Légy ​úrrá a szorongásodon! 4 csillagozás

99 egyszerű módszer, hogyan uraljuk rejtett erőforrásainkat
Julian Brass: Légy úrrá a szorongásodon!

Julian ​Brass eltökélte, hogy komoly hatással lesz azoknak az embereknek az életére, akik úgy döntöttek, hogy – hozzá hasonló módon – a boldogabb élet reményében szembenéznek a szorongásukkal. A Légy úrrá a szorongásodon gyakorlatias és könnyen elvégezhető gyakorlatokat kínál, amelyek segítségével bárki szembe szállhat a kihívásokkal – társadalmi hovatartozásától, földrajzi helyzetétől és fizikai képességeitől függetlenül.
A sikeres média- és üzleti tanácsadóvá vált férfi megosztja velünk életének legfélelmetesebb, legkeményebb és legmagányosabb időszakát, amikor nem becsülte eléggé önmagát, így a stressz, a depresszió és az érzelmi hullámvölgyek uralták a hétköznapjait. Ám a gyakorlatoknak köszönhetően Julian megtanulta, hogyan használhatja ki a szorongásban rejlő erőt. A szerző roppant őszinte, motiváló, orvosilag is alátámasztott, hiteles és – nem utolsó sorban szellemes – meglátásait olvasva világossá válik számunkra, miért ajánlják jó szívvel neves sportolók, orvosok,… (tovább)

Partvonal, Budapest, 2020
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156058126 · Fordította: Bosnyák Gabriella

Pandalány P
Julian Brass: Légy úrrá a szorongásodon!

Julian Brass: Légy úrrá a szorongásodon! 99 egyszerű módszer, hogyan uraljuk rejtett erőforrásainkat

Élete során minden embert ér stressz. Mindig aggódunk valamiért, valakiért, és a felgyorsult, modern technológiával átszőtt életünk elkerülhetetlen részévé vált a szorongás. Sokszor észrevétlenül kúszik be a mindennapokba, és csak azt konstatáljuk, hogy idegesek, feszültek és türelmetlenek vagyunk. Mindig minden sürgős, fontos, teljesíteni akarunk a munkahelyünkön, a családban, megfelelni mindenkinek, és ezzel szétforgácsoljuk a drága időnket és önmagunkat.
Ez a könyv, amely kimondottan a szorongás feloldásáról szól, nagy segítség azoknak, akik nem tudják, hogyan és merre induljanak, ha szeretnék beépíteni életükbe ezt a fajta lelassulást. A kötet elképesztően sok tippet ad, melyeket részletesen bemutat és érthetően leírja a tanácsok mikéntjét. Bevallom, hogy nekem sok tipp teljesen triviális és egyértelmű volt, amiket rendszeresen gyakorolok. De számos olyan ötlet olvasható a kötetben, ami viszont újat mutatott és nem gondoltam eddig rájuk.
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.com/2020/05/blogturne-ju…

Flora_The_Sweaterist P
Julian Brass: Légy úrrá a szorongásodon!

Julian Brass hajdan sikeres vállalkozó volt; rengeteget dolgozott, egészségtelenül táplálkozott, a tudatmódosító szereket sem vetette meg. Aztán gondolt egyet, irányt váltott és egy talán még sikeresebb vállalkozásba fogott: gyógyító, tanár, coach és jógaoktató lett, könyvet írt a szorongásról és kurzusokat vezet; olyan nagyvállalatokkal működik együtt, mint a Microsoft, General Electric vagy a PepsiCo. Lehet, hogy az emberek segítésével foglalkozik, de azért akárhogy is nézem a dolgot, csak megmaradt vállalkozónak is.

Bár egy szorongásról szóló könyv sajnos mindig aktuális, a karantén, a szeretteinkért való aggódás és a bizonytalanság közepette talán még több embernek jöhet jól ez a könnyen olvasható javaslat-gyűjtemény. A magyarul frissen megjelent kötet három fő fejezete a testi, szellemi és lelki egészséghez hozzájáruló lépéseket mutatja be.

Akik nem olvastak még önsegítő könyveket vagy ilyen témájú cikkeket, azoknak ez a könyv valóban sokat segíthet, de akik esetleg már jártasabbak a témában, azok valószínűleg kevesebb újdonságot fognak felfedezni benne.

Bővebben: https://florathesweaterist.wordpress.com/2020/05/19/jul…

Mariann_Czenema P
Julian Brass: Légy úrrá a szorongásodon!

Szerintem kétféle olvasó van: az, aki szeret önfejlesztő könyveket olvasni, és nyitott szívvel, elmével fogadja őket; illetve az az olvasó, aki magas lóról közli: ő többet tud a szerzőnél a témáról. Gonosz lélekként bennem ilyenkor felmerül, hogy vajon akkor miért nem a kritizáló írt könyvet, adott topikban, de hát a cselekvés, 2-300 oldal megalkotása nehezebb, mint egy online vélemény világgá kürtölése.

Félreértés ne essék: Julian Brass könyve NEM tökéletes, mégpedig abból az okból, amiért a többi könyv sem tökéletes a világon. Nincs Egyetlen könyv, csak Egy gyűrű, mind felett; pláne nincsenek olvasmányokból elsajátítható varázsreceptek, amelyek rögtön eloszlatják a szorongás felhőit az olvasó felől.
Az van, amit Julian a 106.oldalon írt le, ha egyetlen olvasónak, embertársának segíthetett a kötetével, akkor már megérte a ráfordított időt, energiát, vesződséget.
(bővebben itt:

cintiatekla P
Julian Brass: Légy úrrá a szorongásodon!

Julian Brass neve számomra teljesen ismeretlen volt, de tulajdonképpen nem is zavart, mert ettől függetlenül bármi alakulhat egy ilyen könyvből: szerintem a stílus és a nézőpontok a legfontosabbak, már csak azért is, mert nagyon sok olyan tipp és ötlet van benne a Légy úrrá a szorongásodon! című kötetben, ami a racionálisan és materiálisan gondolkodó olvasóknál szerintem simán kivághatja a biztosítékot. Mert talán ez a legfontosabb: a spirituális vagy ezoterikus vonal viszonylag erősen jelenik meg a tippek között, amik az arra nyitott olvasóknak pozitívak lehetnek, de aki kézzel fogható megoldásokban gondolkodik, lehet hogy problémás lesz, és ezt nem elrettentésből írom.

Bővebben: http://www.teklakonyvei.hu/2020/05/julian-brass-legy-ur…

Bea_Könyvutca P

Mindig legyen a kezed ügyében egy jó könyv!

Bea_Könyvutca P

Az olvasás gyógyító hatású, külön elnevezés is van rá: ez a biblioterápia. Merülj bele, és élvezd a jótékony hatását!

Kapcsolódó szócikkek: olvasás
Bea_Könyvutca P

Az olvasás lassítja a szívverést, ellazítja az izmokat, és megváltoztatja a kedélyállapotunkat.

Bea_Könyvutca P

Az élet, amit élni szeretnél, a fejedben kezdődik.

Törődj a lelkeddel!

Bea_Könyvutca P

Végtelen és erős vagy, tele szeretettel.Nem vagy egyedül, mind veled vagyunk.

Mosolyogj többet!

Bea_Könyvutca P

Próbáld ki a gyógyteákat! Élvezd az ízüket, találj rá a kedvenc márkáidra, és járj utána jótékony hatásuknak!

Törődj a testeddel!

Bea_Könyvutca P

A tested áldás. A tested szent. A tested csodálatos. Ez a te személyes bejáratod az elmédhez, rengeteget tud és bír el.