Többé ​nem beszélünk (Többé nem 1.) 37 csillagozás

Julie Johnson: Többé nem beszélünk

Jo és Archer a legjobb barátok, amióta csak az eszüket tudják. Szövetségesei, támaszai, cinkosai egymásnak, de a tizennyolcadik születésnapjuk nyarán valami megváltozik. A lány ráébred kötődése valódi mivoltára: Archer élete szerelme. Jo tudja, hogy nem lesz könnyű megvallania az érzéseit; ahogy azt is, hogy a barátságukat örökre tönkreteheti ezzel, de ami ezután következik, arra biztosan nem számít.
Julie Johnson regénye igazi érzelmi hullámvasút, és rajongók ezreit tette függővé szerte a világon.

Eredeti megjelenés éve: 2020

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Piros pipacs könyvek Pioneer Books

336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156187437 · Fordította: Kalapos Éva
336 oldal · ISBN: 9786156187451 · Fordította: Kalapos Éva

Archer Reyes · Jaxon Reyes · Josephine "Jo" Valentine

Julie Johnson: Többé nem beszélünk

„– Tudom, hogy mindenkit meg akarsz óvni, fiam. Ez az egyik legjobb tulajdonságod. De előfordul, hogy olyan kétségbeesetten próbálod megvédeni a körülötted lévőket, hogy hosszú távon több kárt okozol, mint hasznot.”
Igazság, Mr. Reyes, igazság.

Fogalmam sincs, miért gondolja a 17 éves Archer, hogy ennyi idősen neki, EGYEDÜL, kell megoldani olyan problémákat, amit egy érett felnőttnek sem egyszerű. Ezzel persze nincs egyedül, olvastam már ilyet, de aktuálisan ő idegesített fel ezzel a tömérdek rossz döntéssel, amivel persze jót akart, de mégsem segített.
Ígéretes kezdésből a történet belesodródik egy nem jó fajta, kilátástalan feszültségbe.
Több, nagyon ismerős eszközt, „fordulatot” is felvonultat, hogy megteremtse ezt a hangulatot és a többszörös konfliktusokat. És ezek ahelyett, hogy izgalmassá tennék a cselekménysort, engem inkább bosszantanak.
Maga a két szereplő nem is – még Archer sem, ami meglepő, próbálom őt megérteni –, ellenben mindenki más igen. Különösen a Valentine szülők, tőlük határozottan rosszul vagyok.
Nem értem, hogy tudnak ennyien megnyomorítani két életet, és teljesen lehetetlen, kilátástalan helyzetbe hozni két tizenévest. A kriminális függővég ráadásul bennem hagyja az ideget, még az is, ahogy a két „kamasz” esélyei is – csak stílszerűen – elúsztak a hajóval…

off

@Clementine_929 kellett volna egy ivósjáték…

Mrs_Curran_Lennart P>!
Julie Johnson: Többé nem beszélünk

Nem ez volt a szerző legjobb műve, sőt a Boston Love sorozata után jobbra számítottam. A történet alapja egy gyermekkori barátság szerelemmé érése. Csak az a baj, hogy Archer szülei Jo szüleinek dolgoznak, és a fiú bátyja egy börtönviselt bajkeverő. Ráadásul Jo szülei egomániás érzéketlen emberek. Úgyhogy mondhatni minden összeesküszik a fiatalok ellen. Ráadásul függővéges, de semmi baj, mert megvan a folytatás.

Sylvie23 P>!
Julie Johnson: Többé nem beszélünk

Szimpla sablon sztori nagyon könnyen és hamar kitalálható véggel. A stílusa nem volt rossz és igazából még a 4 csillagon is gondolkoztam de az összecsapott vége illetve amiatt hogy gyakorlatilag ez a Perfect Chemistry totális másolata… nos ezek miatt lejebb pontoztam, mert az a könyv sokkal előbb született mint ez. A folytatását el fogom olvasni, de szerintem ez egy koppintás legalábbis a saját véleményem szerint.

E_S>!
Julie Johnson: Többé nem beszélünk

Olvasás közben folyamatos déjà vu érzés kavargott bennem… cselekmény a könyv közepétől indul be és természetesen ahogy lenni szokott a legjobb résznél jön a filmszakadás a folyt.köv. Remélem nem sértek szabályt azzal, hogy kimondom ez a könyv, történet függővéges! Ezzel nem is lenne bajom, de nem értem minek kiadni egy könyvet aminek eredeti megjelenése 2020-ban történt és 2022-ben sincs folytatása?!

Andrea_könyvmoly>!
Julie Johnson: Többé nem beszélünk

Gondolom Julie Johnson – A szerelem vonzásában c. könyvét sokan ismeritek, viszont nemrég megjelent ez a regénye is magyarul.
Nemrég olvastam és azt kell mondjam, hogy nagyon tetszett. Szuper könyv volt, nagyon érdekes, tele érzelemmel és csak úgy fogytak az oldalak olvasás közben. Archer és Jo szívszórító története, egy barátságból szerelem sztori, amely által újra átélheted az eslő szerelmet és mindazt az örületet és fájdalmat, amit ez magával hoz.

Nagyon remélem, hogy lesz folytatása a könyvnek. A goodreads oldalon úgy láttam megvan jelenve a folytatás, remélem magyarul is mihamarabb elérhető lesz.
Bővebben a könyvről itt: https://deeakonyvei.blogspot.com/2022/09/julie-johnson-…
*köszönöm a recenziós példányt a kiadónak

DzsDzs88 IP>!

Amióta elég idős lettem ahhoz, hogy feltűnjön az ilyesmi, mindig a periférián találtam magam. A belső körök számára túl elvont voltam, ahhoz pedig túl konok, hogy olyasvalakit farigcsáljak magamból, akit szívesen meghívnak az ebédlőasztaloknál gyülekező klikkekbe.

Kapcsolódó szócikkek: Josephine "Jo" Valentine
DzsDzs88 IP>!

A történelmi házak olimpiai sportággá emelik a lopakodást.

DzsDzs88 IP>!

Az úriembereknek lakat van a szájukon; a privilegizált, fehér srácok viszont jobban részletezik a hódításaikat, mint J. R. R. Tolkien Középfölde fáinak leírását.

DzsDzs88 IP>!

Díszes tollú ragadozók, ragyogó mosolyú gyilkosok.
Ebből inkább kimaradok.

DzsDzs88 IP>!

De ma este még… ma még tizenhét évesek vagyunk, szabadok és boldogok, olcsó sört iszunk a sörcsapból, táncolunk a holdfényben, meztelenül fürdünk az óceánban, és azt kívánjuk, bár örökké tartana a nyár.

DzsDzs88 IP>!

A szája érintésében nincs semmi baráti. Semmi plátói. Semmi, ami kicsit is biztonságos.

Kapcsolódó szócikkek: Archer Reyes
DzsDzs88 IP>!

Ebben az örökösökkel és negyedik generációs milliomos-csemetékkel teli szobában a pohárban vergődő halat érzem a legközelebb magamhoz.

Kapcsolódó szócikkek: Archer Reyes
DzsDzs88 IP>!

Hosszú, hosszú időn át, a birtokunk rejtekében, szélfútta hajjal a parton rohangálva, olyan gondtalanul, amilyen csak egy gyerek lehet, fel sem merült bennünk, hogy lenne bármi furcsa a barátságunkban. […]
Egyszerűen csak…
A legjobb barátok voltunk.

Többé nem sorozat · Összehasonlítás