6. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
8. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
8. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

A ​majom mamája 111 csillagozás

Julia Donaldson: A majom mamája

"– Elvesztettem a mamámat! Így szólt a pillangó: – Szegény majom! Ne sírjál, segítek én a bajon.” A bohókás pillangó lelkesen keresi, ki lehet a kicsi mamája – az elefánttól a denevérig. Mulatságos rímekkel bukdácsolunk át a dzsungelen, vissza majom mama karjaiba.

Eredeti mű: Julia Donaldson: Monkey Puzzle

Eredeti megjelenés éve: 2000

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2018
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104179 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2016
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101840 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2013
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155291333 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Rebane SP
Julia Donaldson: A majom mamája

Na, ez az abszolút sláger az én keresztgyerekeim körében! A 7 éves ugyanúgy rajong érte, mint a 3 éves. Kedves és vicces történet, a gyerekek konkrétan a földön gurultak a nevetéstől.
Újra kiemelném a fordítást: ZSENIÁLIS!
Annyira megkönnyíti a felolvasó helyzetét a mese versessége, a nyelvezete, nem lehet rosszul felolvasni.
Én is imádom!

joopsy P
Julia Donaldson: A majom mamája

Ez ari volt. Szinte látom magam előtt, amikor a kislányomnak olvasom és talán egyszer kívülről is tudja majd a szöveget. :) <3

fezer
Julia Donaldson: A majom mamája

Végre egy igazán vicces, cuki gyerekmese, amit szerintem elég széles korosztályban be lehet vetni. 2éves gyerek imádja (ez nem olyan ritka), viszont én is nagyon szeretem olvasni már sokadjára – ez már annál inkább. Külön kiemelném a szuper magyar fordítást, ami sajnos egyáltalán nem evidens ezeknél a szerzőknél.
Ajándékba vettük, de nagyon úgy tűnik, hogy kénytelen leszek duplikálni.

worsi ASP
Julia Donaldson: A majom mamája

Az előbb elolvastuk Mártival. Kétszer is. Tetszett neki, azt hiszem, mert simogatta a lapokat és megelégedetten gagyarászott némelyik állatnál.
Az biztos, hogy nekem tetszett. A végén még megszeretem az állatos történeteket. :-)

dianna76 P
Julia Donaldson: A majom mamája

Tetszett, mint ahogy Julia Donaldson többi írása is. Kedves történet, jófej szöveg, megfelelően hangzó rímek, és szép illusztrációk. Külön tetszett annak a megemlítése, hogy a pillangók kicsiként nem hasonlítanak a szüleikre. Hát nem csoda, hogy a pillangó mindig mást vélt a majom anyukájának. A vége kicsit hirtelen volt.

Pagony, Budapest, 2013
Bence AP
Julia Donaldson: A majom mamája

Kedves, aranyos, vicces, sokadszorra is ugyanúgy lehet élvezni a rövid dialógusokat, mint a legelején. Nincsenek túlbonyolítva a történések, és remek ütemérzékkel követik egymást a humoros részek is, nem is tudnék benne hibát találni. De a lényeg, hogy annyira magával ragadó a könyv, hogy nem is kell benne keresni.

B_Panka
Julia Donaldson: A majom mamája

Nagyon tetszik! Kedves, humoros, és még ismeretterjesztő is. Papp Gábor Zsigmond pedig nagyszerűen fordítja ezeket a könyveket, az összes kedvenc! :)

mea0810

Imádom! ÉN! 30 évesen :D
No de a 18hós is hozza és 2-3szor is meghallgatja egymás után :) a nagyobbak is szeretik
(3,5 és 6éves)

Dün SP
Julia Donaldson: A majom mamája

Hát ezen babzsákban gurulósra nevettük magunkat @Zonyika ikörrel meg @Kozirev-vel és a Graffalóhoz hasonlóan itt is nagyon jó a fordítás.
– + –
Amikor adódott a lehetőség, hogy meséket olvashassak fel gyerekeknek, ez volt az egyik könyv, amit biztosan szerettem volna, szerencsére bent is volt a könyvtárban.
Óriási sikernek bizonyult, már legelőször is háromszor egymás után kellett felolvasnom, olyan viccesnek találták a gyerekek. Azóta is előkerül néha, vagy a nagyobbik elolvassa magában, és úgy tűnik nem csökken az élményfaktor az olvasások számának növekedésével sem. :)

RitaMoly P

Így szólt a pillangó: – Szegény majom!
Ne sírjál, segítek én a bajon.
Lássuk csak: mekkora volt a mamád?

Kapcsolódó szócikkek: lepke