A ​vad skót (A vad skót 1.) 85 csillagozás

Julia London: A vad skót

Arran McKenzie első látásra beleszeret a vörös hajú, zöld szemű Margot Armstrongba. A luxusban született és nevelkedett angol nemeskisasszony azonban képtelen beilleszkedni a skót klánfő barbár világába, így pár hónappal az elrendezett esküvő után elhagyja a férjét, és igyekszik mindent elfelejteni – leszámítva azokat a pillanatokat, amelyeket a vad Arran szenvedélyes ölelésében töltött.
Három évvel később azonban kénytelen visszatérni a férjéhez a Skót-felföldre, hogy kiderítse, milyen szerepet játszik a férfi egy Anglia elleni, feltételezett árulásban, mielőtt a gyanú a nő családjára terelődne. Vajon melyikük kerül ki győztesen a kémkedés és a csábítás szövevényes játékából? És sikerül-e túllépniük a félreértéseken és a megbántottságon, hogy beengedjék szívükbe a szerelmet?

Eredeti megjelenés éve: 2016

376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634523123 · Fordította: Gieler Gyöngyi
376 oldal · ISBN: 9789634523390 · Fordította: Gieler Gyöngyi

Mrs_Curran_Lennart P>!
Julia London: A vad skót

Külföldön elég népszerű az írónő és örültem, hogy itthon is kiadják. Én kis naiv azt hittem, hogy egy második Julie Garwood érkezik. Hát nem. Olvastam már jobb történeteket anno az Arany Széphistória kiadásában. Egyszerűen nem tudtam megkedvelni a főszereplőket. Margot buta és elkényeztetett , Arran pedig nem tudja, hogy mit kell csinálni egy feleséggel. A hálószobán kívül. Ez persze a visszaemlékezésekből derül ki, mert most, három év különélés után Margot visszatér kémkedni. Én sem bíztam volna benne.
Egyszer olvasós egyszerű kis történet.

Julia London: A vad skót

Senkit ne rémítsen meg a gyengécske értékelés, mert egy nagyon jó kis regény ez, csak az elején kell túllendülni.

Tavasszal kezdtem ebbe a regénybe bele, de annyira nem tetszett az eleje, hogy kb. 30 oldal után abbahagytam. Egy kihívás miatt újra a kezembe vettem és hálát mondok érte, mert igazán megérte.

Nehezen indul be a cselekmény, Margot az elején nagyon kis butácska.
Kicsit olyan érzésem is volt, mintha az írónő stílusa is megjavult volna, ahogy a cselekmény begyorsult.

Arran már megint egy szinte tökéletes felföldi férfi. ♥

Fordulatossá vált a cselekmény és a nagy előnye, hogy nem is teljesen kiszámítható, én kicsit másra számítottam, mint ami a végkifejlet lett.

Margot személyiségfejlődése igazán példaértékű.

Aki szereti a skótokat és a Felföldet az olvassa bátran. ♥

Trice29 P>!
Julia London: A vad skót

Nem vagyok lenyűgözve. Imádom a skót történelmi romantikus könyveket, így valószínűleg akaratlanul is nagyok az elvárásaim. Maga a történet tetszett, a tálalás már jóval kevésbé. A fogalmazás, szóhasználat miatt nálam nem ütöttek az érzelmek, valahogy langyos maradt az egész.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A vad skót 1

Gyönyörű borító, színvonalas tartalom
Hogy miért nem lett kedvenc, mert nem szimpatizáltam a női főszereplővel. Egy elkényeztetett angol lányka volt, aki semmiféle erőfeszítést nem tett, hogy az elrendezett házasságából, megpróbálja kihozni a legtöbbet. Meg sem próbált beilleszkedni a skót klán világába, úgy gondolta, hogy egyszál maga rájuk erőltetheti az angol szokásokat és megváltoztathatja annyi ember életét. De mint tudjuk egy fecske nem csinál nyarat. Aztán pár hónap után egyszerűen elhagyta délceg férjét és visszaszaladt apucihoz és 3 évig ott élte felszínes világát. Apuci meg hagyta és dróton rángatta. Visszaküldte a férjéhez azzal a céllal, hogy elveszejtse, és így megszerezze annak vagyonát. Ráadásul a buta liba még csak nem is sejtette apja ármányos tervét.
Nem mondom végül egész más lett a végkifejlet, de ettől nem lett számomra szimpatikusabb az asszony.
A skót klánvezér férj, Arran viszont belopta magát a szívembe, egy talpig becsületes férfi volt, aki ráadásul imádta az asszonyt és rengeteget szenvedett a hiánya miatt.
A történet rettentően izgalmas volt, tele árulással, mindezt vagyonért, kapzsi szándékkal, de bővelkedett szerelemben is, fülledt erotikával fűszerezve.
De akkor sem bírtam ezt a nőt, Arran sokkal jobb asszonyt érdemelt volna.

B_Kittina P>!
Julia London: A vad skót

Nagyon gondolkoztam azon, hogy 3,5 csillag legyen a vége vagy 3, de maradtam az előzőnél inkább.
A történet jó lett volna,
*ha Margot nem hisztis gyerekként viselkedett volna VÉGIG spoiler a történetben,
* ha Arran nem lett volna ekkora #&%@, és tudta volna, hogy miként kellene beszélni egy nővel, főleg, ha az történetesen a felesége…
Pedig adott volt egy jó alapanyag off: Skócia, húzatos kastély a mogorva urával. Többet is ki lehetett volna hozni belőle.
off

Ani249 >!
Julia London: A vad skót

Olvastam már ettől jobb történelmi romantikus regényt is. Nem volt rossz, de nem is kiemelkedő. Nagy szerepet kapott a könyvben a skót és angol viszály. Margot egy elkényeztetett angol úrikisasszony, aki túl fiatal és éretlen a házassághoz, ami meg is mutatkozik. Az elején nem volt szimpatikus a viselkedése, de 3 év után már egészen más nőként tér vissza. Arran egy skót klánvezérhez képest kicsit lágyra sikerült. A vége lehetett volna egy részletesebb, mert kicsit összecsapottnak éreztem.

zöldelefánt>!
Julia London: A vad skót

Azt reméltem kicsit vadabb lesz ez a skót. De sajnos nem. :/
Margot nagyon nem lopta be magát a szívembe Ahogy a végén ő is belátta, egy elkényeztetett hisztis leány volt. Csak az a baj, hogy nem csak három évvel ezelőtt, hanem sokszor most is.
A történet nem volt rossz. Bár sokat elvett az az élvezhetőségéből, hogy túl sokszor ismételten ugyanazt. Hogy elhagyta Margot Arran-t, hogy ez egy érdekes házasság stb. :/ Kicsit untam.
Néha már izgalmasabb volt az, hogy Jock és Nell egymásra talál-e. Mert persze sejthető volt. :)

Dixy05>!
Julia London: A vad skót

Szépséges borító, skót férfiak, elrendezett házasság? Ide nekem. Aztán jött a fekete leves. Eleinte annyira unalmas volt az egész történet, hogy nem voltam képes napi egy fejezetnél többön átküzdeni magam. Ritkán szoktam könyvvel szenvedni, de ez most nagyon feladta a leckét. Szerencsére van az a rossz szokásom, hogy ha elkezdek egy történetet, akkor be is fejezem. Mindig megadom az esélyt, hátha a végére valami jó kerekedik ki a sztoriból. Tényleg nagyon nehezen indultak be az események, de aztán csak megérkezett a fordulópont. Ahogyan a házastársak fokozatosan visszataláltak egymáshoz, úgy lett számomra is egyre szerethetőbb és érdekesebb a történet. Egyik főhős sem volt makulátlan, nem lehetett mutogatni melyikük miatt nem sikerült elsőre a házasság. Azonban amikor sikerült végre igazán közel kerülniük egymáshoz, akkor már viszonylag gyorsan rájöttek arra, hogy nekik bizony egymás mellett van a helyük. Zárszóként azt kell mondjam, megérte megküzdeni a történettel, mert a végére egy gyönyörű befejezést kerekített az írónő. Egyelőre még nem tudom elolvasom-e a következő részeket, de elképzelhetőnek tartom.

376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634523123 · Fordította: Gieler Gyöngyi
Kathreen>!
Julia London: A vad skót

Kicsit olyan volt, mintha Garwood-ot olvastam volna. Margot néha elég éretlenül viselkedett, de végül is érthető volt, hogy kiszakítva lenne a megszokottból, nem volt olyan egyszerű feldolgozni.

sahi P>!
Julia London: A vad skót

Nem volt valami nagy szám. Maga a történet nem lett volna rossz, de Margot sehogy sem tudott hozzám közel kerülni. Egyszerűen nem tudtam igazán megkedvelni és valahogy nehezen értettem meg azt is, Arran mit imádott benne annyira. Pedig nagyon szeretem a Skóciában játszódó könyveket. A fiamtól kaptam karácsonyra, ezért adok egy esélyt a második résznek is.

Niki_néni_olvas P>!

Milyen butácska, romantikus gondolatok élnek a lányok fejében, amikor még nem igazán érett nők…!

Niki_néni_olvas P>!

De egyvalamiben biztos vagyok: ha most velem jössz, mindenem a tiéd. Tisztelni és szeretni foglak életem végéig, akár velem tartasz, akár nem. A tiéd a döntés.

Niki_néni_olvas P>!

Attól a pillanattól kezdve, hogy megesküdtem Isten és a királynő színe előtt, hogy a feleségem leszel, te lettél a világom kezdete és vége, és ez mindig is így marad.

zöldelefánt>!

– Ez is szép – mondta újból.
Margot bosszúsan felsóhajtott.
– Hát nem segítesz? Fogalmam sincs, mit vegyek fel. Melyik áll a legjobban? És kérlek, az ég szerelmére, ne mondd azt, hogy mind szép!
– Akkor mit akarsz, mit mondjak? – kérdezte zavarodottan Arran. – Mindegyik… bòidheach.
Margot csak pislogott a nagy zöld szemével.
– Nem tudom, ez mit jelent.
– Azt, hogy szép – felelte tehetetlenül Arran.

A vad skót sorozat · Összehasonlítás