Hogy ​folytassam? 46 csillagozás

Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

Időnként ​egyetlen új lehetőség elég ahhoz, hogy a világ értelmet nyerjen.

KIT: Nem tudom, miért nem Annie-hez és Violethez ültem le az ebédnél. Nincs itt senki, aki tudná, hogy mi zajlik bennem, hogy min megyek keresztül. Hogy is tudhatnák, hiszen én magam sem értem.

DAVID: Hatszázhuszonkét napja járok már ebbe a gimibe, de Kit Lowell volt az első ember, aki ebédnél odaült az asztalomhoz, szóval egész mostanáig mindig egy szál magamban ücsörögtem. Szóval meghalt az édesapád? – kérdeztem, mert nem sokkal korábban hallottam a hírt.

Amikor váratlanul barátság szövődik a viszonylag népszerű Kit Lowell és a tökéletesen elszigetelt, kiközösített David Drucker között, mindenki megdöbben. Talán Kit és David a leginkább. Kitnek tulajdonképpen tetszik David keresetlen őszintesége, amelyet furcsa módon üdítőnek érez, David pedig hálás Kit figyelméért és időnként zavarba ejtő kíváncsiságáért. Amikor a lány arra kéri, segítsen neki felderíteni… (tovább)

Eredeti mű: Julie Buxbaum: What To Say Next

Eredeti megjelenés éve: 2017

260 oldal · ISBN: 9789634066484 · Fordította: Bíró Péter
360 oldal · ISBN: 9789634066095 · Fordította: Bíró Péter

David Drucker · Kit Lowell

Zsófi_és_Bea P
Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

A szerző előző könyvéről a Három dolgot mondj!-ról ódákat olvastam itt a molyon, hamarosan azt is el fogom feltétlenül olvasni. Erről a könyvről pedig legszívesebben én zengenék ódákat. Annyira beszippantott és magával ragadott a történet, hogy fel is kerül a kedvenc könyvek listámra.
Egyik oldalon mosolyogtam, a másikon sírdogáltam, vicces és megindító történet, mely olyan fontos témákat ölel fel, mint a másság, a mentális betegséggel élők elfogadása és kezelése, a gyászfeldolgozás. Elgondolkodtató, szeretettel és törődéssel teli történet, amely felejthetetlen élménnyel ajándékoz meg bennünket.
Bővebben: https://konyvutca.blogspot.com/2018/06/julie-buxbaum-ho…

Tóth_Orsolya_3 P
Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

"Mi ketten. Így, együtt. Kéz a kézben.
A legőszintébb mozdulat…
Az egyik lehetséges kivezető út…
Talán a legszebb, a legigazabb…"

Julie Buxbaum végérvényesen az egyik kedvenc íróm lett.
Annyira nagyon szerettem ezt a könyvét is.
David, lehetek a Z8S-139-ed?

KönyvMoly_1989
Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

Ez egy nagyon imádnivaló könyv volt!

Egy nem mindennapi kapcsolat, egy koránt sem hétköznapi srác…
David… Kicsidé… Én úgy szeretlek téged minden furcsaságoddal együtt!!! Kit megérdemelt egy olyan édes, egyedi fiút, mint te.

Az első olvasásom az írónőtől, de tetszett, hogy egy teljesen sablonos történetet ilyen különlegesen meg tudott írni.

Ajánlom! :)

agi89
Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

Hálás pillanatok összessége volt ezt a Julie Buxbaum történetet is olvasni.
Annyira más mint a többi „tinikönyv”.
Fura.
De olyan jóféle fura. ♥

360 oldal · ISBN: 9789634066095 · Fordította: Bíró Péter
ggizi P
Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

A körülmények ellenére egy kedves kis történet volt. Bár Kit gyásza és személye hidegen hagyott és úgy éreztem, hogy csak kihasználja David spoiler túlzott őszinteségét, ezzel is menekülve a barátai felszínessége elől, de Davidet és az őt óvó családját a szívembe zártam.
Két dolog van, amit megjegyeznék a történet kapcsán. Annak ellenére, hogy milyen üde és frissítő tud lenni egyes helyzetekben spoiler David nyíltsága és hétköznapi helyzetekhez való másfajta hozzáállása, itt is világosan látszik a záró konfliktuson, hogy mennyire máshogy tudnak ők gondolkozni, viselkedni, megélni helyzeteket és persze reagálni azokra. Nyilván spoiler itt csak olyan szinten van érintve, ahogy egy viszonylag könnyed tinikönyvben ez működik, de mégis ad egy kisebb betekintést David fejébe. Ez nekem nagyon tetszett. És a másik, ami szintén: mikor a bunkók rászállnak Davidre az iskolában és emiatt elég durva helyzetbe is kerül, a fiú ráfekszik az önvédelmi sportokra, hogy megtanulja megvédeni magát. És ezt nagyon jó volt olvasni…

Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

Nem csalódtam Julie Buxbaumban, a Hogy folytassam? is egy csodálatos szép, elgondolkodtató történet. Többet ad az olvasójának, mint az elsőnek hinné.

Egy aranyos történet az életről, két nem hibátlan, annál emberibb főszereplőről, a gimnáziumi évekről.

Számomra telitalálat volt ez a könyv. Szívbe markoló, kedves, mégis titokzatos.

Azoknak a könyvmolyoknak ajánlanám leginkább, akik egy ilyen elbűvölő olvasmányra vágynak, mint a Hogy folytassam?.

Bővebb értékelés a blogomon: https://barbyesakonyvek.blogspot.hu/2018/05/julie-buxba…

Gaby33
Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

Már régóta szemezgettem ezzel a könyvvel. Az írónő másik könyvét a „Három dolgot mondj” nagyon szerettem. Ez a könyv azért más volt. Kb. a könyv feléig, nem igazán tudtam mit kezdeni vele, valahogy zagyvának és olyan összes-visszának éreztem. Aztán, ahogy egyre jobban ráhangolódtam David gondolataira, sokkal közelebb került hozzám. A regény második felére, már kimondottan élvezettel olvastam és figyeltem, hogy főszereplőink mit fognak tenni. Összességében ez egy elég különös és egyben érdekes könyv volt.

Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

Nagyon-nagyon bájos ez a történet. Mondom ezt úgy, hogy nem indult zökkenőmentesen a kapcsolatunk. Természetesen szerelem volt első látásra, mert Julie Buxbaum másik könyvét is szerettem. Ennek ellenére kissé nehezen barátkoztam meg vele, inkább nyomasztott, mint szórakoztatott. Szerencsére ez az állapot nem tartott sokáig, és végre belerázódtam David gondolkodásmódjába is. Ahogy kezdett egyre inkább megnyílni, úgy kezdtem én is egyre jobban és jobban megkedvelni. A végén pedig teljesen megvett magának. spoiler
Sajnos új kedvencet még így sem avattam, mert itt-ott kicsit felszínesnek éreztem, hiányzott valami, jobban ki lehetett volna bontani dolgokat.

Pöfivonat P
Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

Nekem ez a könyv hatalmas szerelem, és ennél több nem is kell. Kedvenc!

agi452
Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

Kicsit nehezen indult számomra a történet, egy ponton még azon is elgondolkodtam, érdemes-e továbbolvasnom, mígnem azon vettem észre magam, hogy falom a sorokat. Megkapó, szívszorító, mégis sokszor megmosolyogtató könyv. A regény kiemelkedő központi alakja David, aki Asperger szindrómával küzd. Nagyon érdekes volt belelátni a fejébe, mennyire másképp gondolkodik dolgokról, mint mi, a „normális” emberek. Ami a szívén, az a száján, és ezzel sokszor megbánt embereket. Pedig nem rosszindulatú, egyszerűen ilyen ez a betegség. Kit, aki az édesapját gyászolja, ennél a furcsa, hallgatag fiúnál keres menedéket. Szép lassan barátság fejlődik ki közöttük, és egyre fontosabbak lesznek egymás életében.
Az írónő ezzel a könyvvel kicsit más oldalát mutatta meg nekem, és noha nem vált olyan kedvenccé, mint a Három dolgot mondj, biztos vagyok benne, hogy fogok még tőle olvasni.

BarbyMalik0112

Lehet, hogy a szerelemnek akkora ereje van, hogy akár a tér-idő kontinuumból is képes kitörni?

Zsófi_és_Bea P

(…) a nevekkel hadilábon állok. Egyrészt azért, mert a nevek csak önkényes és üres, minden összefüggésből kiragadott szavak, másrészt pedig azért, mert úgy érzem, hogy csak a legritkább esetben illenek a viselőjükhöz, és ezt, ha jobban belegondoltok, nektek is be kell látnotok. A szülők általában olyankor választanak nevet a gyerekeiknek, amikor még fogalmuk sincs mindarról, amit csak később, az idők folyamán fognak megtudni róluk. Az egész procedúra, úgy ahogy van, tök logikátlan.

Narutofan98

Ilyen az, amikor David Druckerral beszélget az ember. mindig egyenesen a közepébe vág, nem foglalkozik azzal sem, ha éppen egy drogériában ácsorgunk a tamponok és hüvelyfertőtlenítők tövében.

scarletta

– Viharban mindegy, hogy melyik kikötőbe futsz be. Viharban mindegy… – mondta anya, és nevetni kezdett.

scarletta

– Ne így! Ebből elég! Úgy nézel ki, mintha rángógörcsöd lenne. Arra gondolj, hogy a tánc olyan, mint egy beszélgetés, csak nem egy másik emberrel, hanem a zenével. A megérzésekről, az ösztönökről szól az egész.
– Az jó, mert mind a háromban tök jó vagyok. Vannak megérzéseim, működnek az ösztöneim, és szoktam emberekkel beszélgetni.
– Kicsidé, elég az öniróniából!

tündérrózsa P

(…)a nyelv természeténél fogva irracionális módon optimista: egyszerűen azt feltételezzük a többiekről, hogy értik, miről beszélünk, hogy – a közismert fordulattal élve – egy hullámhosszon vagyunk. Az én tapasztalataim azonban azt mutatják, hogy nem ez a helyzet.

tündérrózsa P

Mi lenne (…), ha hajlandók lennénk kilépni a skatulyáinkból és megszabadulni a hülye címkéinktől? Rengeteg új embert fedezhetnénk fel.

BarbyMalik0112

Csak szeretném, ha tudnád, hogy te vagy a kedvenc számom és a legkedvesebb ikerprímszámom, és mivel a 137-es és a 139-es számok állnak hozzám a legközelebb, neked akartam adni őket.
Mostantól tehát a tiéid.
Kérlek, vigyázz rájuk.

Tessa_Linyssim

Nyugodtan hívhatnám L-kének, hiszen Lauren, de nem teszem. Miney-nak szólítom egészen kiskorom óta, mert ő az egyetlen ebben a kusza világban, akiről érzem, hogy hozzám tartozik.