A ​viszkis 56 csillagozás

Julian Rubinstein: A viszkis

Amerika ​egyik legtöbb díjjal jutalmazott fiatal újságírója, Julian Rubinstein a magyar Viszkis rabló történetét találta a legalkamasabbnak arra, hogy bemutassa a kelet-európai országok zűrzavaros átmenetét a kommunizmusból a kapitalizmusba. Így aztán az olvasó most nemcsak egy bűnügyi dokumentumregényt tart a kezében, hanem a 90-es évek Magyarországának korrajzát is – amerikai szemüvegen keresztül. A világ egyik legnagyobb médiabirodalma, rendhagyó módon, szinte egyszerre jelenteti meg a könyvet Amerikában és Magyarországon. A hároméves oknyomozással készült könyv nálunk valószínűleg nemcsak a rablások izgalmas, és eddig még soha fel nem tárt részleteivel ejti majd rabul az olvasókat, hanem azzal is, ahogy a távolról jött amerikai újságíró bennünket, magyarokat lát. A rendszerváltozás utáni Magyarország történetéről ez ugyanis az első áfogó amerikai könyv. Kirajzolódnak belőle azok a sztereotípiák, sablonok, amelyekkel Magyarország és a magyarok manapság külföldön szembesülnek. A… (tovább)

Megjelent A viszkis rabló balladája címmel is.

Európa, Budapest, 2021
456 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634055648 · Fordította: Kepes János
Európa, Budapest, 2018
Európa, Budapest, 2017
444 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634055648 · Fordította: Kepes János

Ambrus Attila - A Viszkis · Juszt László

gabiica P>!
Julian Rubinstein: A viszkis

Julian Rubinstein: A viszkis Bankrablások, jégkorong, szőrmecsempészet Erdélyből, túlórázó detektívek és összetört szívek hiteles története

Nagyon jól megírt történet, amennyire tudom, tényleg nagyon valóságosan és életszerűen mutatja be az eseményeket és a korrajzot is. Érdekes olvasmány volt, sok információt nyújtott, amit nem tudtam, vagy gondoltam volna.

Adrienn1994>!
Julian Rubinstein: A viszkis

A TV2 műsorában kezdtem szimpatizálni Ambrus Attilával, pedig ugye az ember általában nem kedveli a bűnözőket. Számomra mégis inkább pozitív, mint negatív figura. Valóban vannak áldozatai a rablásnak, a lelki trauma is épp elég súlyos, viszont úgy gondolom, hogy valóban nagy jellemre vall, ha valaki még rablás közben is figyelembe veszi azt, hogy csak a rosszul működő állam pénzét veszi el, embertársai személyes vagyonához ( pénztárcák..stb. ) hozzá sem nyúl. Ami viszont bosszantó az a szerencsejáték…
Ha valaki tudja hol lehet Ambrus kerámiát kapni, jelezze! :)

Julian Rubinstein: A viszkis

Julian Rubinstein tényleg brilliáns könyvet írt Ambrus Attiláról!
Én még ugyan tejfölös szájú kistacskó voltam, amikor Attila már nagyban űzte az ipart, de már akkor is rajongója voltam és nagyon drukkoltam neki, hogy ne kapják el. Aztán amikor megszökött imádkoztam, hogy felénk vesse a sors, mert nekem kész tervem volt arra, hogyan bújtatnám :))) anyámék egyszerűen gyengeelméjűnek nyilvánítottak azonnal, de így visszagondolva meg sem lepődöm….muhaha :)) Maga a korrajz érdekes volt, mert akkoriban nem érdekelt igazán mi is történik Magyarországon, sokkal fontosabb dolgok foglalkoztattak tizenévesen. Plusz, nagyon örültem, mikor rágugliztam valakire és felismertem az arcát :))
Csak úgy faltam az Attila bankrablásairól szóló oldalakat és ugyan tudom, hogy elkapták, még mindig drukkoltam neki, hogy megússza a felelősségre vonást.
Ha érdekel vagy valaha érdekelt Attila és a „kalandjai”, ez a te könyved!

Mariann_ P>!
Julian Rubinstein: A viszkis

Egy amerikai író látásmódja szerint újra átéltem ezt az időszakot.
Amúgy huszonévesként nem láttam át annyira a politikai rendszerünket, így jó volt feleleveníteni.
A Viszkis ?…. hát semmit nem változott a véleményem , egy darabig szurkoltam neki, aztán azt vártam, hogy legyen már vége, mert nem élet ez így.
Jól megírt, nagy lendülettel olvasható , időnként szórakoztató könyv.

HungarianGirl>!
Julian Rubinstein: A viszkis

Régóta terveztem elolvasni, és nem bántam meg. Ismertem a történetet nagyjából, de meglepően részletes. Tetszett, hogy a történelmi, politikai hátterét is bemutatja a dolognak, mert nagyban közrejátszott az események alakulásában is például. Először a filmet láttam, é néhol meg is lepődtem a változtatásokon, de rengeteg volt a hasonlóság is (pl. menekülések).

barbarell_a>!
Julian Rubinstein: A viszkis

Őszintén szólva én nagyon bírom Ambrus Attilát, hogy hétköznapi szlenggel éljek, „hatalmas fazon”. Persze gondolom, hogy az adott helyzetekben a jelenlévőknek (sem az alkalmazottaknak, sem a rendőrségnek, sem neki) nem volt olyan vicces ez az egész, de én azért jókat derültem a történetén. Nem tudom, mi lehet a konkrét oka, hogy sokakban ő pozitív személyiség lett, de nekem az alapvető benyomásom róla, hogy okos, intelligens, értelmes figura, és a cselekedetei ellenére nem az a hagyományos értelemben vett „bűnöző”. Tisztában volt a következményekkel, nem tagadott le semmit, és nem tett úgy, mintha a) nem csinált volna semmit, b) teljesen rendben lenne mindaz, amit elkövetett. Mindezek mellett sajnáltam, hogy annyi évet kapott, hiszen a rablásokkal nem másokat akart bántani, és hát ugye sok olyan ember van, akit inkább lehetne bűnözőnek nevezni, mégis kevesebbre ítélik, vagy épp köztünk sétál szabadon…

Enci85>!
Julian Rubinstein: A viszkis

Nagyon tetszett a könyv. Szokásomtól eltérően ezt már csak a film után néztem meg, de nagyon jó volt alaposabban megismerni Ambrus Attila történetét.
Az egész Viszkis-történetről hosszabban itt írtam:

Bettinka87>!
Julian Rubinstein: A viszkis

Előbb láttam a filmet és csak utána olvastam el a könyvet, de így is nagyon izgalmas volt, ott van a kedvenceim között, egyszerűen imádom!

Robert_Andrassy>!
Julian Rubinstein: A viszkis

Nagyon jó, könnyen olvasható, izgalmas kalandregény, mely elgondolkodtató is. A kezdetektől mesélti Ambrus Attila történetét, odáig, hogy börtönbe kerül. A börtönéletről csak dióhéjban tesz említést, illetve a többi szereplő sorsát is megemlíti ez után. Ily formán aki kíváncsi rá, hogy mi történt a Viszkissel az után, hogy lecsukták, és mi van vele manapság, annak máshonnan kell tájékozódnia.

HellieHD P>!
Julian Rubinstein: A viszkis

Amikor láttam A Viszkis c. filmet, nagyon magával ragadott Attila története és életútja, így előbb-utóbb mindenképp szerettem volna könyvet is olvasni róla és ez a könyv remek választásnak bizonyult. Rubinstein remek korrajzot állított fel és alaposan bemutatta Attila történetét. Nagyon bírtam az író humorát, sokszor nevettem fel hangosan a könyvön. A stílussal sem volt probléma, viszont a helyesírási hibák elég zavaróak voltak.

_Katie_ P>!

A székely az egyetlen magyar törzs, amely Attila hun vezérig vezeti vissza eredetét, aki majdnem ötszáz évvel Árpád vezér honfoglalása előtt már meghódította a Kárpát-medencét. A székelyek, mint a magyarok legrégebbi ismert ősei, úgy érzik, különleges szerepet játszottak az ország történelmében, de erről senki sem beszél. Képzeljünk el egy skótot, aki egyfolytában siránkozik népének el nem ismert felfedezéseiről és találmányairól (kaleidoszkóp, bicikli, tizedesvessző, televízió stb.). Szorozzuk be tízzel, töltsünk bele tizenöt pálinkát Sosemvolt ország egyik kocsmájában, és megkapjuk a magyart (Rubik-kocka, 1956, atommaghasadás, porlasztó, kifli).

_Katie_ P>!

Soha nem lehet elég óvatosnak lenni.

_Katie_ P>!

Juszt előrehajolt a vendég felé, és utalva a csokor rózsára, meg arra, hogy korábban Lajosnak álcázta magát, megkérdezte:
– Nem idegesítő, hogy játszik a rendőrséggel?
Lajos hátradőlt a fotelben. Hogyan is fogalmazzon?
– Először csak idegesítő volt – válaszolta. – Aztán nagyon idegesítő lett. Mostanra pedig – folytatta, miközben felfelé fordította a tenyerét, fejét csóválta és a szemét forgatta – már borzasztóan idegesítő.

_Katie_ P>!

Szép dolog a szabadság, de pénz nélkül nem ér semmit.

Kapcsolódó szócikkek: Ambrus Attila - A Viszkis · szabadság
_Katie_ P>!

„Ezen a világon nem érdemes becsületesnek vagy őszintének lenni.”

Kapcsolódó szócikkek: Ambrus Attila - A Viszkis
_Katie_ P>!

Mert nem kellemes érzés, ha az embert valahol nem szeretik, ha egyedül fekszik a földön.

Kapcsolódó szócikkek: Ambrus Attila - A Viszkis
Farkasdal>!

Sok magyar azon kezdett tűnődni, miért lett Amerika a példaképünk, ha egyszer ránk se hederít.

Foxx>!

Pintér parancsnok azt a kérdést tette fel Lajosnak, amely teljesen észszerűen hangzott: hogyan lehetséges, hogy a rendőrőrstől alig alig ötven méterre kiraboljanak egy utazási irodát? Mint Lajos megtudta, a válasz az volt, hogy az őrs riasztórendszere nem volt bekötve a Popeye kocsmába, pedig az ügyeletes rendőrök úgy döntöttek, hogy ott tartják délutáni értekezletüket.

139

Foxx>!

„Jöttek az oroszok. Jöttek a tatárok. Jöttek a törökök. Mindent elvittek. Jöjjön el Magyarországra, és nézze meg, ami maradt.”

fejtip >!

Az USA kormányának történelme során először, az új magyar
kormánnyal karöltve közös nemzetközi rendőri erőt alakított a Boros-gyilkosság kivizsgálására, és az USA elnökhelyettese, Al Gore
megmagyarázhatatlan módon szponzorként finanszírozta, hogy Pintér Sándor
kiemelt előadóként beszéljen egy washingtoni rendészeti konferencián – a
bűnüldözés etikájáról.