Csókja ​megmondja (Bridgerton család 7.) 318 csillagozás

A ​HŐS
Gareth St. Clair bajban van. Apja, aki megveti őt, elhatározta, hogy tönkreteszi a St. Clair-birtokot, hogy nyomorba döntse őt. Gareth egyetlen öröksége egy családi napló, amiben talán családi titkokról írnak… és ez lehet jövője nyitja. Csak az a probléma, hogy a szöveg olaszul íródott, mely nyelvet Gareth a legkisebb mértékig sem beszéli.

A HŐSNŐ
Az előkelő társaság egybehangzóan állítja, hogy Hyacinth Bridgerton kisasszonyhoz senki nem hasonlítható. Pokolian okos, rémesen szókimondó, és Gareth szerint valószínűleg csak kisebb dózisokban elviselhető. De van benne valami… valami bájos és bosszantó… ami megragadja a figyelmét, és nem ereszti.

SZEGÉNY MOZART ÚR
Valószínűleg éppen forog a sírjában, amikor Gareth és Hyacinth találkozik az évente megrendezett Smythe–Smith-zeneesten. Hyacinth jó hírű lány; az, hogy Gareth St. Clair társaságában látják, meglehetős merészség, de jól érzi magát a társaságában és felajánlja, hogy lefordítja a naplót,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

GABO, Budapest, 2011
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636894658 · Fordította: Bozai Ágota

Lady Danbury · Anthony Bridgerton vikomt · Penelope Featherington · Daphne Bridgerton · Hyacinth Bridgerton · Violet Ledger Bridgerton vikomtesz · Gareth St. Clair · Gregory Bridgerton

_Leelan_ P>!

Hú, talán a legjobb Bridgerton rész volt :D
Hyacinth nagyon cserfes lány és St. Clair nagyon is illő pár hozzá.
Két szabályokat nem ismerő, az akkor normáktól eltérő lelkek találkozásáról és elsöprő szerelméről olvashattam.
Nagyon jól szórakoztam rajtuk. Hyacinth és Lady Danburry szócsatáin amikor pedig még Gareth is részt vett bennük… hát azok voltak az igazán széles mosolyt varázsoló pillanatok :)
Szerettem. Imádtam :D
Jajj… tényleg jó volt *-*
A végén meglepődtem. Vajon Hyacinth valaha meg fogja találni? :D Isabella…Isabella :DDD

Julia Quinn: Csókja megmondja

Már nagyon vártam Hyacinth könyvét – akinek a nevét még mindig nehezemre esik leírni. Amikor megtudtam, hogy Gareth Lady D. unokája, akkor ujjongtam egy sort, mert tuti, hogy sok szerepet fog kapni a könyvben. És kapott is, aminek nagyon örülök, mert az egyik kedvenc szereplőm, még ha néha kiállhatatlan is, de az olvasóknak nagyon szórakoztató egyéniség. Hyacinth tényleg hasonló kaliberű nőszemély, ami által őt is nagyon szeretem. Garethnél nem is lehetett volna jobb férfit férjül vennie. Nagyon tetszett a kincskeresés is, kíváncsi lettem volna mi történt a kincsekkel. Sajnos már csak Gregory története maradt, meg a második epilógusokat tartalmazó És boldogan éltek. Nem akarom, hogy vége legyen a sorozatnak, nagyon megszerettem a Bridgertonokat. De nyugtat a tudat, hogy még egy darabig lesz mit olvasnom Quinntől.

NightStar>!
Julia Quinn: Csókja megmondja

Hát kérem szépen, van olyan Julia Quinn könyv, amire én nem öt csillagot adnék? Ha létezik is ilyen, én még nem találkoztam vele. Egyrészt ahhoz, hogy a nüansznyi különbségeket szemléltetni lehessen, sokkal érzékenyebb skála kellene, mint a jelenlegi. Másrészt természetesen minden Quinn-könyv zseniális, így nem is adhatok öt csillagnál alább. :D

Hyacinth, a legkisebb Bridgerton már az előző részekben bebizonyította, hogy nem egyszerű eset: túl őszinte, túl magabiztos, túl nagyszájú, túl kíváncsi, legalábbis a hölgyektől elvárt mércéhez mérten. Már akkor kiderült, hogy férfi legyen a talpán, aki képes elviselni a különcségét és képes megzabolázni, valamint elismerni az értékeit. Ez a férfi pedig nem más, mint az apja által megtagadott Gareth St. Clair, akinek nincs senkije, senki, aki törődne vele, aki szeretné, kivéve egy személyt… Lady Danburyt, aki most nagymamaként mutatkozik be. Lady D már az előző részekben belopta magát a szívembe nyers őszinteségével, most pedig egy picit nagyobb adagot kaphatunk belőle.

Hyacinth és Gareth története megint egy hamisíthatatlan, édesen romantikus Quinn-sztori, habbal és cseresznyével a tetején.

Silverlight>!
Julia Quinn: Csókja megmondja

Egy nagyon szórakoztató könyv, amit az elejétől fogva élveztem. Szinte végig megnevettet. Persze ez nem csak a főszereplőknek, de a vicces mellékszereplőknek is köszönhető volt. Pl. Lady Danbury, az idős arisztokrata hölgy, akit mindenki igyekszik messziről elkerülni, pedig akik ismerik tudják, hogy milyen is valójában. Ő meg a botja rengeteg szórakoztató percet szerzett :) A Smythe-Smythe zeneestek is szórakoztatóak voltak, persze nekem egyet sem kellett végigülnöm :), nem úgy mint a szereplőknek. Szerintem azt tette egyedivé ezt a történetet, hogy igazán különleges szereplők jelentek meg benne. Hyancinth Bridgerton nem az a tipikus félénk, szerény, tartózkodó nebácsvirág. Szinte a "Lady"fiatalabb alteregója. Gareth pedig nem az a tipikus nőcsábász férfiú. Tökéletes páros. Élvezetes perceket tölthettem el ezzel az olvasmánnyal. Azt hiszem a Bridgerton család tartogat még meglepetéseket.

GABO, Budapest, 2011
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636894658 · Fordította: Bozai Ágota
anikho>!
Julia Quinn: Csókja megmondja

De hiányzott Quinn! Az elmúlt hónapban nem olvastam tőle, és ez most annyira jól esett! :)
Azt várná az ember, hogy ha elolvastuk már 6 testvér kalandját, akkor nem fogunk újat kapni. Pedig dehogynem! Hyacinth igazi személyiség, kiforrott karakter, aki sosem hazudtolja meg magát. Gareth pedig.. huh. nagyon jól sikerült férfi karakter! Mind szellemileg, külsőleg. A fiatalok egymásra találása izgalmas és nagyszerű volt. Lady D szintén bizonyított ebben a sztoriban is. :D
A cselekménybe belekerült konfliktusuk igaznak hatottak, és a megoldásukkal sem volt semmi problémám. Így kell ezt, nem kell feleslegesen drámázni.
Jöhet Gregory!

Scriptum>!
Julia Quinn: Csókja megmondja

Nagyon hiányoztak már a Bridgertonok!
Hyacinth már a többi részben is felkeltette az érdeklődésem, és remélni mertem, hogy különleges történetet szántak neki!Nem kellett csalódnom!Annyira izgalmas volt kettejük története, az a sok nyomozás, az éjjeli kalandok, a titkos napló!Minden várakozásomat felül múlta, és meg kell hagyni jobb férfit, mint Gareth St. Clair el sem tudtam volna képzelni mellé!Tökéletesek voltak egymásnak!

brigitta244>!
Julia Quinn: Csókja megmondja

Annyit, de annyit nevettem ezen a történeten. Úgy gondolom talán ez a sorozat legjobb része. Imádtam végig. Tudtam én, hogy Haycinth egy tökéletes főszereplő nő. Gareth pedig egy tökéletes hős. Nagyon szerettem az ő karakterét és megsajnáltam amit vele művelt az apja. A nagymamája pedig az egyik legaranyosabb szereplő volt végig. Sajnálom, hogy a többiek ebben a részben nem igazán voltak aktívak. Egyiküket másikukat egy-egy jelenet erejéig megjelentek vagy említés szintjén megjelentek a történetben, de másokról még ennyit sem tudhattunk meg. Gondolom majd a boldog befejezésben Gregory története után mindenkiről kapunk majd egy kis szösszenetet. Az epilogus viszont megmosolyogtatott. Vajon mikor jön rá Haycinth, hogy hol is vannak elrejtve spoiler

ladydark>!
Julia Quinn: Csókja megmondja

Érdekes, izgalmas és aranyos volt ez a rész.
Nagyon élveztem az olvasást, és várom Gregory történetét.

pöttyös>!
Julia Quinn: Csókja megmondja

Wow. Most nézem, hogy elvileg „nem olvastam” a Bridgerton család többi részét, pedig DE; miért nem jelöltem molyon? Vagy mi? Nem vagyok képben. :D
Aztán… Apám, sír a szívem (vagy szemem?), hogy már csak egy rész, és vége a sorozatnak… Még emlékszem, hogy az első részekben Hyacinth nagyon kicsi volt, aztán így megnőtt.
De az biztos, hogy halálra nevettem magam délelőtt, még a húgom meg is jegyezte, hogy milyen idegesítő vagyok. :D És Hyacinth annyira hasonlít rám. Már az első oldalaktól kezdve úgy olvastam ezt a könyvet, mintha valami útmutató lenne az élethez. Én jelenleg abban az állapotban leledzek, mint amikor Bridgerton anyuka rávilágított Hyacinthnek, hogy miért nem ment még eddig férjhez. De ha neki jár a boldog befejezés, nekem is fog. :D
A vége nagyon nem tetszett, már A soha határa sorozat második részénél is leírtam, hogy szerintem mennyire lelombozó az, amikor megöregíti a szereplőket a szerző, és 10-20 évvel későbbi jelenetben ábrázolja őket. Én szeretem fénykorukban megőrizni a főhősöket, amikor még minden szép és új és boldog; ahogy ebben a kettőben történt, már nem ilyen sajnos, de attól még 5 csillagos a regény.
Na és Az a vég, hát jól odacsaptam párszor a könyvet az ágyam támlájához, hű, de felidegesített spoiler.
Lady D-t nagyon szerettem, annyira remek karakter, és Gareth, wow. :D Nem áradozok, az előző értékelők megtették helyettem.
Az érettségi időszak olvasásmegvonós évét, pontosabban a nagy hajrát ezzel a darabbal törtem meg, és aaaannyira jól tettem!

Ja és így x perccel később még beszúrom, hogy az egyik kedvenc jelenetem a színdarabos volt, még egy másik JQ regényben nagyon megkedveltem Harrietet, és ő is hogy' megnőtt! , most is nagyot alakít pásztorlánykaként az unikornis és a birkák és VIII. Henrik mellett. :DDD
Ja és még azt is elmondanám így áradozva, hogy annyira remeknek tartom, hogy Julia Quinn összefuttatja a különböző sorozatai szálát a műveiben; van itt minden, mi szem-szájnak ingere: Smythe-Smith-zeneest, Plainsworth-színdarab, Miss Butterworth-könyvek spoiler, Lady D, egyszóval csupa móka és kacagás és boldogság. :D

Panna>!
Julia Quinn: Csókja megmondja

Imádtam…Azt hiszem ők a kedvenceim!!! Pedig nem gondoltam volna, de ez a nyomozosdi… :D És Gareth…oh…elakadt a szavam!!! :) Lady D. az egyik kedvenc szereplőm, nagyon bírom az öreglányt! :D

Quiconque>!

Tíz év telt el és megismerhetjük a hősnőt, aki sosem volt félénk, visszahúzódó virágszál. A helyszín az évente hagyományosan megrendezésre kerülő Smythe-Smith-zenedélután, körülbelül tíz perccel az előtt, hogy Mr. Mozart forogni kezdett sírjában.

Kapcsolódó szócikkek: Hyacinth Bridgerton
Quiconque>!

– Remek. Biztos vagyok benne, hogy Hyacinth is nagyon fog örülni a társaságának.
– Magamon kívül vagyok az örömtől – dünnyögte Hyacinth.
– Hyacinth! – utasította rendre Lady Bridgerton. Aztán Gareth felé fordult: – Nem gondolja komolyan.
Gareth a kisasszonyra nézett.
– Le vagyok sújtva.
– Mert magamon kívül vagyok, vagy azért, mert nem? – kérdezett vissza Hyacinth.

zia P>!

– Csodálatos nap ez a mai! – mormogta Anthony magában. – Igazán csodálatos nap! – Felnézett Garethre. – Nincsenek nővéreid vagy húgaid, ugye?
– Nincsenek – ismerte el Gareth.
– Nekem négy húgom van! – mondta Anthony, azzal egy hajtásra kiitta pohara tartalmának legalább háromnegyedét. – Négy! És most már egyik sem az én felelősségem. Kész. Teljesítettem a feladatomat. Férjhez adtam mindegyiket. – mondta, mintha bármelyik pillanatban táncra perdülne. – Szabad vagyok!

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Bridgerton vikomt · Gareth St. Clair
SzAngelika>!

(…) az a szomorú tény, hogy a férfiak többsége olyan, mint a birka. Oda gyűlnek, ahol már van más birka. A vezérürüt követik.

Kapcsolódó szócikkek: Gareth St. Clair
Quiconque>!

– […] az a szomorú tény, hogy a férfiak többsége olyan, mint a birka. Oda gyűlnek, ahol már van más birka. A vezérürüt követik. Jól értettem, hogy ön férjhez szeretne menni?
– Nem olyan emberhez, aki önt, mint vezérürüt követi – felelte Hyacinth.
[…]
– Erős kényszert érzek, hogy bégessek – felelte a férfi.

Kapcsolódó szócikkek: Gareth St. Clair · Hyacinth Bridgerton
SzAngelika>!

– Okos nő lehetett – mormogta. – Családom férfitagjai csökönyös idióták.
A kisasszony mosolygott. Kicsit.
– Önt is beleértve?
Számíthatott volna erre a megjegyzésre.
– Ezt képtelen volt kihagyni, ugye?

Quiconque>!

Hyacinth magában megjegyezte, talán célszerű lenne olyan férfit választania, akinek nem él az anyja.

Kapcsolódó szócikkek: Hyacinth Bridgerton
SzAngelika>!

(…) élvezte a látványt, hogy Gareth St. Clair álla leesik a csodálkozástól, aztán kínosnak találja a helyzetet és összeszorítja ajkát. Mint egy tátogó hal. Egy görög isten vonásait viselő hal, de akkor is csak hal.

– Hyacinth…
A kisasszony várakozón tekintett rá.
– Hyacinth – ismételte, ezúttal egy kicsit nagyobb meggyőződéssel. Mosolygott, tekintetük egymásba olvadt. – Hyacinth…
– Tudjuk, hogy hívják – szólt a nagymama irritált hangja.

Kapcsolódó szócikkek: Gareth St. Clair · Lady Danbury
Vivi_>!

– Nem tehetsz valamit, ami tökéletes, jobbá. Nyelvileg nem helyes. (…)
– Én is éppen erre gondoltam – mormogta. – A tökéletesség abszolút, ugye? Az ember nem lehet kissé egyedi, nem lehet tökéletesebb a tökéletesnél. De valahogy… te az vagy.
– Kissé egyedi?
Gareth mosolya szétáradt.
– A tökéletesnél tökéletesebb.

Bridgerton család sorozat · Összehasonlítás