85. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

A ​legcsinosabb óriás 174 csillagozás

Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Gyuri a legrongyosabb óriás a városban. Minden vágya, hogy ő legyen a legcsinosabb, ezért egy nap szép új ruhákat vásárol magának. Gyuri, immár a legcsinosabb óriás, vidáman és büszkén indul hazafelé, útközben azonban különböző állatokkal találkozik, akiknek mind segítségre van szükségük… Hogy pontosan milyenre, és segít-e nekik Gyuri, kiderül Julia Donaldson és Axel Scheffler legújabb remekéből. A rímeket ismét Papp Gábor Zsigmond ültette át magyarra. A szerzőpárostól már megjelent: A majom mamája , Tölgyerdő meséi sorozat.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Pagony, Budapest, 2023
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635874903 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2022
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635872398 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2018
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104193 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Gelso>!

Fantasztikus!
Eddig talán ez volt a legjobb Julia Donaldson könyv, amit olvastam!
Nagyon élveztem!
Sosem olvastam még a „jószívű óriás” jelenségről, azzal meg, hogy egy óriás még csinos is legyen, azzal pedig, egyáltalán nem számoltam. De hát – erre vannak a mesék, hogy elénk tegyék azt, amire nem is gondolunk és nem is számítunk.
Szerettem ezt a mesét és nagyon szerettem benne Gyurit, ezt a kedves gentleman-óriást.
Nemhiába kap ajándékot a végén – bár sosem hangzik el a mesében, de megerősít bennünket abban, hogy a „Jó tett helyébe jót várj!" gondolat beteljesülhet, még ha lényedből adódóan nem is igazán várod.
Hatalmas szíve van ennek az óriásnak, öröm (volt) őt megismerni…
Ajánlom!

mandris >!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

A formátumból kihozza a maximumot, a történet szép, a fordítás jól sikerült, a verssorok ritmusa jó, könnyen megjegyezhetőek, a képek is szépek. Fiaim is rögtön megszerették. És jó alapja lehet annak, hogy a tárgyakhoz való megfelelő viszonyulásról elbeszélgessünk a gyerekekkel.

Király_Dobos_Beatrix P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Édes kis mese Gyuriról, a legjószívűbb óriásról, aki észreveszi a bajbajutottakat. <3 Nagyon tetszett! Amellett, hogy jó példával szolgál a könyv, egy kis versikét is megtanít a kis olvasóknak, két soronként. Kedves, és a gyerekek figyelmét lekötő az illusztráció is.

Snow_White P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Julia Donaldson kis verses meséi hihetetlen módon tudnak hatni a kicsikre. Nagyon tetszik a történeteiben az, hogy hiába rövidek, mégis mindegyikben ott van a tanulság. Ez a történet például empátiára és önzetlenségre tanítja őket. Kislányom nagyon szereti ezt a mesét is, bár talán nem annyira, mint a graffalót. Erre mindig azt mondja, hogy „hosszú” :-D

Sicc>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Ez mennyire bűbáj mese! Nagyon édes ez a Gyuri óriás!

joopsy>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Maga a kötet annyira nem tetszett, viszont érzem, hogy egy jó beszélgetés alapja lehet egy kisgyerekkel. :)

atomarcú P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Gyuri mint ember – pardon, óriás – öt csillagot érdemelne, de a verses szöveg ezúttal nem olyan magabiztos és magával ragadó. A tudás anyjából – spoiler – is túl sok van ebben a rövidke könyvben, szóval nem aratott maradéktalan tetszést az olvasók/hallgatók körében. A képek még további történetcsírákat tartalmaznak, de sajnos egyik se lett kibontva.

Dün P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Hangoskönyvtárban olvastuk el @Zonyika ikörrel, mert bizony, ő olvas a nyáron. Meg én is!
(Nem vagyunk normálisak, igaz-e?)
Kedves történet a legjószívűbb csinos óriásról, aki segít a szegény elveszett zsiráfon és a többi néha igen érdekes problémákkal szembekerülő állaton.
(Iköröm, utólag visszagondolva, nem is baj, hogy nem a szebbik, csíkos zoknit választotta az óriás ruhaboltban, mert akkor nem adta volna oda a zsiráfnak azzal az ürüggyel, hogy nem illik a nyakkendőjéhez, sőt, lehet, hogy egy olyan összeillő párost a róka zokogásának csillapítása érdekében sem bontott volna meg!)

ÁrnyékVirág>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Nagyon aranyos kis mese, Emma lányom is nagyon szereti, a férjem kevésbé (sok ruhája van még a hapsinak?)
De nézz rám barátom, én vagyok a legcsinosabb óriás a világon!
Én csak azon csodálkoztam, hogy a városban, ahol mindenki annyival kisebb, mint ő, a ruhabolt tart óriás méreteket is? Ezek szerint igen.

nodael>!

– Hosszú nyakam fázik – szipogta az állat.
– Bárcsak kaphatnék egy puha, meleg sálat!

nodael>!

– Sose búsulj kérlek! – szólt Gyuri vidáman.
– Itt a zoknim, úgyis csikizte a lábam.

Kapcsolódó szócikkek: zokni