A ​gyengéd lovag 82 csillagozás

Julie Garwood: A gyengéd lovag Julie Garwood: A gyengéd lovag

A feudális, kora középkori Angliában Elizabeth Monwright egész családját lemészárolják és ő száműzetésbe kényszerül. Bosszút esküszik s parasztruhába bújva visszatér az ősi családi fészekbe, hogy segítséget kérjen a bárótól, aki időközben kiűzte a betolakodókat. A báró meghallgatja panaszát, elutasítja kérését, de megesküszik, hogy elcsábítja szépséges alattvalóját. Elizabeth hiába küzd ellene, szerelemre lobban a gáláns lovag iránt, aki végül mégis teljesíti kérését, miközben meghódítja a lány szívét.

Eredeti mű: Julie Garwood: Gentle Warrior

Eredeti megjelenés éve: 1985

GABO, Budapest, 2011
324 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636894573 · Fordította: Tóth Gizella
Hajja & Fiai, Debrecen, 1995

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P
Julie Garwood: A gyengéd lovag

Ez egy igazi történelmi romantikus könyv volt, imádtam minden sorát.
Jó kis sötét középkori történet, egy kemény harcos lovag és egy karakán leányzó szereplésével. Volt benne sok humor, sziporkázó szerelmi csatározások és párbeszédek. Sok ármány, kaland tette izgalmassá és az olthatatlan szenvedély a két főhős között. Nagyon jól szórakoztam olvasás közben.

meteoritastar
Julie Garwood: A gyengéd lovag

Az biztos, hogy nem a legjobb konyve volt Garwoodnak, de attol tetszett.
Ez teljes mertekben egy laza tortenelmi romantikus konyv volt.
A szereplok kedvelhetok voltak. Tetszett a foszereplok hangos termeszete.pl. uszasos incidens:)):)) De kulonosen megmosolyogtatott, mikor tobbszor orultek annak, hogy nincsennek kettesben, mert megfolytanak a masikat. :)):))szoval aranyosak voltak. De nagyon sajnaltam, hogy az irono kihagyott lehetosegeket, ami mindig romantikus es kedvesen humoros szokott lenni. Gondolok itt nagy bejelentesekre. Pedig ugy vartam a szokasos reakciot…..:((:((
A tortenethez nem sokat tudok hozzafuzni. Az biztos, hogy nem huztak az idot. Meg jo hogy volt keznel egy pap:)):))
Csavar , nagy megdobbenes nem volt a konyvben. Kicsit nagyobb dramara szamitottam. De igy is lekototte a figyelmem. Bar kicsit lezaratlan szamomra a tortenet egyik resze.
A tortenet alakulasa es a szereplok nagyon hasomloak az irono skot konyveihez. De azert azok jobbak. Mindenesetre nem bantam meg hogy elolvastam.

Niki_
Julie Garwood: A gyengéd lovag

A romantikus lovagregényes könyvek teljesen más kategóriát alkotnak a romantikusak között. Kicsit olyan, mint a királylányos mesék csak felnőtt verzióban. Jön a lovag aki megmenti a sárkánytól a királylányt, aztán boldogan élnek, míg meg nem halnak. Ezek a könyvek röviden ilyenek. :o)
„A gyengéd lovag” se más. Megtalálható benne a hatalmas és természetesen erős lovag; a gyenge, de nagyon bátor „királylány”, akit persze be kell törnie az ő „hercegének”, aztán boldogan élnek életük végéig.
A „Szellemlány” után kimondottan jól esett ez a kis romantikus könnyedség, bejött, tetszett.

Erzascarlett
Julie Garwood: A gyengéd lovag

Olvastam már jobbat is az írónőtől, de összességében ez a könyv sem volt rossz. Mindent megkaptam tőle amit vártam. Egy jó kis szerelmi történet, középkori helyszíneken. Laza, olvasmányos és pihentető.

wallery
Julie Garwood: A gyengéd lovag

Könnyed olvasmány, de nem a legjobb. Bár humoros és elég jó benne a történelmi szál, mégis kevés

Arianrhod MP
Julie Garwood: A gyengéd lovag

A szokásos napjainkban divatos „történelmi” romantikus regény, sem több, sem kevesebb.

csilla0923
Julie Garwood: A gyengéd lovag

Aranyos kis történet volt, de az alapja annyira nem jött be. Sose értem miért tudja minden főszereplő pasi, hogy neki az a nő kell és most rögtön. Aztán meg próbál érzéketlen lenni végig. Könnyű kikapcsolódás 2-3 órára, semmi több. :)

Aliko P
Julie Garwood: A gyengéd lovag

Nem vagyok egy nagy történelmi romantikus fan, de mivel hirtelen gyorsan kellett egy romantikus címkés kötet és ez volt csak kéznél, így neki estem. Nem egy nagy durranás a könyv, aki valaha olvasott már hasonlót pontosan tudja mire számíthat. Egy kedves kis történetet kapunk egy meglehetősen önálló lányról, aki egy összeesküvés kellős közepébe keveredve próbál valahogy túl élni és persze a testvérét menteni, majd kisebb-nagyobb akadályokat leküzdve a könyv végére természetesen megszerzi a boldogan éltekét. Egy meglehetősen egyszerű szerelmi történet elég sablonos karakterekkel és egyetlen értékelhető csavarral spoiler ettől függetlenül egy délutáni agykikapcsnak jó volt :)

dzsiudzsicu
Julie Garwood: A gyengéd lovag

Szórakoztató könyv, de nem volt a „nem tudom letenni” érzés. Kedves történet, szokásos Julie Garwood szereplőkkel.

gabrysia

Az évek során megtanultam, hogy a saját tulajdonságainkat találjuk visszatetszőnek másokban.

csilla0923

A lovag csendben készülődött a harcra.

gabrysia

Mennyivel könnyebb bizalmat kérni, mint adni.