Mackó ​levelei (Tölgyerdő meséi) 33 csillagozás

Julia Donaldson: Mackó levelei

Mackó levelet ír. Egyet, kettőt, hármat… Vajon ki kapja a leveleket? Nyisd ki az ablakokat és megtudod!

Eredeti mű: Julia Donaldson: Postman Bear

Eredeti megjelenés éve: 2003

Pagony, Budapest, 2017
keménytáblás · ISBN: 9789634102878 · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2014
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441592 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2012
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023569 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Tíci P
Julia Donaldson: Mackó levelei

Mivel a rókásat nagyon szerette, beszereztük ezt is, de kevéssé lett kedvelt. A három közül ezt szereti legkevésbé, pedig szerintem ez a legjobb. Külön szeretem a végén a punk békát :D Akkor működik, ha pár napra el van pakolva, egyébként nagyon megunta már őket.

Gedi P
Julia Donaldson: Mackó levelei

Talán Luci ezt szereti a legkevésbé, bár például a fordítása még ennek a legkevésbé gáz. spoiler A végén a punknak látszó béka mindenképp viszi a prímet :D

csatacsita P
Julia Donaldson: Mackó levelei

Olyan volt, mint a nap végi söröm. Teljesen üdítő, ám nem adott plusz élményeket. Egyszerűen csak mindenkinek el kell olvasnia majd a gyermekének. :D

Dün SP
Julia Donaldson: Mackó levelei

Egy picit unalmas is volt és egy emberként hördültünk fel @Zonyiká-val a földön tárolt konyhai eszközökön – jó, jó, tudom, egy Mackónál ez még megbocsátható – de a földre dobott tojáshéj az azért…

Duduci
Julia Donaldson: Mackó levelei

Imádni való! A gyerekeim oda meg vissza vannak érte, ami nem is csoda, hogy a jól megszokott kettős neve fémjelzi ezt a kötete is. Vicces, kedves, szórakoztató, rímes, ami persze a fordítás érdeme is. Szóval, remek kis könyv, csak szuperlativuszokban tudok róla szólni! :)

Szívecske
Julia Donaldson: Mackó levelei

Ha lehetne csillagos ötöst adnék rá. Imádja a közel 2 éves kislányom. Egymás után van, hogy háromszor is végiglapozzuk. Akkor is, ha már nem okoz meglepetést, hogy mit találunk a felnyitható részek alatt. Egyszerű történet, nincs túlbonyolítva, de lehet pont ezért nagyszerű. A rajzok nekem tetszenek, nem túl édi-bédik, lebutítottak.

Charbogardy_Jolán
Julia Donaldson: Mackó levelei

Ez a lányom kedvence. Konkrétan tudom a szövegét, mert csak ma harmincszor kellett felolvasni neki.

tollacska
Julia Donaldson: Mackó levelei

Egy kedves, aranyos (gyors) történet, igényes és szép illusztrációval :)