Malacbújócska (Tölgyerdő meséi) 48 csillagozás

Julia Donaldson: Malacbújócska

Tyúk és Malac bújócskáznak. Malac mindenkire rábukkan, csak éppen tyúkot nem találja. Segíts te is a keresésben, nyitogasd ki az ablakokat, hátha ott van valahol!

Eredeti megjelenés éve: 2003

Pagony, Budapest, 2017
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102861 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2012
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023590 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Ninácska P>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

Nagyon aranyos kis történet, ami méltán ilyen népszerű a kicsik körében. Bájos történet, imádni való szereplők, minőségi illusztrációk. Tetszik!

Snow_White P>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

Nekem ez egy fokkal még jobban tetszett, mint a nyuszis verzió. Valahogy ritmusosabb volt benne a szöveg. Sajnos egyelőre csak ez a kettő rész van meg, de biztosan beszerzem a maradékot is.

SzTEtti>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

Hát, a lány szereti. Én megőrülök ettől a malactól. :D Rettenetesen esetlen ebben a ruhában szegény. Mint mikor beöltöztettem egy galléros, kék pöttyös ruhába a 6 éves öcsémet. XD Groteszk.
A vers ritmusát nem sikerült elsőre elkapni. Másodszorra sem…. A pele jó ötlet volt csak kicsit mókusos. A lányom szerint is. :D
A legjobb ebben is a nyitogathatós ajtók.

TiszlaviczMarcsi IP>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

Nagyon cuki, szeretem én is meg a lányok is az ilyen lapozgatós-felfedezős könyvet. Sokszor elolvastuk már.

Gedi>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

A három meglévő közül szerintem ez a legcukibb, meg nyitogatni is talán ezeket lehet a legkönnyebben spoiler. A pele mondjuk nem túl közismert állat felénk, a mókus pedig szerintem nem ugrál, de sebaj :)

Tíci>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

Mivel a rókásat nagyon szerette, beszereztük ezt is, de kevéssé lett kedvelt. A sátrast nem érti, hogyan kell kinyitni és a végére sosem izgatja már a tyúk. Akkor működik, ha pár napra el van pakolva, egyébként nagyon megunta már őket.

Pennmenelien P>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

Egy könyvet mentem átvenni, amikor megláttam az akciós polcon ezt a cukiságot. Végül erős voltam és nem vettem meg, de ha lenne gyerekem, akkor tuti nem nagyom ott :)
Cuki szereplők, akik bújócskáznak, vagyis a malc keresi a tyúkot. Ehhez persze kell a gyerekek segítsége, hogy kinyissák pl. a kertkaput, hogy megnézzék nincs e ott a keresett állat. Nagyon aranyos. Donaldson – Scheffler páros pedig garantált a sikerhez! :)

estimese24>!

Kedves kis mese.
Kedvem támadt bújócskázni.
Ki tart velem?

Zsebilany>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

Könyvtárban beleakadtunk, gyorsan el is olvastam Lucának. Ez nekem annyira nem jött be.

Mano7>!
Julia Donaldson: Malacbújócska

Kisebb gyerekeknek aranyos könyv, kihajtogatható fülekkel. Szépek a könyv illusztrációi is.