlotté>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Még régen elkezdtem az animet… de 2 rész után meguntam. De valahogy a múlthéten teljesen a hatalmába kerített szóval anime maratont tartottam. És a manga… hmm, a rajzokban Tomoe szerintem kicsit nőies, de ez van. :)) Akkor is ő a kedvenc szereplő az egészben. :D

juliazsibrita>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Miután ősszel végignéztem az animét, nem volt kérdés, hogy a mangát is el fogom olvasni. Furcsa, hogy kb. egy epizód, egy manga felosztásban van, de tetszik. A rajzokért teljesen odavagyok, most már értem, hogy tudtak ilyen szép, jó animét készíteni. Tomoe <3

Lehvira>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Ez az egyik kedvenc animém, mióta csak láttam, szóval úgy illik, ha a mangát is elolvasom, nem? Viszont nagyon régen láttam már, így kezdenek kiesni emlékek, az animét meg valamilyen rejtélyes okból kifolyólag kb sehol se találom. Mindegy hányszor láttam azt a bizonyos kezdetet, még mindig imádom Tomoe reakcióját. Ahogy lereagálta azt, ahogy Nanami bizalmasa lett! Az a „Francba!”, utána meg ahogy a boszorkányt rugdossa és számon kéri rajta, hogy miatta vesztette el újra a szabadságát… az valami fenomenális.♥
Nanami előtt még hosszú út áll, hogy igazi Szentély Isten legyen, de szép lassan tanul, okul majd a hibáiból. A lényeg viszont, hogy mindig megpróbálja.

Serafina>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Hol a második rész!!!! *.* Az anime levett a lábamról, a Manga pedig csak még jobban. Imádtam minden oldalát, képét. *.* Hajj alig várom hogy meg jöjjön a második része.

Netta88>!
Julietta Suzuki: Kamisama Kiss 1.

Már korábban láttam az animét, nem is egyszer, szóval rávettem magam, hogy a mangát is elolvassam. Egyelőre nem volt sok különbség a kettő közt, azért akadt némi változtatás az animében a mangához képest. Meg Nanami személyisége a mangában mintha egy icipicit drasztikusabb lenne, de ez egyáltalán nem ront a hangulaton. Tomoe viszont ugyanolyan. Nem tudom őt nem szeretni. :D Kedvenc kitsune-m örökre :D

Kamisama Hajimemashita sorozat · Összehasonlítás