Albion ​királyai 6 csillagozás

Julian Rathbone: Albion királyai

1460, ​Anglia: a rózsák háborúja. Két ellenséges csoport, a York- és a Lancaster-ház hívei igyekeznek miszlikbe aprítani egymást abban a csatározássorozatban, amelyet csakis az angolok nevezhettek el egy finoman illatozó virágról. A körülmények és az éghajlat cseppet sem tekinthető eszményinek, a három távol-keleti utazó azonban nem kikapcsolódás céljából keresi fel az országot: egy elveszett rokon felkutatásán iparkodnak. Az ángliusokról azonban rövid úton kiderül, felettébb különös népség. Az őslakosok többsége elnyomásban élő, megfélemlített szántóvető, s amelyik főnemes nem tudja visszavezetni a családfáját a normann hódítókig, az már nem is számít embernek. A kegyetlen, véres csaták közti szünetekben gusztustalanabbnál gusztustalanabb nyilvános kivégzéseket rendeznek, fura pózokban (és meglehetősen röviden) szerelmeskednek, illetve kedvenc játékukkal, egy levegővel teli hólyag ide-oda rugdosásával szórakoztatják magukat, ami minden tekintetben a háborúra emlékeztet, csak ők… (tovább)

Eredeti cím: Kings of Albion

Eredeti megjelenés éve: 2000

Alexandra, Pécsi Direkt Kft., 2006
448 oldal · ISBN: 9633699576 · Fordította: Bank Szilvia

Vörös_Rébék>!
Julian Rathbone: Albion királyai

Meglep, hogy alig páran olvasták ezt a könyvet, mert számomra fantasztikus élmény volt. A történelmi tényekkel szemben ugyan túlsúlyban voltak az író fantáziája szülte elemek, de végig érdekes és lebilincselő volt az első oldaltól egészen az utolsóig. Szokatlan megközelítésben, távol-keleti utazók szemén keresztül mutatja be a középkori Európát és Angliát, száraz tények helyett humorral, csataleírásokkal, de eközben érdekes világnézeti eszmefuttatásokkal is találkozhatunk. És végül ami nagyon megfogott ebben a regényben, az az volt, hogy megrázóan szembesít az emberiség egyik szerintem legundorítóbb és legértelmetlenebb hobbijával: a vallásháborúval.

Bur3sz>!
Julian Rathbone: Albion királyai

Kicsit érdekes volt. Nem a megszokott történelmi regény. Egy napjainkban nem létező indiai ország utasainak szemszögéből mutatja be a rózsák háborúját. Annak ellenére, hogy történelem, mélyenszántó filozófiai és ezoterikus gondoltok is teret nyernek. Aki bigott történelem rajongó annak nem ajánlom, mivel nem ragaszkodik az író a történelemkönyv lapjaihoz, inkább szabad szellemű.

alterna>!
Julian Rathbone: Albion királyai

Ali a nyomorék, hazátlan, kalandor kereskedő. Uma, a gyönyörű, nimfomániás istennő. Harihará, a számszeríjak bolondja. Ánis, Harihará herceg főkamarása. Ők négyen elindulnak a civilizált, felvilágosult, tiszta keletről a nyugati sötétségbe, hogy megkeressék a herceg testvérét a ködös Albionban… Az 50. oldaltól kezdődik a sztori.
A sötétség: Élethű betekintés a 13. századi nyugat emberének mindennapjaiba. Még a pottyantós illemhelyet sem ismerték. És nem ittak vizet, csak bort és sört.
A világosság: Van benne sok filozofálgatás, találkozik a nyugati és keleti gondolkodás, az indiai kultúrába és vallásba is belekóstol az olvasó egy kicsit.
Tanulságos, de kicsit lehetne rövidebb is.