5. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
5. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

A ​majom mamája 316 csillagozás

Julia Donaldson: A majom mamája

"– Elvesztettem a mamámat! Így szólt a pillangó: – Szegény majom! Ne sírjál, segítek én a bajon.” A bohókás pillangó lelkesen keresi, ki lehet a kicsi mamája – az elefánttól a denevérig. Mulatságos rímekkel bukdácsolunk át a dzsungelen, vissza majom mama karjaiba.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Pagony, Budapest, 2023
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635873906 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2021
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634108078 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2018
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104179 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

nicosia P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Nagyon szeretem a Julia Donaldson könyveket. A „Majom mamája” nem a legnagyobb kedvenc, de nem marad el a többitől. Vidám vicces, lehet belőle tanulni, jó a versek ritmusa, szövege, és tökéletesek a rajzok.

Gelso>!

Édes és szeretetteljes.
Kedves és spoiler segítőkész.
Állatokban és spoiler információban gazdag.
Szerettem olvasni.
Nagyon örültem, hogy jól kijöttek a rímek.
Ilyen formában elfelejtem, hogy utálni szoktam a láncmeséket. :-)
A rajzok csúnyaságát elfeledteti a történet kedvessége. De azért örömmel fedeztem fel az egyik kedvencemet, a golgotavirágot.
A denevéresnél nevettem fel, a kedvenc részletem a lepkegyerek. ("Pillangó, hogy lehetsz ennyire vak? Ezek rám nem hasonlítanak! / – Nem mondtad azt, hogy hasonlítotok. /- Persze, mert gondoltam, úgyis tudod. / Hogy tudnám! Minálunk a gyerekek kiskorban teljesen másmilyenek!")
Megértem, hogy ez a könyv nagy kedvenc.

pannik>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Nagyon kedves, aranyos, fordulatos és ami nagyon fontos, vicces könyv. A humora friss és a fordulatai egy másfél évesnek is meg egy felnőttnek is élvezetes, azt hiszem ezt kevés könyv tudja.
A kismajom történetét versben mondja el az író (és a fordító), de milyen jó versben, öröm olvasni. A fordító kiváló munkát végzett, a magyar verzió szuper jó. Én már kívülről tudom egyes részeit és lassan a másfél évesem is mondja.
A könyvben a kismajom elveszíti a mamáját a pillangó pedig a segítségére siet. Annak ellenére, hogy a pillangó nagyon igyekszik megtalálni a kismajom anyukáját, sajnos egy ideig nem járnak sikerrel, ellenben találnak jó sok különbnél különb állatot, és a pillangó egyre többet tud meg a keresett személyről, de valahogy mindig csak egy információra tud fókuszálni és ebből lesz a kavarodás :)
A kisfiam minden oldalon kiabálja, hogy nem, nem, nem ez a … és a soron következő állatot mondja. Nagyokat nevetünk, ebből a könyvből tanulta meg a vicces szót mondani és azt hiszem a jelentését is.
Az illusztráció is csúcs, nagyon részletgazdag, a dzsungel csodaszép, az állatok nagyon jók, a szereplők aktuális érzései szuperül vannak megjelenítve, abszolút átjön mikor milyen hangulatban vannak, ennek megfelelően tudja az ember olvasásnál alakítani a hangszínt, hangmagasságot.
Nagyon jó szívvel ajánlom másfél éves kor környékén.

PusKatus P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Na, ez az abszolút sláger az én keresztgyerekeim körében! A 7 éves ugyanúgy rajong érte, mint a 3 éves. Kedves és vicces történet, a gyerekek konkrétan a földön gurultak a nevetéstől.
Újra kiemelném a fordítást: ZSENIÁLIS!
Annyira megkönnyíti a felolvasó helyzetét a mese versessége, a nyelvezete, nem lehet rosszul felolvasni.
Én is imádom!

Joó_Katalin_Kata>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Az első olvasásom, ismerkedésem az íróval. A borító kellemes, természetközpontú, egy kis majommal az elején.

A történetben egy kéken fénylő kis pillangó segít egy kis majomnak, aki elvesztette a mamáját. A mamáját, aki nagyobb nála, de nem akkora, mint egy elefánt, és nem kúszik a fák ágain, nem sző hálót, nem énekel, akár egy madár, nem zöld és nem ugrál béka testben, és nem úgy néz ki, mint a papa, csak majdnem, s ez is a könyv utolsó sora: Mama!

Rímekben gazdag sorok, csodaszép kivitelezés, megszólalú lapok, imádtam! Kedvenc lett!

kerimaci P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Cuki kis történet, bár nekem felnőtt fejjel inkább úgy hat, hogy a kismajom beszólogat a többieknek, meg néha csóri pillangónak is :D ez engem nem zavart, sőt mosolyt csalt az arcomra :D Nemhiába szeretem a meséket, megtalálom a magam kis mondanivalóját bennük :D

2024-es újra olvasás:
A kis majom még mindig nagyon nagy troll és tulajdonképpen bolondnak nézi a pillangót, aki segíteni akar neki, de szarkazmusa továbbra is rendkívül mulattat. :D

tgagnes>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Ezt imádtam! Annyira jópofa, kedves, és még tanulni is tanulhatnak belőle a gyerekek :) Az illusztrációért pedig odáig vagyok meg vissza.

joopsy>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Ez ari volt. Szinte látom magam előtt, amikor a kislányomnak olvasom és talán egyszer kívülről is tudja majd a szöveget. :) <3

fezer>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Végre egy igazán vicces, cuki gyerekmese, amit szerintem elég széles korosztályban be lehet vetni. 2éves gyerek imádja (ez nem olyan ritka), viszont én is nagyon szeretem olvasni már sokadjára – ez már annál inkább. Külön kiemelném a szuper magyar fordítást, ami sajnos egyáltalán nem evidens ezeknél a szerzőknél.
Ajándékba vettük, de nagyon úgy tűnik, hogy kénytelen leszek duplikálni.

Iustitia>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Eddig még csak a két Graffalóhoz volt szerencsém, de már akkor is meg voltam győződve arról, hogy az írónőnek kiemelkedő érzéke van a verses állatmesékhez. A majom mamája egy ugyanolyan kedves történet, ráadásul nagyon jó megfogalmazásban, és a végéről sem marad el a csattanó. Nem hiába imádják a gyerekek.

Caledonia_Valley P>!

Pillangó, hogy lehetsz ennyire vak?
Ezek rám nem is hasonlítanak!

– Nem mondtad azt, hogy hasonlítotok.
– Persze, mert gondoltam, úgyis tudod.
– Hogy tudnám? Minálunk a gyerekek
Kiskorban teljesen másmilyenek!
De ha a mamád olyan, mint te vagy,
Akkor megtaláljuk egy perc alatt.

Így szólt a pillangó: – Szegény majom!
Ne sírjál, segítek én a bajon.
Lássuk csak: mekkora volt a mamád?

Kapcsolódó szócikkek: lepke