A ​legcsinosabb óriás 99 csillagozás

Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Gyuri a legrongyosabb óriás a városban. Minden vágya, hogy ő legyen a legcsinosabb, ezért egy nap szép új ruhákat vásárol magának. Gyuri, immár a legcsinosabb óriás, vidáman és büszkén indul hazafelé, útközben azonban különböző állatokkal találkozik, akiknek mind segítségre van szükségük… Hogy pontosan milyenre, és segít-e nekik Gyuri, kiderül Julia Donaldson és Axel Scheffler legújabb remekéből. A rímeket ismét Papp Gábor Zsigmond ültette át magyarra. A szerzőpárostól már megjelent: A majom mamája , Tölgyerdő meséi sorozat.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2014
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441080 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2014
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104193 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2011
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023385 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

mandris>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

A formátumból kihozza a maximumot, a történet szép, a fordítás jól sikerült, a verssorok ritmusa jó, könnyen megjegyezhetőek, a képek is szépek. Fiaim is rögtön megszerették. És jó alapja lehet annak, hogy a tárgyakhoz való megfelelő viszonyulásról elbeszélgessünk a gyerekekkel.

Sicc>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Ez mennyire bűbáj mese! Nagyon édes ez a Gyuri óriás!

joopsy P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Maga a kötet annyira nem tetszett, viszont érzem, hogy egy jó beszélgetés alapja lehet egy kisgyerekkel. :)

Dün P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Hangoskönyvtárban olvastuk el @Zonyika ikörrel, mert bizony, ő olvas a nyáron. Meg én is!
(Nem vagyunk normálisak, igaz-e?)
Kedves történet a legjószívűbb csinos óriásról, aki segít a szegény elveszett zsiráfon és a többi néha igen érdekes problémákkal szembekerülő állaton.
(Iköröm, utólag visszagondolva, nem is baj, hogy nem a szebbik, csíkos zoknit választotta az óriás ruhaboltban, mert akkor nem adta volna oda a zsiráfnak azzal az ürüggyel, hogy nem illik a nyakkendőjéhez, sőt, lehet, hogy egy olyan összeillő párost a róka zokogásának csillapítása érdekében sem bontott volna meg!)

brena>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Könyvtárban olvastam el. Nemrég hallgattam angolul, és kíváncsi voltam magyarul hogy jönnek át a rímek. Nem rossz nem rossz:)De még mindig nem körözi le nálam a Boszist vagy Graffalót:)))

imma P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

szembe kell néznem a ténnyel: kedvelem ezt a szerzőpárost. egyszerű, bájos, jópofa. zsiráf.

ÁrnyékVirág P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Nagyon aranyos kis mese, Emma lányom is nagyon szereti, a férjem kevésbé (sok ruhája van még a hapsinak?)
De nézz rám barátom, én vagyok a legcsinosabb óriás a világon!
Én csak azon csodálkoztam, hogy a városban, ahol mindenki annyival kisebb, mint ő, a ruhabolt tart óriás méreteket is? Ezek szerint igen.

Szivecskedo P>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Rebusnak nagyon tetszett :) Nekem kellett egy kis idő, míg megbarátkoztam vele, de én is megkedveltem ezt a spoiler óriást :)

Zonyika>!
Julia Donaldson: A legcsinosabb óriás

Gyuri, az óriás, aki az új ruháitól rögtön meg is lett fésülve (khm).
Cukinak cuki, de képtelen vagyok túltenni magam az emberfejű, nagyorrú bogarakon s tetveken.

nodael>!

– Hosszú nyakam fázik – szipogta az állat.
– Bárcsak kaphatnék egy puha, meleg sálat!

nodael>!

– Sose búsulj kérlek! – szólt Gyuri vidáman.
– Itt a zoknim, úgyis csikizte a lábam.

Kapcsolódó szócikkek: zokni