Szerelem ​postafordultával (Rokesby 2.) 39 csillagozás

Míg ​ön aludt…
Amikor az elárvult Cecilia Harcourt fivére, Thomas megsebesül az észak-amerikai harctéren, a lánynak két borzalmas lehetőség közül kell választania: odaköltözik vénkisasszony nagynénjéhez vagy hozzámegy ármánykodó unokafivéréhez. Ehelyett egy harmadik megoldást választ, és hajóra szállva átszeli az Atlanti-óceánt, eltökélten, hogy ápolni fogja bátyját, míg fel nem épül. Ám egy heti keresgélés után nem a fivérére, hanem annak legjobb barátjára, Edward Rokesbyra bukkan. A jóvágású tiszt nincs eszméleténél, és odaadó gondoskodásra van szüksége, ezért Cecilia megfogadja, hogy megmenti ennek a katonának az életét, még akkor is, ha csak úgy maradhat mellette, ha füllent egy kicsit…

Mindenkinek azt mondtam, hogy a felesége vagyok…
Amikor Edward magához tér, minden meglehetősen zavarosnak tűnik körülötte. A fejét ért ütés miatt több hónap esett ki az emlékezetéből, de azt már csak fel tudná idézni, hogy megnősült! Tudja, hogy kicsoda… (tovább)

Eredeti mű: Julia Quinn: The Girl with the Make-Believe Husband

376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634065418 · Fordította: Weisz Böbe

Edward Rokesby · Cecilia Harcourt

Madama_Butterfly P
Julia Quinn: Szerelem postafordultával

Julia Quinn tőle szokatlan módon Londonon, sőt Anglián kívül helyezte ennek a könyvnek az eseményeit. Nincsenek sem bálok, sem szép ruhák, sem az angol arisztokrácia mindennapjai, ellenben kapunk amerikai háborús közelképet, egy viszonylag eseménymentes történetet, és egy szép barátságot.
Sajnos ez még mindig nem az igazi, várom Bridgerton-féle varázst. Talán majd legközelebb.

Julia Quinn: Szerelem postafordultával

Hmm, ez most számomra nem lett olyan nagy szerelem, mint az első rész. Azt nem mondom, hogy hatalmas csalódás lett volna, mert Quinn stílusa átjött, és összességében olvastatta magát a történet, de kicsit lagymatag volt mind a cselekmény, mind Cecilia és Edward karaktere.
Ami kiemelkedő volt a könyvben, az Thomas és Edward barátsága (azt a bizonyos levelet sikerült is kicsit megkönnyeznem), éppen ezért én az utolsó betűkig drukkoltam, hogy valami csoda folytán Thomas spoiler. Sajnálom, hogy az írónő másképp gondolta, szerintem nagyszerű férfi főhős válhatott volna belőle egy másik könyvben.
Kíváncsian várom Andrew történetét!

brigitta244
Julia Quinn: Szerelem postafordultával

Számomra ilyen egy tökéletes történelmi romantikus regény. Végig tartotta színvonalat. Jó volt egy újabb történelmi időszakba betekinteni. Nagyon jó körítés volt ez a mi szerelmes párunknak. Tavaly olvastam az előző kötetet így a vége egy kicsit előhozta számomra az érzést, hogy újra kellene olvasni :) Imádtam az előző kötetben lévő civódást :D
A leges legelején érződött, hogy Edwardot és Ceciliat egymásnak teremtették az égiek. A kémi tökéletes volt közöttük. Végig drukkoltam, hogy Cecilia végre vallja be az igazat, de nem tette meg sajnos és ennek következményei vannak. Mindenke jó a vége… Érdekelne, hogy mégis az az utolsó jelenet amiben fiatalabb testvére után érdeklődött mit is jelent. Gondolom majd a következő kötetből tudjuk meg.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit
Julia Quinn: Szerelem postafordultával

Nagyon jó volt, ahogy azt az írónőtől megszoktam, imádtam minden sorát és sajnáltam, hogy olyan hamar vége lett. :D

Echo20

Julia Quinn visszatért. :D
Az utóbbi időben kiadott legtöbb regényével szinte csak szenvedtem, de ez most olyan jó volt, akár a Bevelstoke trilógia 1. és 3. része, vagy Bridgerton család sorozat első négy része.
Thomas igazi álomférfi és ami még ennél is jobb: igazi álomférj.
A cselekmény gördülékeny volt, a káosz mókás és bár voltak benne szomorú dolgok, mégsem lett a regény tőle végeláthatatlanul tragikus. És nevettem is, elég sokat!
Hjajj, de jó volt, akarok még pár ilyet! ;)

Lelouch
Julia Quinn: Szerelem postafordultával

Kezdem azzal, hogy jobbra számítottam.
Szeretem Julia Quinn könyveit, és ennek is hasonló elvárásokkal álltam neki. Nem mondom, hogy csalódtam, de valahogy nem volt annyira . Lehet a történet volt kicsit lassabb lefolyású, nem tudom miért nem volt az igazi.
Szerintem kicsit „túlspilázták” ezt a „titkot”. Nem értem Ceclilia miért félt annyira elmondani, mert hát ismerte valamilyn szintem Edwardot. Na mindegy, ez volt lényegében az egyetlen zavaró dolog könyvben. Karakterek is szerethetőek voltak, nem voltak kirívó negatívumok bennük.

Spoiler : Ami kicsit zavar, hogy nem derült ki a végén Thomasról, pontosan mi is történt vele.

Ami viszont tetszett a végén Billie és George feltűnése. :) Igaz már rég olvastam könyvüket, lehet fel kéne frissítenem, hogy is jöttek össze.
Andrew? Mi is olyan érdekes történet?? :D

vollys
Julia Quinn: Szerelem postafordultával

Unalmas nyáltenger. .. mérhetetlenül örültem és megkönnyebbültem mikor végre a végére értem.

lovelyamy
Julia Quinn: Szerelem postafordultával

Nagyon jó volt, egyszerűen imádtam ezt is és az első részt is.

Tímea_Kocsis_2
Julia Quinn: Szerelem postafordultával

Igazi Julia Quinn és mégsem, az utánozhatatlan fanyar humor és elsöprő helyzetkomikumok mellet kilép az általánosan jellemző londoni társasági szezon bűvöletéből, sőt Angliát is elhagyja. Apró betekintést kapunk a függetlenségi háborúba noha angol nézőpontból. Cecilia valóban bátor és független hiába nem tartja magat annak. Thomast nagyon sajnáltam, igazán történhetett volna valami meglepő fordulat, ami megmenti

Sippancs P

A világ már attól szebb, ha meg tudjuk osztani valakivel a terheinket.

Sippancs P

Edward el nem tudta képzelni, Cecilia mit gyűjthetett össze azóta, hogy Észak-Amerikába érkezett, de annyi esze azért volt, hogy nem áll egy nő és az utazóládája közé.

miaow

– (…) Jobban szerettem bent üldögélni és olvasgatni.
– Verset? Prózát?
– Bármit, amire rá tudtam tenni a kezem. Thomas előszeretettel hívott könyvmolynak.
– Inkább könyvsárkány lehetett.
Cecilia felnevetett.
– Ezt miért mondja?
– Ön sokkal vakmerőbb, mint holmi alantas moly.

Kapcsolódó szócikkek: Cecilia Harcourt · Edward Rokesby
Sippancs P

Változtasd meg, amit lehet – mondta egyszer Ceciliának –, és fogadd el, amin nem tudsz változtatni.

Sippancs P

Ez tette a háborút elviselhetővé. A barátság és a tudat, hogy van legalább egy személy, aki számára épp olyan fontos az illető élete, mint a sajátja.