Shadow ​of the Fox – A róka árnya (A róka árnya 1.) 201 csillagozás

Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Egyetlen kívánság új hajnalt ébreszt!

Minden ezredik évben az Ezer Imádság Tekercsének birtokosa előhívhatja a hatalmas Kami Sárkányt a tengerből, és lehet hozzá egyetlen kívánsága. Az idő közeleg… és a tekercs hiányzó darabjait Ivagoto egész területén keresik.

Amikor a démonok megölik a félkicune Jumeko befogadóit, a lány kénytelen elmenekülni az otthonából a tekercs egy darabjával. A sors a titokzatos szamuráj, Kage Tacumi felé tereli őt, aki Jumeko egyetlen reménye a túlélésre. Ám a fiú parancsot kapott a tekercs megszerzésére. Ezzel egy nyugtalanító szövetség köttetik, és Jumeko megkezdi élete legnagyobb megtévesztését, tudva, hogy a titka nem csupán élet-halál kérdése – az egész világ sorsa múlik rajta

A japán mitológia inspirálta történet a kirobbanóan tehetséges Julie Kagawa tollából.

Az év legelképesztőbb fantasyje.

Eredeti megjelenés éve: 2018

474 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633995990 · Fordította: Takács Ágnes

Tacumi · Jumeko · Hino Okame

MissFortune>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Ennél jobb kezdést nem is kaphatott volna a sorozat. Szerintem ez a Vastündéreknél sokkal nagyobbat fog ütni, számomra mondjuk mindenképp, mert azok a kötetek annyira nem varázsoltak el.
Ezzel szemben a kicune lány története teljesen levett a lábamról. A japán mitológiához semmi közöm nem volt eddig, de így is roppant jó élmény olvasni. A szereplők szerethetőek, jó a humoruk, érdekesek, egy jól megalkotott világban. A cselekmény pörgős, mindig történik valami, így aztán nem hagy unatkozni.
Nagyon ígéretes első kötet, ami a végén összetörte a szívemet, illetve annyira durván függővéges, hogy most azonnal akarom a folytatást!

nicosia P>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Nagyon szerettem Kagawától a Vastündérek sorozatot, ezért nem is volt kérdés, hogy ismerkedem-e a többi regényével. A „Róka Árnya” külalakra is nagyon meggyőző, olvasásra csábító könyv.
Szerettem. Kicsit bolondos, de csak annyira amennyire egy rókaszellemtől elvárja az ember. A japán kultúrával és mitológiával én főként az InuYasha anime kapcsán találkoztam, így sokat nem tudok róla, de az InuYasha lépten nyomon visszaköszönt. Itt is van egy kerettörténet, és azon belül számtalan apró kaland amik vélhetően mind a nagy finálét segítik majd, de így az első kötet végén még nem lehet tudni. Sok háttérszál meglehetősen rejtélyes, de a karakterek eléggé jól kategorizálhatók, így valószínűleg nagy meglepetések nem várhatók a többi részben. Viszont aranyos, és érdekes is. A szövegezése néhol nehézkes, jó sok ismeretlen japán szó van benne, néhol meg eléggé modern ahhoz hogy hiteltelen legyen (pl. játékterem és szatyor egy középkori Japán fantáziavilágban …)

Naiva P>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Ez a könyv elragadó volt! Még éjfél után is fent maradtam, és kényszerítenem kellett magam, hogy letegyem éjszakára.
Szeretem én a japán mitológiát. Még akkor is, ha nem túl gyakran olvasok ebben a témában.
Ez tele volt mágiával, zűrzavarokkal teli kalanddal és izgalommal. Julie Kagawa egy gyönyörűen bonyolult világot teremtett, amiben olyan jó volt elveszni. Imádtam!
Nagyon szerettem a karaktereket. Végre egy ifjúsági könyv, amiben a főhősnő igazán szerethető, de Jumeko nem csak szeretni való volt, hanem nagyon cuki is.
A 16 éves Jumeko, félig ember, félig kitsune (róka alakváltó), aki egész életében egy távoli templomban élt. Elrejtve magát ezzel a nagyvilág elől.
Az ott élő szerzetesek nevelték. Titokban próbálgatva a kitsune képességeit, de többnyire elnyomva azokat. Amikor a templomot megtámadják egy tekercs egy darabjáért, amely a hatalmas Kami Sárkány előhívásának erejét rejti magában, Jumekónak menekülnie kell, hogy a tekercs ne kerüljön rossz kezekbe. Miközben menekül, találkozik egy vele hasonló korú fiúval, Tatsumival, aki az Árnyékklán tagja.
A fiúnak az a feladata, hogy találja meg azt a tekercset, ami éppen a lánynál van. Innentől kezd érdekessé válni a történet. Ugyanis mind a kettőnek megvan a maga titka, de közösen indulnak az Acéltoll szentélybe. Így kezdődik az ő kalandos történetük, tele szörnyekkel és ellenségekkel, valamint útitársakkal.
Engem is az InuYashára emlékeztetett a történet, amit gyerekként imádtam.
Összességében nagyon szerettem. Ez a történet legalább annyira magával ragadó, mint amennyire fantáziadús. Gyönyörű képi világgal, ami miatt úgy érezted, mintha ott lennél a kalandban, ahol minden sarkon démonok és a japán mitológiával kapcsolatos szörnyek állnak. Soha nem tudhatod, hogy kiben bízhatsz.

Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Nem igazán ismerem a japán mitológiát és igazából a japán kultúrát se. Sok minden volt számomra érthetetlen vagy „kimondhatatlan”. :)
A könyv eleje nagyon durván indult. Azt hittem, h Szukival még számolhatunk…. Nem szeretem ahogy a feljebbvalók sokszor bánnak az alattvalóikkal. Nagyon durvák és kegyetlenek tudtak lenni!
Sokszor volt izgalmas a cselekmény, viszont sokszor volt unalmas is sajnos.
Pedig a szereplőket nagyon megszerettem! Jumeko már az első perctől szimpatikus volt és Tacumi is belopta magát a szívembe szép lassan. A belső vívódásait nagyon szerettem!
Imádtam amikor Okame megjelent és hozott egy kis színt a sztoriba! Szerettem a stílusát, vicces volt! Tetszett az a csapat amit a végére összehoztak! Örültem, h Daiszuke is feltűnt, szeretem a stílusát!
Nagyon izgalmasan lett vége ennek a résznek! Kicsit meg is szakadt a szívem, úgyhogy nagyon várom a folytatást!

hanna_emily_stone P>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Nagyon tetszett ez a történet. Nem nagyon olvastam még olyan könyvet, ami keleten játszódik. Pont ezért nagyon érdekes volt olvasni erről a világról, tetszett a könyv keleties hangulata. A szereplők is jók szerintem, érdekes karakterek vannak benne. A sok külömböző természetfeletti lény meg már csak hab a tortán, nagyon szeretem az olyan könyveket, amiben ennyi külömböző lény megjelenik. A történet is érdekes és kalandos. Nagyon várom a folytatást.

Kosa P>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Olvasás közben végig olyan érzésem volt, hogy egy olyan anime leírását tartom a kezemben, amilyet már tucatnyiszor láttam.
Valamennyi szereplő animetipikus volt (csitt, mostantól van ilyen szó) legfeljebb két-három tulajdonsággal felruházva: a naiv és jószívű, a rideg és elhivatott, a humoros, a harcos és helló, Sukuna! off de a karaktereknek semmi mélységük nem volt.
Jellemző a könyvre egyfajta epizodikus lassúság, egyfolytában rohanunk, de lépten-nyomon megállunk falatozni és másokon segítve kalandokba bonyolódni, így jobbára egy helyben toporgunk. A történet egyszerre volt gyerekes és fárasztó, ugyanakkor néhol megkapóan sötét és erőszakos. Az utóbbi vonások mentették nálam a könyvet: a japán folklór egyébként is meglepően horrorisztikus, Kagawa pedig nagyon kreatívan építi be az elemeit a könyvbe, a hangulat egyértelműen a sztori erőssége.
Azt hiszem, a szövegre jellemző fúziós megoldás nem olyan egyedi, hogy meg kellene rajta botránkoznom, és bocs, biztos öreg vagyok, de a hasonlóktól megfájdul a fejem: Lady Szatomi, lesápadt, srác, konfrontálódni akar, „ne less úgy, mint hal a szatyorban!” off, …adta be magát végül…off
A történet faék egyszerűségű és számomra középszerű, de a meglehetősen egyedi környezet, és a japán mitológia ügyes felhasználása engem csábít a sorozat folytatására (na meg lespoilereztem magamnak egy olyan szálat, ami nagyon ígéretesnek tűnik…).

deen>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Kifejezetten olvasmányos világot teremtett meg az írónő. Nagyon tetszett a japán mitológia a rengeteg furcsa és furmányos lénnyel. A két főszereplőt nagyon eltalálta az írónő. Jumeko az ártatlan és nagyon naiv kicune és az Árnyklán démonkarddal küzdő gyilkosa érdekes párosítás. A rengeteg kalamajka, amibe keverednek, mind-mind Jumeko jószívűségéből és Tatsumi engedékenységéből fakad. Helyenként tapintható volt Tatsumi kétségbeesett önuralma, hogy ne tépje ki a haját Jumeko miatt. Ez elég szórakoztatóvá tette a történetet. A cselekmény kicsit lassan indult be, de a szereplők találkozásától felgyorsultak az események és igazán izgalmas fordulatokat vett. Észre sem vettem és már a végére is értem, és most nagyon várom a folytatást, hiszen érdekes és izgalmas befejezést kapott a könyv.

kratas P>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Ez egész jó volt. Mármint persze a szokásos felállás némi A Gyűrűk Ura-beütéssel, van valami fensőbb magasztos cél, összeáll egy csapat, akik számtalan nehézséggel találkoznak útjuk során, vannak veszteségeik, de összetartanak stb-stb. Mindez a – gondolom – japán hiedelemvilágba helyezve (csak azért tettem oda a gondolom feltételt, mert abszolút nem értek hozzá).
A főhősnő Jumeko nekem tetszik, bár gondolom még lesznek nagyobb problémák a kicune származásával a folytatásban, amire kíváncsi is vagyok. Remélem nem lesz elrontva spoiler.

KönyvBűvölő>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Nagyon vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Alapvetően jól kitalált, felépített és bemutatott világban játszódik a történet. Érdekesek voltak a japán mitológiai elemek, a mellékszereplőket gyorsan megkedveltem és a főszereplő párosunk kapcsolata sem volt hétköznapi.
Ami zavart az, hogy egy idő után untam az utazunk, harcolunk, utazunk majd megint harcolunk leírásokat, az volt az érzésem, hogy fejezeteken keresztül nem történik semmi.
Én többet vártam ettől a könyvtől, kicsit csalódtam most benne, ettől függetlenül egyszeri olvasásnak rendben van.

Sophie1983>!
Julie Kagawa: Shadow of the Fox – A róka árnya

Minden idők legjobb Vörös Pöttyös könyve, amit valaha olvastam. Végtelenül szimpatikus, szerethető szereplőkkel, és velejéig romlott főgonosszal. Mi kell még?
Történetünk elején megismerkedünk a Néma szelek templomával és Jumekoval, aki egy fél kicune. Megismerjük a sárkány kívánságának legendáját és a hozzá elvezető tekercsét, amit darabokra szedve, elrejtve tartanak.
Emiatt megtámadják a templomot, és mindenkit lemészárolnak, kivéve Jumekot, aki elmenekül a tekercs részletével és belefut egyenesen Kage Tacumiba. Megegyeznek, hogy Tacumi segít eljutni Jumekonak a fővárosba, hogy Jumeko beteljesíthesse a mestere végakaratát.
Jumeko természetesen nem őszinte, hogy védje a tekercset, és a kicune mivoltát a démonölőtől.
Felbukkanak szerethető mellékszereplők is, akiknek az elejétől fogva szurkoltam. Volt egy megható jelenet is, a gakikkal elárasztott faluban. Imádtam és jó könnyesre is sikerült.
Hihetetlen gazdag világot ismerhettem meg. A japán monda és mesevilág káprázatos.
Valaki tudja mikor jön folytatás? Nagyon rossz, amikor egy ilyen szuper könyvnek nincs nálam a következő része.

Könyvmolyocska1 >!

A pók sem egy pillanat alatt szövi a hálóját, és az albatrosz sem néhány szárnycsapással szeli át az óceánt. Sokan tartják lehetetlennek a feladatukat, és mégis kudarc nélkül teljesítik azt, mert egyszerűen csak… hozzákezdtek.

bemese05 P>!

– Nem tudom, vágott-e már meg téged egy sarlós menyét, Tacumi, de nekem ez az első alkalom, és eléggé fáj. Légy gyengédebb, kérlek.
– Gyengéd. – Újabb értetlen pillantást vetett rám, mintha teljesen idegen lenne számára a koncepció.
– Igen. Kedves? Óvatos? Hogy ne úgy érezzem, mindjárt leszakad a lábam?

Kapcsolódó szócikkek: Jumeko · Tacumi
bemese05 P>!

– És az nem zavar téged, hogy egy nyilat szegez a hátadnak?
– Nem a lányt vettem célba – szólt ki Okame a szikla mögül. – A srácot akarom eltalálni az ijesztően világító karddal. Szóval, ha Jumeko tenne egy lépést jobbra, azt megköszönném.
Tacumi rideg mosolyra húzta a száját.
– Azt hiszed, elég gyors vagy ahhoz, hogy eltalálj, ronin?
– Nos, ha a másik választásom az, hogy tehetetlenül ácsorgok és mosolygok, amíg kettéhasítasz, akkor inkább megpróbálkozom vele

Kapcsolódó szócikkek: Tacumi
bemese05 P>!

– Ugye nem tudod, miért mondtam el neked ezt a történetet?
– De tudom – tiltakoztam, amire Iszao mester felhúzta a bozontos szemöldökét. – Azért, hogy én… hm… hát… Nem, nem tudom.

Kapcsolódó szócikkek: Jumeko
bemese05 P>!

– Az, akinek nincs becsülete – jelentette ki –, soha nem fogja megérteni azok tetteit, akik becsületesek.
– Mondja a srác a bizarr karddal.
– Ennek semmi köze az egészhez.
– Na persze, mert az ijesztő világító kardokat mindig tiszta szándékkal használják.
– Több is van belőle? – Kérdőn pislogtam. – Én még csak egy ijesztő világító karddal találkoztam, Okame-szan – jelentettem ki. – Ennyire mindennaposak?
Okame nagyot sóhajtott.
– Sokat kell még tanítanom neked a szarkazmusról, Jumeko-csan.

Kapcsolódó szócikkek: Jumeko · Tacumi
Kosa P>!

Ezután a Sárkány két lehetőséget kínált a nemesnek. Teljesíti a halandó egyetlen kívánságát, bármit, amire vágyik – gazdagság, halhatatlanság, a halál feletti hatalom –, vagy neki kell adnia a lelkét. A nemes úgy döntött, hogy megőrzi a lelkét, és bölcsebb emberként tért haza.

Okame felhúzta az orrát.
– Nem kell megsértened, Kage-szan. Már nincs jogom elégtételt követelni, de megsértődhetek. Sőt, azt hiszem, meg is történt.

bemese05 P>!

Tacumi teljesen mozdulatlanná dermedt, összekulcsolt kezünket bámulta, mintha az ösztöneivel kellett volna harcolnia, hogy ne húzódjon el. Az arcát fürkésztem, és egy pillanatra érzelmek pislákoltak ibolyaszín szemében, szemernyi bizonytalanság és a félelem leghalványabb árnyéka. De csupán egy pillanatig tartott; majd az arca kifejezéstelenné vált, jeges álarca a helyére került.

josageszter>!

– Jumeko! – kiáltott újra a szerzetes, miközben én nekinyomódtam a durva, mohás kőnek. El tudtam képzelni, hogy az alapjataton szigorú, békés arca most olyan vörös, mint a templom oszlopai, a pír lassan kúszik felfelé a kopasz homlokán. Túl sokszor láttam már így, hogy számon tudjam tartani. Fonott lófarka és narancssárga kimonója kétségkívül lenget, ahogy forgolódott, átkutatta a tó széleit, és kertet körülvevő bambuszparcellákat fűrkészte. – Tudom, hogy itt vagy valahol! – dühöngött. – Sót tettél a teáskannába.. már megint! Szerinted Nitoru szereti, ha az arcába köpik a teát?

Kapcsolódó szócikkek: Jumeko
whisperingwithwolves>!

– És ő belement. A zárkózott, ne-érj-hozzám-vagy-megöllek Árny szamuráj belement, hogy számos területen át kísérgessen egy parasztlányt egy rejtélyes templomba, amely valahol az ország másik végén rejtőzik.