Hogyan ​fogjunk örökösnőt (A korona szolgálatában 1.) 269 csillagozás

attraktív – vonzó
„Soha senkit még ennyire attraktívnak nem találtam. Vagy szerelmes vagyok, vagy romlott volt a hal, amelyet tegnap este ettem.”
Caroline Trent saját szótárából

Amikor Blake Ravenscroft elrabolja Caroline Trentet, a lány még csak nem is próbál menekülni a vészesen jóképű férfi elől, hiszen éppen egy nem kívánt kényszerházasság elől futott világgá. Blake viszont azt hiszi, hogy a lány nem más, mint a hírhedt kémnő, Carlotta De Leon. Caroline-nak még hat hetet kell várnia a huszonegyedik születésnapjáig, akkor lesz ugyanis az övé az öröksége. Kapóra jön, és nem kevés jóleső izgalommal is jár, hogy titokzatos fogva tartójánál rejtőzhet. Blake Ravenscroft a brit koronát szolgálja, feladata az, hogy „Carlottát” átadja az igazságszolgáltatásnak. A férfi szívét megkeményítette az élet, ám ezt a lányt különös módon lefegyverzőnek találja. Egyszer csak megtörténik a lehetetlen – az össze nem illő két ember egymásba szeret.

Eredeti megjelenés éve: 1998

GABO, Budapest, 2015
ISBN: 9789634061311 · Fordította: Dobos Lídia
GABO, Budapest, 2015
298 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634060932 · Fordította: Dobos Lídia

Blake Ravenscroft · James Sidwell · Caroline Trent · Perriwick · Penelope Fairwich · Cassandra Trent · Percival Prewitt (Percy)

Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

Ha valakinek tetszett A csábítás kilenc szabálya sorozat, akkor ezt sem szabad kihagyni!
Nagyon eredeti, humoros, és a szereplők közti kémia szinte izzik a lapokon át!
Olyan gyorsan lépnek a szereplők, hogy csak kapkodtam a fejem! Így kell ezt csinálni, miért kell más könyvekben annyit kerülgetniük egymást a szereplőknek? Jó, jó itt is van egy kis macska-egér harc szóbárbajokkal, de nagyon jót tesz az is a könyvnek. ;)
Hajnali órákban olvastam és mindig eljátszottam a 'Csak még egy fejezetet!' műsorát. Amiből hosszas olvasás és hangos kacarászás lett!
Blake egy igazi álompasi! Még, ha néha jól is tudja titkolni a romantikusabb oldalát.
Caroline-t, ahogy Blake-et is, megedzette az élet, nagyon sok rossz tapasztalata van, de a történet során mégis talál olyan embereket, akikben végre megbízhat, akik közt otthon érezheti magát.
Különös, vicces helyzetek, mesés helyszín, kémjátszmák, nyomozás, hallgatózás, félreértések, tengerpart…. Annyi minden fűszerezi ezt a csodás történetet.
Sajnálom, hogy nem ismerik többen! Egy igazi rejtett kincs.

Xoxoribizli
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

Sarah MacLean: A csábítás kilenc szabálya sorozat óta nem olvastam ennyire zseniális történelmi romantikust!
Imádtam!
Nagyon gyorsan pörögtek az események. Ármánykodás, kémkedés, szerelmeskedés…
Nagyon jó volt. Imádtam Caroline szarkasztikus humorát, de persze Blake sem maradt ebben alul. Mondjuk ő inkább a félre érthető célzások nagymestere, bár ez érthető is… Pasiból van.

Aki JÓ… Mit jó, inkább mesteri romantikus könyvre vágyik, az mindenképpen szerezze be ezt a könyvet!!

oldmoviegirl01 P
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

A regény lendületét egyértelműen a pörgős párbeszédek adták, pedig volt itt minden: menekülő örökösnő, félreértés, kémkedés, hazaáruló szövetségesek, felvágott nyelvvel megáldott inas, összetartó személyzet, két férfi és egy nő egy fedél alatt gardedám nélkül (na de kérem) spoiler.

Caroline élénk, szószátyár személyisége; folyamatos belekotyogása a dolgokba; teljesen ’jószándékú’ segíteni akarásai alaposan felrázták a melankólikus Blake-t. Annyit piszkálódtak egymással ezek ketten, hogy esküszöm azért szeretett bele Blake a lányba, mert már annyira ’idegesítette’.

Aranyosan, humorosan sodró olvasmány.

B_Vivien_Kitti P
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

Meg sen lepődök már, hogy egy Quinn könyvre 5 csillagot kell adnom.
Quinn az egyik legjobb történelmi romantikusokat író írónő.
Vicces, hogy ő maga a könyv elején azt írja, hogy ennek a könyvnek a kéziratát érzi a legrosszabbnak, hogy a karakterek nem voltak a legjobbak. Szerencsére a sors közbe szólt és jött egy nagy adag ihlet .
Hogy miért is vicces, hogy az írónő szerint az egyik, hanem a legrosszabb karaktere jelenik meg ebben a könyvben? Az hogy én imádtam
Caroline karakterét. Ami pedig Blaket illeti, nagyon jó férfi karakter.
Imádtam a vicces, civakodós párbeszédeiket. Caroline gondolkodásmódját és a csörfösségét. Sokszor hangosan felnevettem, ismét szerelembe estem.
Imádtam!!!!
Quinn pedig jól megviccelt az elején, mert szerintem az egyik legjobb női karaktert és történetet alkotta meg!:)
Ez úton is köszönöm a rajongók nevében a sorsszerű ötletét, közbe avatkozását Quinn papa :)

Csoszi
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

Remek, szórakoztató, könnyed olvasmány. Nagyon sokat nevettem Caroline és Blake történetén. Olyan volt, mint egy fergeteges színpadi vígjáték. Ehhez az is hozzájárult, hogy az írónő a főszereplők mellett, eszméletlen jó mellékszereplőket hozott létre (gondolok itt a házvezetőnőre és a komornyikra, akik egy pillanat alatt közel kerültek Caroline-hoz, és számos esetben kedveztek neki a gazdájuk rovására). Bár a történet a 19. század elején játszódik, a hősnőnk annyira talpraesett, nagyszájú, hogy én napjainkban is simán el tudnám képzelni. Blake az elmúlt tíz év során sok mindent átélt, és annyira megkeseredett volt, mint egy hetvenéves öregember, de szerencsére szép lassan Caroline (és a szerelem) előcsalogatta őt a csigaházából. A legjobban azok a jelenetek tetszettek, amikor Caroline úgy mond „besegített” a háztartásba, csak nehogy visszaküldjék a gyámjához, illetve amikor a lány beköltözött Blake fürdőszobájába.

Zsuzsanna_Makai
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

Szerettem, igazából szerettem ezt a könyvet, csak az az egy bajom volt vele, hogy a két főhős sokkal szürkébb volt, mint az összes mellékszereplő, akik körülvették őket. Az inas, és a szakácsnő zseniális karakterek voltak, a legjobb arcok a könyvben, a barát, és a testvér azért kellett, hogy Blaket kikergessék a világból a mindenbe beleszólásaikkal. A két főhős csak akkor nőtt fel hozzájuk, amikor egymást piszkálták, nna, akkor sziporkáztak.
Amit el is felejtettem elmesélni, az az, h a főhősnőnek ugyanúgy augusztus 14-én van a szülinapja, mint nekem.

Violet_Finch_PMónika
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

Olvastam egy könyvet és közben arra gondoltam,hogy nekem azonnal el kell olvasnom egy történelmi romantikust. :D
JQ több könyve is várólistás nálam,így rá esett a választásom.
Milyen jól tettem. ;)
Ez most igazán jól esett. Könnyed,vicces romantika egy csepp akcióval (ha lehet így fogalmazni) :D
Egy két párbeszédnél fel-fel kacagtam. Nagyon tudták egymást piszkálni.
Mikor Blake párszor kiakadt Caroline-ra esküszöm láttam magam elôtt az egész jelentet :D tényleg sokat mosolyogtam az olvasása alatt.
Aki kicsit becsömöl ès egy kis könnyed olvasmányra vágyik,annak szívesen ajánlom. ;)
Felüdülés :)

_Enii_
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

-… csak a szobámba viszem ezeket a könyveket olvasni.
– Egyszerre hatot?
– Eléggé gyorsan olvasok.
– Nem volt efelől kétségem.

Hjajj,hogy nekem mennyire kellett már egy jóféle Julia Quinn. ^^
Hozza az írónőtől megszokott stílust és persze a tartalom is megüti a korábbi mércét.
Nevettem,nevettem és persze nevettem. :D Annyira aranyos,és mégis rejt magában egy komolyabb vonalat is. Mert bárki,bármit mond történelmi romantikusra mindig szüksége lesz a világnak. ;D

anikho P
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

Micsoda meglepetés! ez is kedvenc lett! :)
Én tudtam, hogy hiányzott nekem Quinn és az ő romantikus lelkülete, de csak olvasás közben jöttem rá, hogy mennyire hiányzott.
Annyira szerettem! Tiszta cuki volt – hogy ilyen egyszerű kifejezéssel éljek.

Caroline sokszor megnevettetett, megkedveltem a személyiségét, igazi lendületes lány.
Blakeről meg hát ahogy az lenni szokott ódákat lehetne írni. Felelősségteljes, komor, odaadó férfi, aki már elvesztette azt az embert, aki a legközelebb állt hozzá. Megígérte magának, hogy hű lesz hozzá; amit be is tartott, csak hogy közben elfelejtett élni. Begubózott, nem érdekelte semmi, évek óta nem nevetett. Amíg Caroline fel nem bukkant. Csoda, hogy ennyire megijedt a fiatal lánytól?
A nyomozós szál is érdekes volt, bár nyilván a szerelmen van a hangsúly, amit én aztán egyáltalán nem bántam. Mint mondtam, kedvenc lett a történetük.

James-t is megkedveltem, jópofa karakter, nagyon várom, hogy megtudjam, rá hogyan talál a szerelem.

Sippancs P
Julia Quinn: Hogyan fogjunk örökösnőt

„Mit mond ilyenkor az ember? Köszönöm a kedves csókot. Lehet még egyet kérni?

Egyszerűen nem tudok betelni Julia Quinnel és az ő romantikus lelkületével! Teljesen mindegy, hogy az 1990-es vagy a 2000-es években íródott a történet, ami ennek a nőnek a tollából kijön, az csak jó lehet!
Nagyon tetszett ez a kötet is! Az első sorától az utolsóig vérbeli történelmi romantikus volt, minden szépségével, bájával és könnyedségével, de ami miatt mégis kiemelendő a társai közül, az a benne rejlő humor. Mert az valami fergeteges volt. Az írónő nemcsak megmosolyogtató párbeszédekkel, hanem igazi, könnyfakasztó és hangosan felkacagó szócsatákkal és jelenetekkel fűszerezte a cselekményt, és mindehhez olyan karakteres fő- és mellékszereplőket alkotott meg, akik mellett úgy éreztem, mintha az egész történet a szemem előtt peregne le.
A humor és a remek karakterek mellett tetszett a kerettörténet is, és kifejezetten örültem Blake lelki sérülésének (na nem a morbid értelemben) és a krimi vonalnak is.
Nem is kérdéses az 5 csillag!

_Vic_

– Miss Trent, a munka ritka esztétikai érzékről tanúskodik, pompás, és csak parányi szeszélyt tükröz.
Blake úgy nézett ki, mint aki azonnal meneszti a komornyikját. – Perriwick, Miss Trent nem most áll a szentté avatás előtt.
– Nagyon szomorú hír – csóválta a fejét Perriwick. – Nem mintha valaha is úgy véltem volna, hogy az egyháznak hibátlan az ítélőképessége. Ha arra gondolok, kiket avattak szentté…

Kapcsolódó szócikkek: Blake Ravenscroft · Caroline Trent · Perriwick
Diana_L I

– Megölöm – sziszegte.
– Nem akarna előbb prédikálni kicsit?
A férfi döbbenten nézett: – Visszavonom. Először megfojtom, és csak utána ölöm meg.

Kicsicsillag123

– Világossá tette, nem akarja nyilvánossá tenni, hogy Miss…
– Miss Trent – sietett a segítségére készségesen Caroline.
– …hogy Miss Trent itt tartózkodik.
– Igen, itt van, és ennyi – mondta Blake ingerülten. – Nem kell úgy tennie, hogy nem látja.
– Dehogyis, Ravenscroft úr, most már világosan látom.
– Perriwick, egyszer még megfojtom magát.
– Semmi kétségem efelől, uram.

Kapcsolódó szócikkek: Blake Ravenscroft · Caroline Trent · Perriwick
Diana_L I

– Mondja, Caroline, kedves az élete?
– Igen, nagyon is. Miért?
– Mert ha nem fogja be a száját, kitekerem a nyakát.
– Értettem – felelte a lány, beviharzott a fürdőszobába, majd becsukta az ajtót. És ha ez még nem lett volna elég, Blake egy kattanást hallott.
Az az átkozott nő fogta az összes ennivalót, és kizárta őt.
– Ezért még megfizet! – kiáltotta Blake.
Halkabban, mert éppen vacsorázom.

PhantoMina_BlackSwan

– Tudom, tudom. A férfiak rossz betegek. Képzelje el, ha magának kellene gyereket szülnie. De odáig talán nem jut el az emberiség.

Kapcsolódó szócikkek: Blake Ravenscroft · Caroline Trent
vgabi P

– Perriwick! – kiáltott Blake. – Sürgős üzenetet kell küldenem Londonba.
– A márkinak? – kérdezte a komornyik fejbólintással.
Blake intett. A legtöbb sürgős üzenete James Sidwellnek, Riverdale márkijának szólt, és Perriwick tudta, hogy lehet a lehető leggyorsabban eljuttatni Londonba.
– Adja csak ide – mondta Perriwick –, és gondoskodom róla, hogy azonnal elinduljon.
– Előbb meg kell írnom – közölte Blake.
– Megkérhetem, uram, hogy előbb írja meg a leveleket, mielőtt szól, hogy küldjem el – mondta Perriwick, a homlokát ráncolva. – Sokkal hatékonyabban ki lehetne használni mind az ön idejét, mind az enyémet.

Kapcsolódó szócikkek: Blake Ravenscroft · James Sidwell · Perriwick
Zeraphic

– Penelope is tudni akarja, hol jártál. Ünnepséget akar rendezni a
tiszteletedre, Riverdale.
– De azt hittem, két napig akar csak maradni – szólt közbe Caroline.
– Úgy is volt – mordult fel Blake –, de most, hogy a mi drága barátunk, James is megérkezett, úgy döntött, hogy marad még. Azt mondja, nem minden nap lakhat egy fedél alatt egy márkival.
– Hiszen egy gróf a férje – mondta James. – Mit számít az neki?
– Nem is érdekli igazán – felelte Blake –, csak össze akar minket hozni.
– Kit kivel?
– Minket egymással.
– Mindhármunkat? – kérdezte Caroline. – Az nem illegális?

18. fejezet

pöttyös

– Caroline? Minden rendben?
– Rendben. Jól vagyok. Soha jobban. Csak… szóval én…
– Csak mit?
– Gondolkodtam – felelte. – Szoktam néha.
– Dicséretes időtöltés – mondta lassan bólogatva Blake.

Evelena

– Én az éjszakai égboltban találom meg a lelkem békéjét.

Kapcsolódó szócikkek: ég, égbolt
Evelena

-… csak a szobámba viszem ezeket a könyveket olvasni.
– Egyszerre hatot?
– Eléggé gyorsan olvasok.
– Nem volt efelől kétségem.

A korona szolgálatában sorozat · Összehasonlítás