Audrey ​Hepburn tündöklő csillaga 38 csillagozás

Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Hollandia, ​1944. A kamasz Audrey Hepburn a második világháború borzalmai, az éhínség és az apja hiánya elől a balettbe menekül. Szenvedélyévé válik a tánc, de legyengült teste nem teszi lehetővé, hogy prímabalerina legyen. Átütő tehetségére, finom kisugárzására azonban így is felfigyelnek, és pár év alatt a legnagyobb filmsztárok sorába emelkedik, akik közül nemcsak légies alakjával, melegbarna szemével és bájos arcvonásaival tűnik ki, hanem azzal is, hogy valójában mindennél jobban vágyik a nyugalomra és a békés családi életre. Ez azonban csak rövid időszakokra adatik meg neki, hiszen a szerelemben sokáig nincs szerencséje: élete férfijai kihasználják, megcsalják, kizsigerelik, és a nagycsaládról szőtt álmai is szertefoszlanak.

Juliana Weinberg regényét olvasva végigkövethetjük egy mesés színészi pályafutás alakulását, bepillantást nyerhetünk Audrey Hepburn és Hubert de Givenchy legendás barátságába, és együtt szurkolhatunk Audrey-val, hogy végül élete utolsó éveiben… (tovább)

Róla szól: Audrey Hepburn

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ikonikus nők Central Könyvek

448 oldal · ISBN: 9789636141578 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636141561 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa

Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

”Szeretem a csöndet, a nyugalmat, és amikor egy jó könyvet olvasok, nekem kerek a világ.”

Kifejezetten kedvelem az Ikonikus nők sorozatot, így amikor megláttam, hogy az egyik példaképemről, a máig legnagyobb stílusikonról szól az új kiadvány, kétség sem fért hozzá, hogy ezt bizony el kell olvasnom. Igen elfogult vagyok, így Audrey Hepburn regényes életrajzára, mely nagy sikerei mellett a hétköznapi embert is kiválóan megragadja, gondolatban már a közepénél megadtam az öt csillagot.

Az Audrey Hepburn tündöklő csillaga a plüssmajmát ölelgető kislány első traumatikus emlékétől spoiler egészen az 1988-as első utazásáig, mint a UNICEF jószolgálati nagykövete mutatja be a legendás színésznő életét. A szédületes karrierút, a hatalmas filmsikerek, mint a Római vakáció, az Álom luxuskivitelben, a My Fair Lady, a Robin és Marian mind-mind megelevenednek a könyvben, és arra is fény derül, milyen is lehetett Gregory Peck-kel dolgozni vagy épp a divattervezővel, Hubert de Givenchy-val barátkozni. Ám korántsem a csillogás áll a történet középpontjában: az apahiány, a szeretetét tartózkodóan kifejező édesanya, a háborús gyerekkor, a balerina pályafutás korai vége, a vetélések, a két zátonyra futott házasság, a karrier és a gyereknevelés összeegyeztethetetlensége mind kibontásra kerülnek a történetben. Audrey rajongóknak kihagyhatatlan, ám mindenkinek szívből ajánlom, aki szeretne többet megtudni az eleganciájáról és bájáról híres színésznő életéről, mindezt kifejezetten olvasmányos stílusban.

Csilla‿ P>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Amennyire Audrey Hepburd magánélete tele volt problémával és küzdelemmel, annyira szárnyalt üstökösként a karrierje. Ő azt mondta szerencséje volt. Lehet! Csakhogy az ő esetében a szerencse kézen fogta az őstehetséget.
Öröm volt olvasni a forgatásokról, a filmjeinek megszületéséről és a többi hírességről.Sajnálatos tény, hogy az élete igazából soha nem lehetett teljesen boldog!
Mérhetetlen szeretetéhséggel születtem, és emésztő vággyal, hogy szeretetet adjak.(Audrey Hepburd)

Cukormalac P>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Ha valaki, akkor a címszereplő aztán kétségtelenül rászolgált arra, hogy történetével része legyen az Ikonikus nők sorozatnak: Audrey Hepburn elbűvölő személyisége, eleganciája, egyszerűsége és finomsága ugyanis lenyűgözi az embert, az élete pedig volt annyira sokszínű és korántsem mesébe illő, hogy a filmvászon után több, mint két évtizeddel (The Audrey Hepburn Story, 2000) lapokra is kívánkozzon.

Juliana Weinberg a szinte természetesnek vehető és a gördülékenység, olvasmányosság érdekében bevetett torzítások, ferdítések mellett is egy igen tisztességes, jól olvasható szórakoztató irodalmi művet rakott össze, melynek középpontjába elsősorban a nő és anya, a gyermekként traumatizált egykori balerina került. Végigkísérhetjük, ahogy a kislányból – akit apja egyik pillanatról a másikra hagyott el – ünnepelt filmcsillag és imádott divat-, illetve stílusikon lesz, sztárok és divattervezők körülrajongott barátja, múzsája. Miközben – és a könyv legnagyobb erénye, hogy mindezt bemutatja – a színfalak mögött második férje, Mel Ferrer megalomániás őrült módjára csak egy két lábon járó pénzeszsákot lát benne, de hogy egyenrangú társa és támogatója legyen, az véletlenül sem fordul meg a fejében. A fickó péklapát-pozitív viselkedése és a kissé túltolt drámai vonal miatt végül csökkentettem a pontszámon, de – hiába nem komálom annyira ezt a nőcis vonalat – korántsem tartom rossz regénynek.

Aki remek filmjein túl is kíváncsi a színésznőre és nem száraz tényekkel teli életrajzot vár, garantáltan jó lóra tesz a művel, egyszer mindenképpen megéri elolvasni.

448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636141561 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa
Kata_dr_VF>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Tizenéves korom óta imádom Audrey-t, és igyekeztem/igyekszem a vele kapcsolatos összes életrajzi könyvet elolvasni. Ez a regény nagyon szépen veszi végig a színésznő életét, csak egy-két filmet hagyva ki. Sokkal élvezetesebb ebben a kissé fiktív, párbeszédes formában megismerni valaki életét, mint egy száraz tényleírást olvasni. Ha valakit érdekel Hepburn élete, mindenképpen adjon egy esélyt ennek a regénynek, nem fogja megbánni.

Dóri_Dóra P>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Az elbűvölő Audrey Hepburn bája, eleganciája, finomsága felülmúlhatatlan, személyisége nagyon szerethető, filmbeli alakításai feledhetetlenek, jószolgálati tevékenysége tiszteletre méltó. Ez a regényes (és igen olvasmányos) életrajz sorra veszi csodálatos pályájának főbb állomásait, mesél a forgatásokról is, de leginkább Audrey színfalak mögötti életével foglalkozik; a magánembert, a nőt, a feleséget, az anyát mutatja be. Szívszorító, miken ment keresztül. Jó volt olvasni a baráti kapcsolatairól is, amik átsegítették a nehézségeken.

A borító sajnos nem nyerte el tetszésemet: nem értem, miért egy Audrey-nak öltözött hölgy került rá, ráadásul szemtől szemben. El tudtam volna képzelni valami sejtelmesebb beállítást, ahol nem látszik az arca, de az öltözete, frizurája utal Audrey-ra. A pálmafás, Hollywood-i kép helyett hangulatban szerintem sokkal jobban illett volna Audrey személyéhez valami más (akár európai háttér), vagy mondjuk egy new york-i látkép, részlet – főleg hogy éppen az ikonikus, New York-ban játszódó Álom luxuskivitelben c. film híres jelmezében láthatjuk a borítón.

Magdus_Andrea>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Az Ikonikus nők sorozat harmadik része ezúttal Audrey Hepburn-ről szól. Megismerhetjük benne gyermek- és fiatalkorát: édesapja elhagyja őket, Hollandiában dúl a háború. A kislány prímabalerina-álmokat szövöget, a háború és az azt kísérő éhezés azonban mindent felülír… Hiába költöznek édesanyjával Londonba, a balett-álmoknak vége szakad… Hogy aztán egy egészen más irányt vegyen Audrey sorsa.
Sabrina, Római vakáció, Álom luxuskivitelben – csak néhány a legismertebb filmek közül, melynek köszönhetően felragyogott Audrey Hepburn tündöklő csillaga a hírességek egén. Mindezek mellett ő lett a híres divattervező, Givenchy múzsája is. A magánélete már nem volt ennyire fényűző: sem a Mel Ferrer-rel, sem az Andrea Dottival kötött házassága nem sikerült. Vajon megtalálja végre az igazi társat?
Érdekes, olvasmányos életrajzot kaptam, mely időrendben haladva mutatta be Audrey életét, melyből nemcsak színésznőként, hanem feleségként, anyaként és jószolgálati nagykövetként is megismerhetjük. Jó szívvel ajánlom az életrajzokat kedvelőknek, Audrey Hepburn-rajongóknak is!

Barbus87>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Audrey Hepburn mindig is egy igazi stílusikon volt számomra. Szerintem ő pont az egyszerűsége és a természetessége miatt olyan egyedi, mégis igazi divatikon a mai napig. Bevallom, nem sok filmet láttam tőle, de az Álom luxuskivitelben annak idején nagyon megfogott és most, hogy olvastam ezt a regényes életrajzot, megnéztem a Római vakációt is. A színészi tehetsége egyébként vitathatatlan. A magánéletéről viszonylag keveset tudtam, így én most konkrétan faltam a sorokat. A regény nagyon olvasmányos és egészen Audrey kislányként megélt első traumájától spoiler haláláig leírja életének főbb állomásait és fontosabb szerepeit. Valahogy az ember azt képzeli, hogy egy ekkora hollywoodi sztárnak biztosan mesébe illő élete volt, de erre abszolút rácáfol ez a könyv. Audrey nem éppen ideális családi háttérrel rendelkezett, átvészelte a II. világháborút, majd összetört az egyik legnagyobb álma, hogy híres balerina legyen. Azt gondolnánk a színészi karrierje megoldotta a problémákat, de véleményem szerint csak újakat generált. Nekem kicsit csalódás tudni, hogy a legnagyobb filmsikereket szinte ráerőltette az első férje és ő már korán feláldozta volna a karrierjét a gyermeknevelés oltárán. Szegény borzalmasan választott férfiakat az életébe… A Hubert de Givenchy-hez és Gregory Peck-hez fűződő barátsága viszont biztosan sok erőt adott neki. Milyen kár, hogy nem talált magának egy olyan férfit, mint Gregory Peck. Nagyon tetszett a könyv és örülök, hogy ennyi új infót megtudtam erről a különleges nőről.

monalisa>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

4 csillagot adtam a bárgyú párbeszédek miatt, de amúgy szépen végigveszi a könyv Audrey Hepburn életét, arra a korszakra kihegyezve, amikor sztárként befutott. Aki nem szereti kifejezetten az életrajzi könyveket, hanem jobban szeret regényes formában olvasni híres emberekről, számukra megfelelő és informatív olvasmány lehet.

Dórica P>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Az az érzésem ennél a könyvnél, hogy a magas százalékot nem annyira maga a mű, mint A. H. személye adja. Igazságtalan lennék, ha „lehúznám”; nem volt ez rossz, sőt. Miután felülemelkedtem néhány fura megfogalmazáson, már tudtam is figyelni a leendő színésznő szárnypróbálgatásaira. Szimpatikus volt, ahogy nem foglalkozott a csillogással és káprázattal, amit a filmiparban annyian hajszoltak. Szépen láttatta az írónő, hogy milyen boldogtalan is tud lenni az ember a csúcson. Megrázott, ahogy és amiért összedőltek a balerinaálmai. Ugyanakkor hiányoltam bizonyos dolgokat spoiler Mindenesetre érdemes volt elolvasni.

varga_krisz_tina>!
Juliana Weinberg: Audrey Hepburn tündöklő csillaga

Audrey Hepburn rajongóknak kötelező, de egyébiránt én mindenkinek ajánlom. :)

Málnika P>!

373. oldal (Central, 2023)

Málnika P>!

Nincs sok ruhám. Mindenki azt gondolja, hogy egy színésznő szobája tele van ruhásszekrényekkel, de én a legszükségesebbre szorítkozom. A minőségre adok. A kortalanságra. Egyéni stílusra kell törekedni, nem behódolni a divatdiktátumoknak.

140. oldal (Central, 2023)

Málnika P>!

A divat idomuljon a viselőjéhez, emelje ki egy nőn azt, ami előnyös!

139. oldal (Central, 2023)

Kapcsolódó szócikkek: divat · nőiesség
Málnika P>!

Az új szerelem mámorának le kell csitulnia ahhoz, hogy biztos lehess, az érzelem ereje életre szóló.

385. oldal (Central, 2023)

szedini>!

Dóri_Dóra P>!

Boldog vagyok mint anya és feleség. Mi rossz van ebben?

_Horváth_Bernadett_>!

Audrey is gyakran imádkozott a háború kitörése óta, de már azelőtt sem hitt abban, hogy célra vezethet pusztán a gondolat ereje. Aki változást akar, annak tennie kell érte.