Idézetek 38

Anna1999Gitta>!

Ó, ez már több a soknál. Nincs olyan férfi, akit annyira
megbabonáz a szerelem, hogy már azt sem tudja, hogyan issza a
teát. Az ég szerelmére, hiszen ez Anglia! Ami pedig ennél is
lényegesebb, éppen teáznának.

Simon szája tátva maradt a meglepetéstől.
– A halál pörölye?
– Nagyon okos vagyok – erősítette meg Colin.
– Megvesztegette a szobalányt – mordult Kate.
– Lefizetted az inasomat – mutatott rá Anthony.
– Te is!
– Én senkit sem fizettem le – jegyezte meg Simon csak úgy, minden ok nélkül. Daphne leereszkedően megpaskolta férje karját.
– Te nem ebbe a családba születtél!
– Ő sem – jegyezte meg Simon, megfordulva, Kate-re mutatva.
Daphne ezen elgondolkodott.
– Ő… aberráció – jelentette ki végül.
– Aberráció?
– Ez a legmagasabb fokú dicséret – tájékoztatta Daphne.

66. oldal (Gabo, 2014)

Tessa_Linyssim>!

– Te… – Elkomorult. Igazán nincs joga ezt a kérdést feltenni. – Olivert és Amandát…
– Azt akarod kérdezni, hogy kevésbé szeretem-e őket, mint a sajátjaimat? – segítette ki Eloise.
– Igen.
Eloise kihúzta magát, kinyitotta a szemét.
– Nem.

– Én is azt hittem, lesz valami különbség – ismerte el Eloise. – Persze sokkal korábban szerettem Olivert ás Amandtát, mielőtt megszületett Penelope. Hogyan is ne szerettem volna őket. Hiszen ők Phillip véréből valók. Ezenkívül… – folytatta elgondolkodva, mintha ezen soha nem töprengett volna –, ők… ők. Én pedig az anyjuk vagyok.
Francesca vágyódón mosolygott.
– De még mielőtt megszületett volna Penelope… amikor még viselős voltam vele, akkor is azt hittem, hogy más lesz. – Elhallgatott. Aztán folytatta. – És valóban más… De nem kevesebb. Nem gyengébb. Ez nem mennyiség vagy erősség kérdése, és…nem is… egyáltalán nem ilyen természetű. – Vállat vont. – Nem tudom megmagyarázni.

218-219. oldal Rossz kor/Második epilógus

zsutta>!

Violet vállat vont.
– Nem tehetek róla. Szeretek számolni – felelte és belegondolt, mennyit számolt, amikor gyermekei cseperedtek, hogy egy-egy kirándulás végén megvan-e minden gyermeke, aki a nap elején vele volt. – Segít, hogy nyomon kövessük a dolgokat.

zsutta>!

– Vannak ma hullócsillagok?
A fejemet ingattam, bár nem nézett felém.
– Nincsenek.
– Akarsz egyet?
Magamban mosolyogtam. Azt kérdezte ezzel, hogy van-e valami vágyam.

Bagneso>!

Eloise húga, Hyacinth, akit szóbeli megnyilatkozásban nem lehet felülmúlni, egyszerűen kijelentette, hogy a Posy tizenhét és huszonkét éves kora közötti idő „teljesen rohadt” időszak volt.
Ez volt az a pont, amikor Lady Bridgerton felsóhajtott, erősebb italt töltött magának és a karosszékbe hanyatlott. Eloise, aki legalább olyan sarkosan szokott fogalmazni, mint Hyacinth (bár hála az égnek benne volt némi mérséklet és tapintat) megjegyezte, az lenne a legjobb, ha mihamarabb férjhez adnák Hyacinthot, különben az édesanyjuk alkoholista lesz. Lady Bridgerton nem értékelte ezt a megjegyzést, bár magában kénytelen volt egyetérteni vele.

Nesssy>!

– Ahhoz képest, hogy még sosem csináltad, elég jól csinálod.

Kapcsolódó szócikkek: Violet Ledger Bridgerton vikomtesz
Nesssy>!

Megkérdeztem Hugh nagybátyámat (aki valójában nem a nagybátyám, de jelenlegi anyám fivére feleségének mostohanővére a felesége, elég közel lakik hozzánk és lelkész)

Kapcsolódó szócikkek: Amanda Crane
PhantoMina_BlackSwan>!

… milyen csodálatos dolog egy másik embert teljesen ismerni.