Egy ​vidéki affér 47 csillagozás

Vadvirág a réten?

Cassie Beresford nemrég nyerte el álmai munkáját, ő a helyi idilli, falusi iskola frissen kinevezett igazgatóhelyettese. Kicsit sem hiányzott neki, hogy a falu jótékonysági árverésén fény derüljön a férje hűtlenségére, aki viszonyt folytat a legjobb barátnőjével.

Ha ez még mind nem lenne elég, Cassie-nek meg kell birkóznia azzal is, hogy váratlanul az iskola élén, az igazgatói székben találja magát, és nemcsak ott, hanem a területfejlesztők elleni küzdelem első sorában is, akik a gyönyörű tájat készülnek lebetonozni.

De mindezek mellett lehet, hogy az az iskolaév, amely a legrosszabbnak indult, akár a legjobbá is válhat? Vajon a diákjaiból fakadó ellenállhatatlan öröm, a minden lében kanál családja és barátai, és egy új szerelem felbukkanása elmozdítja a mélypontról?

Éld át a történet felhőtlen örömét!

Mélyedj el! Kapcsolj ki! Légy jelen!

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

400 oldal · ISBN: 9789635970629 · Fordította: Stumpf Andrea Mónika
400 oldal · ISBN: 9789635970636 · Fordította: Stumpf Andrea Mónika
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635970452 · Fordította: Stumpf Andrea Mónika

FVCsilla P>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

Ezt a könyvet kizárólag a borítója miatt vettem meg, nem voltak nagy elvárásaim felé. Nagyon illik a borító a könyvhöz, ilyen hangulatot áraszt magából a történet végig. Nem gondoltam, hogy egy egyszerű romantikus történetnél többet fog nyújtani, de megtette. Cassie gyermekei sokszor felnőttebbek voltak nála, szerintem társfüggő lehet spoiler. Életszerű volt, a család és a munka közötti egyensúlyozás, a munkahelyi irigység és rosszindulat és erre még a vadvirágos rét kérdése is ott van. A romantikus csavar szerintem borzalmas volt. A kedvenc szereplőm kétségtelenül Fi lett, benne találtam meg a legtöbb életet. A leánybúcsú tekintetében nincs viszonyítási alapom, de ilyenen nem akartam volna részt venni az esküvőm előtt.

Niki_néni_olvas P>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

Nem volt rossz, bár nehezen haladtam vele. Nem szoktam mindig értékelést írni, egy jó könyv esetében örülök az olvasmányélménynek. Ennek a könyvnek a végére akartam érni, mert értékelni szerettem volna és kiírni magamból, hogy mennyire dühített, ahogyan a tanárokat néhány helyzetben beállította. Lehet én vagyok szerencsés, hogy eddig nem kerültem ilyen tantestületbe, de nem tudom elképzelni, hogy ilyen manipulatív és számító tanár legyen valaki, mint Karen. Komolyan, nem középsulisok, hogy egy nézésétől ne vegyenek az „ellenség” süteményéből. Illetve biztosan nem jönnék ki egy szó nélkül a főnököm irodájából.
Szép borító, kedves történet, de túl sok a fordulat benne az én ízlésemnek.
Viszont jól felépített a cselekmény, szépen kirajzolódnak a szerkezeti egységek és a múltbeli elbeszélések is egészen jól illeszkednek a cselekménybe.

Áfonya74 P>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

Sajnos annyira mai történet, amiről a könyv is szól.
Felneveljük a gyerekeket, megküzdünk mindenért, amink van, a külvilág felé mi vagyunk a tökéletes pár…aztán kopp, az egyik fél máris mást akar…
Jól megírt könyv, tetszett, ahogy az írónő kidolgozta a történetet, igazán jólesett olvasni.

Nikoletta_Benkő P>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

Szerethető történet egy kis csavarral. Szerethető szereplőkkel. Erősen indul a történet. A borítója is hozza a vidéki hangulatot.

Sylvie23 P>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

Aranyos történet kategória és még egy csavar is volt benne amiért adok egy fél vsillagot pluszba egyébként kb 3.5re értékeltem voltam. Volt humoros része is de a karekterek főleg a mellékszereplők Fivel az élen nem igazán fogtak meg sőt pont az ellenkezője.

Szédültnapraforgó>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

Első olvasásom az írónőtől. Erős kezdés, aztán nálam kissé leült a történet, amikor visszamentünk az időben 1976-ba, amikor is Paula – főhősnőnk, Cassie édesanyja, egy hippi nő – történetét mesélte az írónő, engem az untatott. De aztán elindultak újra az események és a végén duplacsavar megmosolyogtatott, erre nem gondoltam.
spoiler

kissvirag22 P>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

“Matilda Hogarth, az egyik kis hároméves óvodásom ült mellettem, és mosolyogva szorongatta a kezemet.

– Szeretem az iskolát – suttogta komolyan, és mélyen a szemembe nézett. – És téged is szeretlek.”

Lefolytam a székről, ez annyira édes volt. *-*

Szerintem a jelenlegi molyos százalék (78), egyáltalán nem tükrözi a valóságot.
Számomra annyira szórakoztató, könnyed, kedves, szívmelengető történet volt. Az összes karaktert szerettem akit szeretni kell, az összeset utáltam, akit utálni kell. :D
Laza volt, kikapcsoló, semmi extra, de ezért volt nagyon jó. Tényleg nem erre számítottam, nagyon pozitív csalódás volt nekem. :)

Julie Houston: Egy vidéki affér

Csak azért 4,5pont, mert a vége elnagyolt.
De maga a cselekmény felépítése, mondanivalója, nagyon tetszett.
Miért van az, hogy ha egy család már szépen felnevelt két tinit, végre a feleségnek is jó állása lesz, ő boldog, egyszer csak jön a hidegzuhany? A megcsalás? Hogyan tovább? Mert mind családanyának, mind a munkahelyén ezer százalékban meg kell felelnie, és mindehhez mosolyogni, élni kell. De közben ott a felszín alatti én, ami nem tudja megemészteni, miért pont vele és családjával történik ez meg.
Elgondolkodtató, ugyanakkor humoros, romantikus tipikus vidéki angliai mai történet.

GentleRain P>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

Nem ezt vártam, de egészen jó kis regény volt. Még úgy is, hogy az affér csak a kötet utolsó harmadában indult be. Addig volt sok drámázás, egyedülálló anya két gyerekkel, új munkahely, iskolavezetés és az azzal járó gondok. Meg egy hűtlen férj, aki maga sem tudja, mit akar. A karakterek rendben voltak, a titkok a végére nekem kissé nyakatekertek lettek és túl sután lettek megmagyarázva. Akkora titok azért nem volt, sablonosan happy end a vége. Szóval, amit kellett nyújtania a regénynek, azt nyújtotta. Nem mondom, hogy megváltja a világot, de kikapcsolódásnak tökéletes.

mági>!
Julie Houston: Egy vidéki affér

Nos, ez egy csodálatos köntösbe bújtatott modern történet, amiben rengeteg lehetőség rejlett… Aztán valahogy az egész átfordult idegesítő, mindig a pohárhoz nyúló, klisékkel teli sztorivá. Miért? A „nagy fordulat” után már csak azt vártam vége legyen, bárki aki élete során legalább 2 dél amerikai/török sorozatot végignézett már tudta mi lesz a végkifejlet. Így elrontani… Az alap sztori pedig tökéletes, a kölykök végre egyéniséggél rendelkeznek, nem pedig díszként vannak jelen a könyvben. Izgalmas, sok sok lehetőséggel teli… lehetett volna…. Áh, számomra nagy csalódás volt, pedig annyira szerettem volna szeretni, de sajnos nem így lett.

kissvirag22 P>!

Niki_néni_olvas P>!

Azért, mert tanár vagy, azt hiszi, hogy mindent el tudsz intézni.

horn_mici P>!

– Egyes számú szabály: senki sem fog szeretni addig , amíg nem szereted saját magadat.

horn_mici P>!

– Csütörtök este történt. Éppen le akartam pihenni egy pohár bor társaságában, hogy megnézzem a Broken legújabb részét. Sean Bean mindig is nagyon bejött. Bár mostanra egy kissé megöregedett…

Kapcsolódó szócikkek: csütörtök
horn_mici P>!

– Egy jó asszony olyan, mint egy csésze tea, minél erősebb, annál jobb – …

horn_mici P>!

– Apa hol van? -érdeklődött Freya, miközben annyi csokis zabpelyhet töltött egy tálba, amennyivel egy hadsereget is jól lehetne lakatni.