Zog, ​a sárkány (Zog 1.) 89 csillagozás

Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Zog kedves, szorgos, barátságos iskolás sárkány (a mi Süsünk távoli rokona is lehetne), aki szeretne mindenben a legjobb lenni – mégis, mindig minden balul sül el. Bereked, ha kiabálni kell, nekimegy a fának, amikor repülni tanulnak, meggyullad a szárnya, ha tüzet kell hányni. Mi lesz így Zoggal? Hogy lesz övé az aranyérem?
Julia Donaldson és Axel Scheffler legújabb meséjét ismét Papp Gábor Zsigmond remek fordításában olvashatjuk.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Pagony, Budapest, 2017
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103073 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2014
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155291500 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Lynn
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Cukik a szerzoparos konyvei es nagyon jok a magyar verziok. De! en azt hiszem, az eddig olvasott konyveik alapjan, hogy Zognal nincs jobb. Kerek egy Zogot!!

Lorenza_Pellegrini
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Vicces és ötletes mindenkinek csak ajánlani tudom. Szerintem a rajzok is kifejezőek és cukik (bár majdnem azt írtam hogy cikik, csak az utolsó pillanatban vettem észre :-)

blueisthenewpink P
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Nagy rajongói vagyunk a Donaldson-Scheffler páros mesekönyveinek már rég, de Zog eddig valahogy kimaradt. Nagyon jó, és viccesebb, mint a többi: a szöveg spoiler és a képek is. Kell belőle saját, ez már biztos :)

Boglinc P
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Oké, imádtam. :D Szeretem a Donaldson történeteket, de azt hiszem nekem kell az, hogy egyben fantasy is legyen, hogy igazán hozzám nőjön. :)

Pagony, Budapest, 2014
Nyctea P
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Zog, a sárkány története vicces és bolondos,
Le is van rajzolva benne minden, ami fontos.
Hogyha ezt a cuki könyvet végiglapozzátok,
Oly jól fogtok szórakozni, nem is gondolnátok! ;)

Bence AP
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Zog volt a legnagyobb sárkány és a legserényebb,
Arra hajtott, hogy ő kapja meg az aranyérmet.

Nincsenek szavaim arra, hogy mennyire tetszik a szerzőpáros könyveinek fordításaiban a rímek látszólag elnagyolt kezelése, mert csak viccesebb lesz tőle a könyv. Hanyag elegancia, talán ez lehet a kifejezés. Mivel gyermeknek felolvasós kötet, alig várom már azt a kort…

Sicc
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Eszméletlenül aranyos!:) Most sem csalódtam a Donaldson-Scheffler párosban!

Caledonia_Valley P
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Aranyos mese, de több ponton hibádzik. Valahogy nekem nem fér össze a régi lovagkori történet a modern szavakkal, nem is értem, miért kellett vegyíteni a kettőt… :( Szerencsétlen lovag meg ritka randa, és a bajusza is förtelem, úgy néz ki kb. mint egy kivénhedt cukrosbácsi. Zog és a hercegkisasszony barátsága nagyon tetszett, és a színek is élénkek voltak, de a történetbeli logikai döccenők, és az illusztrációk gyengébb minősége miatt ez a kötet várakozásomon alul teljesített. :(

brena
Julia Donaldson: Zog, a sárkány

Imádom Julia Donaldson könyveit:))))Ez is nagyon cuki volt. Rajzok olyan jó színesek és aranyosak:)
Egyszer majd meg veszem az összest:))

ggizi P

Ötödikben a sárkányok élesben csatáznak.
– Srácok, egy igazi lovag jött vendégtanárnak!
Szólt a lovag: – Én vagyok a nagy Linkóczy Herceg.
Viszem a lányt, hogyha el nem késtem egy-két percet.

Zog sorozat · Összehasonlítás