Summer's ​Crossing (Iron Fey 3,5) (Iron Fey Universe 3,5) 17 csillagozás

Julie Kagawa: Summer's Crossing

Summer's Crossing is an Ebook novella told from Puck's point of view that accounts for the time elapsed between the end of Meghan's story, in Iron Queen, and Ash's tale, told in the upcoming forth installment of Kagawa's Iron Fey series, called Iron Knight.

(Note: This is an unofficial, but accurate, description)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Harlequin, Torontó, 2011
72 oldal · ISBN: 1459206401

Ashallyn' darkmyr Tallyn (Ash) · Robin Goodfellow (Puck)

Bernie21 P>!
Julie Kagawa: Summer's Crossing

Nagyon örülök, hogy el tudtam olvasni ezt a kis „közjátékot”. Ez egy viccesebb, humoros kis történet. Fura volt Puck szemszögéből. Nem mondom, hogy így kedvencem lett, de kevésbé ellenszenves a karaktere :’D
A legvégén azt hittem, spoiler, és örülök, hogy mégsem.
Leanansidhe angolul is „idegesítő”, azt hittem, csak magyarul hangzik hülyén a „drágáim”-ozás, de a Darlings sem jobb. Az viszont röhej, hogy pet-nek hívja őket. Ez lett magyarul „kedvencem”?
Oberon pedig, nem mintha eddig halványan is pozitív lett volna a szememben, de most… határozottan negatív. Egy sunyi dög.

Lunèa_Charlotté>!
Julie Kagawa: Summer's Crossing

Puck! Tudtam, hogy egy kis gonosz tündér vagy… de kérlek, ennyira? :))) Vagyis inkább arra gondolok, hogy nagyon félre tud vezetni…
Ez nagyon érdekes volt *-* A két srác Meghan nélkül ? És még mind a kettő él? :))))
Most nagyon felcsigázta a kedvemet Ash történetére, hogy hogyan fog az kisülni.
Egy valami tetszett benne, mgpedig Puck előadás módja. Valahogy volt benne valami vicces is egyuttal komoly. Is a humora pedig maradt a régi. Mi tagadás. :)

Tufuka>!
Julie Kagawa: Summer's Crossing

Szeretem ezeket a novellákat, mert mindig adnak valami pluszt a szereplők személyiségéhez. Puck eddig egyáltalán nem volt a szívem csücske, de azáltal, hogy ezt a történetet az ő szemszögéből olvashattam sokkal közelebb került hozzám.
A novella egyébként ott veszi fel a történet fonalát, ahol az Iron Queen abbamaradt. Ash és Puck Grim keresésére indulnának, azonban Asn-nak előtte teljesítenie kell egy korábbi alkuját, melyben Puck is segít neki.
Érdekes volt olvasni arról, hogy hogyan is élte meg Puck a barátságuk tönkremenetelét, és hogy Meghan végül Ash-t választotta. Bár féltem, hogy mennyire lesz hűséges, de szerencsére akármennyire is komolytalan karakternek tűnik, van becsülete és lelkiismerete.

Julie Kagawa: Summer's Crossing

Először, kezdeném azzal, hogy imádom több szemszögből olvasni a történetet. Így a legtöbb esetben sokkal jobban megismerhetjük és megkedvelhetjük az adott szereplőt. Velemi is így történt. Soha nem voltam oda Puck-ért, de itt imádtam. Mindig tipikusan a legjobb barátnak gondoltam és semmi többnek, pedig tudtam, hogy csakúgy mint Ash ő is szereti Meghant. Itt azért látható, hogy bántja a dolog és tényleg nagyon szereti a lányt. Ennek ellenére mégis segíti Ash-t, bár jópárszor elbizonytalanodott.
Oberon pedig itt végérvényesen utálatom tárgya lett.
Sokkal izgalmasabb, érdekesebb és viccesebb (ha már Puck szemszöge…) mint az előző novella. Teljesen más fényt vetett Ash-re és Puck-ra is.

Arianrhod P>!
Julie Kagawa: Summer's Crossing

Na végre! Ez már egészen Robin Pajtás Szent Iván éji ténykedéseihez volt mérhető. Igen, ez már valódi tündérmese volt.

vikiniki2>!
Julie Kagawa: Summer's Crossing

Puck szemszögéből írt, szórakoztató kis novella. Ötletes és egyben nagyon jól mutatja be Puck érzéseit, aki itt többször is meginog, hogy tényleg segíteni akar-e Ashnak, elvégre ő is szerelmes Meghanba.

ma_ya17>!
Julie Kagawa: Summer's Crossing

Nagyon szeretném ha Puck is kapna külön könyvet. Nélküle szegényebb lett volna a sorozat. Tudtam hogy nem fogja elárulni Asht,de annál a jelenetnél azért megállt a szívem egy kicsit :D

Names.
What’s in a name, really? I mean, besides a bunch of letters or sounds strung together to make a word. Does a rose by any other name really smell as sweet? Would the most famous love story in the world be as poignant if it was called Romeo and Gertrude? Why is what we call ourselves so important?

Cheril>!

Once upon a time, I had two close friends. Shocking, I know, given my natural charm, but there are those who just don’t appreciate my brilliance

Cheril>!

“I’m afraid I’ve lost something,” she continued with a heartfelt sigh. “Something I prize most dearly. Something that cannot be replaced. I would like you to
get it back.”
“Lost?” I broke in. “Lost how? Lost like you dropped it down the sink, or lost like it walked out the door and ran off into the woods?”

Kapcsolódó szócikkek: Robin Goodfellow (Puck)
Cheril>!

“Lord Oberon,” Titania murmured, putting a finger against his mouth, “is not here. And what Oberon does not know—” she leaned in closer, her lips parting “— will not hurt him.”

Iron Fey sorozat · Összehasonlítás
Iron Fey Universe sorozat · Összehasonlítás