Esküvő ​lesz (Bridgerton család 8.) 372 csillagozás

Julia Quinn: Esküvő lesz Julia Quinn: Esküvő lesz

Gregory Bridgerton ismerősei közt egyedüliként hisz az igaz szerelemben. Meg van győződve arról, hogy ha megtalálja álmai asszonyát, azonnal tudni fogja, ő az igazi. Pontosan ez történt. Csakhogy…
Nem ő volt az igazi. Sőt, a megtalálni vélt igazi, Miss Hermione Watson más férfiba szerelmes. Legjobb barátnője, a talpraesett Lady Lucinda Abernathy azonban mindenképpen meg akarja menteni Hermionét egy katasztrofális frigytől, ezért segítséget ajánl Gregorynak, hogy elnyerje Hermione szívét. Ám Lucy a nagy segítség közepette szerelmes lesz. Gregoryba! Csakhogy…
Lucy jegyben jár. Nagybátyja nem hajlandó engedélyezni a jegyesség felbontását, azok után sem, hogy Gregory észhez tér és rájön, Lucy, az okos, bájos mosolyú Lucy dobogtatja meg a szívét. És most, útban az esküvőre Gregorynak mindent kockára kell tennie azért, hogy amikor a hitvesi csókra sor kerül, csak ő álljon az oltárnál Lucinda mellett…

A Bridgerton-sorozat meglepő végkifejlete a páratlan Julia Quinn tollából.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kapcsolódó zóna

!

A Bridgerton család

33 tag · 4 karc · Utolsó karc: 2021. július 8., 06:59 · Bővebben

Anthony Bridgerton vikomt · Daphne Bridgerton · Kate Sheffield · Violet Ledger Bridgerton vikomtesz · Hyacinth Bridgerton · Gregory Bridgerton · Hermione Watson · Lady Lucinda Abernathy

Kawaii_vIVIv>!
Julia Quinn: Esküvő lesz

Ez a könyv igazi felüdülés volt a munkás hétköznapok között. :)
Gregory akárcsak a többi Bridgerton nagyon szerethető és mint ahogy ez lenni szokott ő is szerelembe esik. És akárcsak a való életben itt is néha jön a pofára esés, hogy a kiszemeltünk iránt mégsem volt szerelem, hanem csak hirtelen fellángolás amit éreztünk.
Annyira bírtam Lucy-t, a stílusát, és ahogy a végén átalakult a Gregory-hoz fűződő viszonya, és ahogy erre ő is rádöbben.
Itt is megvoltak a nehézségek, az egymásra találást illetően. Lucy-t sajnáltam, mert spoiler
Az egyik kedvenc jelenetem a wc-s :D Ez honnan jutott az eszébe hogy pont oda? :DDDD
Hiányozni fognak, igaz még van egy kötet ahol még élvezhetem mindenki társaságát. :)
Egész biztos, hogy pár év múlva újra fogom olvasni az egész sorozatot. :)

zuna19>!

Szerelem pedig van.
Nem a képzelet halvány koholmánya, ami csak azt a célt szolgálja, hogy megmentse a költőket az éhhaláltól.

Szív kinyit, tompa tőr beszúr. Megforgat.

A fülszöveg nagyon felkeltette az érdeklődésemet és elkezdtem reménykedni, hogy végre megint jó részt olvashassak.
A könyv első harmada kifejezetten tetszett. Utána viszont sivár és vontatott volt fejezeteken keresztül. Egyedül azért olvastam, hogy letudjam végre ezt a kötetet is. Sokszor ellenszenvet éreztem a karakterekkel. Gyerekesen viselkedtek.
Ezt tartom a sorozat mélypontjának. Ezen még én magam is meglepődtem.

GABO, Budapest, 2011
424 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895044 · Fordította: Bozai Ágota
Mrs_Curran_Lennart P>!
Julia Quinn: Esküvő lesz

Ez a rész tetszett legkevésbé a sorozatból. Gregory komolytalan, összetéveszti a szerelmet eleinte a rajongással. Hősnőnk pedig nem hisz a szerelemben és mindent racionálisan vizsgál. A végén akkora a kavarodás, hogy az olvasó nem győzi kapkodni a fejét – most mi van? Az epilógus pedig szánalmas.

Marianngabriella P>!
Julia Quinn: Esküvő lesz

Szerintem az egyik leggyengébb könyv a sorozatban, ugyanazon okból kifolyólag, mint Benedict és Sophie története. Nekem valahogy nem romantikus ez a „jaj nem tehetem meg, pedig szeretném”, meg a „meg kell értened, ha szeretsz, akkor hagyod, hogy tönkretegyem az életem”, illetve, és ez inkább a Benedictéknél volt, hogy éveket pocsékolunk el, amit együtt is tölthetnénk, ha nem lenne ez a – és bocsánat mindenkitől – álszenteskedés.
Minden, amiért az első történet tetszett, az innen hiányzott. Nem tudom, lehet azért, mert az írónő mégsem akarta egy kaptafára írni őket – de úgy írta –, vagy úgy érezte, így megadja a romantikus történetet a legkisebb fiúnak. De bennem nem ezeket az érzéseket hozta elő. Bennem sajnálatot, amiért Gregory ezt kapta. Megérdemelt volna ő is egy tiszta, csak róla szóló történetet. De ez a könyv inkább Lucy könyve volt…
És ahogy az elöző könyvnél írtam, Lucy bácsikája is felkerült a borzalmas karakterek közé. De sajnos Lucy is. Ő volt az egyetlen – még Sophiet is tudtam kedvelni –, akit bár a történet első felében nagyon bírtam (és ekor biztos voltam benne, az egyik kedvenc párosom lesz), oldalról-oldalra egyre csökkent ez az érzés, a végére pedig csak ki nem állhattam, és egyszerűen abba akartam hagyni a könyvet. spoiler
Viszont Gregoryt nagyon szerettem, ahogy szeretne felnőtt lenni, szeretné, hogy a jóval idősebb, és már felnőtt életet élő, családos fivérei befogadják. Ahogy küzd az igaz szerelemért, ami megadatott az összes(!) testvérének. Ahogy a családja sem segít neki, ahogy egyedül áll, és mindenki nézi, hogy egy tragédia felé rohan. Violet még a fattyú lányt is kihozta a börtönből, most is tehetett volna valamit a legkisebb fiáért, vagy Daphne vagy Simon, vagy igazából bárki, hiszen a legbefolyásosabb család spoiler
spoiler És ketten együtt nagyon szép pár lehetett volna – ha az a kis hiba nem történik meg -. Érzem, hogy az írónő sok helyen rugalmasan kezeli a kor szabályait, de itt ebben a könyvben teljesen felrúgta azt. Ebben a korban spoiler
És minden, amit korábban Lady Whistledownról írtam, itt is megállja a helyét.
De most is rangsoroltam:

beecebocaღ P>!
Julia Quinn: Esküvő lesz

Szegény Gregory mivel ennyivel fiatalabb bátyjainál és nem igazán kapott nagy szerepet az előző könyvekben valahogy nem siettettem a történetét. Persze az is benne volt, hogy nem szerettem volna a Bridgerton könyvek végére érni. Valahogy minden hónapra jutott belőlük egy kicsi.♥ Na de maga a történet..:)
Az elején kapunk egy brutál prológust és egy bizonyos válasz elmaradása után kezdődik a cselekmény, hogy az olvasónak legyen miért izgulnia. Gregory bár nem számít rá szerelmes lesz. És persze jönnek a bonyodalmak és kiszámítható, de szerethető és mégis izgalmas történetet kapunk. A könyv végére a legkisebb Bridgerton fiú is belopta magát a szívembe és Lucyt is nagyon megkedveltem.:))

dorib99 P>!
Julia Quinn: Esküvő lesz

Hát ez a történet hihetetlenül aranyos, és izgalmas volt, nem bírtam letenni a könyvet. Gregory mindent megtett kedveséért. Ez az a fajta szerelem, amiért képes az ember feláldozni akár a saját életét is. Annyi nehézségbe ütköztek, mégsem adták fel, és jól tették, hiszen kaptak egy tökéletes, boldog befejezést. Hyacinth most is megnevettetett, de azon is mosolyogtam amikor egy bizonyos személy többször is futásnak eredt. Nagyon boldog vagyok, hogy megismerhettem a Bridgerton testvérek történetét. :’)♥

kocybaba P>!
Julia Quinn: Esküvő lesz

Vérzik a szívem, hogy ezt kell írnom, de Gregory drágám elég gyengén muzsikált. Se ő, se Lucy nem nyűgözött le, sőt ami azt illeti az egyetlen valamirevaló karakternek Lord Haselby-t találtam, Lucy jegyesét, no és természetesen a visszatérő szereplőket. A történet is csapongott, az epilóguson meg nem is tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek… Mák, hogy nem ez volt a legutolsó rész!

Julia Quinn: Esküvő lesz

Hűha, annak ellenére, hogy páran nem értékelték olyan jóra, nekem nagyon tetszett. Tele volt izgalommal, a fejezetek előtti kis összefoglalók pedig felkorbácsolták az izgalmamat.

Igazából el sem hiszem, hogy vége van, már csak a második epilógus marad, és nincs több Bridgerton család. Annyira fognak hiányozni, pedig az elején nem is hittem volna, hogy ennyire megszeretem mindannyiukat. Egytől egyig mindegyik tesó egy egyéniség és imádom őket, meg persze az írónőt is, amiért megalkotta őket. Soha sem élnék ebben a korban – azért kipróbálni kipróbálnám –, de szeretek róla olvasni.

Ami ezt a részt illeti, kicsit szkeptikusan álltam neki a fülszöveg alapján, nem is tudom miért, hiszen Quinntől nem is várhattam volna rossz könyvet. Gregory és Lucy is belopta magát a szívembe, és a cselekmény is felettébb izgalmas volt. Ami pedig a cselekményt illeti tényleg izgalmas, mert nem a szokványos. Nem akartam gyorsan végezni vele, picit tolni akartam, hogy tovább élvezhessem, de ez nem sikerült.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Bridgerton család 8

Ez is nagyszerű rész volt, ahogy az egész sorozat, nagyon tetszett.
Nagyon szeretem a szerző összes eddig olvasott alkotását, ahogyan ez is belopta magát a szívembe. Szívmelengető ez a kiterjedt család, ahogy baráti körük is. Mindenki megtalálja a párját, még ha nem is feltétlenül azt a személyt, akire talán évekig gondoltak. Egy-egy érdekes helyzet nyitja fel a szemüket és veszik észre a nekik rendelt társat.
A könyvek tele vannak humorral, szerelemmel és az erotika sem hiányzik belőlük.
Nagyon jól szórakoztam olvasás közben, sokat mulattam egyes részeken.

_Leelan_>!
Julia Quinn: Esküvő lesz

Nem ez volt a sorozat legjobb része, de elment.
Sajnos nem tudtam élvezni annyira ezt a kötetet. A végén a bonyodalom túl gyorsan oldódott meg, illetve az az a huss…spoiler és huss spoiler nagyon „reális” ám…
Mert az így működik.

Vivi_>!

Viselkedj úgy, mint egy királynő, és talán úgy is bánnak veled.

Violet csak pislogott.
– Nap mint nap csodálkozom, hogy ti ketten megértétek a felnőttkort.
– Attól tartottál, hogy megöljük egymást? – szellemeskedett Gregory.
– Nem. Attól, hogy én öllek meg benneteket.

271 - 272. oldal

Vivi_>!

Mert van, hogy az emberek nevetnek, amikor valójában sírni akarnak.

Vivi_>!

– Ön is kínozza a nővéreit?
– Főként a húgomat.
– Mert fiatalabb önnél.
– Nem. Azért, mert megérdemli.

Kapcsolódó szócikkek: Gregory Bridgerton · Hyacinth Bridgerton
Vivi_>!

– Tudtad, hogy remek anya vagy?
– Mert etetlek?
– Nos, lehet, de talán néhány más dologért is.

Vivi_>!

– Szeretem, ha igazam van. Ettől sokkal kényelmesebb az élet.

Kapcsolódó szócikkek: Hyacinth Bridgerton

– Ön kiállhatatlan.
A férfi pajkosan nézett rá.
– Ez az egyik legjobb tulajdonságom.
– Ki szerint?
– Hát, az anyám eléggé kedvel – jelentette ki szerényen.
Lucyből erre kitört a nevetés. Ez felért egy győzelemmel.
– A húgom… nem annyira.
Lucy összehúzta a szemöldökét.
– Akit ön annyira szeret szekírozni?
– Nem azért szekírozom, mert szeretem szekírozni – mondta meglehetősen kioktatóan. – Azért szekírozom, mert szükséges.
– Kinek?
– Higgye el, ezzel Britannia javát szolgálom.
A kisasszony kétkedően nézett rá.
– Nem lehet annyira rossz.
– Lehet, hogy nem. Anyám nagyon kedveli, bármennyire is csalódást okoz nekem ezzel.

SzAngelika>!

– Aggódom érted. Egyedül élsz, nincs nő, aki gondodat viselné. Még egy év, és csont sovány leszel.
Gregory az ajtóhoz kísérte.
– Nősülési noszogatásnak ez meglehetősen direkt volt.
– Valóban? – Csintalan pillantást vetett fiára. – Milyen jó, hogy már nem is próbálok finom célzásokkal operálni. Rájöttem, hogy a férfiak többsége úgysem vesz észre semmit, ami nem konkrétan van megfogalmazva.
– A fiad sem.
– Különösen a fiaim nem.
Gregory fanyar mosollyal nézett.
– Én kerestem magamnak ezt a beolvasást, nem igaz?
– Gyakorlatilag úgy provokáltad ki, mintha írásban szólítottál volna fel rá.

Azura>!

Titokzatos teremtmények a nők. Ha meg tudnák tanulni, hogy pontosan azt mondják, amit gondolnak, a világ sokkal egyszerűbb lenne.

Quiconque>!

– Ó, lőni tudok. Az könnyű. Csak célozni nem tudok.

143. oldal (Gregory)

Kapcsolódó szócikkek: Gregory Bridgerton