Hallgass ​a gyermekedre! 1 csillagozás

A boldog gyermek nevelésének 12 útja
Julia Godoy – Diana Loomans: Hallgass a gyermekedre!

Mi ​az, amit minden gyerek tudatni akar a szüleivel? Mire van szüksége minden gyereknek a növekedése során ahhoz, hogy kiteljesedett felnőtt váljon belőle? Fontos kérdések. A legtöbb szülőben mély vágy van arra, hogy a legjobbat nyújtsa a gyerekeinek, ám a gyerekek nem hoznak magukkal felhasználói kézikönyvet. Nem olyanok, mint a testvéreik, a szomszéd gyerekek, a filmek hősei. Különböznek, de mégis vannak eszközök és módszerek, melyek segítenek abban, hogy a nevelés egy örömteli és pozitív folyamat legyen. A szerzők, anya és lánya, ötleteket és gyakorlatokat ajánlanak a különböző életkorú gyermekekhez. Segítenek arra figyelni, mi a legfontosabb és legeredményesebb a szülő-gyerek kapcsolatban, mi a minőségi idő, hogyan őrizhetjük meg optimizmusunkat, miközben kölcsönös, feltétel nélküli szeretettel és tisztelettel töltjük meg ezt a kapcsolatot. Ahogy a világhírű orvos, dr. Bernie Siegel fogalmaz az ajánlójában: „Hát hallgass a gyermekedre, és gyógyítsd meg a családodat. Ha egy… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2012

tschilla>!
Julia Godoy – Diana Loomans: Hallgass a gyermekedre!

Julia Godoy – Diana Loomans: Hallgass a gyermekedre! A boldog gyermek nevelésének 12 útja

A könyv középpontjában a szülő áll, arról szól, hogyan viselkedjünk, mit csináljunk, hogy nekünk, és ezáltal a gyereknek is jó legyen, hogyan mutassunk jó példát. Legyünk optimisták, mosolyogjunk sokat, mindig tanuljunk valami újat, legyünk becsületesek, segítsünk másokon, stb. Szóval igazából semmi újat nem mondanak a szerzők, mint amit magunktól is tudunk elméletben, a jó tanács viszont önmagában nesze semmi, fogd meg jól lenne, de tippeket, technikákat is leírnak, segítségnek. Meg eleve az tetszett, hogy átláthatóan, pontokba szedve le van minden írva.
Elég sok ember személyes kis történetét is leírják az egyes pontoknál, némelyik kifejezetten megható, viszont soknál nekem az volt az érzésem, hogy ez a sztori akkora kamu, mint a ház, pusztán azért találták ki, hogy ezzel is magukat igazolják. Merthogy most ebben a pontban mi azt tanácsoljuk, hogy legyén becsületes, na képzeld, volt egy szegény ember, sok gyerekkel, az egyik gyereke talált egy drágaköves karkötőt, eladhatták volna, de ők mégis megkeresték a tulajt. Egyrészt példát mutatott az apa a gyerekeknek, másrészt kiderült, hogy egy öreg néni karkötőjét találták meg, aki végül némi jutalmat is adott nekik, és ezután még az életük is jóra fordult, és happy end…. Úgy érzem, történetből kevesebb is elég lett volna, bár akkor meg talán túl rövid lett volna a könyv.
Összességében érdemes volt elolvasni, és tudok is belőle meríteni ezt-azt. Egyszeri olvasásra jó szívvel ajánlom másnak is. Nem világmegváltó, de én már azt is értékelem, ha egy gyereknevelésről szóló könyv nem bosszantó és okoskodó. Amit még utálok az ilyen könyvekben, hogy ha ijesztgetnek, mindenféle rémképeket festenek, hogy mennyire tönkre teszed a gyereked, ha csak egyszer nem érsz oda 5 másodpercen belül, mikor éjszaka felsírt…Nos hát ebben a könyvben is van egy nagyon enyhe ijesztgetős vonal, de azért még viselhető volt.