A ​másik Miss Bridgerton (Rokesby család 3.) 29 csillagozás

Julia Quinn: A másik Miss Bridgerton

A ​lány rossz helyen volt…
A rendkívül független és kalandvágyó Poppy Bridgerton csak annak hajlandó nyújtani a kezét, aki felettébb intelligens, és érdeklődési köre legalább oly széles, mint az övé. Sajnálatos módon a londoni szezon egyetlen ifja sem felel meg ezeknek a követelményeknek. Mialatt Poppy egy dorseti barátnőjénél vendégeskedik, a parton sétálva kellemes meglepetésként éri, hogy csempésztanyát fedez fel az egyik barlangban. De örömét hamarosan riadalom váltja fel, amikor két kalóz elrabolja, egy hajó fedélzetére hurcolja, és megkötözve, száját betömve a kapitány ágyán hagyják…

A férfi rosszkor talál rá…
Andrew James Rokesby kapitány, a vakmerő kalóz valójában létfontosságú cikkeket és dokumentumokat szállít a brit kormánynak. Most is vitorlát készül bontani, hogy a dagálykor Portugália partjai felé induljon, amikor döbbenten látja, hogy a kabinjában egy nő várja. Biztosan csak a képzelete játszik vele! De nem, a nő nagyon is valóságos –, s mivel a… (tovább)

Eredeti mű: Julia Quinn: The Other Miss Bridgerton

Eredeti megjelenés éve: 2018

GABO, Budapest, 2019
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634068426 · Fordította: Tóth Gizella

Andrew James Edwin Rokesby · Miss Poppy Bridgerton

tigi5 IP
Julia Quinn: A másik Miss Bridgerton

Még mindig azt mondom, hogy a három Rokesby közül ez a legjobb. Szerencsés vagyok. :)

Queen001
Julia Quinn: A másik Miss Bridgerton

– Könyvet azért kell olvasni, mert megszólít valamit a szívünkben – mondta Andrew olyan szenvedéllyel, amely meghazudtolta a tényt, hogy sohasem gondolt erre, legalábbis így nem.

Ez könyv az én szívemben biztos megszólított valamit.:3
Imádtam, egyszerűen imádtam. Julia Quinn nem tud rosszat írni, ezt már nem egyszer bebizonyította.
Emlékszem, az első történelmi romantikusomra, még tőle olvastam anno, és ő szeretette meg velem ezt a műfajt, azóta is töretlen a lelkesedésem.
És most is hozta a elvártat. Aranyos, bájos, romantikus történet volt egy kis kalanddal fűszerezve. Tetszett az újítás, a kalózhajós események és a portugáliai „kirándulás”. A történet egy pillanatra sem laposodott el, szinte végig mosolyognom kellett.
A két főszereplő nagyon szerethető volt. Andrew már az első kötetben felkeltette a figyelmem, aki akkor egy igazi csibésznek tűnt, hasonlóan a Bridgerton fiúkhoz. Örülök, hogy itt mélyebben megismerhettük a gondolatait, a vágyait, az álmait, hogy milyen mélyen tud érezni, és milyen erős a jelleme.
Poppyt is nagyon megszerettem. Az utóbbi időben valahogy a női főszereplők nem mindig, és nem is igazán lettek a szívem csücskei, de Poppy karaktere más volt. Üdítő szereplője volt a történetnek. Egy okos, intelligens lány, aki folyton elmerül a gondolataiban, kíváncsi a világra, és akinek töretlen a lelkesedése a legapróbb részletek iránt is. Bátor, erős akaratú fiatal hölgy, ugyanakkor ott van benne egyfajta szeleburdiság. Ez tette számomra nagyon szimpatikus szereplővé. Könnyen tudtam azonosulni vele.
Örültem, hogy ha csak egy kicsit is, de a Rokesby és a Bridgerton família tagjai is a történet részévé váltak.
És hát a lezárás, egyszerűen tökéletes, megható, és annyira aranyos. Lehet, hogy túlontúl elfogult vagyok, de nekem most ez nagy kedvenc lett. Csak még sok ilyet kérek!:D

Kathreen
Julia Quinn: A másik Miss Bridgerton

Szeretem Julia Quinn-t, de ez most nem lesz kedvenc. Nagyon untam bizonyos részeket, olyan kis semmi volt.

_Vic_
Julia Quinn: A másik Miss Bridgerton

Az utóbbi időben valahogy nem jöttek be az írónő könyvei, de ezzel a kötettel visszatértek a régi szép emlékek, amikor alig tudtam letenni a Bridgerton család történeteit (legalábbis a sorozat elejét). Nagyon bejött az újítás, hogy a kastélyparkok és báltermek helyett ezúttal egy kalózhajón zajlanak az események. Megfelelő mennyiségű volt az akció, a romantika és persze a vicces csipkelődések a főhősök között, amit imádok.
Egy délután-este alatt kiolvastam és nagyon jól esett :)

Elisabeth_Montagu
Julia Quinn: A másik Miss Bridgerton

Imádtam a Bridgerton sorozatot, és a Rokesby-t is imádom! Viszont a Bridgerton család legfiatalabb tagjairól szóló könyvek már nem hoztak annyira lázba. Ahogy haladtunk a testvérek történeteivel úgy vált számomra egyre „kiszámíthatóbbá” (lehet nem ez a legmegfelelőbb kifejezés) a sztori.
A Rokesby családdal az írónő visszatalált ahhoz a stílushoz, melyet annyira szeretek. Megfelelő arányú izgalom és romantika. Meg persze az elengedhetetlenül fontos (szimpatikus) főhősök.
Az eddigi kötetekből nekem határozottan ez a kedvencem! A borítót viszont valaki magyarázza meg, mert nem értem, hogy egy Bridgerton lányról szóló könyv borítójára hogyan tehettek egy szőke leányzót…

barbeque

Imádtam *-*
Szerintem a Rokesby sorozat lett az új kedvencem! <3
Az írónő hozta a többi könyv hangulatát. Az elmaradhatatlan szellemes megjegyzéseken jókat nevettem. A befejezés… ahhh imádtam <3
Egyedül a borítója nem tetszik a könyvnek. Poppy se nem szőke, se nem kékszemű. Bridgerton, a szép barna hajjal és tengerzöld szemével. Tökéletes karakter Andrewhoz.

MasterB

Nagyon élveztem!
Nem azt mondom, számomra még mindig George és Billie története a nyerő, valahogy George jobban belopózott a szívembe, és sokkal inkább az „esetem”, mint Edward vagy Andrew.
De nagyon, nagyon tetszett az újabb Rokesby-Bridgerton páros!
Poppy nagyon kedvelhető, humoros és igazi belevaló hölgy, igazi Bridgerton.
Andrew pedig…. hát ő az előző részekben is bebizonyította már, hogy igazi sármőr.
Muszáj 5 pontot adnom, mert minden Julia Quinn könyv fantasztikus!
Mindazonáltal nagyon de nagyon várom a negyedik részt!! Nicholas és Georgana történetét. Egy újabb Rokesby-Bridgerton páros.♥

alexandra15
Julia Quinn: A másik Miss Bridgerton

Nagyon tetszett a történet, mindkét szereplő nagyon szerethető. Nem csalódtam most sem az írónőben.

prinszepsz
Julia Quinn: A másik Miss Bridgerton

Nem hiába imádom a Julia Quinn könyveket! Ez a könyv is hozta számomra a színvonalat. Szórakoztató, romantikus, szerethető páros. Igazán ki tudott kapcsolni egy fárasztó nap után is.

Chibi

– Könyvet azért kell olvasni, mert megszólít valamit a szívünkben.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Caledonia_Valley P

– Van olyan, amitől fél? – kérdezte végül.
A kapitány megrágta, majd lenyelte a falatot.
– Hát, a pókokat nem túlzottan kedvelem.

Caledonia_Valley P

– Miss Bridgerton – húzta a szót a kapitány –, miért fixíroz egy meztelen férfit?
– Nem meztelen – vágott vissza Poppy.
Rögtön rájött persze, hogy jobb lett volna a kérdés másik felét tagadnia.
James kapitány mosolygott. Szélesen.
– Szóval valóban őt bámulja.
– Senkit sem bámulok.
– Igazán szép példánya a férfinemnek – ismerte el a kapitány az állát simogatva.
– Hagyja abba!
– Roppant izmos.
Poppy elvörösödött.
– Értem már – mondta a kapitány látható élvezettel. – Ő José.
– Fogalmam sincs, miről beszél – motyogta Poppy.
– Jól választott, Miss Bridgerton. Dolgos embernek tűnik.
Poppy legszívesebben ott helyben meghalt volna.

Caledonia_Valley P

A férfi olyasvalakivé változtatta, akit nem ismert… de csak néha, és ez volt a legzavarbaejtőbb az egészben. Időnként pontosan az a Poppy Bridgerton volt, akinek ismerte magát, gyors és szellemes a válaszadásban. Máskor viszont… amikor azzal a lusta pillantással fordult felé, vagy amikor olyan közel lépett hozzá, hogy a levegő felforrósodott közöttük… Poppynak elállt a lélegzete. Elvesztette a fejét.
Elvesztette önmagát.

Caledonia_Valley P

Ez volt a legkönnyedebb csók a csókok történetében.
Egyenesen Andrew szívébe hatolt.

Kapcsolódó szócikkek: Andrew James Edwin Rokesby
Caledonia_Valley P

– Poppy! – üvöltötte a férfi.

– Poppy!
Közeledik. Hallotta, hogy a férfi megbotlik, aztán csörömpölés zaja kélt, amelyet egy A francba! követett.
Poppy majdnem felnevetett. Talán kicsit elmosolyodott.

– Hát itt vagy – morogta Andrew a másik ajtóból. – Jézusom, Poppy, megállnál egy pillanatra?
Poppy, kezét az ajtón nyugtatva, megállt.
– Sántítasz?
– Azt hiszem, eltörtem az anyám kedvenc vázáját.

Caledonia_Valley P

– Ha valóban illene hozzám – mondta enyhe gúnnyal a hangjában –, a legkevésbé sem zavarná a szójátékom.
Poppy leült, és a vajért nyúlt.
– Általában nem szoktam olyan dolgokkal tréfálkozni, amelyek az életemet és az erényemet érintik, James kapitány.
– Bölcs szabály – ismerte el a férfi hátradőlve –, de nem hiszem, hogy ez engem korlátozna.
Poppy felvette a kést, és elgondolkodva fürkészte a férfit.
– Nem elég éles, hogy kárt tegyen bennem – mosolygott rá a kapitány.
– Valóban nem – sóhajtotta Poppy, és a kést belenyomta a vajba. – Milyen kár!

krisztin1 P

– A bölcs férfi sohasem vitatkozik, ha eléri, amit akar.

Caledonia_Valley P

– Bánjon jól az emberekkel, és viszonzásul ők is jól fognak bánni önnel.

Kapcsolódó szócikkek: Andrew James Edwin Rokesby