Hosszú ​búcsú (Buchanan/FBI 8.) 96 csillagozás

Julie Garwood: Hosszú búcsú

Nem ​számít, hogy szívderítő történelmi románcról vagy izgalmas, modern krimiről van-e szó, Julie Garwood mesterien szövi a szenvedéllyel, kalandokkal és ármánnyal teli történet szálát. Legújabb regényének csinos és okos hősnője, Lyra Prescott hamarosan befejezi filmes tanulmányait, és fontos döntés előtt áll. Hogy elodázza a bizonytalan jövőt, beleveti magát az utolsó iskolai feladatába, ám a dokumentumfilm a sors különös szeszélye folytán élet írta horrorfilmmé változik.

Lyra fényképezőgépe döbbenetes fotókat rögzít, és egy sor titokzatos esemény meggyőzi a lányt arról, hogy veszélyben az élete. Szerencséjére barátnője, Sidney Buchanan a segítségére siet, és Lyra életében megjelenik a jóképű FBI-ügynök, Sam Kincaid. Ahogy a halálos cselszövés szálai egyre szorosabbra fonódnak körülöttük, úgy mélyül el az egymás iránt érzett szerelmük is. Lyra és Sam egymás kezébe teszi le a sorsát, és együtt szállnak harcba az elszabadulni készülő gonosz indulatokkal…

Senki sem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

GABO, Budapest, 2011
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636894351 · Fordította: Tóth Gizella

Szöszmösz_Gorkie P>!
Julie Garwood: Hosszú búcsú

Nagyon elkanyarodtunk a Buchanan-Renard-MacKenna vonaltól. Bár mellékszereplőként megismerhetjük Sidney Buchanant, a főszereplők megint mások.

Lyra Sidney barátnője és lakótársa. A filmkészítés a szenvedélye, ezt is tanul az egyetemen. 2 bátyja van és imádja a nagymamáját, aki nevelte. A szülei nem foglalkoznak a gyerekeikkel, csak az örökség számít nekik. Lyra szorgalmas, határozott nő, nem riad vissza a – szó szerint – piszkos feladatoktól sem. Külsőleg pedig gyönyörű. :)

Férfi főszereplőnk ebben a kötetben Sam Kincaid FBI-ügynök. Alec kérésére kerül Lyra mellé testőrnek. Természetesen, remek ügynök és olvadnak tőle a nők. :)) Egy kis pluszt ad a karakternek a múltjából megismert információk.

Nagy kedvencem lett Lyra nagymamája. Elképesztő, rafinált egy nőszemély, akinek helyén van a szíve. :))
Kaptunk még egy szemszöget, magáét a „bérgyilkosét”. Végem volt tőle. Ilyen egy fazont! Ilyen nincs! :D :D Eleinte egy kicsit idegesített, aztán rájöttem, hogy egy spoiler

Erős kezdéssel indul a kötet, le sem tettem, amíg ki nem derült, mi lesz a jelenet vége. Garwood most sem elégedett meg egy egyszerű krimi szállal, azért csavart egyet a történeten. A kis kert titkára nagyon kíváncsi voltam. :)

Az írónő a szokásos stílusában írta a romantikus szálat is, Lyra és Sam jó párost alkotnak együtt.

Jó történet volt, gyorsan haladtam vele, igazából, itt is annyit tudok felróni, hogy többet olvastam volna Sam szemszögéből.

Jöhet a következő. ;)

GABO, Budapest, 2011
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636894351 · Fordította: Tóth Gizella
Mrs_Curran_Lennart P>!
Julie Garwood: Hosszú búcsú

Nagyon szeretem Garwood könyveit, legyen az krimi vagy történelmi romantika. A sorozat elejébe még került elég lendület, hogy a krimi szál is elég érdekes legyen, és ne csak a jóképű ügynökre csorgassuk a nyálunkat. Garwoodot olvasva az ember azt gondolná, hogy az FBI felvételijén fontos szempont, hogy a leendő ügynök akár egy férfimagazin címlapján is megállja a helyét. Beépített szépfiú! :)
Kikapcsolódásnak tökéletes, a valóság meg húzza le magát.

Julie Garwood: Hosszú búcsú

Imádom ezt a részt. Nagyon sokat nevettem. Vicces volt, izgalmas, szenvedélyes, romantikus. Imádtam Sam-et és Lyra-t nagyon jó páros voltak. Líra nagyon szerethető karakter volt. Sam-et imádtam egy újabb álompasi akit nagyon megszerettem. Sidney-t is nagyon szerettem. Örültem, hogy Jack és Alec is kapott egy kis részt a könyvben. Még mindig imádom a sorozatot, és ebben a részben is kellően izgalmas volt. Az írónő jól felépítette a történetet. Ez az egy borító, ami nem tetszik a többi közül. Nem igazán illik a történethez.

Zsuzsanna_Makai>!
Julie Garwood: Hosszú búcsú

Szeretem ezt a sorozatot!
A humorával, a melegségével, a belőle áradó törődéssel, és a család fontosságával.
Sam valahogy nekem kicsit kevés volt, annyira Lyra vitte a vállán az egészet. A kreativításaval, az önfejűségével, az ötleteivel, amiket véghez is vitt, Sam csak asszisztált.
Persze, a legjellemzőbb mozzanat mégis az olvasó emberre valló volt, bármit vihetett volna ingyen, a könyveket vitte.

Bitten>!
Julie Garwood: Hosszú búcsú

„Férje megfordult és rámosolygott, mire Lyra szíve megtelt szerelemmel.”

Milon végig nevettem, hát haláli egy figura XD

Az események izgisek. Egyszerű de „ jószerű” kis történet. Tetszett!

nypiro P>!
Julie Garwood: Hosszú búcsú

Szeretem a krimiket, a romantikus könyveket és az FBI-al megkombinált sztorikat. Az írónő írásait kedvekelem, a stílusa, történetei miatt. Nincs túlbonyolítva a szerelmi rész felesleges konfliktusokkal.
Ez a rész különösen érdekes volt. Lyra családja, vagyis a szülei nem kispiskóták. Nem kell ellenség, ha ilyen szülei vannak valakinek. De szerencsére a két bátyja és a nagyi normálisak. A nagy Buchanan családhoz ez a rész annyiban kapcsolódott, hogy Lyra szobatársa egy Buchanan lány. Érdekes a krii szál csavarodása. Végig azt hittem egy bűntényről volt szó, de mint kiderült kettőről. Igaz a főkolomposok ismerték egymást.
Tetszett mind a két főszereplő. Nem bonyolódtak felesleges huzavonába a kapcsolat elején sem és a nagy egymásratalálásban sem. Szerencsére Lyra is megmutatokozott „csajként”, ő is sírt, mikor azt hitte nicns tovább, de nem vergődött hónapokig. Szeretem, hogy az írónő könyveiben a szereplők nem gyötrődnek lelkileg. Van egészséges önbizalmuk és egyedül is életképesek ☺.
Üde színfolt volt a skót akcentus☺

Dora_Sullivan>!
Julie Garwood: Hosszú búcsú

Ez a kötet se volt hiányos a romantikától, az izgalomtól és a krimitől.
Izgalmas volt ez a rész is, megfűszerezve a féle humorral, hogy egy szerencsétlen magát „bérgyilkosnak” nevező alak miként mulyáskodott végig. Rengeteget kacagtam rajta „Milón”… S fene mód ezeknek a szerencsétlen eseteknek köszönhette, hogy mindent megúszott. Amit én nem is bántam. Tulajdonképpen egészen szerethető karakter volt.
De nálam a történetet mégis Sam és Lyra vitte el. Szerettem a párosukat. Szerettem, hogy Lyra is egy bátor és határozott női karakter volt. Akárcsak Sam egy olyan karakter, aki ellenmondást nem tűr… s képes arra, akár egy pillantással is, hogy megfélemlítsen másokat – akár csak e sorozat férfi főszereplői -. :)
Aranyosak voltak együtt – főleg amikor Gigi-nél töltöttek el pár napot -. :)

Örültem, hogy Alec a kis drágám ebben a kötetben is felbukkant, Jack-el az élen. Bár több jelenetet kaptak volna, de akkor mi maradt volna Sam-nek?! :P :D

Kedvenc lett ez a rész is. :)))

l_moni>!
Julie Garwood: Hosszú búcsú

Izgalmas volt, a végén már nagyon kíváncsi voltam, hogy ki is áll az egész mögött. Tetszett, csak a szikra hiányzott nekem Lyra és Sam között.

Marcsi P>!

Ahogy megy lejjebb a % Nekem annál jobban tetszik! @.@ :D
Tény, hogy egy sémára készülnek a kötetek, de úgy néz ki, nekem ez a séma nagyon bejön! :D Nem mondom, hogy a krimi szál Karen Rose-i magasságokba menne, de érdekes, szövevényes és bár ezúttal nem lepett meg spoiler a gyilkos, az egész úgy volt jó, ahogy! Mindkét főszereplő szerethető volt, ismét kaptunk kedvenc mellékszereplőket, ez sosem maradhat el egy JG könyvben! :)
Alig várom a következő köteteket!

Julie Garwood: Hosszú búcsú

„- Szenvedélyt akartam és nevetést.”

Nagyon vicces és izgalmas rész volt. Csak úgy mint a többi.
Nem tudom, miért, de ez valahogy más volt. Magyarázatot nem tudok mondani, de ezt érzem.
A kedvenc karakterem egy mellékszereplő Lyra nagymamája. A szenteltvíz história nagyon muris, spoiler
Lyra és Sam is nagyon szerethető karakterek, illenek egymáshoz. Tökéletes páros.
A borítója ennek a résznek sem volt valami jó.
Vicces bérgyilkosról nem sokat olvastam, de Milo ebbe a kategóriába tartozik. Csórinak már szurkoltam valamelyest a végén. Annyira béna.

zuna19>!

– Hogy tud valaki olyan gyorsan elpirulni, mint te? Az arcod vörös mint a cékla.

zuna19>!

– Alec, annyira aranyos vagy! Kezdem érteni, hogyan szerethetett beléd egy olyan gyönyörű nő, mint Regan.
– Lejjebb adta az igényeit – nevetett Alec.

– Ez aranyos.
– Mi? – kérdezte gyanakodva a lány.
– Te, ahogy azt hiszed, hogy rám kényszerítheted az akaratod.

zuna19>!

A nagymama már megint lopta a szenteltvizet!

Törpillaa P>!

De a terveknek megvan az a tulajdonságuk, hogy megváltoznak.

bookandcup>!

Lyra megvárta, amíg nagyanyja felmegy az emeletre, csak akkor lépett közelebb Samhez.
– Nincs több huncutkodás – súgta.
– Rendben – ölelte át a férfi, és megcsókolta.
– Mit csinálsz? – húzódott el tőle a lány.
– Huncutkodom.
– Szóval az ellenkezőjét csinálod annak, amit kérek,mi? Talán ki kellene próbálnom rajtad a fordított pszichológiát.
– Jól hangzik. Próbáld ki!
A férfi szemében csillogó szikráktól Lyra szíve hevesen megdobbant.
– Rendben, Sam, azt hiszem, itt az ideje egy kis léháskodásnak.
– Máris – azzal a férfi újra megcsókolta, ezúttal még hosszabban, szenvedélyesebben. Lyra egész testében remegett, amikor végül elhúzódott
tőle.

zuna19>!

– Most boldog vagy? – kérdezte.
– Én mindig boldog vagyok – közölte Sam szexis akcentusával.

Bitten>!

Férje megfordult és rámosolygott, mire Lyra szíve megtelt szerelemmel.

Törpillaa P>!

Az emberek természetüknél fogva pusztítóak lennének?

Törpillaa P>!

Többé nem veheti semmibe álmatlansága okozóját. Szerelmes a férfiba!

Buchanan/FBI sorozat · Összehasonlítás