Edenbrooke ​örököse (Edenbrooke 0,5) 359 csillagozás

Julianne Donaldson: Edenbrooke örököse

„Most végre kiderül, Philip miért olyan ellenállhatatlanul… Philip… Minden Edenbrooke-rajongó számára kötelező.”
DeAnn S. McKinley

Philip Wyndham sohasem irigyelte a bátyját, Edenbrooke leendő örökösét. Inkább lenne a maga szerencséjének a kovácsa, mint hogy a cím és a rang szabta korlátok között éljen. De amikor a bátyja váratlanul meghal, Philip élete is fenekestül felfordul, mivel a körülmények azt követelik tőle, hogy feladja addigi életét. Philip felölti új szerepét, és London legkörülrajongottabb agglegényeként felváltva vergődik a berzenkedés, az unalom és a düh fogságában. Az események azonban váratlan fordulatot vesznek, mert egy este a sors egy fogadóba vezeti, ahol hősünk megismeri a páratlan Marianne Daventryt.

Eredeti mű: Julianne Donaldson: Heir to Edenbrooke

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
70 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571636 · Fordította: Molnár Edit

Philip Wyndham · Marianne Daventry · Lady Caroline Wyndham · William Wyndham · Rachel Wyndham

KönyvMoly_1989
Julianne Donaldson: Edenbrooke örököse

Annyira édes kis szösszenet volt, hogy kedvem támadt újraolvasni az Edenbrooke-ot. :)

Sippancs P

Igazi Donaldson, igazi Edenbrooke, igazi Philip. ♥
Úgy szerettem olvasni! Bárcsak, bárcsak négyszer ilyen hosszú lett volna!

Deziréé
Julianne Donaldson: Edenbrooke örököse

Ó milyen jó volt, ismét ezekről a szereplőkről olvasni. Mikor az Edenbrooke-t olvastam akkor is annyira tetszett az a könyv és ez hogy végre Philip szemszögét is megismertem egy kicsit, rá kellett jönnöm, hogy ideje lenne újra olvasnom az írónő könyveit.
Szórakoztató és fantasztikus könyv.

Naiva P
Julianne Donaldson: Edenbrooke örököse

Különös, hogy romantikus műfaj jöhet bármilyen mennyiségben, de a történelmi romantikussal valamiért nagyon hadilábon állok. Talán csak nem érzem magamhoz olyan közel ezt a műfajt.
Az Edenbrooke-ot viszont szerettem. Főként Philip miatt. Aranyos volt ez a rövidke szösszenet. Amikor befejeztem, azon gondolkoztam, hogy ennyi erővel már végigírhatta volna a szerző a teljes történetet Philip szemszögén keresztül.

kocybaba P

Megnevezés: Edenbrooke örököse
Összetétel: 100% Philip Wyndham szemszög
Hatás: izgatottság, szívet reptető boldogság
Mennyiség: nem elég
Adagolás: letehetetlen, egy szuszra kiolvasós
Figyelmeztetés: sovárgást, mély sóhajtozást, levakarhatatlan mosolyt okozhat
Mellékhatások: a következő rész utáni elviselhetetlen vágy, esetleges függőség
Ajánlott: mérhetetlenül, bármikor

Ferger_Jolcsi P
Julianne Donaldson: Edenbrooke örököse

Jó volt kicsit jobban belelátni Phillip fejébe, s ezáltal megtudni, mi motiválja őt a tetteiben. Talpig úriember, aki igyekszik elmenekülni nyomasztó sorsa elől, ami miatt egyrészt mindenki irigykedik rá, másrészt mindenki részese akar lenni az életének. De ő nem vágyik egyébre, mint hogy egy olyan szerelmet találjon, ami nem érdekből szövődik, hanem igazi.

perpetua P
Julianne Donaldson: Edenbrooke örököse

Azért kap végül 5 csillagot, mert együtt nézem az Edenbrooke-kal, hiszen annak kiegészítő története, és így lett még teljesebb a regény. Jól volt, ha rövid időre is, de visszacsöppenni ebbe a világba és örömmel olvastam a történet előzményét. Nagyon szerethető ez a páros, ez soha nem fog változni.

Navi P
Julianne Donaldson: Edenbrooke örököse

Philip, Te talpig úriember! Imádtam minden sorát, jó volt egy kicsivel több Philipből :) Olyan szívesen újra olvasnám, most az Edenbrooke-ot. Philip, sorsa elől menekülve, rátalál az igaz szerelemre. Csak ezt még Marianne nem tudja :)

anikho P
Julianne Donaldson: Edenbrooke örököse

Én először újra elolvastam az Edenbrooke-ot. Csak hogy ráhangolódjak erre a pár oldalra. *.*
És most az a benyomásom, hogy nagyon szívesen olvasnám az egész történetet Philip szemszögéből is. Marianne narrációját is szerettem, de ezen férfié is remek. <3

Könyvmolyképző KU

– Miss Blythe? – kérdezte anyám.
A zsebembe süllyesztettem a kezem, és kimondtam az első szót, ami az eszembe jutott.
– Unalmas.
– Miss Emily Keane?
– Kedélytelen.
– Miss Parham?
– Szürke.
– Lady Sandeford?
– Érdektelen.
– Miss Sophronia Goodall?
– Fárasztó.
Anyám hirtelen elhallgatott, és lesújtó pillantást vetett rám. Rachel folytatta az olvasást.
– Miss Downing?
– Sótlan.
– Lady Pearce?
– Jellegtelen.
– Miss Amelia Endicott, Miss Georgiana Endicott és Miss Frederica Endicott?
– Szellemtelen, semmitmondó és… ööö…
Rachelre meredtem, és gyanakvóan húztam össze a szemem.
– Nem is ismerem Miss Frederica Endicottot .
Rachel bosszúsan nézett rám.
– Aha! Ez csapda volt! De nem estem bele – mosolyogtam önelégülten. – Nos, nyilvánvaló, hogy olyan feleséget szántok nekem, aki idő előtt a sírba visz. Ezt kikérem magamnak .

Kapcsolódó szócikkek: Lady Caroline Wyndham · Philip Wyndham · Rachel Wyndham
Sheila_7

Teljesítettem a kötelességemet, és mindenkit táncba vittem, akit anyám elém hozott, de vagy én lettem kétballábas, vagy a színlelt sérülések terjedtek pestisként a partnereim között: Miss Goodall úgy tett, mintha kificamodott volna a bokája; Lady Pearce váltig állította, hogy felhorzsolta a lábát; Miss Georgiana Endicottot pedig épp a táncunk közben lepte meg a migrén. Csupán egy csöndes sarok jelenthetett gyógyírt az ifjú hölgyek betegségeire, ahol kettesben lehettek velem a tánc végéig, sőt, ha hagytam, még azon túl is. Belementem a játékba, de ezzel együtt a felháborodásom is egyre mélyült. Csak nem ez a legújabb divat a férjfogásban? Talán külön kiadványban tanítják arra a fiatal lánykákat, hogy a nebáncsvirág szerepében tündökölve keltsék fel a tehetős fiatalemberek érdeklődését? Mert ha igen, hol ez a könyv, és hogyan szerezhetném meg, hogy máglyára vessem?

molybaba

– De mi tükrözi jobban az ember igazi énjét, ha nem a cselekedetei? – suttogta. – A szavai. Az, ahogyan a környezetével bánik. Ez a férfi mércéje. Egy úriember tehát mindig udvarias, segítőkész és tisztelettudó, becsületes és őszinte. Egy úriember azért magaslik ki a környezetéből, mert a sors kegyes volt hozzá. Egy úriembernek kötelessége nemes célokat követni, és arra használnia a befolyását, hogy jobbá tegye a világot.

beatrix_0823 P

– Hogy hívják őket?
– Kiket?
Ez régi kihallgatási trükk volt, még a hadseregben tanultam. Az ember gyorsan és személytelen hangon teszi fel a kérdést, hogy megzavarja az ellenséget.
– A teheneket – mondtam nyájasan. – Gondolom, csak van valami nevük.
(…)
– Persze, hogy van! – felelte gúnyos kacajjal.
– Éspedig…?
Kihívóan néztem a szemébe, és láttam, mennyire meglepődik, amikor rájön, hogy belementem a játékba. Igyekeztem ártatlan kifejezést erőltetni az arcomra, ő azonban átlátott a szitán.
Hűvös dac csillant a tekintetében.
– Bessie, Daisy, Ginger és Annabelle – darálta el egy szuszra.
Nyerésre álltam. A nagy sietségben a kisasszony megfeledkezett a parasztos tájszólásról. Megdörzsöltem az ajkamat, és elnyomtam egy mosolyt.
– És énekelni is szokott fejés közben?
– Természetesen – szegte fel az állát, és egyenesen a szemembe nézett, mintha próbára akarna tenni.
Évek óta ez volt a legmulatságosabb estém, eszemben sem volt megfutamodni. Áthajoltam az asztal fölött, mélyen belenéztem a tiszta, gyönyörű szempárba, és így szóltam:
– Szívesen meghallgatnám, mit szokott énekelni a teheneknek.
A hölgynek elakadt a lélegzete a döbbenettől. Biztos voltam benne, hogy én nyertem.
Ám ekkor felemelte a kezét, és az asztalra csapott. Bumm! Bumm! Aztán énekelni kezdett, halkan, hamisan, furcsa, reszketeg hangon:
– Kis tehén – bumm – kérlek én – bumm.
Elkerekedett a szemem. Ámulva meredtem a hölgyre.
– Adj tejet – bumm – édeset – bumm.

molybaba

– Nem vagyok ám ilyen bőgőmasina.
– Tudom – mormoltam, bár azt sem bántam volna, ha az.
Ez a drága, törékeny, tiszta lelkű lány teljesen elrabolta a szívemet.
{…}
Elnevettem magam, nem győztem áldani a szerencsémet, hogy itt ülök, és részem lehet ebben a csodálatos estében. Idáig azt hittem, a sors ellenem van, meghiúsítja a menekülési kísérletemet, holott valójában ő vezetett el ehhez a kincshez.

schneeglöckchen

– Ha megint egy ifjú hölgy, istenemre mondom, világgá szaladok!

vgabi SP

– Mi a baj, anyám? – húztam fel a pecsétgyűrűt a kisujjamra. – Min töprengsz?
– Philip, aggódunk, hogy jó néhány kiváló lehetőséget szalasztottál el az idei báli szezonban, és ha egyikre sem csapsz le, valaki más teszi meg helyetted.
– Á! – mosolyodtam el. – A szezonzáró szentbeszéd. Tudhattam volna.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Caroline Wyndham · Philip Wyndham
vgabi SP

– Ide hallgass, Will! Ha egyszer módom lesz rá, hogy versenylovat vegyek neked, megteszem. Ígérem.
William elmosolyodott.
– Köszönöm. De szerintem te is ugyanolyan szegény leszel, mint én.
– Nem. Én sokkal jobban értek a pénzhez, mint te.

Kapcsolódó szócikkek: Philip Wyndham · William Wyndham
saxomusic

Bocsásson meg! Hirtelen azt hittem, úriemberrel van dolgom. De már látom, hogy önnek van igaza: valóban összetévesztettem valakivel.

Perly P

– Nem azt mondom, hogy gondolatban nem vágtam már orrba legalább ezerszer. Szinte látom magam előtt. Érzem, hogyan roppan szét a csontja az öklöm alatt.
William felderült.
– Eltörik az orra?
– Dől belőle a vér. Mint egy piros zuhatag.
William elmosolyodott.
– Aztán persze csúnyán forr össze, így Charlesnak kampós orral kell leélnie hátralévő életét, ráadásul olyan hangosan fog horkolni, hogy egyetlen nő sem marad meg mellette az ágyban.
William felnevetett.

Kapcsolódó szócikkek: Philip Wyndham · William Wyndham