Küzdelmes ​hűség (Einarinn legendája 4.) 20 csillagozás

Juliet E. McKenna: Küzdelmes hűség

Ryshad, a bátor kardforgató mindent megtesz, hogy hű maradjon esküjéhez, mely feltétlen engedelmességre kötelezi őt hűbérurai iránt. Ezúttal azt a feladatot osztják rá, hogy Temart, a D'Alsennin nemzetség utolsó életben maradt sarját segítse küldetése során. Együtt kell tehát részt venniük a Nyári Napforduló alkalmából rendezett uralkodói ünnepsorozaton, ahol Temar – reményei szerint – megszerezheti a szükséges támogatást, hogy újjáépítse azt a gyarmatot, amelyet a birodalmat is fenyegető elietimmek pusztítottak el. Ám az udvari élet, a diplomácia és az intrikák világa rengeteg veszedelmet és álnokságot rejt magában…

Beholder, Budapest, 2003
620 oldal · ISBN: 9639399507 · Fordította: Nyikos Eszter, Németh Kálmán

ftamas>!
Juliet E. McKenna: Küzdelmes hűség

Igazából ez a rész olyan, mint a filmsorozatoknál a tipikus köztes rész, amiben csak csordogál az esemény, de nem sok minden történik. Itt nem történik semmi, csak intrika és udvari élet. Ami végül is nem semmi, de a sorozat eddigi részeihez végül is semmi köze. Egyébként egy jók kis mesés történet.

Pletscher_Judit>!
Juliet E. McKenna: Küzdelmes hűség

Nekem ez a rész is tetszett. Ahogy azt vártam, most ismét Rhyshad került a középpontba. Kevesebb akció és jóval több intrika volt ebben a könyvben, mint a korábbiakban. Érdekes volt mégismerni hogyan működik a tóra éli politikai élet. Alig 5 nap alatt jó sok minden történt azért a könyvben. Kíváncsian várom hogyan fogja az írónő lezárni a sorozatot.

Noro P>!
Juliet E. McKenna: Küzdelmes hűség

Ezt találom a sorozat legkevésbé meggyőző részének, elsősorban azért, mert 600 oldalnyi tömény intrika (kevés orgyilkossággal és betöréses rablással fűszerezve) nekem egy kicsit sok. McKenna még mindig nagyon jól mesél, csak ezúttal nem túl eredeti.

Noro P>!

– Ryshad mesélt nekem a gyarmatokról meg arról, hogy valami északi szigetről jött idegenek megtámadtak benneteket – kezdte.
– Igen, az elietimmek… – Temar megborzongott az emléktől. – És ha még egyszer alkalmuk adódik, örömmel elpusztítják Kel Ar'Ayent.
– De a varázslók a segítségetekre siettek, és együtt visszavertétek őket, ugyebár – folytatta Mistal. – Tűzvihar, özönvíz, jégeső, szökőár és a többi. Ryshad legalábbis valami ilyesmit mesélt. Nos, ha úgy véled, hogy ezek az északi szigetlakók komoly fenyegetést jelentenek a gyarmatra nézve, hát fel kell, hogy világosítsalak, ők csupán pajkos játszótársak azokhoz képest, akik az ügyvédeiket uszították ellenetek.

Einarinn legendája sorozat · Összehasonlítás