Micsoda ​éjszaka! (Smythe-Smith Kvartett 2.) 323 csillagozás

1824 nagyon jó év volt Daniel Smythe-Smith számára:

– három év száműzetés után visszatért Angliába

– részt vett a világ legrosszabb koncertjén

– megcsókolt egy teljesen ismeretlen hölgyet

– elhárított egy rablótámadást egy londoni utcán

– főszerepet játszott egy tízfelvonásos melodrámában

– szerencsésen túlélt egy balesetet

– ártalmatlanná tett egy őrültet

– szerelmes lett

És még csak áprilist írunk…

Eredeti megjelenés éve: 2012

340 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896409 · Fordította: Bozai Ágota

Hugh Prentice · Marcus Holroyd · Sarah Pleinsworth · Daniel Smythe-Smith · Frances Pleinsworth · Honoria Smythe-Smith · Anne Wynter · Daisy Smythe-Smith · Elizabeth Pleinsworth · George Chervil · Harriet Pleinsworth · Iris Smythe-Smith · Lady Virginia Winstead

DarknessAngel>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Mint az első részt, ezt is teljesen imádtam :) Daniel és Anne nagyon aranyos párost alkottak, pedig kicsit izgultam, nemhogy sok lesz a drámázás. Szerencsére minden nagyszerűen alakult.
Anne története igazán tetszett, vitt egy kis izgalmat a sztoriba. Megint sikerült megnevettetnie is a sorozatnak. Főleg a három fiatal unokahúg bolondossága csalt mosolyt az arcomra.
A zenélés természetesen most is katasztrofálisra sikeredett, de mivel az olvasó nem hallja, csak olvassa (hála az égnek), ezért én jól szórakoztam az előadáson :D

zuna19>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Fél csillaggal kevesebbet akartam adni neki, mert kicsit erősebbnek éreztem történetileg is és karakterileg is az első részt. De belátom elhamarkodottan íéltem meg a könyvet, mert a végére eléggé szépen feljött a sztori. Izgalmas lett. A főszereplő páros, még ha nem is annyira kedvelhető, mint az előző páros, azért ők is szerethetőek a maguk módján.

_Leelan_>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Quinn könyvei közül messze ez a sorozat a legjobb :)
Most is élveztem a botfülű lányok történetét.
Kellemes kikapcsolódást nyújtott ismét. A már megszokott, biztos és romantikus Quinn hangulat, izgalmas és jól összepasszoló párocskát kaptunk megint.
Julia Quinn nem nagyon tud(ott) rossz(abb) könyveket írni úgy látom :)

nope>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Ez a könyv édes. Semmi világrengető, de hozza a szokásos Julia Quinn színvonalat és végig fenntartja az érdeklődést. A karakterek is szerethetőek – Francis különösen –, a történet is bájos, igazából egy teljesen korrekt történelmi romantikus, ami az összes hozzáfűzött reményt kielégíti.
Az erotikus rész szerintem kicsit erőltetettre sikerült, teljesen jól meg lett volna nélküle a kötet, de nem volt túl sok belőle, úgyhogy könnyen sikerült túljutni rajta.
Összességében kellemes olvasmány volt és kaphatna akár több csillagot is, de olvastam már jobbat is az írónőtől, így marad a négy :)

mea0810>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

♥♥♥ annyira romantikus és olyan jó fej a Smythe-Smith familia is :D
csak ismételni tudom magam :D imádom ezeket a regényeket, a tájakat, a titkokat…

melka123>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Ez nagyon ütős volt! Még mindig az az utánozhatatlan Quinn stílus! Imádom!
Danielt kissé másképp ismertem meg ebben a részben, az elsőnél sokkal másabb kép alakult ki bennem róla, itt sokat javult a kép. Nagyon szerethető karakter. Anne is! Az a sok titok, a „gyötrelmes” múlt… nagyon szépen kanyarintotta Quinn a történetet, végig fenntartotta az olvasó érdeklődését. Ez így volt tökéletes!
Vajon ki következik a folytatásban? Várom nagyon!

Silverlight>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Ott folytatódik a történet, ahol az előző abbamaradt. Azért vannak átfedések, de olyan mintha folytattam volna az előző történetet megszakítás nélkül. Csak most más szereplők kerültek a középpontba. Ez a száműzött arisztokrata férfi és a titokzatos nevelőnő története. Ez a rész már sokkal izgalmasabb volt, több minden is történik benne. Bár itt az eleje tetszett nagyon, majd ellaposodott, aztán pedig megint nagyon belendült. Csodálatos történet született megint az írónő tollából. A Bridgerton családot is nagyon szerettem, de a Smythe-Smith család is egyre jobban tetszik.

zöldelefánt>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Még keresem a sorozatból azt a részt, ami 5 csillagos számomra. Ez a rész sem volt az, ahogy az első sem.
Bár itt a lányok viccesek voltak, Anne szála izgalmas. De még most is hiányzott nekem valami…

A_Shara>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Bájos történet volt, de hiányzott belőle valami. Daniel számomra „ismeretlen” maradt, nem tudtam meg, hogy milyen ember valójában. Anne pedig amikor spoiler nagyon kiábrándított…
Szóval volt már jobb is J. Q.

ancineni P>!
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Az előző részhez képest itt már bőven volt részem izgalomban. A laza, könnyed cselekményt komolyabb témák váltják fel.
A romantikus regényeknél általában a vonzalom a könyv egy későbbi részében bontakozik ki. Ebben a kötetben azonban egyből a lovak közé csap Julia Quinn, hiszen már az elején vonzalom támad Anne és Daniel között.
Az ő párosuk valahogy nem nyerte el úgy a tetszésemet, mint a sorozatindító kötet szerelmesei. Komorabb is a könyv hangulata, bár több izgalmat és titkot tartogatott.
A fiatal lányok is több szerephez jutnak, és ez csak színesíti a történetet, növeli a humort.
A Smythe-Smith lányok egyre inkább a szívemhez nőnek, és kedvelem őket a védjegyükké vált katasztrofális zenei fellépéseikkel együtt. :)

krisztin1>!

– Miss Wynter azt mondja, az istállónál vár minket – jelentette be a szobába rontó Frances.
– Az istállónál? – ismételte a szót Elizabeth kérdőn. – Hiszen nem lovagolunk.
Frances vállat vont.
– Azt mondta, az istállónál.
Harriet boldogan felkiáltott.
– Lehet, hogy belehabarodott az egyik istállófiúba!
– Ó, az ég szerelmére! – csattant fel Elizabeth. – Istállófiúba? Valóban?
– El kell ismerned, az nagyon izgalmas volna.
– Kinek? Miss Wynternek nem. Szerintem egyik istállófiú sem tud olvasni.
– A szerelem vak – jegyezte meg Harriet.
– De nem írástudatlan – riposztolt Elizabeth.

zia P>!

– Miss Wynter! – súgta Harriet.
Anne rögtön felfigyelt.
– Elkésted a belépőt.
– Hol vagyunk most? – kérdezte Anne izgatottan.
– Fogalmam sincs. Nem tudok kottát olvasni.
Anne önkéntelenül felnézett.
– De hiszen hegedűn játszol.
– Tudom – mondta Harriet szomorúan.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Harriet Pleinsworth
_Vic_ P>!

– Meglehet, a gonosz királyné nem tekinti a lányát mulyának.
– Szerintem nem mulya – csacsogott közbe Elizabeth.
– Persze, mert te játszod a lányt – közölte Harriet.
– Tudom! Egész nap az ő szövegét olvastam. Nem mulya. Igazi idióta.

Kapcsolódó szócikkek: Elizabeth Pleinsworth · Harriet Pleinsworth
Ercsusz>!

– Ó, Daniel! Miss Wynterről akarsz kérdezni? Mert ha igen, mondd csak meg nyugodtan.
Daniel közelebb hajolt unokahúgához.
– Mesélj nekem Miss Wynterről.
– Nos – hajolt közelebb Sarah –, nem sokat tudok mondani róla.
– Azt hiszem, megfojtalak – jegyezte meg Daniel nyájasan.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Daniel Smythe-Smith · Sarah Pleinsworth
k_henriett>!

– A szerelem vak – jegyezte meg Harriet.
– De nem írástudatlan.

ggizi>!

– Azt akartam mondani – […] –, hogy nagyon szeretnék csatlakozni hozzátok az en plein air tanórátokon.
– Ez azt jelenti, hogy a szabadban – világosította fel Frances Miss Wyntert készségesen.
– Tudom – súgta Anne.
– Tudom, hogy tudja – felelte Frances. – Csak biztos akartam lenni abban, hogy tudja, hogy én tudom.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Daniel Smythe-Smith · Frances Pleinsworth
ggizi>!

– Ne féljen, Miss Wynter – szólt Elizabeth. – Nem okozunk önnek sok gondot.
– Ó, valóban?
– Igen. Hajlandó vagyok lemondani a matematikaórákról, amíg itt vagyunk – jelentette ki Elizabeth teljesen ártatlan ábrázattal.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Elizabeth Pleinsworth
Ercsusz>!

– Jövök – jelentette ki Hugh. – Lehet, hogy futni nem tudok, de átkozottul jól célzok.
Erre Daniel és Marcus hitetlenkedve kapta fel a fejét.
– Amikor józan vagyok – pontosított Hugh és volt annyi érzék benne, hogy elpirult. Egy kicsit. Daniel nem hitte, hogy az ő arca még képes lenne erre. – Most pedig józan vagyok – tette hozzá Hugh; nyilvánvalóan úgy érezte, hogy ezt le kell szögeznie.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Smythe-Smith · Hugh Prentice · Marcus Holroyd
Szelén>!

– A második felvonással kezdem. Az első felvonás teljes katasztrófa volt. Szét kellett tépnem.
– Az unikornis miatt?
– Nem – felelte Harriet kínos grimasszal –, hanem azért, mert felcseréltem a feleségek sorrendjét. Úgy van, hogy elvált, lefejezve, meghalt, elvált, lefejezve, megözvegyült.
– Mily vidám sorrend!
Harriet furcsán nézett rá, aztán megjegyezte: – Az egyik elváltat véletlenül lefejeztem.
– Adhatok egy tanácsot? – kérdezte Anne.
Harriet felnézett.
– Soha senki előtt ne mondd ezt a szövegösszefüggés pontos tisztázása nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Harriet Pleinsworth

Nem játszol hangszeren.
Daniel értetlenül nézett rá.
– Családod többi tagjával ellentétben – tisztázta. – Nem tudom, kibírnám-e, ha hallgatnom kéne, ahogy gyakorolsz.
Daniel kaján mosollyal hajolt közelebb.
– Miből gondolod, hogy nem játszom hangszeren?
– Ugye, nem? – szisszent fel Anne, és Daniel kis híján azt hitte, meggondolja magát, a házassági ajánlat elfogadásának dolgában.
– Nem játszom hangszeren – erősítette meg. – De ez nem jelenti azt, hogy nem vettem zeneórákat.
Anne kérdőn nézett rá.
– A mi családunkban a fiúknak nem kell folytatniuk a zenetanulást az iskolás koron túl. Hacsak nem mutatnak kivételes tehetséget.
– Volt valaki, aki kivételes tehetséget mutatott?
– Senki – közölte Daniel vidáman.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Daniel Smythe-Smith

Smythe-Smith Kvartett sorozat · Összehasonlítás