Bach-virágterápia 4 csillagozás

A növényi forma szerepe a gyógyításban
Julian Barnard: Bach-virágterápia

A ​szerző az Angliában élő Julian Barnard évtizedek óta foglalkozik a Bach-virágterápia titkaival, fenti könyv ezen tapasztalatok összességét mutatja be. A mű számos külföldi szakértő, kritikus és természetesen olvasók ezreinek elismerését vívta ki.

A növények élete, növekedése különleges jelentést hordoz. A növényi formát kialakító erők nem véletlenszerűen alakítják magát a növényt, annak formája, alakja, színe stb… igen szoros kapcsolatban áll a növény által hordozott gyógyító hatással. Így a növények élőhelyének, növekedésének, szaporodásának, formájának, más néven „gesztusainak” megismerése a Bach-virágterápiával foglalkozók számára nagyon sok új felismerést hozhat.

Jelen könyv e gondolatmenet mentén vizsgálja a virágterápiát és a felfedezett virágokat. Julian Barnard részletesen bemutatja Dr. Edward Bach – a Bach-virágterápia felfedezőjének- életét, végigkíséri az olvasót azon a folyamaton, amelyen át Edward Bach a műtőasztaltól eljutott a virágterápia… (tovább)

346 oldal · ISBN: 9789630681674 · Fordította: Balikó Nándor

Ninácska P>!
Julian Barnard: Bach-virágterápia

Julian Barnard: Bach-virágterápia A növényi forma szerepe a gyógyításban

Nem írtam ehhez értékelést, nem tudom miért.
Annak idején – már fogalmam sincs pontosan mikor, miképpen –, de rátaláltam a Bach-virágterápiára. Olvasgatni kezdtem róla, és nagyon hamar megtetszett. Mivel imádom a virágokat, ezért különösen nagy kedvvel vetettem bele magam mindenféle szakkönyvbe, amely a virágterápiával foglalkozik. Úgy vélem, tényleg képesek a gyógyításra.
A könyv nagyon igényesen megszerkesztett szakirodalom, amely cseppet sem „száraz”, hanem élvezhető olvasmány. (Pont az ilyenekre mondjuk, hogy olvastatja magát.)
A borító nagyon szép.
Sajnálom, hogy nem volt módom kipróbálni a Bach-virágterápiát, pedig bizonyosan tudom, hogy igenis segítene.