Zog ​és a repülő doktorok (Zog 2.) 83 csillagozás

Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

A legújabb kötetben Zog is doktor lett: Gyöngy királylánnyal és Linkóczy Lovaggal hármasban mindenkit meggyógyítanak, legyen az leégett hátú sellő, sérült egyszarvú vagy éppen náthás oroszlán. Gyöngy király nagybátyja viszont útjába áll a csapatnak, amikor rabul ejti Gyöngyöt, akinek szerinte királylányhoz méltóan kellene viselkedni. Még szerencse, hogy a balga királyt egy ismeretlen kór támadja meg, amin csak a doktor csapat segíthet. Így lesz Gyöngyből mimóza királylány helyett jogosan elismert orvos.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Pagony, Budapest, 2017
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102731 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Honey_Fly P>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

Egy hangyányit kevésbé vicces, mint az eddigi Julia Donaldson könyvek de továbbra is kedvenc és akárhányszor újraolvasós.

Nyctea P>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

El tudom mondani fejből az egészet. Kell ennél részletesebb értékelés? :)
Hasonlóan aranyos és vicces, mint az első része. Marcikámnak talán még annál is jobban tetszik.

FélszipókásŐsmoly >!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

„Dirr-durr, piff-paff-puff, lássuk, mi az ábra!”

Zog és a Medikopter 117 csapata megmenti a meselényeket elfajzottságaiktól. Levágják az egyszarvún nőtt ráadás szarvat, bekenik a napon leégett sellőt meg hasonlók. A színezés nagyon szép szerintem végig, az ábrázolás ugyanolyan, mint az első részben. Drámai fordulatot a lány bigott rokonai hoznak: erőszakkal visszakényszerítik őt a hagyományos szerepébe ("Királylányból nem lesz doktor!"), amiben aztán csak szenved. De végül újabb fordulat adódik, amikor is bizonyíthatja, hogy méltó a szerepváltásra.

Inkább a Jóságos Nagylány itt a főhős, Zog csak mellékszereplő, aki bénázva, esetlenül, de kisegíti a tehetséges barátját, ahol csak tudja. Tetszett a végén az egész mesén átívelő küldetés és hogy bevonták a többi szereplőt a megoldásba.

gab001 P>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

Az első részt ugyan nem olvastam, de nem éreztem ennek hiányát. Megismerhetjük Zogot, a sárkányt és a vele utazó Gyöngy királylányt és Linkóczy Lovagot, akik nem mellékesen doktotrok és mindenkin segítenek. Egy királylánytól azonban nem ezt várják. Ez a verses mese szerencsére nyújt megoldást is. A rajzok pedig önmagukban is találóak. Nekem tetszett.

Etike P>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

A másfél éves kedvenc könyve. Eddig is mondta, hogy „olvassunk Zog a sárkányt”, de most már a „jepüjő doktojok” kell.
A csigamászat remek szó.

Vaklarma P>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

Igazából nem tudom hogy ez jobb-e, vagy a másik Zog, nekünk mindkettő nagyon tetszett! Aranyos, humoros, nagyon jók a rajzok, és ülnek a nyelvi poénok. Külön dicséret a fordítónak! És éljenek a hercegnőcskék, akikből simán lehet doktor!

dianna76 P>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

Nem túl régi az ismeretségem Julia Donaldsonnal, és belopta magát a szívembe a kedves és humoros gyermekkönyveivel. Ezúttal azonban éreztem némi erőltetettséget a történetben, és a szöveg rímbe tételében is. Volt egy kis jó tett helyébe jót várj! hangulata a történetnek. Ezen fölül eszembe jutott róla A só című népmese. Ahogy ott nem értékeli a sóhoz hasonlított szeretetet a király, itt nem értékeli az orvoslást. Végül mindkettő mesében kiderül, hogy mily nélkülözhetetlen dolgok, mind a só, mind az orvoslás. Ami tetszett, az a segítségnyújtásra tanítás.

imma P>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

Szerintem még az eredetinél is jobb, príma fordítás, sokat nevettem.

Sicc>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

Igaz, hogy olyan „még egy bőr lehúzása a történetről” szaga van, de nem lehet nem szeretni!:D

Tíci>!
Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok

Beirattam a majdnemkétévest (is) a könyvtárba, mert nem lehet annyi könyvet venni, amennyi neki kellene. De ez még neki nehéz: „nem jó”. Viszont muszáj volt kihozni magamnak, hogy megnézzem, megvegyük-e és igen, kell. Vicces, cuki, és még a rímek sem borzasztóak, sőt van ami kifejezetten jól sikerült. A sztoriért meg odáig vagyok. Végre egy királylány, aki csinál is valamit :D A rajzokra sem lehet panasz!

TiszlaviczMarcsi IP>!

– Ez a narancssárga láz lesz!
S megnézte a könyvben.
"Egyszarvúszarv kell reszelve, és oroszlánnyálka,
Sellőpikkely, csigamászat, mindez sajtba mártva."

TiszlaviczMarcsi IP>!

Zog remekül repül, csak a
Leszállásban béna,
De ha észnél van mindenki,
Akkor nincs probléma.