The ​Iron King – Vaskirály (Vastündérek 1.) 1389 csillagozás

Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

A ​nevem Meghan Chase.
Kevesebb, mint 24 óra múlva betöltöm a 16-ot. Számtalan történetet, dalt és költeményt írtak erről a csodálatos életkorról, amikor egy lány rátalál az igaz szerelemre, a csillagok csakis neki ragyognak, és a szőke herceg elgaloppozik vele a naplementébe.
Nem hiszem, hogy velem is így fog történni.

Meghan Chase-re titkokkal teli sors vár – olyan, amit még kigondolni sem tudott volna.
Valami furcsa mindig volt Meghan életében; már hatéves kora óta, amikor édesapja eltűnt a szeme elől. Az iskolában sem tudott teljesen beilleszkedni… és otthon sem.
Amikor egy gyanús idegen kezdi távolról figyelni, és tréfakedvelő legjobb barátja egyszeriben a védelmezőjévé válik, Meghan érzi, hogy minden meg fog változni, amit csak ismer.
De a valóságot álmában sem tudta volna elképzelni – hogy ő egy mesebeli Tündérkirály lánya, és egyben tehetetlen báb egy öldöklő háborúban. De idővel kiderül, mire hajlandó azért, hogy megmentsen valakit,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2022
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635618682 · Fordította: Borbás Mária
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635618682 · Fordította: Borbás Mária
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
372 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632456041 · Fordította: Borbás Mária

Ashallyn' darkmyr Tallyn (Ash) · Robin Goodfellow (Puck) · Meghan Chase · Grimalkin (Kacor) · Ethan Chase

Mississippi (folyó)

MissFortune>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

Nagy küzdelem árán, de a végére értem.
A könyv eleje borzalmas. Meghan annyira béna volt az iskolában, hogy az már szinte hihetetlen. Ezek a nagy fordulatok, amik a halandó világban érték unalmasak és klisések voltak. Nem tudok megbarátkozni a személyével, nem csodálom, hogy mindenki úgy viselkedik vele, ahogy.
Az egész tündérvilág fura, nem teljesen a megszokott. Ez jó is lenne, ha nem lennénk megáldva egy hülye főszereplővel. Semmi esetre se teszi, amit mondanak, folyamatosan bajba keveredik.
A vége felé kezdett jóra fordulni a viszonyom a könyvvel, így elolvasom még a folytatást is. A többi kötet magasabb %-on van, így van még remény. A kérdés már csak az, hogy tud-e élvezhető lenni egy olyan történet, ahol a legfőbb karaktert ennyire rühellem?

Mulán>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

Mikor elkezdtem olvasni azt gondoltam ez nekem való történet hiszen imádom a tündéket, mágusokat, manókat..minden ami ilyesmi. Viszont ezt vagy rosszkor vettem a kezembe vagy már túl idős vagyok ehhez?! Nem tudom, de kicsit sok és még is kevés volt nekem ez most. Faltam a lapokat ehhez nem fér kétség, de ilyen könyvet én még nem olvastam ahol kb minden fel van sorakoztatva amiről nem is hittem eddig hogy lehetséges. Kacor- nem tudtam őt egyszerűen hova tenni vagy komolyan venni, mindig az volt bennem hogy ne már ez olyan gagyi gyerekes nem ide való, a másik ilyen a főszereplő lány volt a naivitása már idegesített az ellenállása amikor megtudja hogy félvér persze mit is várhattam hiszen egy 16 éves lányról volt szó. Az egész történet ez a Szentivánéji álom „átdolgozás” vagy nem tudom mit kéne rá írnom nekem nem jött át, ez az egyik kedvenc történetem de így ilyen felállásban nem tetszett. Másra számítottam így kicsit át lettem verve ezzel a sztorival. Ettől függetlenül elolvasom most már a teljes sorozatot aztán majd a végén török pálcát ha egyáltalán török hiszen lehet hogy a következő résztől tetszeni fog. Kicsit mintha több mese lenne egybe gyúrva szóval remélem komolyabb „hangvételt” kapok a következő részben.

klara_matravolgyi>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

Azt hittem, lassan harminc évesen már nem valók nekem a tizenhat évesekről, tündérekről, beszélő macskákról, gonosz vastündékről szóló történetek. De ez a könyv hiába ifjúsági, mégis érett és komoly , ahogy a szereplői is azok. Az idei év egyik nagy meglepetése, első oldaltól az utolsóig magához bilincselt, teljesen elvesztem az eseménydús cselekményben, az egyedi és szórakoztató világ- és karakterábrázolásban.

Nikolett0907 P>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

„A szabadságot egyébként is túlbecsülik. Ha már csinálok valamit, lehet akár nagyszabású is.”

Nem első olvasásom, de nagyon régen volt a kezeimben. Imádtam akkor is és most is. Igen bizonyos szinten lerágott csont az alaptörténet, de a kidolgozás nagyon tetszik és a karakterek is szórakoztatóak voltak. Kedvencem Puck természetesen. Alig várom, hogy folytathassam. Kedvenc!♥

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
372 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632456041 · Fordította: Borbás Mária
Naiva P>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

Valami könnyed, szórakoztató olvasmányra vágytam. Meg is kaptam. Különösen a történet második felétől és a végétől. Az eléggé intenzív volt. Volt némi Shakespeare – Szentivánéji álom érzésem a karakterekkel és a helyszínekkel kapcsolatban, de határozottan tetszett.
Meghan-t először önzőnek gondoltam, de szerencsére nem az. Annyira lehetett érezni, hogy kihez húz a szíve. spoiler Kíváncsi vagyok, hogy alakul a kapcsolatuk. Bevallom, alig vártam már, hogy feltűnjön végre a titokzatos téli udvar hercege. Jót tett a történetnek Ash felbukkanása. Az írónő az ő karakterét nagyon jól bevezette a történetbe. Jók voltak a mellékszereplők is. A macska pedig haláli.
Összességében másra számítottam, de sokkal jobbat kaptam. Kalandos és szórakoztató volt.

Ferger_Jolcsi P>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

Nekem nagyon tetszett ez a kötet. *-* Élvezetes, fordulatos, izgalmas volt, nagyon gyorsan a végére értem és alig várom, hogy a folytatást is olvashassam.
Kacor volt a kedvenc karakterem, mindig jókat mosolyogtam ezen a bohókás macskán, de annak ellenére, hogy mindenki azt hajtogatta, hogy nem lehet megbízni benne, mégiscsak mindig ott termett, amikor Meghan-nak segítségre volt szüksége. Remélem, hogy a folytatásokban is fel fog bukkanni még Kacor.
Puck karakterét viszont egy kicsit kevésnek éreztem, illetve hiányoltam azt, hogy miután kiderült ez az egész dolog vele kapcsolatban, Meg teljesen „megváltozott”, nem is hiányolta a legjobb barátját, mert elvégre előtte Puck a legjobb barátja volt és számomra ez fura volt, hogy ennyire természetesnek vette, hogy hirtelen kiderült az igazság és már nem is volt szüksége a legjobb barátjára, mintha teljesen megfeledkezett volna róla.
Persze jött helyette Ash, és bár a szavai ellenére a tettei nagyon jók voltak, azért mégiscsak fenntartásokkal kezelném az ő közelségét Meg helyében.
Ethan karaktere az elején tök szimpatikus volt számomra, elég vakmerő kölyök szerintem, legalábbis annyira nagyon nem akadt ki attól, hogy szörnyek vannak a szekrényében és az ágya alatt, márpedig neki tényleg voltak, mégis, mintha már teljesen hozzászokott volna a tudathoz. Egy kicsit ugyan félt, de közel sem annyira, amennyire mondjuk én kiakadnék, ha látnék egy szörnyet a szekrényemben. xD
Egy ilyen durva függővég után alig várom, hogy a folytatást a kezemben tarthassam, még jó, hogy ezúttal nem kell éveket várni a folytatás megjelentetéséig, annál rosszabb nincs. :D

Smurfettereads>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

Nekem is nagyon tetszett, bár az elején lassan indult be a történet. De utána már kezdett beindulni, és belevesztem a tündérek világába. Izgalmas volt, romantikus, tele titkokkal, jó humor, szórakoztató, szerethető karakterekkel. Nagyon kíváncsi voltam erre a történetre is, és cseppet sem csalódtam benne. Imádtam Ash-t, Meghan is nagyon szerethető kedves lány, Kacort, és Robint, Ethant is megkedveltem, De leginkább Ash nyerte el a szívem. :)

Sylveris>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

Borzalmas, hogy ezidáig csak halogattam ezt a könyvet. A történet valami fantasztikus! Sosem olvastam Shakespeare-től a Szentivánéji álmot, és még csak fogalmam sem volt hogy miről is szól. Kacorról pedig akaratlanul Vigyori (Cheshire) jutott eszembe. A történet jól felépített, mindenképp szórakoztató. Két kezemet raktam össze Ash-ért.

Mindenképp szükségem van egy átjáróra :D

vmonika_>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

OMG. Miért nem szólt senki, hogy ez a könyv ennyire jó? És egyáltalán: Miért nem olvastam én ezt eddig??
Egyébként már nem is tudom, mennyi ideje készülök ennek a könyvnek az elolvasására, de valahogy mindig közbe jött egy másik könyv, ez pedig mindig valahogyan háttérbe szorult, de már bánom, hogy nem adtam neki hamarabb egy esélyt, mert elképesztően jó volt!
Már ez a csodálatosan szép borító teljesen képes a bűvkörébe vonni az embert, óóó és akkor még a tartalomról nem is beszéltem…Engem annyira elbűvölt ennek az egész könyvnek a világa, hogy elmondani nem tudom! A tündérekről bizonyára mindenkinek a kis tündibündi szárnyas lények jutnak eszébe, nos, ez véletlenül sem az volt. Az írónő megalkotott egy kissé „torz”, ám annál mesésebb, varázslatosabb világot, különböző művek összegyúrásával, ami hihetetlenül különlegesre sikerült, imádtam!
Az pedig már csak hab a tortán, hogy az egész regény olyan cselekménydús, úgy pörög, hogy egyszerűen nem bírtam letenni, állandóan azon járt az agyam, hogy a következő fejezetben mi fog történni, mi lesz Meghanékkel, és és és…oké, bezsongtam. Meghant nagyon megkedveltem, erős karakter, de kellőképpen emberi, hogy az ember közel tudja magához érezni őt, Ash pedig…<3
Oké, szóval én imádtam ennek a könyvnek minden sorát, már az első oldaltól úgy beszippantott, hogy egyszerűen képtelen voltam letenni, alig várom, hogy olvashassam a következő részt!

Orsi999>!
Julie Kagawa: The Iron King – Vaskirály

Az utóbbi időben nem nagyon tudtam olvasni, így az első kezembe eső könyvet el kezdtem olvasni (amit már egy ideje elkezdtem), amint elkezdődött a szünet.
Már régóta figyeltem ezt a könyvet, mivel nagyon tetszik a borítója, de sajnos a tartalma annyira nem lett a kedvencem. Az eleje nagyon untatott, még azon is gondolkoztam, hogy félbehagyom. Végül nem volt szívem félretenni, és befejeztem.
Az biztos, hogy nem ez volt életem könyve, de egynek elment. Az alaptörténet egy kicsit sablonosnak tűnik, és a szereplők se lettek a szívem csücskei. De ettől eltekintve kíváncsi vagyok a folytatásra.

SzAngelika>!

– Akkor hát mit kívánsz?
Meghajolt. – Egy táncot.
Micsoda?! – meredtem rá hitetlenül. – De hiszen megpróbáltál megölni.
– Technikai értelemben, Puckot próbáltam megölni. Te történetesen éppen ott voltál.

171. oldal (ARC)

Kapcsolódó szócikkek: Ashallyn' darkmyr Tallyn (Ash) · Meghan Chase
Greylupus>!

Jóságos ég, a Jégherceg tréfál; vége lehet a világnak!

Kapcsolódó szócikkek: Ashallyn' darkmyr Tallyn (Ash)
Cheril>!

– Na, most ugye elmondhatom, hogy „én megmondtam”…
Gyilkos pillantást vetettem rá. Csak merje folytatni!
Lehervadt a vigyor az arcáról. – …de nem mondom. – Összepréselte a száját, hogy elfojtsa a nevetést. – Mivel ez… helytelen volna.

Kapcsolódó szócikkek: Meghan Chase · Robin Goodfellow (Puck)
Ninácska P>!

– Bravó! – szólalt meg Kacor, és lenézett ránk Rideg Tom melléről. – A Téli herceg és Oberon tréfamestere egyezséget köt. Itt a világ vége.

Vivi_>!

– De ha Sohaföld meghal, te is eltűnsz?
– Én macska vagyok – válaszolt Kacor. Mintha ez bármit is megmagyarázna.

Anna_Casea>!

Ne gondold lehetetlennek, mert még a végén tényleg az lesz!

194. oldal (Menekülés a Jótündér Udvarból)

klaraboglarka P>!

Kacor megvetően nézett rám, márpedig egy macskánál senki nem tud megvetőbben nézni.

Ninácska P>!

Te több vagy. Te Oberonnak és Melissa Chase-nek vagy a lánya. Te vagy az, aki megelőzhet egy tündérháborút. Puck barátja; Ethan nővére; Ash szerelme; több vagy, mint gondolnád. Megvan mindened, amire csak szükséged lehet. Nincs más dolgod, mint előrelépni.

Fummie>!

A tudomány csarnokában sose találsz tündért. Hogy miért? Mert a tudomány nem akar mást, mint elméleteket bizonyítani, és megérteni a világmindenséget. A tudomány mindent takaros, logikus, könnyen magyarázható csomagokba pakol. A tündérek varázsosak, szeszélyesek, illogikusak, megmagyarázhatatlanok. A tudomány nem tudja bizonyítani a tündérek létét, következésképpen persze mi nem létezünk. Ez a fajta hitetlenség végzetes a tündérekre nézve.

190. oldal (Könyvmolyképző, 2011 - ARC)

Shanara>!

– […] Sohasohaföld haldoklik, emberlény. Évtizedenkén egyre kisebb. Túl sok a haladás, túl sok a technológia. A halandók lassan már nem hisznek másban, csak a tudományban. Még az ember gyermekeit is felfalja a haladás. Megvetik a régi meséket, a legújabb szerkentyűkhöz, a számítógépekhez, a videójátékokhoz vonzódnak. Már nem hisznek a szörnyekben, a varázslatban. Ahogy a városok növekednek, és a techmológia lesz úrrá a világon, a hit és a képzelet semmivé halványul , és velük együtt mi is.

191. oldal (Könyvmolyképző Kiadó, 2012.)

Vastündérek sorozat · Összehasonlítás