A ​csodák könyve 81 csillagozás

Julien Sandrel: A csodák könyve

Louis tizenkét éves. Ma reggel meg akarja osztani az anyjával a legfontosabb titkát: hogy életében először szerelmes. Thelma azonban, mint mindig, a munkájával van elfoglalva. A dühös és csalódott fiú felpattan a gördeszkájára, és leszáguld egy lejtőn. Az alján azonban belerohan egy teherautóba. A prognózis komor. Ha négy héten belül Louis nem tér magához a kómából, már nem várható javulás az állapotában. Thelma kétségbeesve tér haza a kórházból, és a fia szobájában talál egy kis füzetet. Benne Louis felsorolta az összes „csodáját"", vagyis azokat a tapasztalatokat, amelyeket az életében át szeretne élni. Thelma úgy dönt, hogy oldalról oldalra haladva elvégzi ezeket a csodákat. Ha Louis meghallja a kalandjait, meglátja, milyen szép az élet.

Eredeti megjelenés éve: 2018

General Press, Budapest, 2020
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634523772 · Fordította: Kiss Rita
General Press, Budapest, 2020
272 oldal · ISBN: 9789634523789 · Fordította: Kiss Rita

Budapest · Tokió · Széchenyi fürdő

Julien Sandrel: A csodák könyve

”(…) mindig törhetünk új ösvényt, bármilyen sűrű is a sötét.

A csodák könyve a borítójával magához vonz, míg a fülszöveg kicsit elbizonytalanít, egy szívszorítóan tragikus, könnyekre fakasztó történetet ígéretét rejtve. A regény azonban jóval inkább a kitartás, az élni akarás és az újrakezdés üzenetét közvetíti, a vicces jelenetek pedig lágyítanak a drámai kezdésen.

Thelma, a főszereplő egy kicsit minden anyát megelevenít, aki próbál helytállni az élet különböző területein, ám ez a zsonglőrködés kétségkívül lemondásokkal jár. A sikeres marketingigazgató ugyanis sokszor háttérbe kell, hogy helyezze anyai szerepét, így nem tud elegendő időt szánni kisfiára. Azon a bizonyos végzetes reggelen is ez történik, a munkahelyi telefonhívásnak, egy újabb “vészhelyzetnek” köszönhetően nem tud Louis-ra figyelni, akit elüt egy teherautó gördeszkázás közben. Thelma a kórházban nem éppen biztató híreket kap a kómában levő fia állapotáról. Otthon megtalálja Louis füzetét, a csodakönyvet, amely a 12 éves fiú vágyait tartalmazza. A kétségbeesett édesanya elhatározza, hogy teljesíti ezeket, az élet ígéretét látva bennük. Egy kisfiú sokszor idétlen és meredek kihívásait Thelma végül nagyrészt édesanyjával együtt váltja valóra, nem kevés komikus jelenetet eredményezve. Miközben azért küzd, hogy fia magához térjen, a tragikus élethelyzetnek és a csodák könyvének köszönhetően saját életének értelmét is újra kell, hogy definiálja, rá kell jönnie, ki is ő valójában. Bár néhány jelenet eléggé valószerűtlen benne, mégis egy igen szép történetet kapunk arról, hogy mi is az, ami igazán számít. Arról, hogy a tragédiák és a csodák ugyanúgy az élet részei, szembe kell néznünk a sötétséggel is ahhoz, hogy értékelni tudjuk a fényt.

Linszyy P>!
Julien Sandrel: A csodák könyve

Ez egy szép történet. Nekem tetszett, hogy nem rágta szét a lelkem, és ezt Louis fejezeteinek köszönhetem. Bár ki tudja, hogy mennyire reális az, hogy a komában is halljuk a körülöttünk lévőket, én szeretném ezt hinni.
A történet cseppet sem vidám, de a csodák könyve megsegíti az oldottabb hangulatot. Picit néha túlzottan is, mert úgy éreztem, hogy egy nyaraláson találtuk magunkat, miközben Louis a kórházban fekszik. Tök jó volt a magyar kirándulás, de azért végig úgy éreztem, hogy sietnünk kellene vissza Franciaországba.
Hatásos volt a visszaszámlálás is a fejezetek elején, és a felírt csodák is jól segítették a történet folyását. Jó volt olvasni, és nem féltem a végkifejlettől sem.

Mariann_ P>!
Julien Sandrel: A csodák könyve

Ez egy kómába esett fiú visszahozásának története.
Édesanyja magát okolja, hogy nem figyelt eléggé a gördeszkázó gyerekére, elütötte egy autó, kómába került.
A 12 éves fiú naplójának előkerülésével édesanyja megismeri a vágyait, azt gondolja ő végig csinálja. A vágyak közt vannak idétlenek is, amik teljesítésével már átment egy vicces kategóriába. Nem azt mondom, hogy használjunk el 100 papírzsepit az olvasása során, de ez így túl laza , komolytalanba megy át.
No, de a végeredmény a lényeg!
A borító sokkal jobban tetszett, mint a történet.

olvasóbarát >!
Julien Sandrel: A csodák könyve

Sokkal több van benned, mint gondolod.

Láttam a kötet alapján készített filmet, tetszett. A képek nagyon látványosan mutatják meg a szereplőket, a könyv meg sokkal több háttér információt tartalmaz, amelyek alkalmasak arra, hogy a családtagok és egyéb kapcsolatok egymáshoz való viszonyát megmutassa. Volt egy pár dolog, amit máshogyan oldott meg az író és a rendező. Ha bekövetkezik egy baleset (ennél kisebb kockázattal akár) átrendeződik az ember élete. Sokszor van úgy, hogy egy szalmaszálba is kapaszkodnak a hozzátartozók, különösen az anyák és csodákra várnak. A munkamániás Thelma, akinek marketingigazgatóként különösen ellenszenves főnökök jutottak készül arra, hogy visszavágjon. Amikor egy gördeszkás balesetben a fia megsérül és kómába esik, hirtelen összeszedi a bizonyítékait és beperli a céget, ezzel sok pénzt és lehetőséget kap arra, hogy megvalósítsa a fia bakancslistás álmait, amit Louis összeírt magának a Csodák könyvebe, ami egy rajzos füzet. Úgy gondolja, hogy ha minden feladatot megold, Louis felébred a kómából. A kórházban töltött idő és a kihívások teljesítése valamennyi szereplő életét alaposan megváltoztatja.
Nem szoktam külön megemlíteni a borítót, de ez most nem tetszett, annyira más ez a történet, mint amit a borító sugall.

Trudiz>!
Julien Sandrel: A csodák könyve

Én ezt szerettem. A borítót, a történetet egyaránt.
A cím alapján nem erre számítottam, de betalált. Adott egy karrierista anya, Thelma, és egy gördeszkás, kamasz fia: Louis. Baleset történik, mely elindítja a történések sorát. Különleges az előkerült csodák könyve alapján folytatott eseményfolyam. Néhol vicces, olykor könnyeket csal szemünkbe az érzelmek áradása.

kratas P>!
Julien Sandrel: A csodák könyve

Ez nagyon kedves és bájos történet és van komoly mondanivalója is. Ha mindez nem lenne elég (de amúgy ennyi is bőven ötös), akkor plusz pont jár Budapest említéséért és még egy a végéért, hogy Thelma végül mihez is kezd az életével.

cintiatekla P>!
Julien Sandrel: A csodák könyve

Szeretek elgondolkodni és olvasni is arról, hogy min múlik az emberek sorsa, hogy egy-egy ember élete egy-egy fontos, szeretett személy halálával mennyit tud változni, és hogy mennyit számít az, hogy hogyan szemléljük a környezetünket, tudjuk-e értékelni az apró csodákat körülöttünk, legyen az akármilyen pici vagy hétköznapi is. Thelma ezt tanulja meg A csodák könyvében.

A csodák könyve fikció, ám mindenkinek ajánlom nemtől és életkortól függetlenül, aki szeret elmélkedni az élet értelmén, a múlandóságon, de ugyanakkor nem zavarja, ha humoros köntösbe csomagolja mindezt a szerző. Ez a regény igazi kincs, vagy mondhatjuk úgy, csoda.

Bővebben: http://www.teklakonyvei.hu/2020/05/julien-sandrel-csoda…

TarkaBarkaVilág P>!
Julien Sandrel: A csodák könyve

A csodák könyvével egy picit gondban vagyok.
Először is a könyv fülszövege alapján azt gondolnám, igen ez egyértelműen az én könyvem. A könyv alap sztoriját feldolgozó filmet pedig előbb láttam, mint ahogy a könyvet olvastam volna:
Nálam egyértelműen a film lett a favorit. A film nekem a kitartás, az újrakezdés, valamint egy tökéletes tükör is egyben ebben a ÉN központú világban.Fontos üzenete, hogy az ÉN csak a MI-vel együtt tud létezni. Az élet legkülönösebb helyzeteiben találkozunk és kapcsolódunk emberekkel, akik nélkül nem érhetnénk el a céljainkat, ők lendítenek tovább minket. A család és barátok fontossága.
A könyv nekem egy picit kevés volt.
Bár a bakancslistás kívánságokat én jobban elhittem, hogy azok valóban egy tízen éves álmai. Thelma egy kicsit minden anyát megelevenít, de mégis a könyves Thelmat nem tudtam megszeretni.
A könyvres a filmre is jellemző, hogy a sok fájdalmat a humorral próbálja ellensúlyozni és ez kifejezetten jót tesz az ember lelkének.
„Az ő szemében te vagy a tökéletes anya, mert te vagy az anyja. Efelől soha ne legyen kétséged.”

fannislibrary P>!
Julien Sandrel: A csodák könyve

„A csodák könyve különleges helyet kapott a szívemben. Ez egy elgondolkodtató, érzelmes kötet, mely felhívja a figyelmünket a törődés és az odafigyelés fontosságára. Sokan azt hihetjük, hogy van még időnk kimutatni a szeretetünket, de valójában bármelyik pillanatban történhet egy olyan katasztrófa, ami alapjaiban megrengeti az életünket. Erre a 12 éves Louis édesanyja is kénytelen volt rájönni, hiszen a fia balesete arconcsapásként érte őt. Mivel minden percét a munkája töltötte ki, a gyerekére semennyi ideje sem volt, és nincs az a pénz, ami visszaadná azokat a perceket, melyeket Louis elhanyagolásával töltött.

Habár Louis prognózisa komor, a történet végtelenül humoros és tanulságos. A szimpatikus, gördülékeny írásstílus miatt képtelen voltam letenni a könyvet. Minden szereplő egyedi és valósághű, a cselekmény pedig szinte megelevenedett a szemem előtt. A karakterfejlődés rendkívül fontos ebben a könyvben, hiszen Thelma rájött, hogy nem minden a munka, és a család a legfontosabb érték egy ember életében.”

Bővebben:

Agatha>!
Julien Sandrel: A csodák könyve

Amikor a nyeremény “könyvcsomag”, így, minden részletezés nélkül, kicsit szkeptikusan állok a dologhoz. Ajándék lónak, tudom, de kicsit szomorú, hogy ilyenkor jellemzően nem fogyó könyveket szórnak ki. Meg 3. részeket, hogy megvedd a többit.
Meg ilyen kis kincseket, mint ez a könyv volt.
Mert bár csak amiatt vettem a kezembe, hogy saját könyveim olvasottságán javítsak, egy nem várt élmény részese lehettem. Imádtam, ahogy a munkamániás anya, az egész élete megváltozott azzal, hogy a fia álmainak megvalósítása nyomán nyitottabb lett. Ahogy megismerjük az anyját, a nagymamát, és változik korábbi rossz viszonyuk. Hogy időnként a kómában lévő fiú gondolatait is olvashattuk. Nagyon érzékletesen mutatta be az írónő, hogyan változik meg az értékrend egy ilyen tragédia után. Nem klisékkel van tele, hanem finom kis rádöbbenésekkel. Nem dörgöli az orrunk alá, hogy csak egy életünk van, értékeljük, tudjuk mi a fontos, hanem rávezet minderre Thelma életén keresztül.

Málnika P>!

[…] mindig jobb kimutatni az ember érzéseit, akkor is, ha furán néznek rá, mint benn tartani a rossz dolgokat.

173. oldal, 16. fejezet (General Press, 2020)

Málnika P>!

[…] mindig törhetünk új ösvényt, bármilyen sűrű is a sötét.

192. oldal, 17. fejezet (General Press, 2020)

Málnika P>!

A belső hangra figyeltem. Feltettem magamnak a kérdést, hogy mi tenne boldoggá. Igazán boldoggá. Elfelejtve mindent, ami eddig befolyásolta a döntéseimet. Elfelejtve, hogy mit várhat tőlem a társadalom. Elfelejtve, hogy mit várhatnak tőlem mások.

245-246. oldal, 22. fejezet (General Press, 2020)

Málnika P>!

Ahhoz, hogy kitárhassuk az ajtókat, tudni kell, mi lapulhat bent a sötétben, és nem szabad félni tőle.

193. oldal, 17. fejezet (General Press, 2020)

Málnika P>!

A szőkék az elérhető vágyálom. A férfiak és a nők számára is. A barnák jelentik a valóságot: a tapétát, ami tökéletesen belesimul a környezetébe, és csak akkor ver fel nagy port, ha a gesztenyebarna hollófeketévé válik. A két véglet közötti barna viszont csak akkor fedi fel a zamatát, ha tényleg megízlelik.

174-175. oldal, 16. fejezet (General Press, 2020)

Jagika P>!

A hely káprázatos volt, ezt be kellett vallani.
A Széchenyi, Budapest egyik legismertebb fürdője csodálatos, pazar épület, egy neobarokk palota jegyeivel. A szabad ég alatt voltunk, kint fagyott, a termálvíz pedig harmincnyolc fokos volt.

Kapcsolódó szócikkek: Széchenyi fürdő
Jagika P>!

Budapest legalább annyira tetszett, mint Tokió.

Kapcsolódó szócikkek: Budapest · Tokió
fannislibrary P>!

Fel kellett hagynom az önsajnálattal és önutálattal ahhoz, hogy szembenézzek a reménnyel, és többé ne eresszem.

Kapcsolódó szócikkek: önsajnálat