Micsoda ​éjszaka! (Smythe-Smith Kvartett 2.) 182 csillagozás

1824 nagyon jó év volt Daniel Smythe-Smith számára:

– három év száműzetés után visszatért Angliába

– részt vett a világ legrosszabb koncertjén

– megcsókolt egy teljesen ismeretlen hölgyet

– elhárított egy rablótámadást egy londoni utcán

– főszerepet játszott egy tízfelvonásos melodrámában

– szerencsésen túlélt egy balesetet

– ártalmatlanná tett egy őrültet

– szerelmes lett

És még csak áprilist írunk…

Eredeti mű: Julia Quinn: A Night Like This

Eredeti megjelenés éve: 2012

GABO, Budapest, 2013
340 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896409 · Fordította: Bozai Ágota

Hugh Prentice · Marcus Holroyd · Sarah Pleinsworth · Daniel Smythe-Smith · Frances Pleinsworth · Honoria Smythe-Smith · Anne Wynter · Daisy Smythe-Smith · Elizabeth Pleinsworth · George Chervil · Harriet Pleinsworth · Iris Smythe-Smith · Lady Virginia Winstead

mea0810 P
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

♥♥♥ annyira romantikus és olyan jó fej a Smythe-Smith familia is :D
csak ismételni tudom magam :D imádom ezeket a regényeket, a tájakat, a titkokat…

melka123
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Ez nagyon ütős volt! Még mindig az az utánozhatatlan Quinn stílus! Imádom!
Danielt kissé másképp ismertem meg ebben a részben, az elsőnél sokkal másabb kép alakult ki bennem róla, itt sokat javult a kép. Nagyon szerethető karakter. Anne is! Az a sok titok, a „gyötrelmes” múlt… nagyon szépen kanyarintotta Quinn a történetet, végig fenntartotta az olvasó érdeklődését. Ez így volt tökéletes!
Vajon ki következik a folytatásban? Várom nagyon!

GABO, Budapest, 2013
340 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896409 · Fordította: Bozai Ágota
A_Shara
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Bájos történet volt, de hiányzott belőle valami. Daniel számomra „ismeretlen” maradt, nem tudtam meg, hogy milyen ember valójában. Anne pedig amikor spoiler nagyon kiábrándított…
Szóval volt már jobb is J. Q.

Elhaym
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Szeretem az olyan könyveket, amiben a szereplők nem tökéletesek, hibákat követnek el, bűntudat és lelkiismeret furdalás gyötri őket és szeretem az olyan könyveket is, amiben a barátság is fontos szerepet kap. Micsoda éjszaka pont ilyen, mindent megtaláltam benne, ami nekem fontos.

A könyv egy érzelmi hullámvasút, egyik percben könnyesre nevettem magam, másik percben a meghatottságtól sírtam és ez ismétlődött a történet végéig, aminek sajnos hamar vége lett. Jó könyvek miért nem lehetnek mindig 1000 oldalasak?

Bővebben:

_Enii_ P
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Nekem ez gyengébb volt,mint az előző rész,pedig itt is voltak ám vicces párbeszédek. Ami nagyon bejött belőle az Daniel elszántsága,a végén a csavar,az üldözés és azok a részek ahol egy kicsit izgulni kellett hőseinkért. Összességében jó könyv,érdemes elolvasni,de tény hogy ennél azért vannak jobb könyvei is az írónőnek. :)

Marcsi P
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Először is, ez volt a 400. olvasásom! :D Nem is választhattam volna jobban!
Nagyon imádtam a történetet. Daniel tökéletes férfi karakter. Végre egy olyan sztori, ahol a főhős az első perctől kezdve vonzódik a hősnőnkhöz és nem rejti véka alá az érzéseit. Végig azon küzdött, hogy meghódítsa Anne-t, aminek persze meg is lett az eredménye. ^^ Ez a JQ sorozat is kedvenc lesz! :)

apwbdum

Megmásíthatatlan Julia Quinn.
Egy igazi tündérmesét olvashatunk megint az írónőtől. Ami fantasztikusan van megírva.
Azért egy kis negatívumot is csempésznék az értékelésembe. Habár a cselekmény szerves részét képzi egy kisebb melodráma és elhárított rabló támadás és még sok más ebből kiinduló cselekedet. Ami tényleg jól megvan írva, de mégis valami megmagyarázhatatlan hiányzik, amit úgy tudok megfogalmazni, hogy jobb lenne másra hagyni a romantikus krimi írást, mert ez nem áll jól az írónőnek.

Sippancs P
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Nem gondoltam volna, hogy Marcus és Honoria történetét felül lehet múlni, de Quinnek sikerült újból meghazudtolnia magát. Ez a könyv tele volt élettel, a jó értelemben vett élettel! És annyit de annyit nevettem rajta…
Történelmi romantika kedvelőknek kötelező olvasmány!

Szilmariel
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

A Micsoda éjszaka! egy jó könyv volt számomra mert:
– megismerhettem Honoria bátyját és a száműzetésének történetét
– egy már ismert Smythe-Smith zeneestről olvashattam más szemszögből
– ismét találkozhattam egy nagyon szimpatikus (és nem idegesítő), józan, praktikus gondolkodású főhősnővel
– a főhősnőnek végre valóságszerűbb múltja van, amiből világossá válik, hogy ő is ember, mert hibázott
– izgalmas elemek feltűnése: párbaj, száműzetés, rablótámadás, menekülés, rejtélyes balesetek, sérülések és sebhelyek
– egy új írói vénájú szereplő felbukkanása
– találkozás még több Smythe-Smith lánnyal
– unikornis-mánia
– Hugh Prentice! (Aki esélyes arra már most hogy letaszítja a „Juia Quinn könyvbeliTop Álompasik” listámról Simon Basset herceget, aki még mindig az 1. nálam.)
És ez még csak a sorozat 2. kötete…
Bővebben a blogomban: http://szilmariel.blogspot.hu/2013/04/julia-quinn-micso…

Odilia P
Julia Quinn: Micsoda éjszaka!

Nem kedvencem ez a rész, de Hugh már megcsillogtatja humoros oldalát :-)))
A 3. Rész kedvencem!

krisztin21 P

– Miss Wynter azt mondja, az istállónál vár minket – jelentette be a szobába rontó Frances.
– Az istállónál? – ismételte a szót Elizabeth kérdőn. – Hiszen nem lovagolunk.
Frances vállat vont.
– Azt mondta, az istállónál.
Harriet boldogan felkiáltott.
– Lehet, hogy belehabarodott az egyik istállófiúba!
– Ó, az ég szerelmére! – csattant fel Elizabeth. – Istállófiúba? Valóban?
– El kell ismerned, az nagyon izgalmas volna.
– Kinek? Miss Wynternek nem. Szerintem egyik istállófiú sem tud olvasni.
– A szerelem vak – jegyezte meg Harriet.
– De nem írástudatlan – riposztolt Elizabeth.

zia0822 P

– Miss Wynter! – súgta Harriet.
Anne rögtön felfigyelt.
– Elkésted a belépőt.
– Hol vagyunk most? – kérdezte Anne izgatottan.
– Fogalmam sincs. Nem tudok kottát olvasni.
Anne önkéntelenül felnézett.
– De hiszen hegedűn játszol.
– Tudom – mondta Harriet szomorúan.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Harriet Pleinsworth
Vic12

– Meglehet, a gonosz királyné nem tekinti a lányát mulyának.
– Szerintem nem mulya – csacsogott közbe Elizabeth.
– Persze, mert te játszod a lányt – közölte Harriet.
– Tudom! Egész nap az ő szövegét olvastam. Nem mulya. Igazi idióta.

Kapcsolódó szócikkek: Elizabeth Pleinsworth · Harriet Pleinsworth
Csoszi P

– A második felvonással kezdem. Az első felvonás teljes katasztrófa volt. Szét kellett tépnem.
– Az unikornis miatt?
– Nem – felelte Harriet kínos grimasszal –, hanem azért, mert felcseréltem a feleségek sorrendjét. Úgy van, hogy elvált, lefejezve, meghalt, elvált, lefejezve, megözvegyült.
– Mily vidám sorrend!
Harriet furcsán nézett rá, aztán megjegyezte: – Az egyik elváltat véletlenül lefejeztem.
– Adhatok egy tanácsot? – kérdezte Anne.
Harriet felnézett.
– Soha senki előtt ne mondd ezt a szövegösszefüggés pontos tisztázása nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Harriet Pleinsworth
ggizi P

– Azt akartam mondani – (…) –, hogy nagyon szeretnék csatlakozni hozzátok az en plein air tanórátokon.
– Ez azt jelenti, hogy a szabadban – világosította fel Frances Miss Wyntert készségesen.
– Tudom – súgta Anne.
– Tudom, hogy tudja – felelte Frances. – Csak biztos akartam lenni abban, hogy tudja, hogy én tudom.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Daniel Smythe-Smith · Frances Pleinsworth
Csoszi P

– Van benne egyszarvú? – kérdezte Frances. – Remek unikornis tudnék lenni.
– Azt hiszem, inkább én szeretnék egyszarvú lenni – jegyezte meg Daniel morcosan.
– Butaság! – csendült Miss Wynter hangja. – Önnek kell a hőst játszania.
Mire Frances természetesen rávágta: – Az egyszarvú is lehet hős.

ggizi P

– Ne féljen, Miss Wynter – szólt Elizabeth. – Nem okozunk önnek sok gondot.
– Ó, valóban?
– Igen. Hajlandó vagyok lemondani a matematikaórákról, amíg itt vagyunk – jelentette ki Elizabeth teljesen ártatlan ábrázattal.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Elizabeth Pleinsworth
Csoszi P

Mindenki tudta, hogy nem szokott csalni.
De Hugh nyilvánvalóan elvesztette az eszét, és Daniel csak nézett rá, miközben hadonászva, kiabálva dühöngött. Csimpánzra emlékeztet, gondolta Daniel. Csak nem szőrös.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Smythe-Smith · Hugh Prentice
Ercsusz

– Jövök – jelentette ki Hugh. – Lehet, hogy futni nem tudok, de átkozottul jól célzok.
Erre Daniel és Marcus hitetlenkedve kapta fel a fejét.
– Amikor józan vagyok – pontosított Hugh és volt annyi érzék benne, hogy elpirult. Egy kicsit. Daniel nem hitte, hogy az ő arca még képes lenne erre. – Most pedig józan vagyok – tette hozzá Hugh; nyilvánvalóan úgy érezte, hogy ezt le kell szögeznie.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Smythe-Smith · Hugh Prentice · Marcus Holroyd
Ercsusz

Nem játszol hangszeren.
Daniel értetlenül nézett rá.
– Családod többi tagjával ellentétben – tisztázta. – Nem tudom, kibírnám-e, ha hallgatnom kéne, ahogy gyakorolsz.
Daniel kaján mosollyal hajolt közelebb.
– Miből gondolod, hogy nem játszom hangszeren?
– Ugye, nem? – szisszent fel Anne, és Daniel kis híján azt hitte, meggondolja magát, a házassági ajánlat elfogadásának dolgában.
– Nem játszom hangszeren – erősítette meg. – De ez nem jelenti azt, hogy nem vettem zeneórákat.
Anne kérdőn nézett rá.
– A mi családunkban a fiúknak nem kell folytatniuk a zenetanulást az iskolás koron túl. Hacsak nem mutatnak kivételes tehetséget.
– Volt valaki, aki kivételes tehetséget mutatott?
– Senki – közölte Daniel vidáman.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Wynter · Daniel Smythe-Smith

Smythe-Smith Kvartett sorozat · Összehasonlítás