A ​madárijesztők esküvője 72 csillagozás

Két madárijesztő, Rozs Réka és Zab Bence
Mindennap a madarakat ijesztette.
És mivel szerették egymást nagyon régen,
Bence egy nap így szólt: – Légy a feleségem!
Csodás esküvonk lesz, olyan, amit senki
Soha az életben nem fog elfeledni.
Drukkoljunk Rékának és Bencének, hogy ebben a kalandos, megható és vicces történetben (hiszen Julia Donaldson írta, Axel Scheffler rajzolta, Papp Gábor Zsigmond fordította!) minden úgy sikerüljön, ahogy elképzelték.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Pagony, Budapest, 2018
32 oldal · ISBN: 9789634103578 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Bea_Könyvutca P>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Már kinézetre is magával ragadó ez a könyv! Vastag keménylapos és strapabíró. Gyönyörű színes borító, állatok, mező, madárijesztők, traktor, ezzel engem meg is fogtak. :D

Nagyon aranyos mese, vicces és rímes, gyönyörű illusztrációkkal, melyeken ráadásul rengeteg bámészkodnivaló és megbeszélnivaló van, a remek rímfaragó fordító Papp Gábor Zsigmond pedig nagyszerű munkát végzett.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2018/08/torpek-es-madarij…

Anibell P>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Ez a könyv nem csak kedves és vicces, de okos is. Mit tanulhatnak a gyerekek a könyvből:
– (rendezvény)szervezéshez írjunk listát
– apró szívességekkel szebbé tehetjük egymás életét
– a hulladék újrahsznosítható
– attól, hogy kicsi vagy és lassú, még tudsz segíteni
– a megnyerő külső nem minden
– a tűz veszélyes
– a dohányozás káros
– a felelősségvállalás hiánya veszélyes helyzetet teremthet
stb.

Továbbra is rajongó vagyok.

Mariann_Czenema P>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Ó, mily fordulatos mesét sikerült kanyarítani, nem is jutott volna eszembe ennyi kalandot összemesélni két madárijesztőről! Rajzok szokás szerint csak emelték a történet humorát, a második madárijesztő fiú spanyol amorozó kinézete haláli :D

csucsorka IP>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Csaltam, „hangoskönyv volt”, mert egy apuka olvasta fel a kislányának a könyvtárban – ilyenkor sosem tudok másra figyelni. Rengeteget kuncogtam könyv-visszapakolgatás közben, remek előadás volt. De azért ebből az angol verzió marad a kedvencem. :)

Honey_Fly P>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Micsoda csavaros romantikus történet! Azonban a tanulság nem marad el, vésse ezt eszébe minden nagyképű fafej! spoiler

Zoe27>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Első leporelló Donaldsontól, de abban biztos vagyok, hogy nem az utolsó! :)
Végtelenül aranyos és szívmelengető mese.
Számomra hasonlatos A pityke és a kökény című meséhez.

dianna76 P>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Számomra messze nem ez a legjobb, legkedvesebb Julia Donaldson könyv. A humort sem éreztem olyan jónak, s a történetet sem kellően szórakoztatónak. Viszont a rímfaragás rendben van, ahogy az illusztrációk is. A cselekményszálat tekintve inkább érzem nagyobbacska gyerekekhez szólónak, mint kicsik lapozójának ezt a könyvet.

Pagony, Budapest, 2018
atomarcú P>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Egynek jó volt, de ezek ketten off tudnak sokkal jobbat is. Cuki meg tanulságos meg minden, de valahogy végig azt éreztem, pontról pontra követik a bevált receptet, úgy szövegben, mint képben. Semmi új, semmi meglepő.

Izolda P>!

Ez nem olyan sziporkázó. Túlságosan el vagyunk kényeztetve. :D
spoiler

Röfipingvin P>!
Julia Donaldson: A madárijesztők esküvője

Talán ez az első Donaldson, ami nem vett le annyira a lábamról. Az illusztrációk rendben vannak, az alapötlet is tetszik… lehet, hogy a fordítás nem jön be?