Micsoda ​éjszaka! (Smythe-Smith Kvartett 2.) 246 csillagozás

1824 nagyon jó év volt Daniel Smythe-Smith számára:

– három év száműzetés után visszatért Angliába

– részt vett a világ legrosszabb koncertjén

– megcsókolt egy teljesen ismeretlen hölgyet

– elhárított egy rablótámadást egy londoni utcán

– főszerepet játszott egy tízfelvonásos melodrámában

– szerencsésen túlélt egy balesetet

– ártalmatlanná tett egy őrültet

– szerelmes lett

És még csak áprilist írunk…

Eredeti megjelenés éve: 2012

340 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896409 · Fordította: Bozai Ágota

Hugh Prentice · Daniel Smythe-Smith · Marcus Holroyd · Sarah Pleinsworth · Anne Wynter · Frances Pleinsworth · Honoria Smythe-Smith · Daisy Smythe-Smith · Elizabeth Pleinsworth · George Chervil · Harriet Pleinsworth · Iris Smythe-Smith · Lady Virginia Winstead

DarknessAngel >!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Mint az első részt, ezt is teljesen imádtam :) Daniel és Anne nagyon aranyos párost alkottak, pedig kicsit izgultam, nemhogy sok lesz a drámázás. Szerencsére minden nagyszerűen alakult.
Anne története igazán tetszett, vitt egy kis izgalmat a sztoriba. Megint sikerült megnevettetnie is a sorozatnak. Főleg a három fiatal unokahúg bolondossága csalt mosolyt az arcomra.
A zenélés természetesen most is katasztrofálisra sikeredett, de mivel az olvasó nem hallja, csak olvassa (hála az égnek), ezért én jól szórakoztam az előadáson :D

zuna19 P>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Fél csillaggal kevesebbet akartam adni neki, mert kicsit erősebbnek éreztem történetileg is és karakterileg is az első részt. De belátom elhamarkodottan íéltem meg a könyvet, mert a végére eléggé szépen feljött a sztori. Izgalmas lett. A főszereplő páros, még ha nem is annyira kedvelhető, mint az előző páros, azért ők is szerethetőek a maguk módján.

_Leelan_ P>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Quinn könyvei közül messze ez a sorozat a legjobb :)
Most is élveztem a botfülű lányok történetét.
Kellemes kikapcsolódást nyújtott ismét. A már megszokott, biztos és romantikus Quinn hangulat, izgalmas és jól összepasszoló párocskát kaptunk megint.
Julia Quinn nem nagyon tud(ott) rossz(abb) könyveket írni úgy látom :)

mea0810>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

♥♥♥ annyira romantikus és olyan jó fej a Smythe-Smith familia is :D
csak ismételni tudom magam :D imádom ezeket a regényeket, a tájakat, a titkokat…

melka123>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Ez nagyon ütős volt! Még mindig az az utánozhatatlan Quinn stílus! Imádom!
Danielt kissé másképp ismertem meg ebben a részben, az elsőnél sokkal másabb kép alakult ki bennem róla, itt sokat javult a kép. Nagyon szerethető karakter. Anne is! Az a sok titok, a „gyötrelmes” múlt… nagyon szépen kanyarintotta Quinn a történetet, végig fenntartotta az olvasó érdeklődését. Ez így volt tökéletes!
Vajon ki következik a folytatásban? Várom nagyon!

A_Shara>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Bájos történet volt, de hiányzott belőle valami. Daniel számomra „ismeretlen” maradt, nem tudtam meg, hogy milyen ember valójában. Anne pedig amikor spoiler nagyon kiábrándított…
Szóval volt már jobb is J. Q.

Elhaym>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Szeretem az olyan könyveket, amiben a szereplők nem tökéletesek, hibákat követnek el, bűntudat és lelkiismeret furdalás gyötri őket és szeretem az olyan könyveket is, amiben a barátság is fontos szerepet kap. Micsoda éjszaka pont ilyen, mindent megtaláltam benne, ami nekem fontos.

A könyv egy érzelmi hullámvasút, egyik percben könnyesre nevettem magam, másik percben a meghatottságtól sírtam és ez ismétlődött a történet végéig, aminek sajnos hamar vége lett. Jó könyvek miért nem lehetnek mindig 1000 oldalasak?

Bővebben:

Silverlight>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Ott folytatódik a történet, ahol az előző abbamaradt. Azért vannak átfedések, de olyan mintha folytattam volna az előző történetet megszakítás nélkül. Csak most más szereplők kerültek a középpontba. Ez a száműzött arisztokrata férfi és a titokzatos nevelőnő története. Ez a rész már sokkal izgalmasabb volt, több minden is történik benne. Bár itt az eleje tetszett nagyon, majd ellaposodott, aztán pedig megint nagyon belendült. Csodálatos történet született megint az írónő tollából. A Bridgerton családot is nagyon szerettem, de a Smythe-Smith család is egyre jobban tetszik.

_Enii_ P>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Nekem ez gyengébb volt,mint az előző rész,pedig itt is voltak ám vicces párbeszédek. Ami nagyon bejött belőle az Daniel elszántsága,a végén a csavar,az üldözés és azok a részek ahol egy kicsit izgulni kellett hőseinkért. Összességében jó könyv,érdemes elolvasni,de tény hogy ennél azért vannak jobb könyvei is az írónőnek. :)

Marcsi P>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Először is, ez volt a 400. olvasásom! :D Nem is választhattam volna jobban!
Nagyon imádtam a történetet. Daniel tökéletes férfi karakter. Végre egy olyan sztori, ahol a főhős az első perctől kezdve vonzódik a hősnőnkhöz és nem rejti véka alá az érzéseit. Végig azon küzdött, hogy meghódítsa Anne-t, aminek persze meg is lett az eredménye. ^^ Ez a JQ sorozat is kedvenc lesz! :)

krisztin1>!

– Miss Wynter azt mondja, az istállónál vár minket – jelentette be a szobába rontó Frances.
– Az istállónál? – ismételte a szót Elizabeth kérdőn. – Hiszen nem lovagolunk.
Frances vállat vont.
– Azt mondta, az istállónál.
Harriet boldogan felkiáltott.
– Lehet, hogy belehabarodott az egyik istállófiúba!
– Ó, az ég szerelmére! – csattant fel Elizabeth. – Istállófiúba? Valóban?
– El kell ismerned, az nagyon izgalmas volna.
– Kinek? Miss Wynternek nem. Szerintem egyik istállófiú sem tud olvasni.
– A szerelem vak – jegyezte meg Harriet.
– De nem írástudatlan – riposztolt Elizabeth.

zia P>!

– Miss Wynter! – súgta Harriet.
Anne rögtön felfigyelt.
– Elkésted a belépőt.
– Hol vagyunk most? – kérdezte Anne izgatottan.
– Fogalmam sincs. Nem tudok kottát olvasni.
Anne önkéntelenül felnézett.
– De hiszen hegedűn játszol.
– Tudom – mondta Harriet szomorúan.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Harriet Pleinsworth
_Vic_>!

– Meglehet, a gonosz királyné nem tekinti a lányát mulyának.
– Szerintem nem mulya – csacsogott közbe Elizabeth.
– Persze, mert te játszod a lányt – közölte Harriet.
– Tudom! Egész nap az ő szövegét olvastam. Nem mulya. Igazi idióta.

Kapcsolódó szócikkek: Elizabeth Pleinsworth · Harriet Pleinsworth
ggizi P>!

– Azt akartam mondani – (…) –, hogy nagyon szeretnék csatlakozni hozzátok az en plein air tanórátokon.
– Ez azt jelenti, hogy a szabadban – világosította fel Frances Miss Wyntert készségesen.
– Tudom – súgta Anne.
– Tudom, hogy tudja – felelte Frances. – Csak biztos akartam lenni abban, hogy tudja, hogy én tudom.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Daniel Smythe-Smith · Frances Pleinsworth
Ercsusz>!

– Ó, Daniel! Miss Wynterről akarsz kérdezni? Mert ha igen, mondd csak meg nyugodtan.
Daniel közelebb hajolt unokahúgához.
– Mesélj nekem Miss Wynterről.
– Nos – hajolt közelebb Sarah –, nem sokat tudok mondani róla.
– Azt hiszem, megfojtalak – jegyezte meg Daniel nyájasan.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Daniel Smythe-Smith · Sarah Pleinsworth
ggizi P>!

– Ne féljen, Miss Wynter – szólt Elizabeth. – Nem okozunk önnek sok gondot.
– Ó, valóban?
– Igen. Hajlandó vagyok lemondani a matematikaórákról, amíg itt vagyunk – jelentette ki Elizabeth teljesen ártatlan ábrázattal.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Elizabeth Pleinsworth
mamono>!

Daniel torka összeszorult és furcsa érzése, szinte előérzete volt, hogy milyen lehet szülőnek lenni. Ha isten is úgy akarja, egy napon neki is lesz lánya és az a lány olyan lesz, mint a nő, aki most előtte áll, és ha valaha úgy fog ránézni, ezzel a rémült, kétségbeesett tekintettel, és azt súgja: „Azt mondta, szeret…”
Arra csak a gyilkosság lehet megfelelő válasz.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Smythe-Smith

– A második felvonással kezdem. Az első felvonás teljes katasztrófa volt. Szét kellett tépnem.
– Az unikornis miatt?
– Nem – felelte Harriet kínos grimasszal –, hanem azért, mert felcseréltem a feleségek sorrendjét. Úgy van, hogy elvált, lefejezve, meghalt, elvált, lefejezve, megözvegyült.
– Mily vidám sorrend!
Harriet furcsán nézett rá, aztán megjegyezte: – Az egyik elváltat véletlenül lefejeztem.
– Adhatok egy tanácsot? – kérdezte Anne.
Harriet felnézett.
– Soha senki előtt ne mondd ezt a szövegösszefüggés pontos tisztázása nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Harriet Pleinsworth
Antónia_Horváth>!

– Nem, nem, nem, Miss Wynter! – kiáltott fel Harriet. – Ön egyáltalán nem tűnik
feldúltnak.
– Valóban nem vagyok az – ismerte el Anne. – A lány egy kicsit mulya. Szerintem a gonosz királynénak örülnie kéne, hogy végre megszabadul tőle.
Harriet nagyon elgyötört sóhajt hallatott.
– Meglehet, a gonosz királyné nem tekinti a lányát mulyának.
– Szerintem nem mulya – csacsogott közbe Elizabeth.
– Persze, mert te játszod a lányt – közölte Harriet.
– Tudom! Egész nap az ő szövegét olvastam. Nem mulya. Igazi idióta.

– Van benne egyszarvú? – kérdezte Frances. – Remek unikornis tudnék lenni.
– Azt hiszem, inkább én szeretnék egyszarvú lenni – jegyezte meg Daniel morcosan.
– Butaság! – csendült Miss Wynter hangja. – Önnek kell a hőst játszania.
Mire Frances természetesen rávágta: – Az egyszarvú is lehet hős.

Smythe-Smith Kvartett sorozat · Összehasonlítás