Lyra 9 csillagozás

Julia RedHood: Lyra Julia RedHood: Lyra Julia RedHood: Lyra Julia RedHood: Lyra

A tizennégy esztendős Rachel Lynn Greent a soha nem látott édesanyja elviszi az intézetből. Később egy férfihoz kerül, aki arra kényszeríti, hogy kamerák kereszttüzében lépjen túl gátlásain, s mutassa meg női mivoltát. Rachelnek el kell felednie korábbi életét, mialatt menekülni próbál szörnyű sorsa elől.

Smashwords, Los Gatos, California, 2019
200 oldal · ISBN: 9780463195246

Jamie · Rachel Lynn Green (Lyra)

klara_matravolgyi>!
Julia RedHood: Lyra

Az írónő honlapjáról lehet letölteni ezt a kis regényt. Nagyon ígéretes az alapja, remek fantáziája van az írónőnek. Pár jelenet hiányzik még szerintem bele, ami kicsit lassít a cselekményen, de egyébként teljesen rendben van. Megrázó a történet, kell hozzá gyomor, de én szeretem az ilyen beteg cuccokat. :D

Karinaa7 P>!
Julia RedHood: Lyra

Beteg egy történet, de ilyen is létezik. Rachelnek biztos volt valami mentális betegsége, spoiler Jó lehet, hogy csak én gondolom ezt túl, de ezeken nagyon kiakadtam.
Olyan érzés volt pár helyen, hogy levolt írva, de igazából találjam ki, hogy mi is lenne igazán. Virágnyelven le volt írva, de ha ezek tényleg le lettek volna írva, akkor sokkal durvább lett volna a könyv.
Nagyon sejtettem, hogy valami ilyen lesz a végén, de meglepődtem, hogy igatam lett.
Furán hangzik, de egy sokkal durvább történetre számítottam. Most már kíváncsi lettem az írónő többi könyvére is.

Julia RedHood: Lyra

Kifejezetten élveztem az olvasását, még magam is meglepődtem, hogy ennyire lekötött.
Annyi érzés kavargott bennem, hogy egyszer még azt is észrevettem magamon, hogy ökölbe szorított kézzel olvasok. :D Áh, nem voltam ideges, dehogy. :D
Sajnos volt egy kis baki, amit nehezen tudok elhinni, de a mai világban már minden lehetséges… Volt pár dolog, amit időközben kitudtam deríteni, szóval emiatt, azért adok magamnak egy vállveregetést, de sok mindenre egyáltalán nem számítottam. Néhol picit csalódott is voltam, de összességében egy kis javítással nagyon szuper történet lehet. :)
Őszintén, a könyv: egyedi, merész, durva. És nehezen bírom felfogni, hogy az írónő ilyeneket mert tenni a főszereplőkkel.
Én is akarok ilyen „kegyetlen” lenni! :D

Teljes blogbejegyzés » https://mindenamikonyvek.blogspot.com/2019/08/julia-red…

agi_90 P>!
Julia RedHood: Lyra

Beteg, durva egy történet volt, ami abszolút kivül esik a komfortzónámon. Ha nem ilyen virágnyelven lettek volna leírva a dolgok, szókimondó lett volna, biztos nem bírtam volna gyomorral.
Lyrát nehéz hová tenni, szerintem valami nem százas nála. A madarak esete még hagyján, spoiler
Elég hamar rájöttem, hogy ki valójában Jamie, később meg azt is gyanítottam, hogy spoiler
Néhol voltak hiányosságaim, de összességében érdekes olvasmány volt, a végéről is hiányoltam volna még valamit!

Kérdőjel I>!
Julia RedHood: Lyra

Jól volt megírva a történet, azonban a történések egyáltalán nem volt szépek. Sajnáltam Lyrát, és, mivel a fülszövegből lehetett következtetni a történetre, nagyon sokáig kerültem az olvasását. Végül jól jött egy kihíváshoz, ingyenes is volt, gondoltam, miért ne, lépjünk ki egy kicsit a komfortzónából. Örülök, hogy rövid, tovább nem szívesen olvastam volna. Szegény lányt ott alázták, hol tudták… Jamie kiléte hamar kitalálható spoiler. Elszomorít, hogy ez akár a valóságban is megtörténhet.

penzesliza>!

– Még mindig tartasz tőlem?
– Nem – ránéztem. – Csak mintha nem jutnék elég oxigénhez.

– Baj van? – kérdeztem.
– Mondtam, hogy csodaszép vagy.

penzesliza>!

– Vannak dolgok, amiket szerencsésebb magunkban tartani.
– Miért?
– Hogy helyet adjunk a szépnek. Még itt is. Ahol minden csupa gyalázat.

penzesliza>!

Jamie újra megcsókolt, ám már hosszasan, s rávett, hogy kinyissam a számat, mire a nyelve az enyémhez súrlódott. Nem értettem mi az oka, de át akartam ölelni őt. S meg is tettem.

penzesliza>!

– Most akarom – jelentettem ki. – Haladéktalanul.
– Imádom, hogy ilyen türelmetlen vagy.

penzesliza>!

– Olyan vagy, mint aki be van rezelve.
– Csak, mert szendvics íze volt a szádnak.
– Remek kifogás.

penzesliza>!

– Rájöttem valamire Rachel Lynn.
– Mégis mire?
[…]
– Veled, akkor a legjobb csók, ha nem kötelező – sóhajtotta Jamie.

penzesliza>!

Ha már azokban sem bízhatunk, akik jólétünket akarják a bűnökkel szemben, akkor ki lehet a szövetségesünk?

penzesliza>!

– Mind a ketten megalázottak vagyunk – A szavai egyre halkultak.
– Megalázottak – suttogtam az ajkaira.

penzesliza>!

– Ez a legszebb érzés – mondtam.
– Micsoda?
– Hogy az árnyékod alatt lehetek.