Tökéletlen ​múlt 11 csillagozás

Julian Fellowes: Tökéletlen múlt

Felkeltette ​a kíváncsiságomat, sőt mi több, megdöbbentett, amikor megtaláltam Damian Baxter levelét a számlák, a köszönőlevelek és a jótékonysági felkérések özönében, amely minden áldott nap elárasztja az íróasztalomat. Csaknem negyven éve nem láttuk egymást, és semmiféle módon nem érintkeztünk a legutolsó találkozásunk óta… De volt egy másik oka is a meglepődésemnek, egy jóval egyszerűbb.
Utáltam őt.
A sikeres író mégis elvállalja esküdt ellensége, Damian felkérését: a dúsgazdag férfi ugyanis haldoklik, és azt a feladatot adja egykori barátjának, hogy keresse meg az örökösét, akinek csupán sejti a létezését. A szerző beleveti magát az emlékek tengerébe, és a régi szerelmeket felkeresve felidézi a bulizással, csajozással töltött hatvanas éveket, amikor a két férfi egymással versengve próbálta megtalálni a maga útját az angol arisztokraták idejétmúlt szokásainak és az újabb nemzedék lazább erkölcseinek zűrzavarában. Csakhogy ezzel együtt a negyven évvel ezelőtti óriási… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

General Press, Budapest, 2023
528 oldal · ISBN: 9789634527510 · Fordította: Frei-Kovács Judit
General Press, Budapest, 2023
528 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634527084 · Fordította: Frei-Kovács Judit

Julian Fellowes: Tökéletlen múlt

Az olvasót egy kissé terjengős, de jól megírt könyv várja, hiszen negyven év eseményeit bogozgatjuk. Azok, akik érdeklődnek az angol társadalom, a változó társadalmi szokások iránt, vagy lenyűgözi őket a brit arisztokrácia élete, kedvelik a Downton Abbey sorozatot, valószínűleg jól fognak szórakozni.

zsuzsimuzsee>!
Julian Fellowes: Tökéletlen múlt

Nagy reményekkel kezdtem neki, de sajnos a lelkesedésem hamar csökkenni kezdett. Alapvetően egy nagyon jó történet lenne, ha nem lenne folyton megszakítva hosszú fejtegetésekkel az angol társadalmi változásokról. Ráadásul ezek a részek sokszor teljesen elviszik a figyelmet a valódi történetről és gyakran nem is éreztem odaillőnek őket. Voltak benne nagyon jó részek, amikor tényleg a történet volt központban, a karakterek is jól kidolgozottak. A gond csak az, hogy szerintem nem ezek a részek vannak többségben. Elveszett a lényeg sajnos, ha 150 oldallal rövidebb lenne és a cselekmény lenne fókuszban egy nagyon jó regény lenne. Nekem így sajnos csalódás volt.

Szijamijau>!
Julian Fellowes: Tökéletlen múlt

Julian Fellowes a Downton Abbey-vel már belopta magát a szívembe, ráadásul a könyv gyönyörű borítóján is megakadt a szemem. Hogy túlírt-e? Szerintem igen. Ennek ellenére kellemesen hullámoztam a történettel, ugráltam az idősíkok között. Voltak benne részek, amik jobban megérintettek, végig élveztem az arisztokraták életét, vagyis annak megfigyelését. Összességében örülök, hogy elolvastam.

robinson P>!

London kísértetjárta helynek tűnik, és én vagyok a lidérc, aki itt kísért.

robinson P>!

Ahogyan azt mindenki tudja, az öregedés jelei kivétel nélkül sokkolóan hatnak, ha nem követjük őket nyomon nap mint nap.

robinson P>!

– És mi a helyzet a magánélettel? – érdeklődtem előzékenyen.
Egy pillanatra elgondolkodott.
– Olyanom nincs. Legalábbis említésre méltó.

robinson P>!

Nem tudom, miért, de csak akkor kezdtem sejteni, hová megyünk, amikor már majdnem odaértünk.

_Horváth_Bernadett_>!

Ha Damian ravasz róka volt, akkor a cserkészés szinte azonnal sikerrel járt.

_Horváth_Bernadett_>!

– És hová jártál iskolába?
– A Cullingford Grange- be.
Mintha már hallottam volna róla.
– Hertfordshire- ben, ugye?
Candida bólintott.
– Az a fajta hely, ahol aggódni kezdenek, ha túl sokat olvasol ahelyett, hogy
kint lennél a friss levegőn.

_Horváth_Bernadett_>!

„Nem szabad a múltba kapaszkodnunk! – mondogatták vidáman. – Haladnunk kell az idővel!"

Auguszta>!

… a frakk nem egyszerűen egy viselet, hanem életmód, méghozzá olyan életmód, amely már nem létezik.

_Horváth_Bernadett_>!

A jellegtelen szalonnal szemben a könyvtár tökéletes, miniatűr mása volt annak a könyvtárnak, amit anyám rendezett be a wiltshire- i házban, vörös damaszttal borított falakkal és bordázott, lágy galambszürke színű könyvespolcokkal.