A ​házitanító lánya 67 csillagozás

Julie Klassen: A házitanító lánya

Emma ​Smallwood apja, miután felesége meghalt, bezárja magániskolája kapuit, és házitanítónak szegődik a Weston családhoz, akik egy sziklaszirten magasodó, ódon kastélyban élnek. A lány követi apját a távoli Cornwallba, és az udvarházban újra találkozik Weston báró két idősebb fiával, akik hajdanán maguk is apja magániskolájának tanulói voltak, és mostanra jóvágású, felnőtt férfiakká értek. A kellemes modorú Phillip ismét elnyeri a lány bizalmát, de mogorva, magának való bátyja, Henry nem igazán lopja be magát Emma szívébe. Miközben a lány igyekszik úrrá lenni a benne dúló érzelmeken, egyre több furcsaságot tapasztal a kastélyban: éjjelente valaki zongorán játszik, és egy titokzatos látogató jár rendszeresen a szobájában…
A két férfi közelsége, a kastély falai mögött megbúvó titkok, valamint a múlt nyomasztó emlékei próbára teszik a mindig józanul gondolkodó lányt, és alapjaiban rengetik meg a világról és önmagáról alkotott képét.
Julie Klassen (Álruhás szerelem)… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2014
408 oldal · ISBN: 9789636436339 · Fordította: Danyi Andrea
General Press, Budapest, 2014
404 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435462 · Fordította: Danyi Andrea

Zsuzsanna_Makai>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Kb az első 200 oldal 3 csillag, az utolsó 200 pedig ötös. Egy jó szerkesztő újraíratta volna az elejét, a vége modorában. Nem mondhatom, hogy közel kerültek hozzám a regény szereplői, mert ez nem lenne igaz, de amikor Adam bekerült a képbe, elkezdtem én is úgy szeretni őt, mint Henry.
Eleinte annyira ismerős volt minden, sokáig azt gondoltam, h a Kockán nyert szerelem című film lett könyvesítve, de aztán ahogy haladt a történet, megértettem, hogy nem, maximum a körítés, de az is csak nagyvonalakban.
Mindent összevetve, nem dobtam az agyamat el tőle, mégis kellemes olvasmányélmény volt, amire szívesen emlékszem majd vissza, mert talán Julian, és Lizzie kivételével mindenki jellemfejlődèsen ment keresztül, és így visszagondolva, lehet, h emiatt nem tetszett az eleje, viszont a vége meg nagyon.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Mivel már olvastam az írónőtől, tudtam, mire számíthatok. Lassan haladó történet, aranyos, de nem túl izgi romantikus szállal. A rejtélyek és titkok miatt azonban maga a történet elég izgalmasra sikerült. Állítólagos kísértet, fura hangok, titokzatos üzenetek. Hősnőnkre időnként ráhozzák a szívbajt. Ő azonban nem nyugszik, amíg utána nem jár a dolgoknak.

Breena>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Hű, ez eddig a kedvencem! *.*
Amit eddig keveseltem, romantika a főszereplők között, azt is megkaptam bőséggel erotika nélkül. Álom volt olvasni… :)
A történet ismét izgalmas, pörgős, ahogy azt már megszokhattam az írónőtől. Volt itt most minden, ármány, nyomozás, titkok és persze szerelem.
Ebben a kötetben Adam volt a kedvenc mellékszereplőm. Szívfacsaró volt olvasni, hogy miket kellett átélnie, hogyan bánnak vele önhibáján kívül.
A főszereplők azonnal megszerethetők, jellemük a kőnyv végére pozitívan változik. Emma felnő, már nem vakon követi a szabályokat, hanem értékeli és magára vonatkoztatja, néhány esetben meg is változtatja. Ez nagyon tetszett. Henry is kilép a kamaszkori ugratós udvarlásból és végre a megfelelő módon mutatja ki az érzéseit. A többi testvér, Julian és Rowan valamint Lizzie először engem is megvezetett, majd szépen lassan megismertem az igazi énjüket. Volt itt csalódás de kellemes meglepetés is. Aki a szememben a legnagyobb változáson átmegy, az a családfő. Egy papicsból vezető személyiség válik, aki megfelelő módon igazgatja a család tagjait és ügyeit.
A hitéletben most az Istenhez való visszatérés, az Isten megismerése került előtérbe. Nagyon tetszett ismét a hitbeli dolgok bemutatása, megfogalmazása. Az én lelkemet megmelengették ezek a részek :)
Ezen kívül még az előkelőség látszatának megtartása és az úri körökben megjelenő fogyatékos emberekről is szó esett. Mindkét esetben a külcsíny a fontos és nem a belbecs. Nagyon meglepett és elszomorított, amikor ezekről olvastam.
Összegezve: ismét egy fantasztikus könyvet olvashattam az írónő tollából, ami az eddigi kedvencem lett. Ennek hatására gyűjtésbe kezdtem a pénztárcám és a könyvespolcom bánatára :D

Atara>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Sokkal több volt ez a regény, mint az Álruhás szerelem, vagyis inkább más. Több cselekmény, több romantika, több jellemrajz – és úgy látom ez Julie Klassen egyik erőssége, a nagyon jó jellemábrázolás és -fejlődés leírása.
Emma végig szimpatikus volt, és Henryt is nagyon kedveltem. Jól esett olvasni a hitbeli megnyilatkozásait, de nekem ugyanakkor egy kicsit zavarbaejtő is volt – de biztosan azért, mert nem vagyok hozzászokva, hogy egy férfi ilyen nyíltan beszéljen Istenről.
Nagyon sok minden benne van ebben a könyvben, ami maga az Élet – hogyan válik érett felnőtté egy fiú és egy lány; hogyan alakul át az ember hite, ahogy felnő, illetve ha veszteség éri; a családról; az elfogadásról – mindez történelmi romantikus köntösbe, egy rejtélyes kastély ódon falai közé bújtatva.
Akinek tetszett a Jane Eyre, Jane Austen művei, Edenbrooke, Lord Drayson bukása – ezt a könyvet se hagyja ki! :)

Kuri_Szilvia P>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Emma és a Weston fiúk története. Izgalmas, fordulatos, váratlansággal teli történet. A szereplők közül többen is jól kidolgozottak. Emma lett a kedvencem: nem ijedt meg egykönnyen. Nagyon szerethető volt, azért ahogy bánt, beszélt spoiler.
Az elején kicsit akadozott a figyelmem, de ahogy jöttek az izgalmasabb részek, az érzelmek, egyre jobban tetszett. Könnyed romantikával, családi titkokkal fűszerezett történet.

SICSI>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Túlságosan elhúzta a történetet a szerző. Feleslegesen volt ilyen hosszú.
A szereplők nagy részét nem bírtam, és jogosan.

kkata76>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Klasszikus romantikus történet, úgy értem, olyan janeaustenesen romantikus, csipetnyi gótikával fűszerezve, épp a megfelelő mértékben. Szórakoztató olvasmány volt.

Sünike>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Ez is nagyon kellemes, fordulatos, izgalmas olvasmány volt. Nem bírtam letenni.
Szimpatikusak voltak a szereplők, tetszett a zegzugos Weston kastély, és az öböl menti kicsiny halászfalu leírása.
Nagyon megkedveltem Adam Weston figuráját.

dzsiudzsicu>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

Nekem most pont egy ilyen könyvre volt szükségem. Egy könnyed, történelmi romantikusra. És bár tényleg hajaz a történet egy-két klasszikus darabra, nekem még is mást adott és így is élveztem, nagyon. Imádom Henry-t és Emmát, nagyon szerethető karakterek. És külön tetszik a történetben, hogy senki nem csak gonosz vagy csak jó, hanem vegyesen mindenféle tulajdonság megtalálhatóak bennük! Aki szereti a műfajt annak érdemes elolvasnia egy kellemes téli estén, egy jó bögre, meleg tea mellett.

BotBogi>!
Julie Klassen: A házitanító lánya

A házitanító lánya kellően romantikus, izgalmas, fordulatokkal teli. A szerelmi szál szépen bontakozik ki a könyvben. Emmának megnyerő személyisége van: kiegyensúlyozott, bátor, elszánt. A romantika kedvelőinek csak ajánlani tudom!

meteoritastar>!

Körültekintıen megírt figyelmeztetés volt, amelyet a lány
szobája ajtajára szögezett:
FIÚKNAK BELÉPNI TILOS

Majd alatta ez állt kisebb betőkkel:
Igen, Henry Weston, ez neked szól!
Még most, évekkel késıbb is elnevette magát, ahogy olvasta.

odish>!

Mert amikor elérkezel az utolsó naphoz, nem úgy fogsz visszanézni, hogy bárcsak több pénzed, hatalmad vagy hírneved lehetett volna.
Ha majd visszatekintesz, azt fogod kívánni, bárcsak jobb szülő, házastárs, barát és keresztény lettél volna, és kicsivel több időt tölthettél volna azokkal, akiket szeretsz.

Huszonhetedik fejezet

Kisanna >!

– Hát sikerült! – sóhajtott a lány megkönnyebbülten. – A szívem majdnem megállt, amikor elmerültek. Már sejtem mit érezhetett, amikor évekkel ezelőtt a parton állt. Olyan tehetetlennek éreztem magam, ahogy néztem! Egyre csak imádkoztam!
– Imádkozott? – nézett rá Henry.
– Igen, hogy életben maradjon – bólintott Emma.

meteoritastar>!

Ne haragudjon. Lassan kezdek úgy beszélni, mint egy igazi
prédikátor. Remélem, megbocsátja ezt egy jó szándékú tökfilkónak!
– Muszáj? – kérdezte Emma tétova mosolyt erıltetve magára.
– Nem – felelte Henry bánatosan –, de nagyra értékelném.