A ​róka zoknija (Tölgyerdő meséi) 60 csillagozás

Julia Donaldson: A róka zoknija

Szegény róka reggel óta nem találja a zokniját. Segíts neki megkeresni! Nyisd ki az ablakokat, hátha éppen ott lapul a zokni!

Eredeti mű: Julia Donaldson: Fox's Socks

Eredeti megjelenés éve: 2003

Pagony, Budapest, 2017
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102885 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2012
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023576 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2010
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023002 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Zonyika P
Julia Donaldson: A róka zoknija

Egyet te nyitsz, egyet én,
Meglesz így a zokni.
De a szöveg meg a rímek(?)
-re nem fogok rá-szokni.

anni_olvas
Julia Donaldson: A róka zoknija

Elég, ha annyit mondok, hogy verekedtek érte a gyermekeim :))
(9 és 33 hónapos)
Nem is kell más, csak egy aranyos ritmusos versecske, elfoglaltság a kis kezeknek.

sztimi53 P
Julia Donaldson: A róka zoknija

A nyitogatós része tök jó, de egyébként ez egy kardinális kérdés. Hová tűnik a zoknik párja???

Tíci P
Julia Donaldson: A róka zoknija

Hát ez cuki! Nagyon élvezte Luca is, főleg amikor először nyitottuk ki az ablakokat. Másodszorra már csak meg akarta enni :D Még egy kicsit nőnünk kell hozzá, de szerintem szeretni fogja.

ggizi P
Julia Donaldson: A róka zoknija

Ez a még-nagyon-kicsi-a-gyerek korszakunkból maradt meg, de rendszeres időközönként előkerül, mert ez az ablaknyitogatós zoknikeresés még 6 évesen is izgalmas :)

deardurr
Julia Donaldson: A róka zoknija

Karácsonyra kapta kisfiunk és nekem tetszik.
Szerintem neki is, de még átnézzük egy párszor, hogy kívülről megtanulhassam.

Virágszépe
Julia Donaldson: A róka zoknija

Jópofa rajzok, egyszerű, követhető, ritmusos szöveg. A történet ismerős: a róka nem csinál rendet, széthagyja a ruháit, így nem találja a zokniját.Olvasás közben segíthetünk neki megkeresni, természetesen sikeresek leszünk. Julia Donaldson könyvei nem véletlenül sikeresek a gyerekek között. Egyelőre megunhatatlan.