Az ​őrangyal (A korona kémei 2.) 105 csillagozás

Julie Garwood: Az őrangyal Julie Garwood: Az őrangyal

A ​KORONA KÉMEI SOROZAT második kötetében intrika és szerelem, kaland és szenvedély fonódik össze egyetlen felejthetetlen és lélegzetelállítóan csodálatos történetté.
A Smaragd fantomként suhan a tengeren, fedélzetén Pogánnyal, a hírhedt kalózzal a Társaság előkelőségeinek esküdt ellenségével és a szegények bálványával, aki a gazdagoktól rabol, hogy a megszerzett kincseket szétossza a rászorulók között. Cainewood márkija esküvel fogadja, hogy bosszút áll a kalózon fivére haláláért. Amikor Jade, a tűzvörös hajú és smaragdzöld szemű csábító látomás megjelenik ajtajánál, és az oltalmáért könyörög, a márki beleegyezik, hogy megvédelmezi a gonosztevőktől, akik az életére törnek. Jade makacs, idegesítő és elragadó teremtés. Caine nemes, erős akaratú és nagyhatalmú úr. Egyetlen nő sem zavarta még össze ennyire, egyetlen nő sem keltette még fel ennyire a vágyát. Ám miközben Jade ártatlan, vad önfeledtséggel válaszol a férfi szakavatott közeledésére, árulás és összeesküvés titkos… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1990

GABO, Budapest, 2009
420 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636893026 · Fordította: Tóth Gizella
Hajja & Fiai, Debrecen, 1996
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638540494 · Fordította: Tóthné Vágó Tímea

Valeria729 P>!
Julie Garwood: Az őrangyal

Nem varázsolt el annyira, mint az első rész, de azért nem csalódtam most sem az íróban. Ha el akarok felejteni mindent, akkor leveszek egy történelmi romantikust a polcról, mert olyan mintha mesét olvasnék (a történelmi jelzőt nem is értem :)) )
Vagány csajszi, morc márki, humor, kaland, szerelem = néhány óra kikapcsolódás.

Julie Garwood: Az őrangyal

Az írónő nagyon magasra tette a mércét Az oroszlán asszonyával, ezért úgy gondoltam, hogy másodszor nem lesz képes ugyanazt a szintet megugrani. Hát… majdnem tévedtem. Ha egy leheletnyivel izgalmasabb a cselekmény első 100 oldala, azt mondtam volna, hogy ez a rész is hatalmas kedvenc lett. Így viszont csak a „nagyon tetszett” kategóriát érdemli meg.
Olyan imádnivaló volt Caine és Jade párosa! Amit ezek ketten műveltek, arra nincsen jobb szó, mint hogy energikus. Veszekedtek, szerettek, civódtak, titkolóztak, élcelődtek, aztán kezdtek újra mindent elölről. Egyszerűen imádtam őket!
Caine és Jade mellett nagy kedvencem lett Fekete Harry is. Annyit nevettem a beszólásain! Hatalmas arc az öreg, aki 50 felett sem tudná letagadni, hogy kalóz vér csörgedezik az ereiben. (Kedvenc jelenet, mikor kiszemelte asszonyának Gwenethet… elég csak rágondolnom, és újra elkap a nevetés.)
Tetszett a Colin-Nathan mellékszál is, mind a karakterük, mind a történetük ígéretesnek hangzik.
Ami a cselekményt illeti, nem volt hiány izgalomban, szenvedélyben, humorban és kalandban, és amit annyira imádok Garwood könyveiben, megmosolyogtató utószóban sem.
Kíváncsian várom Nathan történetét!

Alexandra0924>!
Julie Garwood: Az őrangyal

Egy fokkal lemarad Christináék mögött, de semmiféleképpen sem rossz. Itt is kaptunk egy belevaló hölgyeményt, aki jó alaposan megzavarta a grófunk fejét… illetve csak azt hitte, vagy mégsem! xD
Annyira jól összekuszálták a szálakat, hogy már nekem is el kellett gondolkodnom, ki kivel van és mit csinál… nagyon izgalmas volt, és akkor még nem is beszéltem Pogányról. Az elején fogalmam sem volt, hogy ki ő. Még csak nem is gyanakodtam. Aztán úgy a közepe felé, amikor már jó pár megjegyzés elhangzott, akkor eset le, hogy ki az, és a végén kiderült, hogy igazam volt! :)
Jaj, nagyon izgalmas, történelmi romantikus volt, Imádtam!

Nikyy18>!
Julie Garwood: Az őrangyal

Nagyon jó volt ez a rész is. Rengeteget lehet rajta nevetni. Jade és Caine nagyon összeillő páros. Ezután kíváncsi vagyok Nathan és Colin történetére is.

papramona>!
Julie Garwood: Az őrangyal

Minimálisan gyengébb volt, mint az első könyv. Engem főleg a túl sok hazugság és az ezekkel járó dráma zavart, olykor idegesített Jade véget nem érő hantázása, átesett a ló túloldalára, mert egy dolog a titkolózás, más dolog a makacsság és az ebből fakadó végeláthatatlan hazudozás, bosszantott és vártam, hogy végre fejezze már be, biztos azért bántott ennyire, mert a hazugság az egyik legnagyobb érzékeny pontom. Na és a sok értelmetlen veszekedés Jade részéről, amikor vissza kell olvasni, hogy most megint mi a fene baja volt és miért is hisztizik.
Ebben a részben a személyes kedvencem abszolút Caine, éles eszű, kiváló nyomozó, alapos, pontos, gyors, könyörtelen, de amikor kell érző szívű, Caine mindent vitt.

brigitta244>!
Julie Garwood: Az őrangyal

Ez a része is tökéletes volt a sorozatnak. Érdemes belekezdeni a sorozatba. Aki tervezi csak ajánlani tudom. Több szereplő is szerepelt akik az előző történetben is megjelentek valaki csak említés szintjén valaki meg is jelent a regényben. Crisinát egy kicsit többet is szerepeltettem volna, de neki csak egy kis jelenet jutott míg férjének Lyonnak több szerep is jutott. Többet szerepelt a regényben hisz a mostani főhősünknek a barátja. Cain egy vonzó férfi aki megakarja bosszulni a testvérét. Jade pedig egy harcias nő aki Caint az ujjai köré csavarta. Már az első jeleneteknél meg volt a kémia a karakterek között. Vicces volt sokat mosolyogtam a regényen az elejétől kezdve, de volt benn sok drámai pillanat is. Elég sokáig tartott míg megbíztak egymásban teljesen.

meteoritastar>!

Második olvasás:
Már el is felejtettem, hogy Jade és Caine ilyen temperamentumúak: hangosak, szenvedélyesek és imádnivalóak.
Nem sok kellett hozzá, hogy feljebb csillagozzam. De a végén most is szívesen vettem volna picit több izgalmat.
De így is nagyon jó könyv. Most is nagyon sokat nevettem. :D :D

Első olvasás: Nem sokat lehet erről a történetről mondani. Nagyon jó volt.
Nem csalódtam Julie Garwoodban. Könnyed,humorral fűszerezett romantikus történetet kaptunk.
Jó volt a régi szreplőkkel is találkozni. Hiába mindig is a kedvenc jeleneteim azok,amikor a barátok piszkálják egymást. Itt bőven kaptam belölük:)):)) Nem is beszélve a féltő bátyról. :)):)) Tetszett, ahogy lerendezte Cain és Nathen a nézeteltérést egymás között :)):))
Egyedül a krimi szál nem tetszett. Jó volt, de többre számítottam. spoiler

ribizlii>!
Julie Garwood: Az őrangyal

Olyan egyhuzamban olvasós. Mégis volt hiányérzetem. Az eddig olvasott Garwood regényekhez(Buchanan sorozat, skótos) képest gyengébb.
Kaland kipipálva;
Romantika kipipálva;
Humor kevés.
Jade engem is összezavart a meséjével, mint Cainet. Csak kapkodtam a fejem, most mi is van.

Sippancs P>!

– Ha bármikor el akarsz menni, tedd csak meg nyugodtan!
A lány lesütötte a tekintetét.
– Köszönöm!
– Szívesen – mondta nyájasan a férfi. Odasétált a lányhoz, talpra állította, és felemelte a fejét. – Egyet azonban tudnod kell – jegyezte meg.
– És mi lenne az?
– Valahányszor elhagysz, én mindig utánad megyek. Nincs olyan hely a világon, ahová elrejtőzhetnél. Megtalállak és visszahozlak… mert ide tartozol.

Sippancs P>!

– Megcsókol? – döbbent meg a lány? – Az ég szerelmére, miért akarna megcsókolni?
– Halvány fogalmam sincs – ismerte be Caine.
– Képes lenne megcsókolni valakit, akit nem is kedvel?
– Azt hiszem, igen – vigyorodott el a férfi.
– Ó, maga beképzelt, öntelt, felfuvalkodott…
– Ne hízelegj, édesem!

Sippancs P>!

– Teljesen összezavart a nő. Igazam van? – kérdezte.
– De még mennyire – morogta Caine. – Honnan veszed, hogy egy semmi nőcske képes összezavarni? – háborodott fel hirtelen.
– Abból, hogy épp az imént vetted le a nadrágod a folyosóm közepén – felelte Lyon.
– Muszáj innom egy pohárkával – jelentette ki Caine, és felkapta a földről a nadrágját, hogy ismét felvegye.

Sippancs P>!

– A fenébe! – kiáltotta Nathan. – Ki lőtte le Villámot?
Jade Caine-re nézett.
– Mondtam neked, hogy el lesz keseredve – morogta.
– Nem az én hibám – vágott vissza Caine. – Szóval ne nézz így ám!
– Caine lőtte le? – bömbölte Nathan.
– Dehogyis – tiltakozott Jade. – Ő csak nem hitte el, hogy el leszel keseredve. Akkor még nem találkoztam vele.
Nathan hátradőlt a széken, és kezét a szemére nyomta.
– Hát már semmi sem szent? – üvöltötte.
– Nyilvánvaló, hogy Villám nem volt az – jegyezte meg Caine szárazon.

kis_timea>!

Uram, áruld el kérlek, a szüleid véletlenül nem első unokatestvérek? Mert pontosan úgy viselkedsz, mint egy idióta. Ha nem, akkor te vagy a legszívtelenebb ember, akivel életemben találkoztam.

Sippancs P>!

– A természet rendje ellen való, hogy egy apa elveszítse a fiát, Caine.
– Igaz – bólintott a férfi. – Az apáknak kell előbb meghalniuk.
– Hosszú, boldog élet után.

A korona kémei sorozat · Összehasonlítás