Egy ​krémes Párizsban (Egy csésze kávé... 3.) 65 csillagozás

Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

Párizs egyik eldugott csücskében egy kedves kis cukrászda csak arra vár, hogy felfedezzék. Könnyen elképzelhető, hogy bájos sarokasztalainál némi romantika is terítékre kerül…

Nina négy idősebb fivére mindig egészen pontosan tudja, hogy a család legkisebbikének, egyedüli lányként, mikor, mit kell tennie, és ezt szívesen a tudomására is hozzák. Így, amikor lehetőséget kap arra, hogy Párizsba utazzon, és segítőként részt vegyen egy cukrásztanfolyam
lebonyolításában, nem tudja elég gyorsan összecsomagolni a bőröndjét. A dolog egyetlen bökkenője, hogy a nagyratörő, ugyanakkor rendkívül vonzó séffel, Sebastian Finley-vel kell együtt dolgoznia, aki nem más, mint az egyik fivér, Nick gyerekkori barátja, egyben az a férfi, aki iránt időtlen idők óta romantikus érzelmeket táplál. Ilyen körülmények között nem csoda, ha Ninának nem csak az ínycsiklandozó krémeseknek és makaronoknak kell ellenállnia, hanem egy egészen másfajta csábításnak is…

Eredeti megjelenés éve: 2018

Libri, Budapest, 2020
548 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634337584 · Fordította: H. Prikler Renáta
Libri, Budapest, 2020
548 oldal · ISBN: 9789634337959 · Fordította: H. Prikler Renáta

Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

„Ne foglalkozzon azzal, hogy mit gondolnak mások. Kövesse a szívét.”

Julie Caplin gasztronómiai romantikus sorozata egy újabb cukormázas, hangulatos regénnyel gazdagodott. Ezúttal a kaland helyszíne Párizs, a főszereplő pedig a csupaszív Nina, akit a családja közel 30 éves létére még mindig kisgyermekként kezel. Gyerekkora óta viszonzatlanul szerelmes bátyja legjobb barátjába, akinek ezúttal egy cukrásztanfolyam lebonyolításában nyújt segítséget. A gipszelt lábú, mogorva Sebastian azonban sokat változott, sajnos a sármjából nem vesztett, a lelkesedéséből és a kreativitásából viszont annál inkább. Már csak az üzlet és a pénz érdekli, a hét hetes tanfolyamot is csak muszájból vállalja. Nina pedig végre be szeretné bizonyítani családjának, de főleg álmai férfiának, hogy már felnőtt, és képes saját maga dönteni az élete felől. Hamarosan a tanfolyam lelkévé válik, a cukrászkurzus pedig baráti társasággá alakul. A résztvevők célja nemcsak a sütés alapjainak elsajátítása, hanem az önmagukhoz való visszatalálás is. Közben pedig a cukrászdában ínycsiklandóbbnál ínycsiklandóbb sütemények készülnek, a kávés ekler fánkot, amiben csodálatos harmóniában van az édes és a keserű, annak ellenére megkívántam, hogy bizony ezt az édességet nem is szeretem. Az olvasmányos stílus mellett a francia és az angol hagyományokat ötvöző, újragondolt finomságok, a feléledő cukrászda, a nagyszerű közösség és a levegőben érződő szerelem gondoskodnak a könnyed kikapcsolódásról. A romantika rajongói garantáltan nem fognak csalódni benne, a regény annyira felhőtlen happy end-del zárul, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Nagyon várom a további részeket, hiszen a sorozat számomra már garantálja a gondtalan szórakozást, belemerülve a konyhaművészet, a csodás városok és a hamisíthatatlan romantika rejtelmeibe.

Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

Könnyed, kissé már túlzóan szirupos történetről van szó, amelyben mindenki már zavaróan bájos és jólnevelt, mégis kellően képes kikapcsolni és megmosolyogtatni. A legnagyobb gondom vele, ami miatt végül levontam másfél csillagot, az a hosszúsága, száz oldallal kevesebbel sokkal élvezetesebb lehetett volna. Sajnos emiatt sokszor lelassult vagy leállt a történet. Túl sok volt benne a töltelék, vagyis az egyes sütik elkészítésének folyamata vagy bemutatása, amely miatt néhol már unalmasnak tűnt a könyv. Maga a történet is tele volt nem reális elemekkel és cselekményszálakkal, ugyanakkor a szereplők nagy részének sikerült ezt elfeledtetnie velem. Egyedül Ninát, a főszereplő lányt nem sikerült egy picit sem megkedvelnem, ugyanis sokszor gyerekesen és idegesítősen viselkedett, sokszor feleslegesen titkolózott vagy hisztizett olyanok miatt, amelyek említést sem érdemelnének. Viszont Sebastian és a tanfolyam résztvevői sokat javítottak a történet élvezhetőségén, vicces megjegyzéseikkel és érdekes töréneteikkel feldobták a kissé lassabb tempójú cselekményt.

Összességében egy egyszer olvasós, gyönyörű borítójú, könnyedebb chick lit könyv, amelynek az előző részeit kicsit erősebbnek érzem.

Cs_N_Kinga P>!
Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

Nos nekem ez a rész is tetszett. Julie Caplin annyira jól ír, legalábbis számomra. Nem is tudom mi tud benne megfonni, kis limonádétörténet, de annyira kedves aranyos és életszagú? Talán. Vagy a teljesen emberi szereplők? Nem tudom, nem is lényeges. Egyszerűen jó és kész. Ez egy népes családból származó lányról szól, aki a saját lábára szeretne állni, így sok próbálkozás után most a cukrászatban szeretne szerencsét próbálni, ahol is gyermekkori hőse/szerelme lesz a főnöke. Rengeteg súrlódás és ki ez az után persze happy end a sztori vége. A romantikus és chick lit kedvelőinek tudom ajánlani.:)

Nefi P>!
Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

Nincs új a nap alatt Julie Caplin-nál. Sajnos. Nem rossz könyv, csak az első két rész után nem sok újat tud mondani. Kb, ugyanarra a sablonra építi fel a történeteit, és hát ez így egy kicsit, hogy is mondjam…. sablonos :)

Manoli>!
Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

Helyszínre, a témára, és összefogásra tudok csillagot adni. Ami tetszett, ahogy Nina és új ismerősei, újra életet leheltek a régi cukrászdába. Szinte láttam magam előtt, ahogy a kis kopott cukrászda, visszakapja régi patináját. Megtöltötték nemcsak finom süteményekkel, de élettel is. A romantikus vonal kiszámítható, sablonos történet volt, sajnos nem tudott lekötni.

Dorku I>!
Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

Ez a rész is vegtelenül bájos volt, imádtam a hangulatát. Az egyik kedvenc klisém a plátói szerelemből induló románc, ez itt remekül működött. Nina és Sebastian kapcsolata szép ívet jár be, szerettem a szócsatáikat és a tólókocsis kalandjaikat. A mellékszereplők közt csupa szimpatikus karakter volt ismét, mindannyiukat a szívembe zártam. De a kedvencem a cukrászda volt, bárcsak létező hely lenne, ahova el lehet látogatni. Nagyon örülök, hogy rábukkantam erre a sorozatra, igazán szívmelengető és ínycsiklandó történetek. De azért ez a rész kicsivel több Párizst elbírt volna.

Sz_Léda_22>!
Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

Imádtam a sorozatot, bár azt hittem végig egy főszereplős lesz, de így sem volt baj. Könnyed, cuki, mint az első kettő, sok izgalom nincs benne, de most nem is erre vágytam. Az összes sütit megkóstoltam volna, folyton éhes az ember olvasás közben.

Levenzia>!
Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

Én ezt a sorozatot nagyon szeretem, így megrendeltem ezt a részt, sőt, a következőt is :)
Maga a történet nagyon cukros, nagyon édes, nagyon kiszámítható…és néha nekem egy kicsit hajmeresztő. Ugye a tulajdonos tudta, és határozott elutasítása ellenére amit tettek a tanfolyam résztvevői, hát az nem tudom mennyire lenne életszerű…Meg Nina önálló akciói, a lebonyolítás. Hát egy kukacoskodó ellenőr simán ráveri a büntetést a cukrászdára…Szóval ha ezektől eltekintünk, akkor ez egy nagy vattacukorhalmaz, és most jól is esett a legutóbbi olvasásom után. Annyi még, hogy bár krémest írnak a címben, de a sztori az eklerfánkok és a macaronok körül csordogál,krémest talán egyszer említenek :)

l2njpx>!
Julie Caplin: Egy krémes Párizsban

„Párizs olyan tavasszal, mint a seggem.”
Ez aztán csodálatosan beleillik egy cuki, sütiillatú habos regénybe:-(

Egyébként cuki és nagyon kellene valami krémes süti most!
Viszont borzasztó kiszámíthatő és egyszerű, de legalább már nincs tele béna szexjelenetekkel, mint az előző 2.

Málnika>!

A becsületesség mindig jó stratégia.

451. oldal (Libri, 2020)

Finn_Hudson>!

A család már csak ilyen. Az agyadra mennek, mégsem tudsz meglenni nélkülük.

Málnika>!

[…] most meg nem tudom, hogy mit csináljak.
– Azt, amit a legjobbnak lát. Vagy amit a leghelyesebbnek gondol. Semmi esetre sem azt, amit mások mondanak. Ne foglalkozzon azzal, hogy mit gondolnak mások. Kövesse a szívét.

444. oldal (Libri, 2020)

Málnika>!

A sütés olyan, mint az alkímia, és az elkészült finomság maga a cukorból szőtt, ehető szeretet.

49. oldal (Libri, 2020)

Finn_Hudson>!

– Alex, van egy kis problémánk.
– Szerintem ez lesz a sírfeliratom – sóhajtotta.

Finn_Hudson>!

– Kicsit ingerlékeny voltam az utóbbi időben.
– Kicsit ingerlékeny! Hah! – Nina hangja megemelkedett a méltatlankodástól. […] – A cápa hozzád képest ártalmatlan aranyhal!

Finn_Hudson>!

– Már ne haragudj, Nick, de a húgod az utolsó, akinek a segítségét igénybe venném. […] Ó, a francba, ott van melletted, igaz? – kérdezte Sebastian.

Finn_Hudson>!

Nina, miközben a kavicsos talajon topogva megpróbálta felmelegíteni fájó és fáradt lábát, vagy ötvenkilencedszer pillantott a telefonjára, ami folyvást ki akart csúszni elgémberedett ujjai közül.

Finn_Hudson>!

– Hah! Nehogy azt hidd. – Nina tudta, hogy Maddie nem fogja kinevetni, ha bevallja neki az igazat. – Szinte állandóan a Neflixet nézem.
– Jó neked. Azt nem lehet megunni – mondta mély meggyőződéssel Maddie.

Manoli >!

Csalódottan vette tudomásul, hogy egyetlen szót sem ért az információs pult mögött ülő férfi által ezer szó per szekundum sebességgel elhadart mondatból.

Egy csésze kávé... sorozat · Összehasonlítás