Kvirtek ​és kvartok 55 csillagozás

Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

"- Vilikém, nem értem, mégis, mit akartok?
Nem látod, hogy milyen pirosak a kvartok?"

"- Valikám, figyelj rám, utoljára kérlek,
Vigyázz a kvirtekkel, mert iszonyú kékek!"

A piros kvirtek és a kék kvartok ősi ellenségek.
Történt egyszer mégis, hogy Vali, a kvart lány és Vili, a kvirt fiú összeismerkedtek… és szerelembe estek.

A fiatalok fittyet hányva az ősi szokásoknak űrhajóra ültek, és elszöktek családjuk haragja elől…
Hogy hogyan végződik ez az űrbéli Rómeó és Júlia-történet? Kiderül Julia Donaldson legújabb és legbűbájosabb meséjéből!

Pagony, Budapest, 2019
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105404 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Bea_Könyvutca P>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Ismét Axel Scheffler volt a partnere Julia Donaldsonnak, és egy olyan fantasztikusan jó lapozót alkottak, ami kedves és ismerős, egy mesebeli Rómeó és Júlia-történet, a tragikus végkifejlet nélkül.

A piros kvirtek és a kék kvartok nincsenek éppen jóban egymással, sőt inkább ellenségek. Egyszer azonban Vali, a kvart lány és Vili a kvirt fiú találkoznak és szerelmesek lesznek. Családjaik ellenzik a kapcsolatot és mindenféle dolgokkal akarját teletömni a fiatalok fejét, akiket azonban semmi sem tántoríthat el egymástól.

A történet toleranciát és elfogadást közvetít, érzékenyítő mese, amelyben az idősek és a fiatalok közötti különbségeket próbálja közelíteni, megmutatja, hogy nem csak a fiatalok tanulhatnak az öregektől, hanem fordítva is igaz lehet.

Nagyon bűbájos ez a történet, imádnivalóak a szereplők, színes, vidám, mozgalmas, kedvencek közé került a könyv.

Ibanez P>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

A könyvtárban nyomták a kezembe, hogy ezt feltétlen el kell olvasnom (meg A boszorkánycicát), hát meg is tettem és tényleg nagyon aranyos, ráadásul tanítja is a kicsiket mások elfogadására és felnyitja a szemüket, hogy néha milyen bolond dolgokra hivatkozva vagyunk képesek előítéletet mondani a másokról, legyen az, hogy mit eszik vagy iszik, milyen a színe, avagy van-e haja. Közben pedig kiderül, hogy nincs is nagy különbség a kvirtek és kvartok között (se), egy közös cél érdekében még összefogni és képesek és megszeretni a mások különcségeit.

Gelso>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Elszomorító kezdet után felszabadító és lelkesítő befejezés. És közte a lineáris hangulati felemelkedés.
Nagyon tetszett – ebben a stílusban és formában még én is szívesen olvasok az elfogadásról; tetszett a világ, a barátság, a kedvesség, a kalandozás és az öröm a végén.
Persze felnőttnek kiszámítható a spoiler vég – de ez a gyerekeknek kisebb korban felfedezés, nagyobb korban pedig megerősítés, a rajzból tanultak ill. tapasztaltak felidézése és megerősítése.

Nagyon édesek, mozgalmasak, böngészősek a rajzok. Kicsi és nagy egyaránt örömmel nézegetheti.

UI1: Szívesen megkóstolnám a szilmonyafa termését és sétálnék a Ringó Rengetegben a piktuszok között.
UI2: Valahogy a kuflikat idézte fel bennem.
És Lázár Ervin: A kék meg a sárga-t is természetesen.
További beszélgetések témája lehet az egymás közti ellentétek: pl. micsoda randa lények gondoznak csodálatos virágokat a Lurd Bolygón, és a közelítés, az ellentétek feloldása is. spoiler

Caledonia_Valley P>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Hát ez egy végtelenül cuki Rómeó és Júlia-történet volt, ami szerencsére nem halállal végződött, hiszen gyerekeknek írták. ^^ Először azt hittem, nagyon nem fogom szeretni, mert fura a rajzolás, meg ez a sok kis lény, de aztán megszerettem őket, és szerencsére az is segített, hogy a magyar fordítás elképesztően jó lett, a szöveg mindenhol rímel, szóval hatalmas piros pont és elismerés Papp Gábor Zsigmondnak!!! Szívet melengető kis sztori ez. :3

Wish>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Nagyon aranyos volt és mindamellett, hogy az egyik kedvenc gyerekkönyv szerző+grafikus páros műve remek első sci-fi könyv a kicsiknek. Bár nekik sokszor minden egyszerre valóságos és fantasztikus :D
Nagyon szépen magyarázza el azt buta felnőtt szavak nélkül, hogy mi az a faji előítélet és miért fontos a tolerancia és a megismerés.
Ajánlom minden kisgyerek könyvespolcára.

Athnys P>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Hát ez szörnyen aranyos volt. Az apuka aki ajánlotta úgy fogalmazott, hogy ez a könyv „megoldja a rasszizmust”, úgyhogy a világon mindenkinek el kellene olvasni. Én ennyire nem vagyok ugyan optimista, de abban maximálisan egyetértek, hogy ezt a könyvet mindenkinek a kezébe kellene egyszer venni. A szöveg fordítása fantasztikus, a rajzok szupercukik, a történet pedig gyönyörűen rámutat arra, hogy milyen „butaságokra” hivatkozva utálják egymást időnként a különböző embercsoportok (vagy itt épp űrlénycsoportok) és mennyit segít, ha az előítéletek helyett megismerjük egymást. :)

Röfipingvin P>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Sokminden gyereknyelven. Ez még évekig bejövős lesz a csajoknak.

berlin>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Szuper jó kis könyv, de egy helyen a szöveg ellentétes az illusztrációival – a kisfiam szúrta ki. El kell olvasnunk az eredetit, hogy lássuk a fordításban van-e a hiba. Amúgy ötös.

Millázs>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Új és új népekkel, bolygókkal ismerkedhetünk meg miközben a két ősellenség, a két család a kalandoknak köszönhetően összeismerkedik, összebarátkozik, mert hát lakva ismerszik meg az ember, itt kvart és kvirt.
Többször kellett már ezt is olvasni, mert nagyon tetszenek a rajzaik a törpéknek.
Így a mondanivalója is többször elhangzik:
„Barátkozz bárkivel, akivel szeretnél!”

Ocukáné_Kaszahara_Mei>!
Julia Donaldson: Kvirtek és kvartok

Ez egy tüneményes szerelmes vers a különbségek elfogadásáról. A gyerekeim imádták (6 és 3 évesek), körülbelül százszor olvastam fel nekik pár nap alatt.