Nyuszi ​álmos (Tölgyerdő meséi) 65 csillagozás

Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Nyuszi rettentően álmos, de sehol nem talál egy helyet, ahol nyugodtan pihenhetne. Vajon ki nem hagyja aludni?

Eredeti megjelenés éve: 2003

Tagok ajánlása: 1 éves kortól

Pagony, Budapest, 2019
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102854 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2017
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102854 · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2011
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023361 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Gyöngyi0309 P>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Rókus nagyon szereti ezt a sorozatot, naponta ezerszer elolvassuk mindegyik részt.
Én imádom a képi világát. Nem ez a legjobb rész, a rímek néhol sántítanak, ennek ellenére bájos sztori, ráadásul valós „problémát” dolgoz fel. Tetszik, hogy a többi könyv főszereplői mellékszereplőkként feltűnnek benne.
Igényes lapozó, megérte megvenni, főleg azért, mert a gyerek ennyire szereti.

Snow_White P>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Szuper könyvecske, kislányom imádja hajtogatni a kis fülecskéket. A történet is aranyos, szegény nyuszit még én is megsajnáltam :-)

Dorina91>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

A Malacbújócska után ennek kicsit nehezebben álltam rá a ritmusára, de a lányom rendületlenül nyitogatja a kis füleket. Ez valami fantasztikus ötlet, imádja.

dianna76 P>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Szerettem volna már nagyon a szerző legkisebbeknek szóló mesekönyveiből is szemezgetni. Végre alkalmam nyílt rá a könyvtárban, bár csak ez az egy mese volt bent. Hát igen, kapósak a Julia Donaldson mesekönyvek. Nagyon tetszett a szöveg és a kihajtható fülek mögött rejlő illusztrációk is. És persze, mint annyi gyermekkönyvben, itt is megmutatkozik a barátság. Amúgy nekem ez a könyv az éjszakás műszakok utáni nappali alvást juttatta eszembe. Az sem mindig nyugodt, sőt! Murphy törvénye sokszor életbe lép. Sajnos!

Pagony, Budapest, 2011
SzTEtti>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Szívem szerint20ezer csillagot is adnék rá! Ez nagyon szuper kis aprócska könyvecske! Mimi lányom imádja. Minden este, és minden ebéd utáni alvás előtt ezt kell most elolvasni neki. Nem mást, csakéskizárólag ezt. :D Pedig amúgy maga a sztori rém egyszerű, fogalmazhatnánk úgy is, hogy semmi. Főleg nem olyan, ami az én lányommal előfordulhatna. spoiler VISZONT! Ennek a kis izének a titka a nyitható kis fülekben rejlik! Ami egy 2,5 évest elvarázsol, leköt, inspirál, szórakoztat, kíváncsivá tesz, és aminek a kinyitásáért BÁRMIT megtenne. :D :D Még azt is, hogy csendben lefekszik utána és elalszik vonyítás nélkül. xD xD
Szóval minden oldalon van egy kis valami, ami nyitható: ablak, ajtó, stb. és mögötte van valaki, aki nem hagyja nyuszit aludni. Imádjuk. :)

Henczy005>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Azt hiszem, ezt is még jó néhányszór fogjuk forgatni. Persze a „kicsi szentemnek” az tetszett a legjobban, ahogy anya utánozta a hangokat! :O))) De persze szerettük volna nagyon, ha nyuszika {kialussza magát}! :-D

atomarcú >!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Haloványabb, mint a rókás, de azért eléggé mókás. (Hehe.)

TiszlaviczMarcsi IP>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Nagyon cuki, pont esetére való, elalvás előtt. Lányom is, én is nagyon élveztük a nyitogatós képeket, ráadásul szuperül lehet kép/tárgyfelismerőset játszani az oldalakon :)

Szivecskedo P>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Azt nem értem, miért spoiler, ezen kívül szuper! 1,5 éves imádja :) És én is szeretem.

Gedi>!
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Végre sikerült ezt is beszerezni, nekem ez a kedvencem. :) „De jókor jut eszébe” – hát igen, nálunk is sokszor alvásidőkor jut eszébe valakinek fúrni, kopácsolni… Szeretjük! Papp Gábor Zsigmond fordítása viszont szerintem továbbra is béna. :(

imma P>!

Csinn-bumm! Csinn-bumm!
A kredencben egérkéék muzsikálnak.

Kapcsolódó szócikkek: egér
Manna2017>!

Nyuszi álmos. Bekuporog egy kényelmes karosszékbe. Bumm, bumm! Medve úr kopácsol. De jókor jutott eszébe!

Manna2017>!

– Jó éjt, Nyuszi! Tralla-lalla! Éneklünk egy altatódalt! Hrrrr, prrrr – hallatszik az ágyból. Kukucskáljunk csak be oldalt!