Ami ​Londonban történt (Bevelstoke-trilógia 2.) 282 csillagozás

Híresztelések ​és pletykák…
London éltető ereje.

Amikor Olivia Bevelstoke-kal közlik, hogy az új szomszédja állítólag megölte a menyasszonyát, egyetlen percig sem hiszi el. De azért nem állja meg, hogy ne kémkedjen a férfi után, biztos, ami biztos. Lecövekel az ablakánál, a függöny takarásában, és csak figyel, és vár… és felfedez egy hihetetlenül érdekes embert, aki határozottan készül valamire.

Sir Harry Valentine a hadügyminisztérium egy unalmas részlegénél dolgozik, ahol a nemzetbiztonság szempontjából fontos dokumentumokat fordít. Bár ő nem kém, megkapta a szükséges kiképzést, így amikor egy gyönyörű szőke nő figyelni kezdi az ablakából, azonnal gyanút fog. És épp, amikor úgy dönt, hogy a lány nem több egy bosszantóan kotnyeles elsőbálozónál, megtudja, lehetséges, hogy Lady Oliviát eljegyzi egy orosz herceg, aki viszont, lehetséges, hogy összeesküvést sző Anglia ellen. Amikor pedig Harryt utasítják, hogy kémkedjen Olivia után, rádöbben, lehetséges, hogy… (tovább)

Eredeti mű: Julia Quinn: What Happens in London

Eredeti megjelenés éve: 2009

GABO, Budapest, 2012
398 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895839 · Fordította: Palásthy Ágnes

Olivia Bevelstoke · Sebastian Grey · Sir Harry Valentine · Alekszej Ivanovics Gomarovszkij herceg · Anne Buxton · Edward Valentine · Mary Cadogan · Winston Bevelstoke

Navi
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Miért csak 5 csillagot lehet rá adni??? Miért?
Imádtam minden sorát. Itt tényleg a szerelmen van a hangsúly. Nem egy kikényszerített vagy álházasság, ahol az egyik epekedik, a másik meg majd rájön, hogy ő is szeret.
Itt akkor hangzik el a lánykérés, amikor már bevallották egymásnak szerelmüket. és még hozzá milyen lánykérés?! Annyira édes és rájuk jellemző volt :)
Annyit mosolyogtam rajtuk. Azok a szócsaták vagy inkább csak szurka-piszkák, isteniek voltak. A krimi szál majdhogynem elhanyagolható, a végén volt pár oldal.
Nagyon szerettem őket, meg persze Sebastiant is, Mr. Kean :)

Ashriver
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Ez nem volt annyira izgalmas, mint az első rész, de azért jó volt. Volt benne romantika, sok nevetés, és szerelem. Ez olyan édes volt, de semmi több.

Elhaym
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Ez volt a 11. Julia Quinn regényem és eddig ez szerintem a legjobb. Miért?

Zseniálisabbnál zseniálisabb karakterek miatt.
Tele van meglepetéssel, izgalommal.
Ez a leghumorosabb történet, nem is tudom mikor nevettem ilyen sokat egy könyvön, nagyon rég.
Szerelmi szál is kiváló. Egyértelmű, hogy Harry és Olívia mikor szeret egymásba. A lánykérés meg… Rengeteg romantikus könyvet olvastam már, de ilyen variációval még nem találkoztam.

Julia Quinn nagyon tudja, hogy lehet klisé mentes romantikus könyvet írni. Aki egy jót akar szórakozni, aki könnyesre akarja nevetni magát, annak ez a legjobb választás.
Bővebben:

dreamborder
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Jaaaaaj!! Annyira, de annyira imádom Julia Quinnt! Most döbbentem rá, hogy már igazán hiányzott egy jó törtenelmi romantikus. Kell a lelki békémnek!
Hihetetlen, hogy az ő könyvei mennyire üdítően hatnak rám. Ma is csak azt vettem észre, hogy egész nap magamban vigyorgok és nevetek, mindegy éppen hol vagyok: buszon, villamoson vagy itthon.
Nem lehetett nem imádni a szereplőket! Olivia karaktere egyedi, igazán megkedveltem, ugyanúgy, mint Harry-t, aki szintén nagyon érdekes személyiség, nem az a „tipikus” hősszerelmes, aki már lassan elvárt ebben a műfajban. Hiába, Julia még soha nem okozott nekem csalódást. Szerettem a történetet úgy ahogy van. A kedvenc jeleneteim a csípős kis eszmecserék voltak, de a legjobban akkor nevettem, amikor Seb előadott egy jelenetet abból az idétlen könyvből. :) Nagyon jól szórakoztam és még az sem volt zavaró, hogy az első részt nem olvastam. Még több Julia Quinnt ide!

anikho P
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Újabb kedvenc, újra 5 csillag. :)

Olivia karaktere az előzőekben nekem kicsit sok volt, de ebben a történetben nagyon megkedveltem a lányt. Kíváncsi természetű, nem arról híres, hogy véka alá rejtse a véleményét, és amiben talán a legjobban hasonlítunk!: nem bírja elviselni az ostobaságot. Ezek azért pozitív tulajdonságok, akárhonnan nézzük is. Harry-t az elejétől fogva szerettem, biztos én is leskelődnék utána, hiszen az ilyen vonzó és rejtélyes férfiaknak nehéz ellenállni.

A szerelmi szál remek, az érzések itt is fokozatosan alakulnak ki, így a beteljesülés nagyon szép. Quinn-től ritka, hogy ily kevés pirulásban van része az olvasónak, de a humor, a nagyszerű szereplők és az utalások a Bridgerton-okra kárpótolnak ezért. :) Nem egyszer felnevettem olvasás közben, pl.: amikor Harry és Olivia megbeszélik, a lány miért figyelte a férfit az ablakból, Sebastian előadása valami eszméletlen volt, és már amikor megláttam, hogy a Miss Butterworth és az őrült báró itt is szerepel, kész voltam. :D ugye, Hyacinth is ezt a történetet olvassa fel minden kedden Lady D-nek, a Csókja megmondjában

Megkedveltem Winston is, meg is lepődtem, hogy a következő könyv nem az ő történetét meséli el, de ha jobban belegondolok, Sebastian szerelmi kalandjaira jobban kíváncsi vagyok :)

Orsi_olvas
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Egyértelműen a trilógia legjobb része, még úgy is, hogy a szereplőkkel meg kellett küzdenem.
Mind Olivia, mind Sir Harry Valentine karaktere távolabb áll tőlem mint mondjuk a következő rész Annabelje és Sebastianje de még így is azt kell mondjam Julia Quinn ismét zseniálisat alkotott!
A történet csavaros, fordulatos és váratlan.
És iszonyú okosan van felépítve, csodás íve van a történetnek: jó helyeken vannak a fordulatok, a tetőpont, semmit sem éreztem elnyújtottnak vagy épp túl rövidnek.
Bár Oliviától és Harrytől kicsit idegenkedtem, a saját személyes izlésemtől kissé távol állnak, de azt el kell ismernem, hogy nagyon jól működnek együtt. Remek kis szócsatáik, apró belső poénjaik és helyes kis rituáliéik voltak, tényleg remekül illenek egymáshoz, így végül én is megkedveltem őket.
A kis felolvasó esteket nagyon szerettem, illetve Sebastian előadását is ;)
Egy szó, mint száz remek szórakoztató olvasmány volt és a történelmi keret, no meg az elmaradhatatlan romatnika mellett kimondottan izgalmas cselekményt is kaptunk!
Jut eszembe: ez már az ötödik Julia Quinn-em és szerintem nem is fogom egyhamar abbahagyni!

Zsuzsanna_Makai
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Nagyon tetszett, nagyon jó volt, kedves, bájos, és szórakoztató. Sebastian volt a nagy kedvencem, és egyben a legszórakoztatóbb humorforrása is a könyvnek.
Igazából addig a pontig nem tetszett, amíg nem tisztázták egymás közt a leselkedést, mert nem volt jó, h két ennyire szerethető karakter utálja egymást. Aztán persze minden megváltozott.
A lánykérés pedig az eddigi olvasmányélményeim eddigi legkreatívabb lánykérése volt.

oldmoviegirl01 P
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Egy titokzatos, csokoládébarna szemű, jóképű idegen költözik a szomszédba, aki mindig sötét színű ruhákban jár. Hősnőnknek pedig, kíváncsi természet lévén felkelti az érdeklődését ez a bizonyos idegen, akiről mindenfélét pletykálnak. Úgy hangzik, mint egy mai ifjúsági regény? Talán… de ez egy igazi történelmi romantikus, amely Julia Quinn tolla (vagyis inkább billentyűzete) alól került ki, s mint ilyen nem nélkülözi a könnyed, üde hangvételt; a csipkelődő, évődő párbeszédeket; humoros jeleneteket; némi bonyodalmat, amelynek megoldásaként kedves párunk egymás karjaiban találja magát, és egy különleges lánykérésnek lehetünk tanúi.
Fontos szerephez jut itt még, két egymásra néző ablak, félrevont függönyök, egy giccses gótikus regény, egy balesettel végződő felolvasás, holmi repülő tárgyak. Mindezek mégis hogyan függnek össze? Tessék szépen elolvasni! :)

Julia Quinn: Ami Londonban történt

Először is leszögezném,hogy 5* csillag ide nagyon kevés minimum 10-legyen inkább 11- ;) Olivia már az elő könyvben is egy nagyon szimpatikus szereplő volt,itt pedig egyszerűen kedvenc lett. Imádtam a megnyilvánulásait és,hogy nem félt az elit szemébe vágni a dolgokat. :D Az elejétől kezdve lekötött és kémkedős részen pedig könnyeztem a röhögéstől(oké,nem csak ott). Összegezve Julia Quinn most sem okozott csalódást,(ezen már meg sem lepődök). Az írónő képtelen hibázni. :))

Panna P
Julia Quinn: Ami Londonban történt

Most erre mit mondhatnék?! Julia Quinn…Imádom!!!
Jó történet,jó karakterek, jó befejezés…Az ablakos jelenetről ne is beszéljünk! :)

Orsi_olvas

Az élet szép. Nagyon szép. Sőt olyan tökéletes és mesés, mint még soha.

323. oldal, 20.fejezet

rebeka_kovács

Miss Butterworth és az őrült báró. Kiváló választás – jegyezte meg Sebastian elismerően.
– Ön olvasta ezt? – kérdezte Alekszej.
– Nem olyan jó, mint a Miss Davenport és a sötét márki, természetesen, de fényévekkel jobb, mint a Miss Sainsbury és a titokzatos őrnagy.
Harrynek elállt a szava.
– Most éppen a Miss Truesdale és a néma úriembert olvasom.
– Néma? – nyögte ki Harry.
– Határozottan feltűnő a párbeszédek hiánya – erősítette meg Sebastian.

Oliviához fordult.
– Jól van? – A szíve még mindig őrült módra kalapált a rémülettől, hogy a lánynak talán valami baja esett. – Hallottam egy női sikolyt.
– Ó, az biztosan én voltam – szólalt meg Sebastian.

otaksa

A lány fölényesen emelte magasba a Miss Butterworth-t.
– Nálam van a könyv.
– Dobja át – szólalt meg váratlanul Harry.
– Mi van?
Harry lekászálódott az ablakpárkányról, és felsőtestével kihajolt az ablakon.
– Dobja le.
A lány kétkedően kérdezte: – El tudja kapni?
Harry kihívóan mondta: – Ha ön ide tudja dobni, én el tudom kapni.
– Ó, én jól tudok dobni – válaszolt a lány, láthatóan megsértődve.
Harry elvigyorodott.
– Még sosem találkoztam olyan lánnyal, aki tudott volna.
Erre Olivia hozzávágta, és Harry csak a harctéren edzett gyors reflexeinek köszönhette, hogy képes volt úgy helyezkedni, hogy elkapja.
De elkapta. Hála az égnek. Nem élte volna túl, ha nem sikerül neki.
– Legközelebb finomabban dobja – zsémbelt.
– Az nem volna ilyen mulatságos.
Félre a Rómeó és Júliával. Ez sokkal inkább A makrancos hölgy, gondolta Harry.

Leonine

Sőt talán még integethetne is, mivel tudta, hogy a férfi tudja, hogy ő tudja, hogy meglátta őt.
Kis szünetet tartott, míg még egyszer átfutotta, megfelelő számú tudta volt-e az előző gondolatban.

Kapcsolódó szócikkek: Olivia Bevelstoke
_Enii_ P

– Most éppen a Miss Truesdale és a néma úriembert olvasom.
– Néma? – nyögte ki Harry.
– Határozottan feltűnő a párbeszédek hiánya – erősítette meg Sebastian.

Kapcsolódó szócikkek: Sebastian Grey · Sir Harry Valentine
Vivi_

– De még mindig nem nézel rám.
(…) – Épp elégszer láttalak.
– De én mindig rendkívül kellemes látványt nyújtok. Sokat veszít, aki nem néz rám – mondta Sebastian édeskés mosollyal.

Kapcsolódó szócikkek: Sebastian Grey · Sir Harry Valentine
Miah

Oliviához fordult.
– Ó, az biztosan én voltam – szólalt meg Sebastian.
Harry hitetlenségbe dermedt arccal nézett le az unokatestvérére.
– Te adtad ki azt a hangot?
Fájt – vágott vissza Sebastian.

Bevelstoke-trilógia sorozat · Összehasonlítás