Nyuszi ​álmos (Tölgyerdő meséi) 21 csillagozás

Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Nyuszi rettentően álmos, de sehol nem talál egy helyet, ahol nyugodtan pihenhetne. Vajon ki nem hagyja aludni?

Eredeti mű: Julia Donaldson: Rabbit's Nap

Eredeti megjelenés éve: 2003

Pagony, Budapest, 2017
keménytáblás · ISBN: 9789634102854 · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2011
12 oldal · ISBN: 9786155023361 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

dianna76 P
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Szerettem volna már nagyon a szerző legkisebbeknek szóló mesekönyveiből is szemezgetni. Végre alkalmam nyílt rá a könyvtárban, bár csak ez az egy mese volt bent. Hát igen, kapósak a Julia Donaldson mesekönyvek. Nagyon tetszett a szöveg és a kihajtható fülek mögött rejlő illusztrációk is. És persze, mint annyi gyermekkönyvben, itt is megmutatkozik a barátság. Amúgy nekem ez a könyv az éjszakás műszakok utáni nappali alvást juttatta eszembe. Az sem mindig nyugodt, sőt! Murphy törvénye sokszor életbe lép. Sajnos!

Pagony, Budapest, 2011
Henczy005 P
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Azt hiszem, ezt is még jó néhányszór fogjuk forgatni. Persze a „kicsi szentemnek” az tetszett a legjobban, ahogy anya utánozta a hangokat! :O))) De persze szerettük volna nagyon, ha nyuszika {kialussza magát}! :-D

Gedi
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Végre sikerült ezt is beszerezni, nekem ez a kedvencem. :) „De jókor jut eszébe” – hát igen, nálunk is sokszor alvásidőkor jut eszébe valakinek fúrni, kopácsolni… Szeretjük! Papp Gábor Zsigmond fordítása viszont szerintem továbbra is béna. :(

Tíci
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Ez a mi életünk. Ahányszor altatni kezdem a gyereket, elkezdenek zajongani mellettünk. Lehet ezért is tetszik annyira! Cuki, bár a rímek itt a legbénábbak.

Mandula8
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Bevásárlás közben olvastam el ezt a nagyon megindító és tanulságos történetet Nyusziról. Korunk egyik alapproblémáját feszegeti rendkívül erős, ugyanakkor letisztult narratív technikával. A poént inkább nem lőném le, mindenkinek magának kell felfedeznie ennek a műnek az értékeit!

Papp_Edina
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

A Tölgyerdő-sorozatból nekem ez a kedvencem, és a kisfiam is nagyon szereti. Szuper kis nyitogatható mesekönyv a legkisebbeknek. Dallamos szöveggel, cuki rajzokkal.

Duduci
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Imádni való! A gyerekeim oda meg vissza vannak érte, ami nem is csoda, hogy a jól megszokott kettős neve fémjelzi ezt a kötete is. Vicces, kedves, szórakoztató, rímes, ami persze a fordítás érdeme is. Szóval, remek kis könyv, csak szuperlativuszokban tudok róla szólni! :)

mini_moly
Julia Donaldson: Nyuszi álmos

Bár az alaptörténet nem túl izgalmas, a korábban már megszeretett kihajtható fülecskék itt is „megmentik a show-t”, és megadják az a kis pluszt, ami lefoglalja a gyerekeket. Főleg, ha a kitépésükre kerül sor… Egyébként a korábban általunk Pipp és Polli-íróként ismert Axel Scheffler az illusztrátor, így ez a lapozó egy kis … (folytatás a blogon):

imma A+P

Csinn-bumm! Csinn-bumm!
A kredencben egérkéék muzsikálnak.