Egy ​csók… és minden más (Smythe-Smith Kvartett 3.) 134 csillagozás

Julia Quinn: Egy csók… és minden más

Az ​úr a hölgyről: tudálékos, bosszantó nőszemély. Hugh Prentice-nek sosem volt türelme a teátrális nőkhöz, és ha Lady Sarah Pleinsworth valaha tudta is, mit jelent a szerény és visszahúzódó mint pozitív női tulajdonság, e becses magatartás gyakorlásáról minden jel szerint elég régen lemondott. Az sem számítana, ha Hugh időközben megszokná olyannak, amilyen, és elnézné neki ezen súlyos hiányosságát. A briliáns matematikusnak ugyanis egy esztelen párbaj következtében megsérült a lába, és emiatt nem tud futni, lovagolni és keringőzni sem. Soha nem udvarolhatna egy olyan hölgynek, mint Sarah, arról pedig végképp nem álmodhatna, hogy feleségül veszi.

A hölgy az úrról: egészen egyszerűen őrült. Sarah sosem bocsátotta meg Hugh-nak a három évvel korábban vívott párbajt, amelynek következtében unokabátyja száműzetésbe kényszerült, amivel kis híján az egész családot tönkretette. Az sem számítana, ha meg tudná bocsátani neki ezt. Nem a sérült járása miatt képtelen elviselni a… (tovább)

Eredeti mű: Julia Quinn: The Sum of All Kisses

Eredeti megjelenés éve: 2013

GABO, Budapest, 2014
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636898205 · Fordította: Bozai Ágota

Lady Danbury · Hugh Prentice · Marcus Holroyd · Sarah Pleinsworth · Daniel Smythe-Smith · Frances Pleinsworth · Honoria Smythe-Smith · Daisy Smythe-Smith · Elizabeth Pleinsworth · Frederick Prentice · Harriet Pleinsworth · Iris Smythe-Smith · Lord Ramsgate

Via_BertaღVivienღ

A legjobb rész.
Nagyon nagyon tetszett*-*
Sarah és Hugh lehengerlő páros. Nagyon szerettem a civakodásaikat,évődéseiket.
Hugh nagyon szerethető férfi ❤, Sarah pedig egy erős és szórakoztatóan teátrális nőszemély :D
A történet is nagyon-nagyon tetszett *-*
Sarah testvérei, az unikornisokkal jajj… Igazi szópárbajok, a lányos veszekedéseik. Imádni valóan voltak.
Tetszett a hév ahogy Sarah utalta az elején Hught. Szerencsére ez később is megmaradt.
Hught pedig sajnálom :(
Ez a könyv volt a döntő történet…
Valószínűleg ezzel a sorozattal meg is lesznek a polcaimon,az első saját Quinn könyveim. :)

oldmoviegirl01 P
Julia Quinn: Egy csók… és minden más

Egy újabb Julia Quinn, és egy újabb IX.századi Angliában játszódó romantikus történet, amibe bele lehet feledkezni, és azon szurkolni, mikor történik már meg az első csók, mikor jönnek rá főhőseink, hogy őket bizony egymásnak teremtették, bármilyen szócsatákat is vívnak eleinte, bármilyen vélt vagy valós tüskéket is hordanak a szívükben egymás iránt.

Kedves és humoros jelenetekben bővelkedő regény ez, ahol az egymás megismerésével, nem csak a szimpátia szökken szárba. Ami azonban az apró kis pluszt adja a történethez nem számítva Francist és az unikornisait az az igazán meghatóra sikerült keringő jelenet.

Így lett Sarah és Hugh története az eddigi kedvencem a Smity-Smith Kvartett kötetei közül.

Marcsi P
Julia Quinn: Egy csók… és minden más

Annyira nagyon, hogy csak na! :D
Mindhárom könyv szereplőit szerettem, de Sarah-t és Hugh-t kifejezetten. Imádtam, ahogy élcelődtek és évődtek egymással, rengeteget mosolyogtam rajtuk. Hugh apja szörnyű és kész csoda, hogy mégis ilyen embert lett belőle. :)
Sajnálom, hogy csak 3 részes a sorozat, mert Iris nagyon felkeltette érdeklődésem. :) És volt is egy olyan mondat a végén, hogy Iris-ról majd még később! Hmm hmm ez mit jelenthet? :)

Gyönyörű a borító, de már megint barna hajú a csaj, pedig szalmaszőke a szereplő…

anikho
Julia Quinn: Egy csók… és minden más

Hosszas várakozás után végre el tudtam olvasni.
Nagyon jó volt, Sarah és Hugh erős páros.
Az írónőtől elég szokatlan az a tény, hogy az első csók csak a történet második felében csattan el. Meglepő, ámbár jó húzás volt tőle, így csak az ember még jobban várta. Kellően sistergőssé és nagyon is szükségessé vált az a csók.
A bonyodalmak és azok megoldásai úgy ahogy rendben voltak, de hát Quinn ért ehhez. :)

Alig várom, hogy a mostanában megjelenő Quinn könyveket is elolvashassam végre! :)

mea0810 P
Julia Quinn: Egy csók… és minden más

jajjj hát ezek a történetek engem még mindig elvarázsolnak, levesznek a lábamról, imádom ezt a sok romantikát, Angliát, a kialakuló szerelmeket, a báli szezont, az esküvőket jajjj hát az egész csöpögős világot :)

Barbi0613
Julia Quinn: Egy csók… és minden más

A borító stílusát még mindig imádom! *-*
Annyira sajnálom, hogy nem volt több időm olvasni, mert akkor tuti, hogy egyszerre kiolvasom! :D
Imádtam az eddigi részeket is és ez is ott áll mellettük! Alig várom már a negyedik részt!

Tyna
Julia Quinn: Egy csók… és minden más

Az írónő most sem okozott csalódás, ismételten csak az egészséges alvásidőm szenvedett csorbát, nem Quinn iránti rajongásom.
Igaz, hogy minden könyve alapjaiban egy kaptafa az úr és a hölgy először tasztítják egymást, aztán valami történik és mégis egymásba szeretnek, mégis képtelen vagyok megunni, mindig tesz bele egy pici csavart, amitől mégis más és különleges minden könyve.
Itt például a humor, Sarah és Hugh szóváltásai voltak azok, amik megmosolyogtattak és néha könnyekre is fakasztottak.
IMÁDOM, SZERETEM, RABJA VAGYOK! Azzonal ide nekem a kövezkezőt :) Quinn az én kábítószerem :)
aztán új kötet híjján talán elkezdem elolvasni újra az összes eddig megjelentet :)

Zsuzsanna_Makai
Julia Quinn: Egy csók… és minden más

„Nem túl rózsaszín, nem túl zöld.”
Nagyon kedves volt, nagyon bájos volt, nagyon vicces volt, és szórakoztató. A sorozatnak messze ez a része tetszett a legjobban. A kedvenc részeim azok voltak, amikor a lányok természetes testvérekként viselkedtek. /mármint nem fárasztották magukat udariaskodással, kényeskedtek, kényelmeskedtek, kínoskodtak/

Julia Quinn: Egy csók… és minden más

Azt hiszem megcsömöltem Julia Quinn regényeitől,egy ideig biztos nem olvasok történelmi romantikust.
Amikor még csak ismerkedtem a sorozattal,egyből ezzel akartam kezdeni…milyen jól tettem,hogy az elsővel indítottam. A fülszöveg sokkal több kalandot,veszélyt, és izgalmas történést ígér,amit a könyv sajnos nem váltott be. Rendben,volt néhány vívódás,élcelődés. Sokáig húzta a szálat az írónő,és mikor végre történt valami,az pedig olyan gyorsan ment végbe,hogy csak a fejem kapkodtam. Jó,jó de nekem nem volt az igazi.

SzAngelika
Julia Quinn: Egy csók… és minden más

„Valamikor az együtt utazás és a torta és a pázsiton lejtett bolondos keringő között Sarah beleszeretett, éppen abba az emberbe szeretett bele, akiről sosem gondolta volna, hogy egyszer ennyire akarja.”

Kezdettől kicsit elfogult voltam Hugh karakterével szemben, mert izgalmas és érdekes figurának találtam a maga hűvös és nyugodt, analitikus személyiségével. Őszintén drukkoltam, hogy méltó társra leljen, és igazán elégedett vagyok az írónő választásával, amiért a férfi ellentétét, a nagy, romantikus gesztusokról álmodozó Sarah-t szánta neki, hiszen olyan csodásan kiegészítik egymást.
Történetüket nagy élvezettel olvastam, ám egy dologgal nem sikerült kiegyeznem: azzal, hogy a regény legnagyobb konfliktusáért felelős helyzetet az ici-picit teátrálisra sikerült lezárásban voltaképp csupán tessék-lássék oldották meg a főszereplők.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2014/10/julia-quinn-s…

_Enii_ P

Nem a hibáink fedik fel jellemünket, hanem az, hogy miként tesszük jóvá azokat.

ggizi P

– Ha meg akarsz szabadulni tőlem, tudod, mit kell tenned – szólt Lord Ramsgate.
– Megölni önt, atyám?
– Te átkozott…
– Ha tudtam volna, hogy ilyen könnyű, igazán…
– Csak vegyél feleségül valami bolond lányt és adj nekem örököst! – üvöltött az apa.
– Ha már mindenképpen meg kell történnie – szólt Hugh lehengerlő nyugalommal –, jobban szeretném, ha nem lenne bolond.

Kapcsolódó szócikkek: Hugh Prentice · Lord Ramsgate
_Enii_ P

– Lőni akar? – szegezte neki a kérdést Lady Sarah.
– Igen.
– Puskával?
– Általában azzal szoktak.

dzsiudzsicu

Ezért történt, hogy miután Sarah megtette (bevallottan nevetséges) kijelentését, miszerint megpusztul, ha nem mehet férjhez még abban az évben, az ajtó felé nézett. Mert hát nem lenne az egészen mulatságos, ha óhaja meghallgattatásra találna?
Nem meglepő módon senki sem jelent meg az ajtóban.
– Hmmmm – hümmögött. – Az irodalom istenei is lemondtak rólam.
– Mondtál valamit? – kérdezte Harriett.
– Ó, bárcsak találnék egy úriembert – dünnyögte magában-, aki boldogtalanná tesz, és életem végéig bosszant!
És akkor.
Na persze.
Lord Hugh Prentice.

Kapcsolódó szócikkek: Harriet Pleinsworth · Hugh Prentice · Sarah Pleinsworth
ggizi P

– Egyszer egy nagyon bölcs ember azt mondta nekem, hogy nem a hibáink fedik fel jellemünket, hanem az, hogy miként tesszük jóvá azokat.
– Nagyon bölcs ember? – kérdezte Hugh alig hallhatóan.
– Hát jó, az anyám volt

Kapcsolódó szócikkek: Honoria Smythe-Smith · Hugh Prentice
Csoszi P

Hugh mindig is magányos lélek volt, és nagyon kevés ember volt, akinek társaságát szándékosan kereste. Ugyanakkor nem is volt sok ember, akit került volna.
Az apját természetesen.
Elítélt gyilkosokat.
És Lady Sarah Pleinswortht.

Kapcsolódó szócikkek: Hugh Prentice · Sarah Pleinsworth
Csoszi P

A fantáziadús regényekben – amiket Sarah tucatjával olvasott, és nem volt hajlandó szabadkozni miattuk – az előrevetített eseményeket nem finom ecsetvonásokkal ábrázolják, hanem úgy, mintha egy vödör festéket öntenének a vászonra. A hősnő a homlokához kap, és valami olyasmi mond, hogy „ Ó, bárcsak találnék egy úriembert, aki elnézi nekem apró hibáimat, köztük törvénytelen származásomat és csökött lábujjamat!”

Kapcsolódó szócikkek: Sarah Pleinsworth
Sippancs P

És Hugh a gyötrelmes gyógyulás egész ideje alatt kénytelen volt apja házában maradni az ágy csapdájában, és ki kellett bírnia egy ápolónő mindennapos gondoskodását, akinek sajátos kezeléséről a barbár hun Attila jutott eszébe.
Az ápolónő külsőleg is hasonlított a barbár hunra. Legalábbis olyan fizimiskája volt, amely Hugh szerint Attila kedvére lett volna. Tény, hogy az összehasonlítás nem volt valami hízelgő.
A hun Attilára nézve.

Kapcsolódó szócikkek: Hugh Prentice
Csoszi P

– Tessék? Ó, igen – koppintott Lady Danbury sétapálcájával a padlón. – Élemedett korom ellenére semmit sem felejtek el… Kivéve időnként, amit pár pillanattal korábban mondtam.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Danbury

Smythe-Smith Kvartett sorozat · Összehasonlítás