Királyi ​adomány (A korona kémei 3.) 83 csillagozás

Julie Garwood: Királyi adomány

Az ​oroszlán asszonya és Az őrangyal szerzője újabb csodálatos románccal ajándékozta meg olvasóit.
A Korona kémei sorozat 3. kötetében két szerelmes elbűvölő, érzéki és kalandos története bontakozik ki a szemünk előtt. A gyermekként férjhez ment Sara Winchester bájos, ifjú szépséggé serdül, és boldogan várja a napot, amikor férje, Nathan St. James márkija végre érte jön. A bájosan ártatlan leány elutasítja a viszályt, mely elválasztja családját Nathanétől… és mit sem sejt férje- a Pogány néven hírhedtté vált rettegett kalóz- sötét múltjáról. A férfi, aki magával ragadja hajójára, a Tengeri Sólyomra, zavarba ejtő, szemtelen és bámulatosan jóképű. Harcos és úriember, akinek gyengéd érintése felkorbácsolja Sarában a szerelem legvadabb és legmélyebb érzéseit.
Nathan még egyetlen asszony előtt sem meztelenítette le a lelkét, de Sara hamarosan megtalálja módját, hogyan csavarja az ujja köré. Bátor és eltökélt. Mindent elkövet, hogy meghódítsa a férfi szívét…
De Angliába… (tovább)

Az ajándék címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1991

GABO, Budapest, 2010
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636893507 · Fordította: Tóth Gizella

Mrs_Curran_Lennart P>!
Julie Garwood: Királyi adomány

Több, mint 10 éve olvastam a könyvet, nem is emlékeztem rá, hogy mennyire szórakoztató! Sara, a hősnő egy igazi sorscsapás Nathan hajójára és legénységére nézve. Romlott leves, gyilkos napernyők, a matrózok már fokhagymát hordanak a nyakukban. Többször hangosan felnevettem olvasás közben. Sarah egy naiv, romlatlan lányka, aki mindenkiben, még vérszomjas családjában is csak a jót keresi. Ellentétben a megkeseredett, állandóan dühös Nathannal, aki nem hajlandó többet kockára tenni a szívét. De hát esélye sincs Miss Bright Side-dal szemben! A szerző a tőle megszokott bájjal és humorral megint remek történetet alkotott.

meteoritastar>!
Julie Garwood: Királyi adomány

Második olvasásra is nagyon tetszett. / Elsőnek a régi kiadást olvastam./
Bár bevallom, hogy Sara butaságai könnyen átmehetnek idegesítőbe. De nálam nem állt fenn ennek a veszélye, mert Nathan és a legénység reakciói miatt a következő pillanatban már nevettem. Nagyon szórakoztató ez a történet. Én imádom.

Alexandra0924>!
Julie Garwood: Királyi adomány

Egyszerűen nem lehet megunni ezeket a fantasztikus történelmi romantikusokat, amiket az írónő alkot. Annyira magával ragad, hogy csak olvasod és olvasod, majd megdöbbensz, hopsz, vége van a könyvek.
Sajnálom, hogy Christina és Lyon már itt nem szerepeltek, de helyette kaptam plusz jeleneteket Jade és Caine párosáról. A főszereplő itt Jade testvére Nathan és elkallódott menyasszonya/felesége Sara volt. Izgalmakban itt sem volt hiány, kaptunk bonyodalmakat, nehéz helyzeteket, esernyőket… xD Nevetés nélkül már egy esernyőre sem tudok ránézni!
Imádtam őket! A kőszívű, arrogáns kalózt, és a csupa szív, szeretni való úri hölgyet! Kellenek az ilyen finomságok a romantikus lelkemnek! *sóhaj* :)

A végét egy picit befejezetlennek érzetem! Eddig mindig kaptunk a jövőbe egy kis betekintést, itt elmaradt.

Julie Garwood: Királyi adomány

Az eddigi kötetek közül egyértelműen ez volt a leggyengébb. A cselekménnyel és Nathannel nem lett volna baj, Sara karaktere viszont annyira rányomta az egészre a bélyeget, hogy képtelenség volt tőle elvonatkoztatni. Ez a nő egy agyrém. Ostoba, ügyetlen, beképzelt és szörnyen hisztis. Kb. 10x tett megjegyzést arra vonatkozóan, hogy mennyire jó a férjének, amiért ilyen tökéletes felesége van, és többször fakadt sírva 200 oldalon belül, mint Jade és Christina 500 oldal alatt. Folyton siránkozott és okoskodott, megjátszotta a tapasztalt, nagyvilági dámát, de amikor szükség lett volna a segítségére, mindent összekutyult. S ha ez nem lenne elég, minden kis apróságért a bocsánatát kellett kérni, és vigyázni, hogy a jelenlétében egy trágár szó se hangozzon el. Brrr… nagyon kiakasztott!
Ha az írónő értelmes és talpraesett főhősnőt szánt volna Nathan mellé, megadtam volna erre a részre is az öt csillagot, Sara miatt viszont kénytelen vagyok egyet levonni.

caledonia_konyvvara P>!
Julie Garwood: Királyi adomány

Ez az a könyv, ami letehetetlen. Még a megjelenés évében olvastam, szóval már érik az újraolvasás, de mind a mai napig előttem pereg a történet fonala. Romantikus, kalandos, vicces és izgalmas regény ez, Párom és én közös könyve. Éppen ezt olvastam, amikor még MSN-en ismerkedtünk, és az első randinkra is vittem a könyvet, mert el akarta olvasni. A második randin már nálam volt a könyv, mert elolvasta, és imádta. *-*
A főszereplők szerethetőek, és rendkívül élvezetes kikapcsolódást nyújtanak a szócsatáik, Sara talpraesettsége, mégis esetlensége, Nathan férfiassága. :D Egyszóval örök szerelem. *-* <3

HENGYE>!
Julie Garwood: Királyi adomány

Egyszerűen letehetetlen. Nagyon jókat nevettem rajta. Nem sok minden történik benne, de olyan jól meg volt írva, hogy még tudtam volna olvasni Nathan és Sara szerelmi történetét.

brigitta244>!
Julie Garwood: Királyi adomány

Nagyon jó volt ez a rész. Szó szerint imádtam. Az ehhez hasonló könyvekért olvas az ember. Volt minden benne ami kellett. Annyiszor nevettem fel hangosan az olvasásközben. Régen történt meg ez velem, hogy így elragadott egy regény. Imádtam a hajós baleseteket. Aki olvasta könyvet az tudni fogja mire gondolok.
Jó volt újra találkozni az előző kötet szereplőivel igaz Christináékat hiányoltam, de az is igaz, hogy feleslegesen sem jó szerepeltetni a karaktereket.

Jegvirag123>!
Julie Garwood: Királyi adomány

Nagyon tetszett. Olvastam az első és a második részt is, de úgy emlékszem, hogy azok nem nagyon tetszettek. Sara bénázásai vitték a prímet nálam és Nathan milyen jól bírta idegekkel. Jó volt az alap sztori is.

Faun1986>!
Julie Garwood: Királyi adomány

Meg kell mondanom, óriásit csalódtam…. De kellemesen. :)
Meglátszik, hogy nagyon régen olvastam a könyvet, mert szent meggyőződésem volt, hogy ebből a sorozatból az első két rész a legjobb, de a mostani olvasásomkor kiderült, hogy nem, eddig ez volt a legjobb rész. Annyit nevettem rajta, hogy megfájdult a hasam. Imádtam Sara-t.

– Miért hívsz Vikingnek?
Sara megrántotta a vállát.
– Mert pontosan úgy fest, mint egy viking.
– Akkor én hívjalak hárpiának?
– Miért hívna így?
– Mert pontosan úgy viselkedsz, mint egy hárpia.

Sippancs P>!

– Tényleg el akarod hitetni velem, hogy azért haragszol rám, mert nem jöttem érted hamarabb? – hitetlenkedett.
Sara felkapta a kezébe eső első tárgyat, és a férfihoz vágta. Az éjjeliedény szerencsére üres volt.
– Hogy haragszom-e? – süvöltötte Sara egy hadvezérhez méltó hangerővel. – Miből gondolod, hogy haragszom, Nathan?
A férfi kitért az éjjeliedény, majd az azt követő két gyertyatartó útjából, aztán ismét az ajtónak dőlt.
– Nem is tudom – mondta vontatottan. – Talán, mert olyan zaklatottnak látszol.
– Hogy én… – Sara képtelen volt többet kinyögni.
– Zaklatottnak látszol – fejezte be helyette Nathan a mondatot, és szélesen elvigyorodott, sőt rá is bólintott.
– Van pisztolyod?
– Igen.
– Kölcsönkérhetném?
Nathan komolyságot erőltetett magára.
– Mire kell neked a pisztolyom, Sara?
– Hogy lelőjelek, Nathan.

– Nathan!
– Igen?
– Tudja a személyzetem, hogy én okoztam a bajt?
A férfi égnek emelte a tekintetét. Még hogy a személyzete!
– Igen, tudják.
– Elmondtad nekik?
Nathan lehunyta a szemét Sara szigorú hangja hallatán. Biztos azt hiszi, hogy elárulta.
– Nem mondtam el, Sara. Látták az ernyődet.
– Azt akartam, hogy tiszteljenek.
– Ó, hát tisztelnek is – jelentette ki Nathan, és hangjában már nyoma sem volt a haragnak.
Sara előtt felcsillant a remény, de akkor a férfi újra megszólalt.
– Most arra számítanak, hogy legközelebb pestist szabadítasz rájuk.

Sippancs P>!

– Mikor találkoztál Dunforddal? – kérdezte Nathan, állát a lány fején pihentetve, és mélyen beszívva a finom, nőies illatot.
– A parkban – felelte Sara. – A bácsikád és a nénikéd is ott volt. Félelmetes élmény volt. Sohasem fogom elfelejteni.
– Dunnford tényleg úgy fest, mint valami barbár – kuncogott Nathan, s közben a derekánál fogva közelebb húzta magához Sarát. A lány nem állt ellen. – A nagybátyám nagydarab, izmos ember, a válla, mint a medvéé. Igen, azt hiszem, tényleg félelmetes látvány lehetett.
– Akárcsak a felesége – vetett közbe Sara mosolyogva. – Nem is tudtam megkülönböztetni őket.
Nathan megcsípte a fenekét a sértő megjegyzésért.
– Dunnford bajuszos.
– A felesége is.
A férfi ismét megcsípte.

gladyna>!

– Nathan, kérlek, fogd vissza a hangod! Olivia épp most aludt el, és ha megint felébreszted, Sterns a kisbaltával megy neked.

wallery>!

-Mégis van becenevem, amit Nathantől kaptam-szólalt meg ismét Sara, magára vonva férje figyelmét.-Megengedem, hogy ön is azon szólítson.
-Ó?- mondta Colin. Elkapta Nathan meglepett tekintetét, és kíváncsisága fokozódott.- És mi lenne az?
-A fenébe, Sara.
Colin azt hitte , rosszul hallotta.
-Azt mondta…
Nathan gyakran szólít „a fenébe Sarának”. Így van, drágám?-fordult a férjéhez sara.- Colin, ön is nyugodtan…
-A fenébe, Sara, ne gyötörj már!- csattant fel Nathan mintegy végszóra.-Én…
De maga is észrevette a helyzet humorát, és a következő pillanatban már a többiekkel együtt nevetett.

vklara>!

Mire leszállt az est, valamennyien azt hitték, hogy megpróbálta megölni őket.

– …Azt akarod mondani, hogy nem volt jó a levesem? Hogy az emberek miattam betegedtek meg? Istenem, máris indulok. Ápolnom kell őket.
Nathan megragadta a vállát, amikor az asszony el akart sietni mellette.
– Ápolni, Sara? Ha a közelükbe mész, ők fognak beápolni a tengerbe.
– Sohasem dobnának ki a hajóból. Hiszen az úrnőjük vagyok.
Nathan legszívesebben üvöltött volna. Aztán rájött, máris azt teszi. Mély levegőt vett. – Egy fenét nem – morogta.

– Most arra számítanak, hogy legközelebb pestist szabadítasz rájuk.
Sara azt hitte, férje csak ugratja.
– Nem gondolhatják komolyan ezt az ostobaságot – mondta.
– Dehogynem, nagyon is komolyan gondolják. Fogadásokat kötnek, Sara. Egyesek szerint előbb jönnek a kelések, és csak utána a pestis. Mások arra fogadnak, hogy…
Sara ellökte magát a férjétől.
– Most komolyan beszélsz?
Nathan bólintott.
– Azt hiszik, el vagy átkozva, asszony.

vklara>!

– Nathan, még mindig nem üdvözöltél rendesen.
Sara összekulcsolta maga előtt a kezét, lehunyta a szemét, és várt.
– Mi a fenét jelent az, hogy rendesen? – kérdezte a férfi. Valójában persze tudta, de kíváncsi volt, mi lesz felesége következő lépése.
Sara kinyitotta a szemét, és haragosan rámeredt.
– Meg kellene csókolnod.
– Miért? – ugratta Nathan.
– Csak tedd meg! – csattant fel az asszony, nem is titkolva bosszúságát.
Mielőtt Nathan folytathatta volna kérdezősködését, Sara kezébe fogta az arcát, és magához húzta a férfi fejét.
– Ó, ne is törődj vele – suttogta. – Majd én megteszem.

– A nevem Nathan, Sara.
– És? – kérdezte a lány, és azon tűnődött, mi vette rá a férfit, hogy hirtelen megmondja a nevét.
A lány szemmel láthatóan nem akarta megérteni az összefüggést. Nathan fáradtan felsóhajtott.
– És ön Lady St. James, tartozik nekem egy nászéjszakával.
Sara nem ájult el. Sikított.

vklara>!

– Menjünk Colin! Eleget láttam.
Hangjában nyoma sem volt érzelemnek.
– Nos? – nézett rá Colin.
– Nos, mi?
– A fenébe, Nathan, áruld már el, mit gondolsz!
– Miről?
– Lady Saráról. Mi a véleményed róla?
– Az igazságot akarod hallani?
Barátja gyorsan bólintott.
Nathan lassan elmosolyodott.
– Ki fog férni azon az ablakon.

A korona kémei sorozat · Összehasonlítás