3. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
7. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
7. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

A ​majom mamája 196 csillagozás

Julia Donaldson: A majom mamája

"– Elvesztettem a mamámat! Így szólt a pillangó: – Szegény majom! Ne sírjál, segítek én a bajon.” A bohókás pillangó lelkesen keresi, ki lehet a kicsi mamája – az elefánttól a denevérig. Mulatságos rímekkel bukdácsolunk át a dzsungelen, vissza majom mama karjaiba.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2021
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634108078 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2018
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104179 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2016
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101840 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

nicosia P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Nagyon szeretem a Julia Donaldson könyveket. A „Majom mamája” nem a legnagyobb kedvenc, de nem marad el a többitől. Vidám vicces, lehet belőle tanulni, jó a versek ritmusa, szövege, és tökéletesek a rajzok.

kerimaci P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Cuki kis történet, bár nekem felnőtt fejjel inkább úgy hat, hogy a kismajom beszólogat a többieknek, meg néha csóri pillangónak is :D ez engem nem zavart, sőt mosolyt csalt az arcomra :D Nemhiába szeretem a meséket, megtalálom a magam kis mondanivalóját bennük :D

PusKatus>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Na, ez az abszolút sláger az én keresztgyerekeim körében! A 7 éves ugyanúgy rajong érte, mint a 3 éves. Kedves és vicces történet, a gyerekek konkrétan a földön gurultak a nevetéstől.
Újra kiemelném a fordítást: ZSENIÁLIS!
Annyira megkönnyíti a felolvasó helyzetét a mese versessége, a nyelvezete, nem lehet rosszul felolvasni.
Én is imádom!

fezer>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Végre egy igazán vicces, cuki gyerekmese, amit szerintem elég széles korosztályban be lehet vetni. 2éves gyerek imádja (ez nem olyan ritka), viszont én is nagyon szeretem olvasni már sokadjára – ez már annál inkább. Külön kiemelném a szuper magyar fordítást, ami sajnos egyáltalán nem evidens ezeknél a szerzőknél.
Ajándékba vettük, de nagyon úgy tűnik, hogy kénytelen leszek duplikálni.

joopsy P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Ez ari volt. Szinte látom magam előtt, amikor a kislányomnak olvasom és talán egyszer kívülről is tudja majd a szöveget. :) <3

Iustitia >!
Julia Donaldson: A majom mamája

Eddig még csak a két Graffalóhoz volt szerencsém, de már akkor is meg voltam győződve arról, hogy az írónőnek kiemelkedő érzéke van a verses állatmesékhez. A majom mamája egy ugyanolyan kedves történet, ráadásul nagyon jó megfogalmazásban, és a végéről sem marad el a csattanó. Nem hiába imádják a gyerekek.

worsi P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Az előbb elolvastuk Mártival. Kétszer is. Tetszett neki, azt hiszem, mert simogatta a lapokat és megelégedetten gagyarászott némelyik állatnál.
Az biztos, hogy nekem tetszett. A végén még megszeretem az állatos történeteket. :-)

dianna76 P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Tetszett, mint ahogy Julia Donaldson többi írása is. Kedves történet, jófej szöveg, megfelelően hangzó rímek, és szép illusztrációk. Külön tetszett annak a megemlítése, hogy a pillangók kicsiként nem hasonlítanak a szüleikre. Hát nem csoda, hogy a pillangó mindig mást vélt a majom anyukájának. A vége kicsit hirtelen volt.

Pagony, Budapest, 2013
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155291333 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
catilde>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Kislányomnak nagyon tetszik a sok állat képe. A szöveg meg nekem nagyon aranyos történet.

Bence P>!
Julia Donaldson: A majom mamája

Kedves, aranyos, vicces, sokadszorra is ugyanúgy lehet élvezni a rövid dialógusokat, mint a legelején. Nincsenek túlbonyolítva a történések, és remek ütemérzékkel követik egymást a humoros részek is, nem is tudnék benne hibát találni. De a lényeg, hogy annyira magával ragadó a könyv, hogy nem is kell benne keresni.

RitaMoly P>!

Így szólt a pillangó: – Szegény majom!
Ne sírjál, segítek én a bajon.
Lássuk csak: mekkora volt a mamád?

Kapcsolódó szócikkek: lepke